Сумісність Німесуліду та алкоголю

Людина часто хворіє і нерідко користується різними медикаментами. Але у нас існують і численні свята, які традиційно відзначаються з розмахом і великою кількістю спиртного. Зараз уже багатьом відомо, що при лікуванні медикаментами (особливо курсовому) вживати спиртні напої вкрай не рекомендується.

Але раптом виникла ситуація, що вже після прийняття «на груди» в терміновому порядку потрібно прийняти якесь ліки? Як правило, такі ситуації можуть виникнути з використанням знеболюючих засобів. Ми хочемо поговорити і з’ясувати, чи є сумісність алкоголю і Німесил, одного з найпоширеніших засобів, купирующих різні больові відчуття.

Трохи про ліки

Німесил – лікарський засіб, що відноситься до групи протизапальних, нестероїдних (негормональних препаратів. Його головною активною речовиною є німесулід, завдяки якому дане ліки:

 • знижує температуру;
 • знімає жар, гарячкові стану;
 • ефективно знімає больовий синдром;
 • бореться з різними запальними процесами.

Даний засіб вигідно відрізняється від аналогічних знеболюючих препаратів відсутністю негативного впливу при прийомі на ШКТ. Нисемилид дозволяється приймати як дорослим, так і дітям підліткового віку.

За своєю результативності Німесил перевершує такі прославлені і відомі ліки, як Ібупрофен і Диклофенак.

Медикамент продається в аптеках у формі порошку, розфасованого по фольгованим пакетиках. Цей засіб добре переноситься всіма пацієнтами і рекомендується для курсового, тривалого прийому. Порошок досить швидко засвоюється організмом, починаючи свою цілющу дію вже через 5-10 хвилин. Терапевтичний ефект триває близько 6-7 годин.

Кому призначений

Протизапальний лікарський порошок лікарі призначають хворим при виникненні больових синдромів різної етимології. Частіше це такі випадки:

 1. Зубний біль.
 2. Хворобливе розтягнення зв’язок.
 3. Вивихи суглобів, переломи кісток.
 4. Зняття больового синдрому при травмах.
 5. Лікування остеоартрозу (для блокування болю).
 6. Бурсит (запалення слизової суглобової сумки).
 7. Альгодисменорея (дуже болючі місячні).
 8. Купірування болю в постопераційному періоді.
 9. Тенденіт (запальні та дистрофічні процеси тканин сухожилля).
 10. Купірування різних хворобливих відчуттів (травми, захворювання м’язів та суглобів, біль спини, попереку).

Протипоказання

Говорячи про будь-які ліки, необхідно згадати і про різні небезпеки, які даний препарат несе з собою. Так само, як і у будь-якого медикаменту, у німесуліду є список протипоказань. Цей засіб можна використовувати в наступних випадках:

 • дитячий вік до 12 років;
 • серцева недостатність;
 • період вагітності і лактації;
 • якщо є запальні захворювання ШКТ;
 • існуючі проблеми зі згортанням крові;
 • погана робота нирок і печінки та їх різні захворювання;
 • при одночасному лікуванні з іншими знеболюючими ліками;
 • якщо хворий проходить процедури з аортокоронарного шунтування;
 • наявність бронхіальної астми з одночасним приєднанням до неї носового поліпозу;
 • існування алергії на будь-які нестероїдні препарати ацетилсаліцилову кислоту;
 • при діагностованій виразки кишечника, шлунка, особливо при їх прориві і внутрішньому кровотечі ШКТ.
За темою:  Чи можна пити Кетанов з алкоголем

Це ліки з особливою обережністю медики призначають при наявному цукровому діабеті, ішемії, артеріальної гіпертензії і різними захворюваннями артерій периферичного ряду. Також краще не використовувати німесулід людям похилого віку та активним курцям.

Німесил дуже погано взаємодіє з рядом медичних препаратів, тому його слід приймати тільки за рекомендацією і призначенням медика.

Як бачите, список табу досить великий і розлогий. Також лікарі суворо забороняють вживати препарат при наявному алкоголізму і наркозалежності. З цього можна зробити висновок, що сумісність німесуліду та алкоголю дорівнює нулю. Тобто приймати ці ліки одночасно зі спиртним не можна.

Німесулід і спиртне

Щоб зрозуміти, чи можна приймати Німесил з алкоголем, спочатку слід довідатися про те, як саме спиртне впливає на дію даного препарату. Вивчаючи досить великий список протипоказань, напрошується висновок про явну гепатотоксическом дію ліків. Тобто, активна речовина, що входить до складу препарату, негативно впливає на клітини печінки (гепатоциды).

А що робить наша печінка при вживанні алкоголю? Вона першою встає на захист організму від отруєння токсичними продуктами розпаду етанолу. І що буде, коли на тлі її активної роботи людина буде вживати німесулід? Правильно, печінка стане працювати гірше, додаткове навантаження просто призведе до появи різних патологій цього органу і масової загибелі гепатоцидов.

Якщо ви вирішили, що Німесил можна з алкоголем, приготуйтеся і до інших проблем, які торкнуться нервову систему. Саме ліки викликає у людини легку сонливість і загальмованість. При додатковому впливі етилового спирту дані ефекти багаторазово зростуть. Підсумком стане порушення координації, значно зниження швидкості реакцій і сонливість.

Лікарі категорично не радять використовувати Німесил при похміллі щоб уникнути розвитку ще більш негативних наслідків похмільного синдрому.

Німесил + алкоголь: побічні ефекти

В результаті необдуманого лікування на фоні алкогольного узливання, найлегше, що може очікувати людини – це розвиток алергічних реакцій. Продукти розпаду етилового спирту сприяють накопиченню лікарських компонентів в організмі, перешкоджаючи їх висновку.

За темою:  Гліцин при похмілля: доза

Результатом стає прояви сильної алергії і розвиток ряду інших побічних реакцій. Це наступна негативна симптоматика:

 1. Алергія. Вона проявляється у вигляді рясного висипання, пітливість і сильного свербежу. Були відмічені випадки виникнення набряку, еритеми, дерматитів, кропив’янки. У важких ситуаціях навіть можливе формування набряку Квінке та анафілактичного шоку.
 2. Проблеми з мозковою активністю. На тлі одночасного прийому ліків та спиртного в людини найчастіше виникає запаморочення, відзначаються проблеми з сном (нічні кошмари). Може розвинутися нервозність і почуття тривоги.
 3. Серце відгукується посиленням частоти ритму і підвищення АТ.
 4. Легені можуть відреагувати бронхоспазмом.
 5. Травна система. Німесулід у поєднанні з алкоголем може призвести до появи сильної нудоти, блювоти, метеоризму. Спостерігаються також розлади ШКТ у вигляді проносу і яскравою хворобливості в районі очеревини. Може розвинутися гастрит, диспепсія (хворобливе травлення).
 6. Страждає і сечовидільна система. Проблеми у цій сфері проявляються у вигляді розвитку нефриту (запальні процеси нирок), олігурії (зменшення кількості сечі), ниркової недостатності та затримки сечовипускання.

Іноді поєднання спиртного і Німесил призводить до появи астенії (підвищена втомлюваність та загальна слабкість), гиперкалиемиии (підвищення калію в крові до критичних позначок) і гіпотермії (зниження температури тіла). Лікарі також відзначали розвиток сонливості, енцефалопатії (хронічна гіпоксія головного мозку) і головного болю (у поодиноких випадках).

Будь очікувати наслідків

Негативний результат легковажного вживання спиртного на тлі лікування даним препаратом відгукнуться практично на всіх внутрішніх системах і органах тіла. І ці ускладнення виникнуть навіть якщо прийняти невелику дозу якого-небудь слабоалкогольного напою, не кажучи вже про міцне горячительном. Чим це загрожує?

ШКТ. Як алкоголь, так і саме ліки впливають дратівливо на слизову шлунково-кишкового тракту. З боку ШКТ можна очікувати наступних наслідків:

 • блювання;
 • печія;
 • діарея;
 • нудота;
 • болі живота;
 • загострення мають захворювань (виразки, гастриту).

Печінка. Це такий орган, який бере на себе подвійну роботу по переробці відразу двох агресивних середовищ: алкогольної і німесуліду. Не справляючись з підвищеним навантаженням, печінковий орган дає «зелене світло» для накопичення в організмі токсинів і отрут. У підсумку варто очікувати розвиток дисульфирамоподобной реакції.

Дисульфирамоподобная реакція – комплекс симптомів, що виникають при одночасному вживанні алкоголю і деяких ліків. Симптоматика проявляється у вигляді важкого отруєння.

Серцево-судинна система. Негативні наслідки торкнуться і серце. Отруйний коктейль з німесуліду та алкоголю може спровокувати появу внутрішніх кровотеч. Враховуйте, що спиртне викликає звуження судин, а Німесил знижує рівень згортання крові. Такий сумний результат особливо великий у людей, страждаючих виразковою патологією органів травлення.

За темою:  Взаємодія алкоголю з Кагоцелом

Сечовидільна система. У подібного знеболюючого засобу є властивість затримувати процеси сечовипускання, а ось алкоголь, навпаки, сприяє посиленню виведення сечі. Токсичний коктейль, що складається з двох даних компонентів, часом призводить до непередбачуваних наслідків, аж до появи ниркової недостатності.

Поєднання ліки на основі німесуліду та спиртного згубно вплине і на стан нервової системи. До легковажної особи може прийти сонливість, загальмованість. У багато разів знизиться координація рухів і швидкість усіх реакцій.

Коли можна пити

Питання, коли ж можна буде скуштувати жаданого спиртного після курсу лікування медпрепаратами, хвилює багатьох. Що стосується Німесил, тут важливо дотримуватися простого правила – вживати спиртне тільки після повного виведення залишків ліків з організму.

Вивчивши інструкції, що додаються до даного медикаментозного засобу, можна дізнатися, що час виведення залишків препарату з організму становить близько 6 годин. Отже, без шкоди для здоров’я можна пити алкоголь після закінчення цього часу.

А ось саме ліки можна вжити через 4-12 годин з моменту алкогольного узливання. Протягом цього часу організм успішно звільниться від залишків етанолу і буде готовий до лікування.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00616 sec