Чи можна вживати алкоголь з антибіотиками

Напевно, кожен чув, що при прийомі антибіотиків не можна пити спиртне. Ми вирішили розібрати, наскільки це твердження вірно, і що буде, якщо випити алкоголь з антибіотиками.

Введення

Лікарі часто розповідають про те, що при курсі лікування, пов’язаного з антибіотиками необхідно повністю відмовлятися від спиртного. В якості аргументів зазвичай наводяться такі тези:

  1. Навантаження на печінку при прийомі антибіотиків підвищена, тому алкоголь (навіть слабкий) перевантажує її і призводить до сильної інтоксикації.
  2. Алкоголь в парі з антибіотиками може перетворитися на отруту і нанести серйозні пошкодження організму.
  3. Алкоголь повністю нейтралізує дію антибіотиків, тому лікування буде марним.

Існують і інші міфи, які передаються з покоління в покоління. Чи вірні вони, і чи можна пити алкоголь з антибіотиками? Дослідження показують, що в абсолютній більшості випадків спиртне і антибіотики ніяк не реагують один на одного, тому нічого особливо страшного не станеться. Але тут потрібно розуміти, що лікарські препарати можуть бути різними. Уважно читайте інструкцію до них і розділ протипоказань — якщо там вказано заборона, то поєднувати антибіотики і спиртне справді не варто.

 

Що буде, якщо порушити інструкцію? Проявиться так званий ефект антабуса (дисульфирамовая реакція): у пацієнта починається нудота, його може рвати, сильно болить голова (особливо в скроневій частині), він відчуває озноб, можуть початися судоми кінцівок. Отруєння буде тим сильніше, чим більше речовин в організмі змішалося. У деяких особливо складних випадках, якщо потерпілий не звертається до лікаря (а так зазвичай і буває, оскільки він просто засинає від великої дози алкоголю), то можливий летальний результат.

Які саме препарати несумісні

Розглянемо питання чи можна вживати алкоголь з антибіотиками більш глибоко і розберемо, які лікарські засоби можуть викликати отруєння організму. До основної групи таких засобів відносяться нитроимидазолы. Зокрема, категорично не можна вживати спиртне з метронидазолами (до них відноситься препарат «метрогіл», «трихопол», «прапори» і «кліон») і тинидазолами (препарати «фазижин» і «тиниба»). Примітно, що тернидазоловые, кекнидазоловые і орнидазоловые групи не викликають ефект антабуса.

За темою:  Чи можна приймати Афобазол з алкоголем

Друга група коштів — цефалоспорини. Справа в тому, що ці препарати часто мають у своєму складі метилтетразолетиол, практично ідентичний дисульфирамам. Вважається, що містять цефалоспорин препарати можуть викликати ефект антабуса, тому вам не слід поєднувати алкоголь і:

  • цефамандол;
  • моксалактам;
  • цефобид;
  • цефоперазон.

Інші лікарські засоби не містять метилтетразолетиол, тому вважаються безпечними.

Досить погана сумісність антибіотиків і алкоголю у різних препаратів з потужним антибактеріальною дією. Категорично не рекомендується приймати:

  1. Кетоконазол або нізорал.
  2. Хлорамфенікол або левоміцетин.
  3. Бактрим, бісептол, триметоприм-сульфаметоксазол або ко-тримоксазол.

Увага: ви повинні розуміти, що при наявності цих речовин в організмі алкоголь необхідно повністю виключити з раціону. Неважливо, як препарати потрапили у ваш організм — через таблетки, ін’єкції, у вигляді очних крапель, кремів, свічок або через інгалятори.

У деяких випадках пацієнт може і не відчувати симптоми отруєння, особливо при малих дозах випитого, але все ж ми настійно рекомендуємо не ризикувати — нічого хорошого для вашої печінки не буде. Вона гарантовано постраждає від оцтових альдегідів, які розкладається алкоголь. Уважно вивчіть таблицю сумісності антибіотиків та алкоголю, щоб не нашкодити своєму організму.

Що страждає

Найбільше дістається печінки, оскільки саме вона фільтрує кров, займається розкладанням алкоголю, переробкою мікробів і шкідливих речовин. Саме тому непоєднувані речовини перетворюються на отруту і наносять потужний удар по печінці.

Примітно, що наукових досліджень по темі шкоди такого поєднання дуже мало — вони практично не проводилися. Лікарі виділили лише найбільш небезпечні препарати, а решта фактично залишилися без уваги.

Практично не проводилися експерименти по вивченню зниження «потужності» препаратів в результаті прийому спиртних напоїв, тому це не має наукового та фармакологічного підтвердження. Тому коли п’єш антибіотики можна пити алкоголь, але в розумних дозах і не зловживаючи їм. А ось бактерицидну дію антибіотиків може знижуватися.

За темою:  Антибіотики і пиво: сумісність та наслідки

Поєднувати чи ні?

Ви повинні розуміти, що спирт — це сильна отрута і наркотик, який викликає фізичне і психічне звикання. Його не можна пити взагалі, а тим більше в процесі лікування. Але на ділі дуже багато росіян не можуть повністю відмовитися від спиртного, особливо якщо процедури припадають на період свят. В цілому, в більшості випадків (за статистикою відзначається лише 1 загострення на 1 000 пацієнтів) все проходить нормально. Але один шанс на отруєння печінки все ж є. З цього можна зробити висновок: чи можна пити алкоголь коли приймаєш антибіотики? Не рекомендується, але в більшості випадків, при дотриманні інструкцій і відсутності передозування, нічого страшного з вами не станеться. Якщо відмовитися ніяк не можна, то не позбавляйте себе задоволення. Нов завжди пам’ятайте, що не варто налягати на спиртне, оскільки печінка вже і так працює з навантаженням.

Падає сила антибіотиків?

Вище ми вже писали, що спеціальних досліджень на цю тему не проводилося, але все ж деякі напрацювання у лікарів є. Основна проблема в тому, що антибіотики по-різному виводяться з організму. На одні препарати етиловий спирт може впливати і нейтралізувати їх, на другі взагалі ніяк не діє і не змінює фармакокінетику. Приміром, тетрациклінові речовини взагалі ніяк не реагують на алкоголь — їх можна навіть запивати горілкою, але робити цього не рекомендується.

Головне — бути розсудливим

Ви повинні розуміти, що якщо ви хворієте, то ваш організм вже слабкий і витрачає сили на лікування хвороби. Ви ж додатково отруюєте його етанолом. Так, в більшості випадків ніяких наслідків прийому антибіотиків і алкоголю не буде, але навіщо ризикувати? З одного боку, ви лікуєте свій організм, а з іншого — знову знищуєте його спиртним. На розщеплення і виведення його тіло витрачає досить багато сил і енергії, тому намагайтеся все ж максимально обмежувати себе у своїх бажаннях.

За темою:  Чи можна пити Супрастин з алкоголем

Як правильно приймати антибіотики

Один з найпотужніших антибіотиків був відкритий в 1942 році американцем Зельманом Ваксманом. Він отримав назву стрептоміцин і відмінно зарекомендував себе в якості ліків від туберкульозу. Цей препарат врятував мільйони життів, але його безконтрольне споживання в підсумку призвело до того, що його ефективність знизилася. Адже що, по суті, представляє собою антибіотик? Це речовина, яка «вбиває життя». Ковтаючи його, ви вбиваєте не тільки хвороботворні мікроби, але і практично всю флору кишечника. Тому застосовувати їх потрібно дуже акуратно і тільки після консультації з лікарем. Безконтрольний прийом призводить до того, що віруси і бактерії адаптуються до препарату і більше не гинуть від нього. Вченим доводиться постійно виводити нові типи ліків, і ця боротьба триває вже понад 30 років.

Увага: антибіотики ніяк не допомагають при застуді або грипі, тому не купуйте їх і не пийте як самолікування. Завжди звертайтеся до лікаря, а якщо хочете захиститися від інфекції, то зробіть щеплення.

Тепер ви знаєте все про те, чому не можна поєднувати алкоголь і антибіотики — використовуйте цю інформацію з розумом і поділіться їй з близькими. Безконтрольне вживання антибіотиків завдає серйозної шкоди організму, а поєднання їх зі спиртним повільно вбиває ваш організм, перевантажуючи печінку.

MAXCACHE: 0.38MB/0.01010 sec