Ацетилсаліцилова кислота при похмілля

Алкоголь згубний для організму. Надмірне його вживання негативним чином позначається на стані всіх внутрішніх органів, від інтоксикації страждає буквально кожна клітина органу. Нещасний організму, перевантажений етиловим спиртом, сигналізує про неполадки, провокуючи у людини сильний похмільний синдром.

В народі існує безліч способів, як позбутися похмілля в домашніх умовах. Знаючі люди кидаються в аптечку в пошуках ацетилсаліцилової кислоти (у простолюдді, аспірин). Вважається, що аспірин при похміллі – перший засіб, купірується головний біль і повертає страждальця до нормального життя. Але чи це так?

Особливості препарату

Аспірин – завсідник домашніх аптечок. Це засіб входить в число фаворитів по популярності серед медичних препаратів. Найчастіше наші громадяни використовують ацетилсаліцилову кислоту при застудах і мігрені.

Ацетилсаліцилова кислота належить до розряду анальгетиків (знеболюючих медикаментів). Медикамент успішно бореться із запаленнями, що виникають при інфекційних захворюваннях.

Виробники включають аспириновую добавку до складу різних антипохмельных препаратів. Але чи це допомагає ліки в чистому вигляді при похмільному синдромі?

Спектр дії аспірину

ВАЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я) внесла аспірин в список найбільш важливих препаратів, створених для здоров’я людей. Це дійсно унікальне створення фармацевтичної думки, що володіє наступними властивостями:

Знеболюючим. Ацетилка впливає на рефлекторні больові центри головного мозку, чим зменшує рівень брадикініну (пептид, розширює кровоносні судини). Альгогенное купірування важливо при симптоматиці похмільного синдрому – адже алкоголь значно розширює кровоносні судини.

Жарознижуючою. Ацетилсаліцилова кислота славиться своїм активним впливом на теплорегуляционные центри організму, розташовані в області гіпоталамуса. Завдяки аспірину жар спадає, а температурний режим тіла нормалізується.

Протизапальним. Також препарат володіє потужним впливом на запальні процеси. Аспірин значно знижує діяльність гіалуронідази (фермент, повышаемый проникність з’єднувальних і слизових тканин), блокує проникність дрібних і середніх капілярів і обмежує поширення інфекційного процесу.

Аспірин здатний пригнічувати біосинтез простагландинів. Простагландини – біоактивні речовини ліпідної природи, присутні в організмі. В деяких випадках їх надмірне продукування прискорює розвиток інфекційного процесу.

Антиагрегантным. Однією з головних причин, чому використовується ацетилсаліцилова кислота при похмілля – це її здатність знижувати занадто високий внутрішньочерепний тиск. Така якість робить ацетилку відмінним помічником, ефективно і швидко усуває головні болі. Ліки відновлює і реанімує кровоносну систему, сильно страждає в результаті негативного впливу етанолу.

Аспірин, славиться широким спектром дії, успішно застосовується медиками для лікування різних проблем зі здоров’ям. Це ліки можна використовувати як індивідуальний препарат або в поєднанні з іншими ліками. Але в будь-якому випадку, перш ніж займатися лікуванням, слід проконсультуватися з лікарем.

За темою:  Можна Амоксиклав з алкоголем

Аспірин і похмілля

Ацетилсаліцилова кислота частенько використовується при зняття похмільного синдрому. Це засіб входить до складу таких добре себе зарекомендували препаратів, як «АлкаЗельцер» і «АлкаПрим». Але, перш ніж відповісти на питання: аспірин допомагає від похмілля, варто зрозуміти сам механізм впливу цього ліки на людський організм.

Ацетилсаліцилова кислота впливає на організм, що страждає від наслідків алкогольного сп’яніння, наступним чином:

 1. Знижує температуру. Алкоголь розширює кровоносні судини, таким же чином спиртне впливає і на центри головного мозку, які займаються режимами терморегуляції. Аспірин призводить температуру тіла в норму.
 2. Розріджує кров. Коли етиловий спирт виявляється в організмі, при розпаді він починає продукувати речовини, які впливають на згортання кров’яних тілець. Аспірин, блокуючи ці центри, значно знижує у людини ймовірність утворення тромбів.
 3. Прибирає головний біль. Похмільний синдром постійно супроводжується сильною мігренню. Аспірин, діючи обезболююче, стає відмінним помічником при «раскалывающейся» голові.

Ацетилка, знімаючи симптоми тяжкого похмілля, працює і на відновлення психічного здоров’я людини. Помічено, що це засіб добре підвищує рівень концентрації, знімаючи відчуття млявості і загальмованості.

Аспірин стає добрим помічником лише при знятті симптоматики похмільного синдрому. Для лікування алкогольного отруєння (інтоксикації) це засіб не годиться.

Варто детальніше зупинитися на одному, найбільш важливою здібності аспірину, яка найбільш яскраво проявляється в боротьбі з похмільним синдромом. Це здатність розріджувати кров. Саме з-за цього таланту ацетилсаліцилова кислота і придбала таку широку популярність.

Кровоносна система

Ще кілька десятиліть тому вченими було доведено руйнівний вплив етилового спирту на кров. Коли організм отримує ударну дозу алкоголю, червоні клітини крові (еритроцити) «склеюють» між собою, перекриваючи вільний доступ життєво важливого кисню.

Найбільшу небезпека-це стан представляє для капілярів, які згустки «склеєних» еритроцитів можуть повністю закупорити. Утворюється тромб із-за припинення кровотоку в закритому капілярі.

Тромбом називається згусток, що складається з більш ніж 1 000 сполучених еритроцитів. Це стан несе потенційну загрозу для життя людини.

Закриваючи собою артерію, тромб викликає руйнування і загибель клітинної тканини (позбавлена живлення і доступу кисню вона просто не може існувати). При регулярному вживанні алкоголю таких згусточків формується все більше. Ця ситуація рано чи пізно призводить до розвитку мікроінсультів або микроаневризмов.

За темою:  Можна парацетамол з алкоголем

Етанол, різко збільшує згортання крові, захоплює своїх шанувальників в групу ризику. У таких людей найбільш часто спостерігається мозкові крововиливи. Етиловий спирт просто відчуває кров’яні клітинки на міцність, різко розширюючи, а потім також різко звужуючи їх. Це ще більше сприяє розвитку тромбів.

Встановлено, що етиловий спирт провокує мегалобластную анемію (ця зв’язок відзначається в 85% випадках). Відбувається це тому, що етанол практично повністю позбавляє організм життєво важливою фолієвої кислоти та вітаміну В12, що різко посилює холестериновий рівень у клітинах крові.

Але, допомагаючи собі ацетилкой при похміллі, слід знати дуже важливу істину: аспірин з алкоголем одночасно приймати категорично заборонено! Це призводить до появи важких алергічних реакцій (достатньо всього 50-60 мл горілки), щоб зіткнутися з серйозною проблемою.

Аспірин – сильний антиагрегант

Аспірин, включаючи в роботу свої антиагреганти здібності, перешкоджає утворенню тромбів в капілярах і судинах людського організму. Ацетилсаліцилова кислота особливо допомагає у разі:

 • атеросклерозу;
 • у постінфарктному стані;
 • захворювань серцево-судинної системи.

Розріджувати кров стає головним завданням і при похмільному синдромі. Аспірин активно сприяє розсмоктуванню утворилися із-за впливу етанолу кров’яних згустків. Крім цього, ацетилка, розщеплюючи мікротромби капілярних сосудиков, допомагає в усуненні набряклості. Набряки часто супроводжують похмільний синдром.

Як використовувати аспірин при похмілля

Знаючи, що сумісність алкоголю і аспірину залишає бажати кращого, застосовувати ацетилку слід грамотно. При цьому необхідно враховувати, які цілі переслідує людина:

Профілактика похмілля. У цьому випадку ацетилку слід прийняти всередину за 12 і за 3-3,5 години до передбачуваного веселого застілля. Використовувати аспірин можна у декількох видах:

 1. Класичні (чисті) таблетки аспірину.
 2. Шипучки. Оптимальний і дуже зручний варіант. Шипучі пігулки аспірину миттєво розчиняються у воді і завдають набагато меншої шкоди організму, ніж ацетилка в чистому вигляді. Аспіринові шипучки не дратують слизову і діють ефективніше. Вибираючи собі підходяще засіб, зупиніть вибір на «Аспірин Упса» або «Упсарине». До складу цих шипучок крім аспірину включена і лимонна кислота, яка допомагає прискорити процес розпаду етилового спирту.
 3. Ацетилсаліцилова кислота в складі інших коштів. Не забороняється приймати ліки, де міститься ацетилка. Але слідкуйте, щоб її концентрації в складі було не менше 0,3—0,5 мг: цього достатньо для розрідження крові і безпечно для роботи ШЛУНКОВО-кишкового тракту.

Ацетилсаліцилова кислота, що проникла в організм за кілька годин до потрапляння туди спирту, «готує» внутрішні органи до алкогольної атаці, активізуючи роботу мікросомальних ферментів. Тим самим негативний подальше вплив етанолу істотно знижується.

Після прийому аспірину, утримайтеся від поїдання продуктів, що підсилюють навантаження на печінку. Це бобові, ковбаси, грибні вироби і смажене м’ясо.

Допомога при похмільному синдромі

Пам’ятаючи, що ацетилсаліцилова кислота та алкоголь, прийняті одночасно, несумісні і представляють серйозну небезпеку для життя людини, постає наступне питання: а як вживати аспірин у випадку вже почався похмілля? Чи можна пити аспірин після алкоголю, чи не небезпечно це?

За темою:  Можна Інгавірін з алкоголем

Використовувати ацетилку для лікування похмільного синдрому можна. Але при цьому слід дотримуватися одного важливого правила: кислотою слід скористатися не раніше, ніж після 6-7 годин після останньої прийнятої чарки. В цьому випадку краще і безпечніше використовувати шипучі аспіринові таблетки.

Доза препарату

Скільки таблеток аспірину від похмілля можна прийняти, щоб не нашкодити організму? Розраховують прийнятну дозу ліків, враховуючи вагу людини. На кожен кілограм маси тіла береться доза ацетилсаліцилової кислоти в 14-14,2 мг. Наприклад, на стандартний вага дорослого чоловіка в 70 кг слід прийняти 1 000 мг аспірину.

Ацетилсаліцилову кислоту краще запивати чистою водою. Фруктові соки, кава і чай входять в число несумісних напоїв з аспірином.

Протипоказання

Як і інше медикаментозне засіб, аспірин підходить далеко не всім страждаючим від похмілля людям. Цей препарат категорично не можна використовувати в наступних ситуаціях:

 1. Алергії на саліцилати.
 2. Хвороби кровотворної системи, при яких є ризик кровотеч різного плану.

З особливою обережністю ацетилку слід приймати у разі діагностованих захворювань наступного характеру:

 • подагра;
 • ниркові недуги;
 • цукровий діабет;
 • бронхіальна астма;
 • період вагітності і лактації;
 • виразки шлунка або дванадцятипалої кишки.

Аспірин не можна давати дітям до досягнення ними 15 років. Також заборонено одночасне вживання кислоти і глюкортикостероидов. А при наявних важких захворюваннях ШКТ ацетилка може спровокувати внутрішню шлункова кровотеча. Будьте уважні і бережіть себе!

MAXCACHE: 0.39MB/0.00599 sec