Взаємодія алкоголю з Кагоцелом

Наближається зима, починається самий небезпечний для здоров’я період міжсезоння. Це час лідирує за кількістю застуд і інфекційних захворювань. І традиційно виростають черги в аптеках, де втомлені фармацевти не встигають затарюватися ефективними противірусними препаратами.

В даний час особливо високо виростають продажу Кагоцела – одного з найбільш затребуваного препарату, який поєднує антивірусні та імуномодулюючі властивості. А чи можна приймати Кагоцел з алкоголем, адже часом курс лікування затягується надовго, і не хочеться пропускати якісь свята.

Трохи про препарат

Кагоцел не дарма є одним з найбільш популярних противірусних медикаментів. Його ефективність вже доведена не тільки теоретично, але і практично. Дія даного препарату базується на активній стимуляції вироблення в організмі різних інтерферонів.

Інтерферони – ряд білкових сполук. Ці ферменти виділяються клітинами організму у відповідь на вторгнення вірусів.

До явних переваг Кагоцела відноситься той факт, що цей засіб не є токсичною і канцерогенною. Ці ліки можна приймати навіть майбутнім матусям (звичайно, тільки після консультації з лікарем). На плід цей препарат не має абсолютно ніякого впливу.

Показання до застосування

Кагоцел рекомендується до використання в цілях профілактики різних простудних захворювань. Особливо важливо провести дану процедуру в період міжсезоння. Також ліки призначається лікарями у разі:

 • грипу;
 • ГРЗ, ГРВІ;
 • герпес простого типу (у дорослих).

Протипоказання

Кагоцел так само, як і будь-який лікарський засіб, має свої протипоказання. І навіть, незважаючи на свою безпеку. Цей засіб можна використовувати в наступних випадках:

 1. Вік до 3-х років.
 2. Індивідуальна чутливість до компонентів ліки.
 3. Порушення травної системи (при продукуванні ферментів). Це різні проблеми з рівнем лактази (її недостатність, непереносимість), глюкозо-галактозна мальабсорбція (порушення засвоюваності простих вуглеводів у ШКТ).

Зате побічні дії, властиві багатьом ефективним препаратам, даний імуномодулятор виявляє вкрай рідко. В основному неприємності обмежуються проявом алергічних реакцій і то, після значного перевищення рекомендованої по інструкції дози.

Алкоголь і Кагоцел: сумісність

У зв’язку з величезною популярністю і затребуваністю даного препарату, це питання дуже актуальне. Чи можна на тлі лікування імуномодулятора розслаблятися спиртним? Простудіювавши інструкцію, ми не знайдемо застережних записів і попереджень про даному протипоказання.

Але це не означає, що таблеточки можна запивати спиртним. Справа в тому, що Кагоцел містить велику кількість інтерферонів. Завдяки їм, він і володіє високою результативністю. Серед інтерферонів є ендогенні індуктори (регулятори міжклітинної взаємодії). Ці речовини особливо важливі для стимулювання системного імунітету.

Системний імунітет – це комплекс клітинок внутрішнього середовища організму, сюди відноситься і сироватка крові. Це клітинні компоненти імунітету.

До чого призводить прийом Кагоцела на тлі спиртного

Ендогенні індуктори володіють одним не дуже приємним властивістю. Вони здатні негативно впливати на ЦНС, особливо при втручанні етилового спирту. В принципі і будь-інтерферони можуть провокувати досить неприємні захворювання і ускладнення неврологічного та психологічного характеру. Зокрема:

 • неврози;
 • депресії;
 • нейропатія;
 • ретинопатія.

Всі ці захворювання дуже серйозні і неприємні. Іноді ситуація складається таким чином, що медикаменти, які продукують вироблення інтерферонів, призводять до розвитку ситуацій, що вимагають вже дороге і тривале лікування. Саме тому медики не рекомендують захоплюватися противірусними препаратами з ефектом імуномодуляції, тим більше на тлі алкогольного узливання.

Сумісність алкоголю та противірусних препаратів, особливо з ефектом імуномодуляції невисока. Алкоголь може підсилити негативну симптоматику, яку можна спостерігати в разі дуже тривалого використання даних препаратів. У випадку з Кагоцелом, це наступні симптоми:

 • нервозність;
 • загальмованість;
 • нічне безсоння;
 • падіння уважності;
 • підвищена стомлюваність;
 • сонливість, особливо вдень;
 • астенічний розлад.

Не можна сказати, що взаємодія алкоголю з Кагоцелом викличе дуже неприємні і тим більше, небезпечні для життя стану. Але вони можуть призвести до трагедії, особливо якщо людина працює на таких виробництвах, де потрібна підвищена увага або якщо чекає тривала поїздка за кермом автомобіля.

Коли можна випити

Так як медики настійно не рекомендують відчувати власний організму на міцність і лікуватися противірусними імуномодулюючими препаратами одночасно з випивкою, у стражденних постає закономірне питання. А коли можна? Тільки після повного виведення залишків ліків з організму.

Тривалість впливу Кагоцела на людину після прийому препарату триває до тижня.

Враховуйте, що зазвичай це противірусний засіб – курсове. Щоправда, курс прийому препарату всього дві доби, але його потрібно іноді продублювати через 5 днів протягом 2-4 тижнів. Тобто виходить алкоголь не можна приймати і у вимушеному п’ятиденному перерві – Кагоцел в цей час ще ефективний.

Тому доведеться запастися терпінням і відсвяткувати видужання не раніше, ніж через 7 діб після прийому останньої пігулки препарату. Не забувайте, що під час простудних інфекцій організм і так досить ослаблений. Тому від спиртного в цей період краще утриматися і без лікування противірусним ліками.

А вже тим більше з Кагоцелом. Хіба є потреба примушувати власний організм втрачати останні сили, які так потрібні для боротьби з хворобою? Або у ваших цілях ще більше послабити здоров’я і опинитися на лікарняному ліжку на довгий термін? Не варто ризикувати і випробовувати себе на міцність.

За темою:  Гліцин при похмілля: доза

MAXCACHE: 0.38MB/0.00653 sec