Чи можна пити Супрастин з алкоголем

Алергія – справжній бич сучасного часу. З алергічними реакціями постійно стикається величезна кількість людей, а число алергіків зростає з кожним днем. Що робити? Звертатися за допомогою до ефективним медичним засобам. Одним з найбільш результативних і поширених протиалергічних препаратів відноситься Супрастин.

Хоча використання будь-яких медикаментів має відбуватися за приписом лікаря, люди, постійно зіштовхуються з алергічними проявами, самостійно використовують антигістамінні засоби, зокрема Супрастин, який вільно відпускається в аптеках. А чи можна пити Супрастин з алкоголем або на всьому терміні лікування чергових симптомів доведеться відмовитися від розслабляючого відпочинку?

Суть препарату

Перш ніж визначати, чи можна приймати Супрастин з алкоголем, слід краще дізнатися про самому засобі і специфіці його роботи. Це ліки належить до антигістамінних препаратів першого покоління і володіє наступними ефектами:

 • снодійним;
 • протиалергічну;
 • седативним (пригнічення свідомості).

При одночасному вживанні спиртного, всі ефекти даного антигістамінного препарату багаторазово збільшуються, що несприятливо позначається на стані людини.

Лікарі рекомендують озброїтися Супрастином в наступних випадках:

 1. Прояви харчових і сезонних алергічних реакцій.
 2. Алергії шкірного типу (контактні дерматити, токсикодермії, екземи, нейродерміти).
 3. Патології алергічного характеру (кон’юнктивіт, поліноз, кропив’янка, сінна лихоманка).
 4. Яскраво виражені реакції алергічного характеру на укуси різних комах, що супроводжуються сверблячкою.
 5. Ангионевротическая набряклість. Або набряк Квінке, для якого характерно сильне набрякання підшкірної клітковини.
 6. Анафілактичний шок. Різка і раптово розвивається реакція організму на алерген, смертельно небезпечний стан.
 7. Профілактичні заходи при наявності гіперчутливості до деяких медикаментів та діагностичним заходам.
 8. Набряклість, яка зазначається на тлі простудних інфекцій. В основному така симптоматика розвивається на тлі ЛОР-захворювань.

Як засіб використовують

Супрастин випускається в продаж у двох видах: таблетованій формі і ін’єкційної (ампули з лікарським розчином). Нюанси використання медикаменту залежать від форми його випуску.

Таблетки

Супрастин в пігулках краще приймати в процесі прийому їжі. До речі, пігулку не рекомендується товкти або розжовувати. Її ковтають цілими і запивають великою кількістю води.

Добова доза таблетованої форми препарату не повинна перевищувати максимально допустимі 100 мг.

Курс терапевтичного впливу не має обмежень. Тобто таблеточки Супрастину припиняють вживати при повному зникненні алергічних проявів або при виникненні побічних негативних реакцій на препарат. Більш точно термін використання ліки визначає лікуючий лікар.

Ін’єкції

Уколи лікарським розчином даного антигистамина ставлять внутрішньом’язово. Дозволяється та внутрішньовенне введення препарату, але в особливо важких випадках. Дозування кошти і тривалість курсу ін’єкційної терапії визначається медиком.

Супрастин і алкоголь: сумісність

Деякі алергологи, оперуючи тим, що Супрастин належить до 2 рівня небезпеки (тобто не відноситься до отруйних і надзвичайно шкідливим у плані побічних ефектів), можуть допускати вживання алкоголю в процесі лікування. Правда, медики настійно рекомендують при цьому значно скоротити кількість алкоголю і приймати його в мінімальних дозах.

Але не все так просто. У деяких випадках цей ефективний антигістамінний препарат, який постає на надійний захист від алергічних болісних проявів, стає ворогом. Особливо в разі виникнення у людей побічних явищ. Багато людей, які віддають перевагу лікуватися Супрастин, відзначають прояв таких симптомів:

 • сонливість;
 • головні болі;
 • запаморочення;
 • тремор кінцівок;
 • швидка втомлюваність;
 • нервова перезбудженість.

Такі ефекти з’являються внаслідок гнітючої дії даного засобу на ЦНС. Лікарі суворо попереджають про те, що взаємодія Супрастину з алкоголем в даному випадку категорично заборонено. Їх думка грунтується на непередбачуваності можливих реакцій після такого поєднання.

Також етиловий спирт здатний у декілька разів підсилити швидкість всмоктування активних компонентів, що перебувають у складі ліки. Чим спровокувати передозування і важке отруєння організму.

Підсумки легковажного ставлення до здоров’я

Тандем Супрастин і алкоголь наслідки викликає досить неприємні. Крім внутрішніх незручностей і часто приходить депресії у пацієнта, який вирішив на тлі лікування антигістамінів вжити спиртне, можуть виникнути такі симптоми:

 1. Порушення рухових рефлексів. Тобто людина може відчувати труднощі при ходьбі. Зазначає хиткість і непевність ходи, як при сп’янінні.
 2. Стійке розширення зіниць. Дане явище називається мидридиазом і приносить масу незручностей і сильне ослаблення зору.
 3. Судоми м’язів і тремор кінцівок.
 4. Болісна нудота, що супроводжується рясною блювотою.
 5. Сонливість, яка може призвести до втрати свідомості і різкого падіння артеріального тиску.
 6. Можуть виникнути і «зворотні» сонливості реакції: психомоторне збудження, панічні атаки і навіть агресивність.
 7. Посилення занепокоєння. Тривожність буде буквально переслідувати людину, зарождаясь на «порожньому місці».
 8. Можуть початися проблеми в роботі ШЛУНКОВО-кишкового тракту та сечовидільної системи.
 9. Сильна передозування Супрастин, що сталася внаслідок рясного спиртного узливання, здатна привести до появи сильних галюцинацій.
 10. Виникають гарячкові стани, що супроводжуються підвищенням температури, тахікардією та почервонінням обличчя.
 11. В особливо важких випадках потерпілий може знепритомніти, яке здатне закінчитися комою.

Лікування Супрастином на тлі алкогольного узливання згубно позначається на функціонуванні практично всіх внутрішніх систем організму. До найлегшого і невинному прояву можна віднести симптоми, властиві легкого ступеня сп’яніння. Але частіше від такого поєднання страждає робота печінки і ШКТ.

Надана допомога

Щоб усунути симптоми отруєння і не допустити розвитку більш сумних (і навіть фатальних) наслідків, людину необхідно терміново доставити до лікарів. Для усунення наслідків безвідповідального ставлення до власного здоров’я медики проводять такі заходи:

 • курс лікування сорбентами;
 • загальна симптоматична терапія;
 • реанімаційні заходи (за необхідності);
 • шлункове промивання і очищення органу від залишків ліків та метаболітів етанолу.

В процесі реабілітації слід суворо контролювати роботу бронхолегеневої системи і артеріального тиску. Слід знати, що антидоту у такого препарату, як Супрастин, не створено.

Яка реакція буде у людини після суміщення антигистамина і алкоголю, не може передбачити жоден лікар. У одних справа закінчується легким розладом шлунка, а інші впадають в коматозний стан.

Які маємо висновки

Підсумовуючи все вищесказане, можна зробити висновки, що ризикувати і експериментувати з власним здоров’ям не варто. Адже Супрастин, навіть якщо лікування з ним пройшло без зайвих побічних неприємностей, може їх викликати. В цілому алкоголь і Супрастин – речі несумісні і досить небезпечні для здоров’я при їх поєднанні.

Лікарі настійно не рекомендують проводити на власному досвіді такі експерименти. Якщо при лікуванні антигістамінів передбачається візит на звану вечерю, свято, вечірку, то останню таблетку Супрастину краще прийняти за 1-1,5 діб до запланованого урочистості.

За темою:  Коли можна алкоголь після ботокса

MAXCACHE: 0.38MB/0.00494 sec