Коли можна алкоголь після ботокса

Процедура омолодження за допомогою ботокса відома багатьом. Ця популярний і доступний захід проводиться шляхом впровадження під шкіру спеціального препарату, що складається з білкових токсинів. Ін’єкції, введені в область шиї, обличчя, відмінно розгладжують зморшки, зберігаючи красу і свіжість. Але багато захоплюються ботулинотерапией, стурбовані одним важливим питанням.

Як довго триває післяопераційний період і скільки можна пити алкоголь після ботокса? Адже речовина, що використовується в процедурі, має нейротоксичністю. Чи може алкоголь негативно позначитися на здоров’я в цей час і не зіпсує він ефект від процедури?

Суть роботи ботокса

Ботокс (або ботулотоксин) був відкритий у 1982 році. Правда, спочатку використовували його для лікування захворювань ЦНС. Зараз дане з’єднання успішно і ефективно застосовується в косметології для омолодження шкіри і розгладження дрібних зморшок.

Ботулотоксин – ослаблений набір токсинів, які продукує бактерія Clostridium botulinum. Цей мікроорганізм є збудником досить небезпечного захворювання – ботулізму.

Як тільки токсини виявляються в епідермальної тканини, вони активно блокують м’язи, що призводить до їх паралічу, тим самим зменшуючи мімічні зморшки і відновлюючи еластичність шкіри. Дія препарату розраховано на 6-9 місяців. Потім ботулотоксин благополучно виводиться з тіла природним шляхом.

Протипоказання ботулинотерапии

Використання ботулотоксину хоч і не відноситься до хірургічних втручань, але чинить певний вплив на життєдіяльність організму. І проводити ін’єкції краси слід тільки в відмінного фахівця, в умовах клініки. Перевагою цієї процедури є вміння ботокса розгладжувати зморшки, не порушуючи при цьому кровотік.

Але ботулінотерапія має і низкою строгих протипоказань. До них відносяться:

 1. Ослаблений імунітет.
 2. Патології печінки і нирок.
 3. Онкологічні захворювання.
 4. Захворювання очних органів.
 5. Захворювання дихальних шляхів.
 6. Схильність до алергії.
 7. Вагітність і період лактації.
 8. Гемофілія (порушення згортання крові).

Перед процедурою і після неї не рекомендується напружувати себе фізичними навантаженнями і проводити лікування медичними препаратами (особливо антибіотиками). Ботокс не проведуть після свіжих операцій і жінкам у період менструації. До заборон відноситься і поєднання ботулинотерапии з вживанням спиртних напоїв.

Алкоголь і ботокс – сумісність

Дія болутоксина засноване на формуванні паралічу лицьових м’язів. В цьому випадку припиняється передача нейронів (нервових імпульсів) у волокна м’язової тканини. Але кровообіг при цьому залишається нормальним і функціонує в повному обсязі та режимі. А згадайте, як діє алкоголь на кровоносні судини – він їх активно розширює.

Отже, якщо в процесі введення під шкіру токсинів ботулізму вжити спиртне, ботулотоксини можуть району ін’єкції вільно потрапити в кров, завдяки розширенню судин. І вмить поширитися по всьому організму. Але може статися й інша реакція – занадто швидке вимивання з тіла ботокса, що призведе до нульового результату процедури.

Негативні наслідки

Щоб зрозуміти, чому не можна алкоголь після ботокса, відгуки про такому поєднанні слід розглянути докладніше. Адже ця процедура ще досить молода, і багато жінок, та й чоловіки «обпікалися» на прагненні омолодитися. Це зараз косметологи суворо попереджають про заборону, але на «зорі своєї юності» особливості процедури ще не були досконально вивчені.

Спиртовмісні напої забороняється вживати перед і після проведенням процедури ботулинотерапии.

З якими негативними наслідками можна зіткнутися, якщо негайно після омолоджуючого заходи відправитися відзначати свою «повернулася молодість»? В організмі від такого сусідства будуть відбуватися наступні реакції:

 1. Проблеми у функціонуванні ЦНС, що призводить до появи галюцинацій, загальмованості або навпаки, збудженості;
 2. Потужна інтоксикація організму, який піддається «бомбардуванню» не тільки метаболітів етанолу, але і ботулотоксинів.

До чого це призведе? Якщо ви бажаєте дізнатися, чи можна пити алкоголь після ботокса, ознайомтеся з наслідками, які створює такий тандем. Вони наступні:

 • тривалий і більш болісний відновний період;
 • зворотний ефект від процедури, що приводить до ще більшого утворенню зморшок;
 • набряклість і оніміння в місцях введення ботулотоксину, так і в прилеглих епідермальних областях;
 • нудота, блювота, сильні головні болі, загальна слабкість через отруєння організму метаболітами етанолу і токсинами ботокса;
 • депресивні стани, проблеми зі сном, підвищення рівня тривожності, запаморочення – це наслідки порушень з боку роботи ЦНС;
 • параліч органів дихання, така непередбачена ситуація може призвести (у важких випадках і при відсутності своєчасної допомоги) до летального результату;
 • рясне кровотеча в місцях ін’єкції, що призводить до появи яскраво виражених гематом і наступних потворних плям і рубців (розширені судини стають особливо чутливими і легко травмуються).

Косметологи, так і самі лікарі не можуть точно передбачити, як поведе себе організм людини під впливом спиртного і ботокса. У кожному випадку реакція несподівана, але завжди неприємна.

Коли можна вживати спиртне

В ідеалі, його краще взагалі не пити. Розглядаючи питання, коли можна алкоголь після ботокса, а також до самого заходу слід враховувати індивідуальну реакцію людини на етиловий спирт.

До процедури

У разі якщо організм не зовсім адекватно сприймає спиртне і реагує навіть на невелику кількість алкоголю почервоніннями, плямами, то перед ботулинотерапией краще утриматися від випивки за 4-5 діб. Якщо реакція організму не так бурхливо виражається, то варто обмежити себе в алкоголі за 2-3 доби.

Лікарі-косметологи радять не приймати ніякі, навіть слабоалкогольні напої до проведення процедури ботокса за тиждень.

Після процедури

Скільки часу слід утриматися від вживання оковитої після омолодження, слід розглядати індивідуально. У середньому варто забути про алкоголь на період 5-7 діб. Але, за умови, що всі наступні реакції (синці, набряки) повністю зійшли. Це говорить, що ботокс встиг рівномірно розподілитися по тканинах.

Але, у разі, коли сліди ін’єкційного введення препарату ще помітні, варто потерпіти і пробути в тверезому вигляді не менше 14-15 діб. Або навіть більше – аж до повного розсмоктування гематом.

Не варто забувати і про побажання лікарів. Косметологи радять взагалі утриматися від вживання спиртовмісних напоїв на всьому терміні дії препарату (6-9 місяців). Інакше великий ризик занадто швидкого закінчення строку його дії та повернути небажаних зморшок.

Важливі рекомендації

Щоб процедура омолодження пройшла успішно і принесла очікуваний ефект, не тільки варто в цей період прибрати подалі алкоголь. Також слід знати і дотримуватися ряду корисних порад.

До ботоксу

 • постаратися захистити себе від стресових ситуацій і хвилювань, особливо напередодні процедури;
 • утриматися від використання деяких медикаментів, що здатні впливати на роботу кровоносної і нервової системи (заспокійливі, антикоагулянти та інші подібні ліки).

Після ботокса

 • не варто спати, уткнувшись обличчям у подушку;
 • намагатися не занадто сильно і різко нахиляти голову;
 • не можна масажувати області, де були проведені ін’єкції;
 • протягом 5-6 годин після ін’єкцій не слід лягати спати;
 • постаратися не особливо яскраво задіяти природне міміку особи;
 • не рекомендується інтенсивно чесати, розтирати, бажано взагалі не чіпати мета уколів;
 • на всьому відновлювальному періоді не користуватися косметикою і розгладжують засобами (крему, лосьйони, маски);
 • доведеться ненадовго забути про соляріях, саунах і навіть басейні (цей обмежувальний період укладається в 10-12 діб).

У цей час слід уважно прислухатися до власного самопочуття. При виникненні будь-яких негативних проявів (жар, температура, сильна набряклість), негайно звернутися до лікаря.

Після ботулинотерапии такі симптоми, як нудота, головний біль, слабкість, цілком нормальні. Не варто забувати, що токсини ботокса отруйні і вони, хоч і незначною мірою, але все ж отруюють організм.

Для тривалого і хорошого ефекту від процедури слід стежити і за способом життя. Грамотно і повноцінно харчуватися, добре відпочивати, кинути шкідливі звички. Здорове життя і, бажано без спиртного і куріння, тільки поліпшить стан організму і продовжить бажану молодість.

За темою:  Можна парацетамол з алкоголем

MAXCACHE: 0.38MB/0.00824 sec