Чи можна приймати Афобазол з алкоголем

В умовах сучасного нещадного і жорсткого світу, все більше людей страждають тим чи іншим видом невротичного розладу. Проблеми в соціальному плані, на службі, навчанні, часом вимушена адаптація до нових умов існування, змушують деяких людей звертатися за допомогою до вузьким фахівцям.

Щоб впоратися зі страхами, хвилюваннями і тривогами, медики часто призначають даними пацієнтам Афобазол – ліки, яке надає м’яку седативну дію на психіку. Деколи цей медикамент стає вірним супутником людини на досить тривалий термін. А чи можна приймати Афобазол з алкоголем, будуть якісь негативні наслідки? Давайте з’ясуємо даний нагальне питання.

Для чого призначений Афобазол

Афобазол – один з поширених лікарських препаратів, призначених для придушення підвищеної тривожності у людей. Цей легкий транквілізатор входить в групу анксіолітиків, він не викликає звикання і не провокує розвиток синдрому відміни.

Афабазол призначається дорослим людям за наявності у них неврастенії, стресів і підвищеному рівні тривожності. Також даний препарат використовується і при терапії багатьох соматичних захворювань.

Лікарі рекомендують дане ліки, як засіб щадного впливу, що володіє високим рівнем ефективності і переносимості. Ефект від препарату базується на поєднанні двох його найбільш активних здібностей:

 1. М’який стимулюючий вплив.
 2. Ефективна противотревожная спрямованість.

Результат лікування Афобазолом видно вже на 4-5 добу прийому. У людини йде дратівливість, купірується тривожність, постійна заклопотаність. Людина відновлює хороший сон, позбавляє себе від лякливості, страху, плаксивості. Максимальний ефект від терапії стає помітним після 3,5—4 тижнів лікування препаратом.

Як видно, курс терапії даними медикаментом досить довгий. А свят у нас багато, так чи можна пити Афобазол з алкоголем, чи не спровокує це сусідство яких-небудь сумних наслідків? Тим більше, що в самій інструкції сказано, що ліки не посилює вплив етилового спирту.

Афобазол і алкоголь: сумісність

Активним речовина ліки є фабомотизол, саме він і активно впливає на рецептори головного мозку. Цей медикамент славиться м’яким стимулюючим антитревожным впливом. Прийом цього засобу значно покращує настрій і зменшує стресову перевантаження. Фабомотизол, завдяки нейпропротекторному дії, діє на людину наступним чином:

 • захищає нейрони головного мозку від різного роду ушкодження;
 • підвищує їх здатність вступати в реакцію один з одним, що позитивно позначається на швидкості проходження нервового імпульсу.

Тоді як продукти розпаду етилового спирту (ацетальдегід) згубно діють на тканини мозкових нервових клітин, руйнуючи і вбиваючи їх. Причому, цей вплив не залежить від кількості випитого спиртного.

Етиловий спирт відноситься до роду депресантів. На відміну від Афобазола, він працює в протилежному напрямку.

Як бачимо, механізм впливу на організм у цих двох речей різний. Тому при суворо обмежених, помірних споживання спиртного, м’який антидепресант з етанолом взаємодіяти не стане. Але одночасно приймати обидва цих засобу дозволяється далеко не у всіх випадках.

Порушення на гормональному рівні

Афобазол часто призначається жінкам для стабілізації гормонального рівня, при хворобливих місячних і купірування ПМС (передменструальний синдром). Під час менопаузи Афобазол зменшує різні вегетативні порушення, знімаючи дратівливість і піднімаючи настрій.

Етанол в цьому випадку, негативно діючи на рецептори головного мозку, які відповідають за стабілізацію гормонального фону, лише погіршує наявну дисфункцію. Також спиртне посилює різні порушення в роботі ендокринної системи.

Сумісність Афобазола з алкоголем при лікуванні різних гормональних порушень дорівнює нулю. Тобто в даному випадку прийом спиртного і ліки неприпустимий. Інакше ефект від лікування зведеться до нуля.

Хвороби внутрішніх органів

При наявності різних патологічних проблем, пов’язаних з даного типу захворюваннями, прийом Афобазола на фоні алкоголю також категорично не рекомендується. Даний засіб може застосовуватися в комплексному лікуванні таких хвороб:

 • онкологія;
 • червоний вовчак;
 • бронхіальна астма;
 • шкірні захворювання;
 • серцеві недуги (гіпертонія, ішемія, серцева аритмія).

Якщо Афобазол працює на стабілізацію стану кровоносних судин, розширюючи їх і відновлюючи кровообіг, то етанол діє протилежно. Відразу після прийняття спиртного кровоносні судини розширюються, а потім різко звужуються. Спиртне гальмує кровотік і провокує гіпоксію тканин.

В цьому випадку також не допускається одночасний прийом ліків і алкоголю. Інакше людина ризикує заробити собі погіршення судинних і бронхо-легеневих захворювань. Бажаного ефекту від терапії не буде, замість цього пацієнтові доведеться зіткнутися з ускладненням хвороби.

Афобазол і невротичні захворювання

Вживання спиртного в кілька разів підсилює розвиток різних неврозоподібних станів. Спочатку ефект від алкоголю розслабляючий, здається, що симптоматика депресії йде, зникає туга і тривожність. Але це відбувається з причини загибелі нервових клітин мозку і руйнування між ними зв’язків.

Первісна ейфорія триває дуже недовго, вже через деякий час на зміну приходить стан важкого похмілля. На зміну безтурботності приходить дратівливість, плаксивість і неконтрольована агресивність. Такі прояви – прямий підсумок руйнівного впливу алкоголю на мозок.

У цьому разі лікарський дію Афобазола щодо стабілізації роботи мозкових нейронів, зведеться до мінімуму. Алкоголь безжально знищить весь очікуваний ефект від лікування.

До чого може призвести сусідство ліків та спиртного

Пацієнт, проводять лікування препаратом на фоні алкогольного узливання і, відчуваючи неефективність терапії, може самовільно посилити дозу препарату. Хоч Афобазол відноситься до нетоксичним медикаментів та випадки його передозування спостерігаються вкрай рідко, інша ситуація розгортається на фоні алкоголю. При звичайній передозуванні Афобазолом у людини можуть з’явитися такі симптоми, як:

 • сонливість;
 • загальмованість реакцій.

На тлі вживання етилового спирту симптоматика передозування цим препаратом різко посилюється. Поєднання спиртного і великих доз ліків діє гнітюче на роботу ЦНС. У важких випадках розвивається необоротний процес, що приводить до летального результату.

Так що якщо вам наказано курс лікування Афобазолом, слід набратися терпіння і відкласти розслаблення за допомогою міцних напоїв. Тим більше, що на кону стоїть власне здоров’я і хороше самопочуття.

За темою:  Чи можна приймати Мексидол з алкоголем

MAXCACHE: 0.38MB/0.00682 sec