Чи можна приймати Фенібут з алкоголем

Медикаментозне засіб Фенібут є предметів гордості російської фармакології і фармації. Даний препарат побачив світ у 70-х роках минулого століття, а вже через п’ять років ліки включили в обов’язкову аптечку радянських космонавтів. Синтезована речовина мало ефективним розслаблюючим і заспокійливим дією.

Минув час. Сучасний Фенібут все також популярний і з гідністю займає місце в домашній аптечці. Головною особливістю заспокійливих ліків є повне збереження при терапії працездатності та концентрації уваги. Фенібут володіє широким спектром дії і саме тому слід знати деякі нюанси використання коштів, а саме чи можна приймати Фенібут з алкоголем.

Суть препарату

Якщо розглядати Фенібут з точки зору хімії, то цей препарат можна віднести до одного з похідних гамма-аміномасляної кислоти. Відомо, що дане з’єднання, нейромедіатор ЦНС, володіє потужним блокує дію.

Фенібут – ефективне і досить безпечний засіб із серії ноотропів, який покращує і стабілізує вищі функції мозкової активності.

Цей препарат славиться одночасно трьома впливами на людський організм:

 1. Заспокійливим (як транквілізатор).
 2. Антиоксидантною (гальмує негативні окислювальні реакції).
 3. Психостимулюючу (підвищує стійкість тканин внутрішніх органів до нестачі кисню).

В основному медикамент призначається відносно нетривалими курсовими прийомами (щоб зняти тривожність перед операцією). Але буває, що Фенібут прописується тривалим курсом (при лікуванні різних фобій, заїкань). Перелік ситуацій, при яких рекомендується лікуватися препаратом, досить великий. Сюди входять:

 • терапія психопатій, фобій;
 • зняття синдрому нав’язливих станів;
 • лікування нервових тиків, енурезу, заїкання;
 • щоб зняти безсоння, прибрати кошмарні сновидіння;
 • як частина комплексної терапії при лікуванні алкозалежності;
 • при наявному кинетозе (розлад руху), заколисувань;
 • усунення запаморочення, спровокованих проблемами вестибулярного апарату;
 • як хороше заспокійливе в період підготовки людини до складних, тривалих хірургічних втручань.
За темою:  Ацетилсаліцилова кислота при похмілля

Фенібут і наркологія

Даний медикамент є одним з найбільш затребуваних препаратів у лікуванні багатьох залежностей. Заслуженою популярністю ліки користується завдяки доведеною результативності і маленьким об’ємом можливих побічних ускладнень. Наркологи призначають Фенібут при терапії:

 • абстинентного синдрому;
 • алкогольного делірію (біла гарячка);
 • для купірування пределириозных станів.

Лікування алкогозависимости

Для боротьби з алкоголізмом лікарі пропонують використовувати медикамент у таблетованій формі. Курс і дозу прийому призначає лікар в кожному випадку індивідуально. Лікар враховує загальний стан хворого, стать пацієнта, його вік і поставлений діагноз.

Разова доза Фениб4та для дорослих становить близько 20-750 мг.

Фармакологічна дія даного ліки досить широко. Препарат:

 1. Активно допомагає передавати нервові сигнали.
 2. Підвищує якість процесів гальмування ЦНС.
 3. Відновлює здоровий мозковий кровообіг.
 4. Покращує і стабілізує метаболічні процеси мозкових тканин.

У страждаючих від алкозалежності медикамент також ефективно допомагає прибрати згубна пристрасть до спиртного на фізичному і психічному рівні. Даною здатністю ліки зобов’язане своїм ефектом, спрямованим на відновлення функціонування нейромедіаторних мозкових систем.

Алкоголь і Фенібут: сумісність

А можна вживати препарат одночасно з алкоголем? Тут слід розібратися. Етиловий спирт (якщо порівнювати його з похідним гама-аміномасляної кислоти) діє прямо протилежно на ЦНС:

 1. Потрапивши в організм, етанол купірує механізми гальмування. Завдяки цьому людина і відчуває відчуття сп’яніння і пов’язане з ним веселощі, браваду і завзяття.
 2. Але, через зовсім короткий час після прийому етанолу, радість проходить, натомість несучи людині загальмованість, апатію і сонливість.

Оскільки препарат діє в абсолютно протилежному ключі, він (прийнятий у певній дозі) може знімати шкідливу дію метаболітів етанолу на мозок і нервові процеси відбуваються. Також Фенібут реанімує нейрони, постраждалі від етилового спирту, покращує метаболічні процеси і мікроциркуляцію крові.

За твердженням медиків прийом Фенибута в сексі з алкоголем неприпустимий. Ці дві речовини вважаються несумісними.

У наркології даний медикамент успішно і давно застосовують для терапії алкозалежності та зняття симптоматиці похмільного синдрому. Але тільки в стаціонарних умовах та під наглядом медиків.

За темою:  Чи можна пити алкоголь з Метронідазолом

Фенібут з алкоголем: наслідки

Якихось проблем слід очікувати у осіб, які вирішили урізноманітнити своє нудне життя і випробувати організм на міцність, покуштувавши алкоголю одночасно з вживанням Фенибута? За спостереженнями лікарів, реакція може бути абсолютно непередбачуваною. Заздалегідь сказати, як відреагує організм складно, так як алкоголь і ліки активізують абсолютно різні процеси ЦНС.

В більшості випадків даний коктейль здатний спровокувати розвиток двох можливих (і найбільш ймовірних варіантів подій:

 1. Багаторазове збільшення та посилення симптоматики алкогольного сп’яніння. Причому потужна інтоксикація настає навіть при прийнятті маленької дози слабкого алкоголю.
 2. Розвивається толерантність організму до ліків. Тобто у людини зберігається ясність і тверезість мислення, так і похмілля не приходить. Але зате настає звикання до Фенибуту, тому доводиться надалі приймати збільшені дози.

Фенібут принесе відмінну допомогу при лікуванні алкозалежності та зняття абстиненції тільки за умови грамотно розробленого курсу терапії. Призначати ці ліки повинен виключно медик. У разі легковажного ставлення до власного здоров’я, наслідки самостійного невмілого лікування медикаментом позначаться моментально. Це:

 • нудота і блювотні позиви;
 • запаморочення і мігрені;
 • серйозні проблеми з ШКТ;
 • сильна дратівливість;
 • нестримна сонливість аж до відключення свідомості;
 • підвищення рівня тривожності, поява нападів паніки;
 • алергічні прояви (свербіж, висип, почервоніння, лущення).

До найбільш тяжких наслідків поєднання Фенибута і спиртного відноситься розвиток маячного стану, глибокі непритомність і забуття. У людини може розвинутися коматозний стан.

Як правильно поєднати

Фенібут і алкоголь, через скільки можна приймати ліки без шкоди для власного здоров’я? А вживати спиртне? Фенібут не даремно користується такою популярністю, дане ліки володіє мінімальною кількістю побічних дій.

Якщо ретельно вивчити інструкцію, можна дізнатися, що медикамент лише підсилює дію інших препаратів і негативно впливає на здатність людини до концентрації, якщо він, припустимо, управляє автомобілем або працює на небезпечному виробництві. Але про сумісність з алконапитками в анотації не сказано нічого.

За темою:  Чи можна пити Супрастин з алкоголем

Але лікарі і фахівці-фармакологи мають одностайну думку – пити алкоголь при одночасному лікуванні Фенибутом не можна. Дуже непередбачуваною і небезпечною може стати реакція організму. Шанс благополучного результату, звичайно, є, але він малий.

Також небезпечно приймати Фенібут після алкоголю під час ще проявляється похмілля. Слід почекати не менше 2 діб, щоб організм повністю позбувся від залишків етанолу і вже потім, зі спокійною душею, проходити призначене лікування. І при найменших неприємних відчуттях при прийомі таблеток, негайно звертатися до свого лікаря.

MAXCACHE: 0.38MB/0.00467 sec