Чи можна пити Азитроміцин з алкоголем

Людське здоров’я крихке і чутливе. У будь-який момент на нас може обрушитися те або інше захворювання. І дуже часто лікарі призначають до застосування препарати антибіотичною спрямованості, особливо при інфекційних хворобах і бактеріальних.

Але тривале лікування антибіотиками і передбачає ряд суворих обмежень. Зокрема, це стосується вживання алкоголю. Багато антибіотиків категорично не можна приймати одночасно з алкоголем. А як бути, скажімо, з Азитроміцином – препаратом, які особливо часто призначають медики? Чи можна пити Азитроміцин з алкоголем або цей засіб відноситься до категорії повністю несумісних?

Суть препарату

Азитроміцин (або Зітрокс) – це антибіотик групи азалідів і макролідів бактерицидного впливу широкого спектру. Найчастіше це ліки застосовується для лікування інфекційних патологій дихальних органів, шкірних покривів, м’яких тканин, сечостатевої та репродуктивної системи. Таких, як:

 • рожа;
 • грип;
 • ангіна;
 • синусит;
 • уретрит;
 • імпетиго;
 • тонзиліт;
 • скарлатина;
 • хвороба Лайма;
 • виразкової патології шлунка;
 • простудні інфекції бактеріальної породи.

До особливостей медикаменту відносять його талант вибірковості. Активні складові антибіотика здатна накопичуватися тільки в обмеженому осередку ураження. Це значно скорочує курс лікування даним препаратом. У середньому терапія Азитроміцином становить 5 діб.

Взаємодію Азитроміцину з алкоголем

Якщо ретельно вивчити прикладену інструкцію до ліків, заборони щодо одночасного використання засобів і алкоголю, ми там не знайдемо. Але це не означає, що можна спокійно вживати алкоголь і закушувати його даними антибіотиком.

Всі без винятку лікарі не рекомендують приймати одночасно Азитроміцин і будь-яку алкоголесодержающую продукцію.

Етиловий спирт значно знижує здатність абсорбувати даний антибиотический препарат в організмі. Цей факт призводить до значного зниження необхідної для лікування концентрації антибіотика в місці ураження. Що призводить до:

 1. Неефективності лікування.
 2. Продовження курсу терапії.
 3. Збільшення дози антибіотика.
 4. Заміну його на більш сильний препарат.
 5. Переходу наявного захворювання в хронічну стадію.
За темою:  Ацетилсаліцилова кислота при похмілля

Крім проблем, що виникають з самим лікуванням, суміщення Азитроміцину зі спиртним може спровокувати і деякі негативні наслідки для здоров’я людини. Зокрема:

 • погіршення метаболічних процесів;
 • значного збільшення навантаження на роботу печінки;
 • поява симптомів інтоксикації (нудота, блювання, слабкість, підвищення потовиділення, болі живота).

Інша точка зору

Але є ряд людей, які не бачать нічого страшного в прийомі спиртного під час лікування Азитроміцином. На їхню думку, Азитроміцин і алкоголь сумісність мають. Їх вердикт базується на відсутності попередження в інструкції. А рекомендації лікарів дані особистості відносять до звичного правилом, що краще перестрахуватися. На підтвердження власних переконань, вони наводять один історичний факт.

Під час військових дій в північних районах Африки, в яких брали участь американські солдати, був серйозний дефіцит пеніциліну. Необхідний в умовах війни антибіотик виділяли із сечі пацієнтів, які приймали лікування. Але медики помітили, що після прийому пива (а солдати любили їм бавитися) концентрація антибіотичної кошти в сечі значно знижувалася.

Щоб не допустити цього лікарі і стали лякати солдатів, придумуючи різні байки про несумісність антибіотика і алкоголю. Дані поради увійшли у звичку і сучасні лікарі все також ними користуються, особливо не розбираючись у дійсні наслідки.

Як йдуть справи насправді

Наведені твердження вчених базуються на підсумковій базі, отриманої під час проведених досліджень. Зокрема, їх висновки свідчать про виникнення при одночасному лікуванні антибіотиками з вживанням спиртного дисульфирамоподобной реакції.

Дисульфирамоподобная реакція – комплекс неприємних симптомів, що виникають при поєднанні спиртного і антибіотиків ряду нітрофуранів та цефалоспоринів.

Дана патологія супроводжується всіма симптомами, властивими при сильній інтоксикації організму. Сюди відносяться:

 • блювання;
 • нудота;
 • болі очеревини;
 • запаморочення;
 • труднощі з диханням;
 • напівнепритомний стан.
За темою:  Можна Амоксиклав з алкоголем

При цьому лікарі стверджують, що небажано поєднувати алкоголь не тільки з антибіотиками даного виду (цефалоспорини/нітрофурани), але і з іншими представниками цих медикаментів. Пояснюючи це непередбачуваністю реакцій організму на таке поєднання. Будь-які медикаменти стають потенційно небезпечними під впливом на них етилового спирту.

До можливих наслідків можна віднести прояв сильних алергічних реакцій, погіршення загального стану та розвиток ускладнень існуючої хвороби. Також далеко не всі фармацевтичні компанії займаються вивченням і тестуванням вироблених ліків на сумісність їх з етиловим спиртом. І, природно, нічого не вказують в інструкції.

Азитроміцин і алкоголь: через скільки можна пити

Даний антибіотик не володіє яскраво вираженою агресивністю. Його залишки і продукти розпаду повністю виводяться з організму з допомогою сечовидільної системи через 2-3 доби. Так що більшість медиків рекомендує після закінчення курсу антибіотичної лікування почекати даний часовий період, а вже потім розслаблятися зі спиртним.

Так що робити й кому вірити? А навіщо випробовувати свій організм на міцність і віддаватися швидкоплинному задоволенню, ризикуючи власним здоров’ям? У будь-якому випадку вирішувати вам – приймати чи ні в процесі лікування Азитроміцином спиртне. Але все-таки краще дочекатися закінчення терапії, а вже потім і святкувати перемогу над хворобою. Бережіть себе!

MAXCACHE: 0.38MB/0.00670 sec