Можна парацетамол з алкоголем

Парацетамол – ефективний медикамент для боротьби із застудою та головним болем. Але чи зможе він допомогти, якщо його ужити після пляшки пива або чарки горілки? Як поведе себе препарат і чи припустимо це? Давайте розглянемо можна пити парацетамол з алкоголем.

Про Парацетамолу

Цей медикамент має знеболювальну і жарознижувальну дію. Парацетамол застосовується для лікування простудних захворювань усіма віковими групами. Це ліки має безліч форм випуску, включаючи ректальні супозиторії та сиропи. У складі ліки, активна речовина, що носить назву пара-ацетаминофенол.

Це ж речовина спостерігається в складі таких популярних медикаментів, як: Панадол, Антигрипін, Еффералган, Тайленол, Ацетамінофен, Ифимол, Калпол, Цефекон Д. Завдяки корисному ефекту, пара-ацетаминофенол використовується у складі більше двох сотень різних медикаментів.

Прийом таких лікарських засобів має безліч побічних ефектів. Всі медикаменти, що мають у своєму складі це речовина, потрібно приймати з обережністю, не порушуючи рекомендовану дозу. Порушення цієї рекомендації може стати причиною сильних побічних ефектів, серед яких кома і летальний результат.

Фармакологія

Препарат має особливий вплив на центри болю і терморегуляцію в гіпоталамусі, саме цим і пояснюється його жарознижуючі і болезаспокійливі властивості. Препарат майже не сприяє лікуванню запалень, так як його вплив на певні ферменти, відзначаються тільки в ЦНС.

При попаданні в організм, Парацетамол не впливає на обмін поживних речовин, що призводить до того, що ліки не здатне перешкоджати синтезу медіаторів запальних процесів. Цим пояснюється і те, що вживання Парацетамолу ніяк не впливає на слизову оболонку шлунково-кишкового тракту.

Вжитий, медикамент, протягом короткого проміжку часу всмоктується стінками шлунка й потрапляє в кровотік. Його максимальна концентрація в організмі спостерігається через сорок хвилин після прийому. Ефекти від вживання кошти можна помітити через півтори години після прийому.

Протягом чотирьох годин після вживання, препарат виводиться з організму на п’ятдесят відсотків. До достоїнств ліки можна зарахувати той факт, що відсоток речовин, що потрапляють в грудне молоко, становить мінімальну кількість. Весь процес метаболізму спостерігається в печінці.

За темою:  Феназепам з алкоголем: що буде

Способи застосування і дозування

Парацетамол використовується для лікування болю багатьох видів. Даний засіб можна застосовувати при головному болю, травмах і навіть хворобливих місячних. Ліки можна використовувати для лікування простудних захворювань, грипу і ГРВІ. Максимальна денна доза препарату, наступна:

  • вага менше сорока кілограмів – два грами;
  • вага більше сорока кілограмів – чотири грами.

Варто відзначити, що така дозування підходить тільки для дорослої людини. Курс лікування становить близько семи днів. У разі необхідності більш тривалого застосування ліків, потрібно отримати консультацію фахівця.

Протипоказання

Фахівці говорять про те, що Парацетамол належить до групи ліків, які мають сильний негативний вплив на роботу внутрішніх органів. У зв’язку з цим від прийому медикаменту потрібно відмовитися при наявності хронічних захворювань печінки і нирок.

Використовувати ліки для лікування дітей, також не рекомендується. Для цих цілей можна використовувати менш шкідливі аналоги. При застосуванні Парацетамолу можливі алергічні реакції.

Багатьох людей цікавить, чи можна парацетамол з алкоголем. Інструкція до даного засобу говорить про те, що ліки у комбінації з алкоголем приносить більше шкоди, ніж користі. У зв’язку з цим при наявності алкоголізму або захворювань печінки на тлі зловживання алкоголем, від використання ліки краще відмовитися.

Побічні явища

Неправильний прийом, порушення дозування та інші нюанси можуть стати причиною появи побічних ефектів. До таких ефектів можна віднести наступні симптоми:

  • поява болю в ділянці шлунка;
  • алергія, почервоніння, свербіж шкіри, набряклість;
  • напади нудоти і запаморочення;
  • порушення сну;
  • патології нирок і печінки.

Поєднання з алкоголем

Парацетамол – входить до групи ліків, що володіють гепатотоксичным ефектом. У зв’язку з цим його тривалий прийом може стати причиною порушення роботи печінки. Наслідки парацетамолу з алкоголем полягають у тому, що дія алкогольних токсинів посилюється в кілька разів. Це небезпечно тим, що ймовірність появи такого захворювання, як цироз печінки значно збільшується.

Потрапляючи в печінку, активна речовина ліки перетворюється в небезпечні токсини. За нейтралізацію цих речовин відповідає глутатіон. Коли в організмі недостатньо цієї речовини, токсини починають відкладатися в печінкових тканинах, стаючи причиною загибелі гепатоцитів.

За темою:  Коли можна алкоголь після ботокса

Недолік глутатіону найчастіше спостерігається у людей, що зазнають згубна пристрасть до алкоголю. Коли концентрація цієї речовини в організмі досягає норми, то використання алкоголю в якійсь мірі позитивно впливає на функції печінки. Це відбувається тому, що етиловий спирт має особливий вплив на ферменти, відповідальні за розщеплення активних речовин Парацетамолу.

Але коли цих речовин недостатня кількість, спиртне стає причиною уразливості печінки до дії ліків. Регулярне вживання подібних поєднань сприяє прискоренню процесу розщеплення медикаменту в печінки. На цьому тлі утворюється безліч токсичних речовин, які отруюють організм. Грунтуючись на цих фактах, можна сказати про те, що спиртне і Парацетамол не сумісні.

Ймовірні ризики

Парацетамол і алкоголь сумісність становить нуль відсотків. Потрібно розуміти, що поєднання цих продуктів може стати причиною появи лікарського гепатиту і навіть цирозу печінки.

Подібні комбінації мають величезний негативний вплив на роботу нирок. Використання підвищених доз препарату у комбінації з алкоголем може стати причиною виникнення панкреатиту, запалень підшлункової залози.

Пам’ятайте, що смертельна доза цього лікарського засобу для дорослої людини становить сто п’ятдесят міліграмів на один кілограм ваги.

Через скільки можна вживати алкоголь

Якщо при проходженні курсу лікування виникає необхідність вживання алкоголю, то такі дії допускаються тільки після чотирьох годин з моменту вживання препарату. Одночасно поєднання ліків та спиртного — неприпустимо. Використання спиртного для запивання таблеток може стати причиною ураження печінки. Важливо уникати посилених навантажень на даний орган.

Використання алкоголю і пара-ацетаминовенола може стати причиною подвоєних навантажень на печінку.

Через скільки можна пити парацетамол після алкоголю можна розрахувати за допомогою спеціального калькулятора. У таких розрахунках враховується швидкість розщеплення етанолу і виведення з організму продуктів обміну. Використовувати більшість лікарських препаратів можна тільки після повного очищення організму від продуктів розпаду етилового спирту.

За темою:  Можна Амоксиклав з алкоголем

Крім цього, існують певні рекомендації про норму споживання спиртного під час проходження лікування медикаментами. Так, рекомендована доза спиртного, становить наступну кількість:

  1. Міцний алкоголь (міцністю сорок градусів) – не більше ста тридцяти мілілітрів.
  2. Пиво та інші слабоалкогольні напої – не більше одного літра.
  3. Вино – не більше чотирьохсот сорока мілілітрів.

Як захистити печінку

Порушення рекомендацій, пов’язаних з одночасним прийомом Парацетамолу та алкоголю, може призвести до токсичного ураження печінки. На цьому тлі може розвинутися гепатонекроз – патологія, при якій відмирають певні клітини печінки. Подібний стан супроводжується появою таких симптомів; як напади блювання, блідість шкірних покривів, відсутність апетиту і загальна слабкість.

При появі даних симптомів потрібно негайно звернутися до медичних фахівців за допомогою. В очікуванні бригади швидкої допомоги, можна провести певні заходи, які сприятимуть поліпшенню самопочуття. До подібних заходів можна віднести промивання шлунка і прийом энтерособентов; у вигляді активованого вугілля або ентеросгелю.

При отруєнні Парацетамолом в ролі антидоту використовується АЦЦ (ацетилцистеїн). Проте, самостійно пробувати використовувати ліки краще не варто. Точне дозування знають тільки лікарі, а метод вимірювання «на око» може привести до летального результату.

Висновок

З метою позбавлення від головного або м’язового болю Парацетамол можна використовувати через п’ять годин після вживання спиртного в нормованих кількостях.

Порушення цих рекомендацій, збільшення рекомендованої дози ліків або алкоголю може стати причиною сильної інтоксикації організму, патологій печінки і розвитку цирозу. Без своєчасного втручання медичних фахівців, подібні комбінації можуть призвести до коми і навіть летального результату.

MAXCACHE: 0.38MB/0.00279 sec