Можна поєднувати Дюфастон і алкоголь

Багатьом відомо, що спиртовмісні напої не можна вживати одночасно з прийомом антибіотиків. А як бути з іншими ліками, особливо якщо їх призначають курсових прийомом? Наприклад, Дюфастон, який частенько приписують жінкам для терапії гінекологічних захворювань?

Іноді курс лікування даним препаратом розтягується на довгі місяці, а як бути зі святами? Можна поєднувати Дюфастон і алкоголь або доведеться забути про відпочинок за келихом вина? Будуть неприємні наслідки від такого сусідства?

Коли прописують Дюфастон

Цей препарат відноситься до групи синтетичних гормонів. Штучний прогестерон медики призначають жінкам при діагностуванні у них різного роду порушень і захворювань у гінекологічній частини.

Дюфастон стає дієвим препаратом при недостатньої вироблення гормону прогестерону в жіночому організмі (при діагностованій прогестероновою недостатності).

Даний медикамент призначається строго за приписом лікаря і після проходження всіх необхідних аналізів і обстежень. Дюфастон безпосередньо впливає на жіночий гормональний фон, дестабілізації якого винні неполадки роботи ендокринних органів.

Штучний прогестерон призначається як при складною, проблематичною вагітності, так і при виявлені таких патологіях:

 1. Маткові кровотечі.
 2. Нерегулярність місячного циклу.
 3. ПМС (передменструальний синдром).
 4. Дисменорея (нестерпно болючі місячні).
 5. Нездатність до виношування плоду (часті викидні).
 6. Міома матки (доброякісна пухлина м’язового маточного шару).
 7. Ендометріоз (неконтрольоване розростання клітин внутрішнього шару матки).
 8. Вторинна аменорея (повне припинення місячного циклу на термін більше півроку).
 9. Недолік лютеїнової фази (порушення функції жовтого тіла). Жовте тіло – тимчасовий орган, який формується після виходу яйцеклітини з яєчника.

Всі дані патології пов’язані із сильною дефіцитом прогестерону. Прийом Дюфастона є замісною гормонотерапією. Також цей засіб застосовують для підготовки жінки до вагітності та при загрозі викидня.

Дюфастон є досить агресивним препаратом, мають ряд побічних явищ. У деяких випадках цей медикамент може спровокувати:

 • анемію;
 • мігрень;
 • розвиток набряклість;
 • проблеми з функціонуванням печінки;
 • алергічні реакції (почервоніння шкіри, свербіж, кропив’янка).
За темою:  Чи можна приймати Віагру з алкоголем

Дюфастон повністю виводиться з внутрішніх органів через 2,5—3 доби через сечовивідну систему. Відпускається ліки за пред’явленим рецептом лікаря. Самолікування даними засобом суворо заборонено.

Алкоголь і Дюфастон: сумісність

Етиловий спирт негативно впливає не тільки на роботу і функціональність внутрішніх органів. Він істотно знижує процеси засвоєння речовин, що поступають в організм. З цієї причини прийом будь-якого лікарського засобу повинен проходити без участі будь-якого алкогольного продукту. Чому?

Втрачається ефективність від лікування

При взаємодії Дюфастона з алкоголем особливо тяжких наслідків для здоров’я ви не отримаєте, але й ефект терапії може звестися до нуля. З-за впливу продуктів розпаду етилового спирту активні компоненти ліки не зможуть в повній мірі надати терапевтичного впливу.

Постраждає печінку

Всі лікарські препарати, перш ніж опинитися в кровотоці і поширитися по внутрішнім органам, що проходять через печінку. Цей орган – головний фільтр організму, він не дозволяє залишків медикаментів залишитися в тілі, своєчасно виводячи їх і очищаючи внутрішні системи від шкідливих речовин.

Спиртне, в свою чергу, надає згубний вплив на печінку. Якщо урізноманітнити лікування Дюфастоном прийомом алкогольного напою, печінка може не впоратися з потроєною навантаженням і почати вередувати.

Хіба вам потрібні такі проблеми, які можуть призвести до розвитку багатьох печінкових патологій? Приплюсуйте сюди і той факт, що спиртне, впливаючи на печінку, видозмінює її ферменти. Підсумком може стати непередбачуваність впливу самого штучного прогестерону.

Погіршиться робота ШКТ

Ризикована сумісність Дюфастон з алкоголем здатна спровокувати несподівані і неоднозначні реакції в роботі шлунково-кишкового тракту. Активна складова даного виду ліки розслаблюючу впливає на м’язову тканину органів очеревини.

Однією з частих скарг жінок, які проходять лікування Дюфастоном, є поява прискореного стільця.

Коли в організм потрапляє спиртне, мозок активно посилає сигнали до систем тіла, спрямовані на якнайшвидше виведення отруйної речовини. Багато хто знає, що після рясного веселого та «п’яного» застілля частенько спостерігається розлад травлення. Об’єднайте тепер ці два, схожих по своїй суті події. Що чекає на людину? Сильний пронос або не менш сильна блювота.

За темою:  Чи можна пити Кетанов з алкоголем

Порушиться кровообіг

У разі коли гормонозаместітельная терапія використовується в лікуванні гормонального дисбалансу, сусідство спиртного може спровокувати серйозні порушення в системі кровообігу. Також лікарями вже доведено, що при одночасному прийомі штучного гормонального засобу та спиртовмісних напоїв в організмі буде серйозно порушений метаболізм і синтез гормонів.

Чому «мовчить» інструкція

Якщо ретельно вивчити прикладену анотацію до Дюфастону, ми не побачимо там такого застереження. Отже, виробник вважає, що Дюфастон сумісний з алкоголем? Справа в тому, що якщо розбавити гормональне лікування спиртним, до летального результату даний досвід не призведе, але от чи варто випробовувати свій організм на міцність?

Не забувайте, що дуже часто Дюфастон призначають вагітним жінкам. Який майбутньої матусі (якщо, звичайно, вона знаходиться в здоровому глузді) прийде в голову питання, чи можна пити алкоголь при прийомі Дюфастона? Хоча, можливо, виробники ліків не відзначають цей факт з-за того, що даний засіб призначається в самих різних випадках. Кожна жінка індивідуальна і її реакцію організму передбачити неможливо.

Виробники синтетичного прогестерону залишили медикам право вирішувати, чи можна вживати алкоголь при прийомі Дюфастона.

Лікуючий лікар, досконало знаючи фізичні особливості своєї пацієнтки, і стане останньою інстанцією у вирішенні важливого питання. Комусь з жінок келих сухого червоного вина дійсно піде на користь, а кому-то така доза завдасть непоправної шкоди.

Підсумовуючи дану статтю, робимо важливий висновок: не приймайте самі рішення про суміщення лікування Дюфастона з прийомом спиртного (навіть келихом слабенького шампанського). Довіртеся своєму лікарю. Або ж візьміть себе в руки і дочекайтеся закінчення повного курсу терапії, щоб вже з чистою совістю відсвяткувати одужання. Бережіть себе!

MAXCACHE: 0.38MB/0.00358 sec