Чи можна пити алкоголь з Метронідазолом

Люди постійно стикаються в житті з різними захворюваннями. Віруси, бактерії атакую організм щохвилини і деколи досить успішно, провокуючи у людини небезпечні патології. На допомогу хворому поспішає могутня машина фармацевтики, пропонуючи ряд високоефективних засобів, спрямованих на боротьбу з різними хворобами.

Одним з найбільш ефективних антибактеріальних препаратів відноситься Метронідазол. Він давно і успішно використовується в ряді лікування різних інфекцій і широко призначається лікарями. А чи можна вживати Метронідазол при алкоголізмі або таке лікування припустиме лише непитущим? Яка сумісність у цих речовин?

Трохи про ліки

Метронідазол – один з сильних антибіотиків синтетичного ряду групи нитромидазолов. Він успішно бере верх над одноклітинними хвороботворними бактеріями, руйнує їх і купірує подальший розвиток.

Головне призначення Метронідазолу – боротьба з захворюваннями, викликаними активністю грибків і бактерій. Медикамент випускається в продаж у вигляді гелю, таблеток, вагінальних свічок і порошку/розчину для ін’єкцій.

Застосування

Найвищу активність антибіотик показує в боротьбі з найпростішими анаеробними бактеріями. Особливо успішним він в боротьбі з інфекційними патологіями сечостатевої системи, ШЛУНКОВО-кишкового тракту, шкірних покривів і легенів. Потужний по своїй дії препарат активно використовується медиками при терапії таких захворювань, як:

 • цистит;
 • лямбліоз;
 • демодекоз;
 • анаеробні інфекції;
 • хронічний алкоголізм;
 • дизентерія амебного типу;
 • трихомонадний уретрит і вагініт;
 • довго не загоюються рани і виразки;
 • хронічний та виразковий гастрит у стадії загострення;
 • інфекції суглобів, ЦНС, черевної порожнини і органів тазу;
 • шкірні захворювання (рожеві/вульгарні вугри, лейшманіоз).

Медикамент активно всмоктується в ШКТ і досягає піку своєї концентрації в організмі вже через 2,5—3 години. Метаболіти ліки виводяться через нирки та кишечник. Час виведення антибіотика по-різному. Воно складає:

 1. Для дорослих пацієнтів (непитущих): 7-11 годин.
 2. Для осіб, хворих алкозалежністю: 12-30 годин.
За темою:  Можна Амоксиклав з алкоголем

Метронідазол зустрічається і в інших видах антибіотиків. Це необхідно знати, розглядаючи питання, чи можна пити алкоголь з Метронідазолом. Дана речовина також спостерігається в складі наступних препаратів:

 • Кліон;
 • Флагіл;
 • Атривил;
 • Протали;
 • Нидозол;
 • Тривазол;
 • Трихопол;
 • Гинальгин;
 • Новонидазол.

При лікуванні даними антибіотиків у людей часто спостерігається ряд побічних ефектів у вигляді неприємного присмаку металу в роті, підвищеної сухості слизових, діареї. У рідкісних випадках може початися запаморочення і зміна роботи нюхових рецепторів.

Особливі умови

Метронідазол має ряд суворих протипоказань. Це ліки досить потужний за своїм впливом і медики не рекомендують його використовувати при наступних ситуаціях:

 1. Епілепсія.
 2. Лактаційний період.
 3. Печінкова та ниркова недостатність.
 4. Вагітність, особливо у першому триместрі.

Метронідазол успішно застосовується наркологами для терапії хронічного алкоголізму. Цей медикамент активно провокує у залежного огиду до спиртових напоїв.

Метронідазол і алкоголь: сумісність

Лікарі, прописуючи даний антибіотик, суворо попереджають пацієнтів про категоричне недопущення поєднання лікування зі спиртними напоями. Організм людини, і так ослаблений інфекцією, в цьому випадку набуває дуже високу чутливість до етанолу.

Навіть пригубивши келих спиртного на тлі прийому антибіотика, людина може спровокувати вкрай негативну реакцію. Такий синдром називається дисульфирамоподобный (тетурамовый або антабусоподобный).

Принцип виникнення тетурамовій реакції

Метронідазол, опинившись в організмі, починає активно купірувати виробництво ацетальдегідрогенази. Даний фермент продукує печінка, працюючи над виведенням залишків етанолу з внутрішніх органів. Падіння активності цього ферментарного з’єднання провокує значне збільшення ацетальдегіду.

Ацетальдегід – проміжний метаболіт етилового спирту. Це з’єднання вкрай токсична і у десятки разів небезпечніше самого етанолу.

Хочете дізнатися, прийнявши Метронідазол з алкоголем, що буде? Познайомтеся з низкою симптомів, які відвідають легковажного хворого:

 • падіння артеріального тиску;
 • припливи жару;
 • болісна нудота;
 • тахікардія та аритмія;
 • пригнічення дихання, задишка;
 • багаторазова рясна блювота;
 • різкі болі в області очеревини.
За темою:  Флуконазол і алкоголь: через скільки можна пити

Комплекс відповідної симптоматики характерний для використання препарату Антабус, спеціально створеного для терапії алкозалежності. Головною дійовою активним з’єднанням у ньому є дисульфірам. На цьому принципі і базується лікування алкоголізму Метронідазолом.

Дисульфирамоподобные реакції, представляють собою токсичну інтоксикацію, вже давно і успішно використовуються лікарями-наркологами для вироблення у алкозалежних негативного рефлексу на прийом спиртного.

Які наслідки можуть бути

Сумісність даного антибіотика і будь-якого, навіть слабоградусного алкоголю неприпустима. І, більше того, небезпечна для життя. Сильне токсичне отруєння, що йде слідом за цим тандемом надзвичайно складно вилікувати. Якщо одночасно прийняти Метронідазол і алкоголь, наслідки стають небезпечними для життя людини.

При лікуванні цим антибіотиком слід з особливою обережністю підбирати і додаткові медикаменти, враховуючи наявність у їх складі етанолу. Небезпеку становлять навіть нешкідливі косметичні засоби з вмістом спирту – в цьому випадку у пацієнта може спостерігатися сильна алергічна реакція місцевого характеру.

З найнебезпечніших наслідків такого союзу (спиртне і Метронідазол) медики відзначають можливість паралічу дихальної системи, що приводить до летального результату.

Що робити

Якщо ви скушаете цукерки з лікером на тлі антибактеріального лікування або прийміть незначну дозу слабенького алкоголю, катастрофи для життя це, звичайно, не викличе. В даному випадку слід негайно вжити сорбент (краще активоване вугілля) і штучно спровокувати блювотний рефлекс, щоб очистити шлунок.

Але в разі відчуття болю серця, утруднення дихання слід негайно викликати бригаду медиків. Інакше наслідки можуть бути набагато гіршими, ніж нудота і блювота. Особливо якщо терапевтичний курс триває вже давно, і організм встиг накопичити в собі енну кількість метаболітів ліки.

Коли дозволяти випити

Щоб визначити, через скільки можна пити алкоголь, слід пам’ятати час останнього прийому таблетки. Після закінчення курсу лікування антибіотиком (незалежно від форми ліки), дозволяється вживати алкоголь через 2-3 доби.

За темою:  Ацетилсаліцилова кислота при похмілля

Не слід забувати, що час виведення антибіотичної препарату у кожної людини індивідуально. В даному випадку краще перетерпіти і дати організму трохи більше часу на повне очищення від залишків агресивного препарату.

MAXCACHE: 0.38MB/0.00882 sec