Чи можна пити Кетанов з алкоголем

Коли на людину находить приступ болю, навряд чи хтось готується до такого випробування заздалегідь. Інший раз больові синдроми трапляються прямо під час якогось свята, веселого застілля. Така неприємність здатна зіпсувати будь-вечір. І звичайно, багато хто, не бажаючи переривати собі відпочинок, беруть болезаспокійливе.

Одним з найбільш ефективних препаратів, що знімають і купирующих больові імпульси, є Кетанов. Але такий спосіб знімати нежданий напад болю і продовжити відпочинок, досить ризикований. Адже будь-яке святкування супроводжується вживанням алкогольних напоїв. А чи можна пити Кетанов з алкоголем, не загрожує таке поєднання неприємними наслідками для здоров’я?

Знайомство з препаратом

Перш, ніж вивчати взаємодію Кетанов з алкоголем, слід краще дізнатися про сам препарат. Кетанов відноситься до ліків знеболюючого ряду з категорії анальгетиків. Основною активною речовиною в препараті є кеторолак.

Кеторолак – нестероїдний протизапальний засіб з потужним ефектом, похідне оцтової кислоти, не відноситься до речовин, що викликають залежність. Хоча по своїй потужності це з’єднання наближене до наркотичних.

Кетанов ефективно знімає больовий синдром різної сили. В основному його призначають медики при наступних ситуаціях:

 1. Мігрені.
 2. Невралгії.
 3. Ниркові кольки.
 4. Зубний больовий синдром.
 5. Міалгія (м’язовий біль).
 6. Післяопераційна реабілітація.
 7. Больові синдроми при онкологічних процесах.
 8. Хворобливість на тлі захворювань опорно-рухового апарату.
 9. Болі, що виникають на тлі різних травм, опіків, обморожень, вивихів.

Протипоказання

Але Кетанов, на жаль, підходить далеко не кожній людині. Як і у кожного потужного ліки, у нього є список протипоказань. Даний препарат не можна використовувати у разі наявності у людини:

 • проблем з ШКТ;
 • патологій печінки;
 • віку до 16 років;
 • захворювань нирок;
 • постінсультного стану;
 • лактаційного періоду вагітності.

Кетанов відомий своїм негативним впливом на нирково-печінкові структури. Це ліки занадто сильно навантажує роботу цих органів. Саме тому медики не рекомендують занадто часто використовувати його для зняття болю.

У разі застосування препарату при перерахованих вище протипоказання, людина отримає найсильніший токсичне отруєння печінки/нирок, що може призвести до відмови їх функціонування.

Кетанов: чи можна вживати з алкоголем

Етиловий спирт сам по собі є найсильнішим токсичною речовиною, згубно впливає на стан печінки. Етанол руйнівно діє на всі органічні структури, а печінковий орган стає його головною мішенню. Що буде, якщо з’єднати обидва речовини, згубні для печінки? Це у багато разів збільшить швидкість її руйнування і токсичне ураження.

Небезпечний цей тандем і для шлунка. Одночасне їх застосування здатне привести до сильного роздратування і поразки шлункової слизової оболонки, що стає причиною виразкових формувань. Лікарі відзначають випадки, коли пацієнти під впливом спиртного, не відчувають збільшення інтенсивності больового синдрому і не поспішають до лікаря. Що згодом призводить до погіршення стану і розвитку небезпечних патологій.

Також Кетанов і алкоголь сумісність виявляють і в різкому збільшенні заявлених в анотації до препарату можливих побічних проявів. Це такі ситуації:

 • збільшення печінки;
 • розлади травного ТРАКТУ (діарея);
 • розвиток жовтяниці, гепатитів;
 • запаморочення і втрата свідомості;
 • формування виразкових уражень ШКТ;
 • проблеми нирок (нефрит, набряки, гематурія);
 • больовий синдром в області шлунка і поперек;
 • сильна нудота, призводить до рясної блювоті;
 • порушення в роботі зорових і слухових органів;
 • розлади в роботі серцево-судинної системи;
 • шкірні алергічні реакції (кропив’янка, свербіж, дерматити, набряк Квінке);
 • пригнічення ЦНС, що проявляються у вигляді психомоторного збудження, галюцинацій і психозів.

Найбільш поширеним і часто зустрічається негативною реакцією тандему зі спиртного і Кетанова є розвиток виразки шлунка. Саме тому особам, які страждають проблемами ШЛУНКОВО-кишкового тракту, категорично не рекомендується гасити больові імпульси з допомогою даного ліки. А вже тим більше розслаблятися в процесі лікування з алкоголем.

Що чекати від ризикованого тандему

Знеболююче Кетанов і алкоголь наслідки несуть досить серйозні, що загрожують здоров’ю людини. Зокрема особистість можуть очікувати такі неприємності:

 1. Патології ШКТ.
 2. Проблеми в роботі ЦНС.
 3. Токсичне руйнування печінки.
 4. Удар по ферментативної системи.

Використання Кетанов, щоб погасити раптовий біль у людини, що знаходиться в стані алкогольного сп’яніння, загрожує розвитком внутрішніх кровотеч, виразкових загострень, болісною блювоти. Чому так реагує організм? При об’єднанні двох агресивних середовищ, внутрішні системи починають активно продукувати захисні ферменти, надлишок яких призводить до розвитку запальних процесів.

Прийом Кетанов на тлі вживання спиртовмісними напоями провокує розвиток серйозних патологій з боку роботи ШКТ.

Також велика ймовірність зникнення очікуваного болезаспокійливого ефекту від прийому знеболювального. Сумісність спиртного і ліки призводить до наступних наслідків:

 • посилення впливу препарату, і, як наслідок, його передозування;
 • сильний токсичний вплив на системи організму, особливо ШЛУНКОВО-кишкового тракту і печінки;
 • розвиток обмінних порушень через скупчення у внутрішніх тканинах метаболітів спиртного та ліки;
 • зниження продукування печінкою ферментативних білкових сполук, які нейтралізують терапевтичний ефект;
 • падіння чутливості клітинної тканини внутрішніх органів, а, отже, і їх несприйнятливість до активного становить ліки.

Як правильно використовувати Кетанов

Щоб болезаспокійливий зробило стовідсотковий очікуваний ефект, таблеточку кошти не можна розжовувати. Пігулка ковтається цілком і запивається чистою водою (бажано в обсязі 100 мл). Найкраще Кетанов приймати не на голодний шлунок, а після їжі. Таким чином, можна знизити шкідливий вплив кошти на шлунок.

При прийомі Кетанов після рясної їжі, особливо з великою кількістю жирної їжі, дія ліків почнеться з уповільненням. Тому при болісному больовому синдромі краще використовувати препарат натщесерце (але в дуже рідкісних випадках).

Для купірування больового імпульсу вистачає однієї пігулки кошти (якщо лікарем не призначено інша схема терапії). Максимально допустима добова доза Кетанов становить 7-8 таблеток.

Коли можна пити алкоголь

Спиртне дозволяє вживати строго після закінчення всього лікувального курсу (через 2-3 доби з моменту прийому останньої таблетки). При разовому використанні кошти, випити можна через 1,5-2 години після прийому Кетанов. Що стосується використання медикаменту після вживання спиртного, то такий варіант виключений.

Набагато безпечніше буде перетерпіти біль або звернутися за допомогою до лікаря. Але, якщо ви з роду терплячих, можна і почекати больові імпульси протягом 8-9 годин. І прийняти ліки, як тільки організм звільниться від останніх метаболітів етанолу.

За темою:  Чи можна приймати Фенібут з алкоголем

MAXCACHE: 0.38MB/0.00730 sec