Що робити якщо чоловік п’є щодня

Біда алкоголізму давно розрослася до світових масштабів. Тільки в нашій країні залежні від спиртного близько 25-30 млн чоловік. З них 80% чоловіків, які перебувають у шлюбних відносинах. Будь-яка дружина, прагнучи зберегти сім’ю, задається питанням: що робити, якщо чоловік п’є, як врятувати стосунки.

Коли чоловік великий любитель випити, такі взаємовідносини більше нагадують міну уповільненої дії. Питуща людина абсолютно непередбачуваний, можна сказати, в якому настрої виявиться особистість, тісно дружащая з пляшкою. Що очікувати: скандалу, розбитий посуд/меблі, бійку або звинувачення, що його ніхто не розуміє?

До чого призводить алкоголізм

У будь-якого сімейного благополучного людини прокидається до дружин алкоголіків щира жалість. Особливо якщо свідками п’яних витівок чоловіки стають діти. Батьки, повністю розчинившись в алкоголі, нещадно руйнують дитячу психіку ще в зовсім ранньому віці.

Саме в сім’ях питущих відбувається велика частина побутових вбивств. Статистика показує жахливі цифри. За даними, в сім’ях, де безпробудно п’є чоловік, на грунті алкоголізму відбуваються:

 • побої 85%;
 • умисні вбивства 80%;
 • заподіяння легкого шкоди здоров’ю 70%;
 • заподіяння тяжкого шкоди здоров’ю 55%;
 • вбивства, вчинені з необережності 60%.

Коли щовечора додому повертається питущий чоловік, що робити нещасній жінці? Рятуватися втечею, заздалегідь викликати поліцію або покірно чекати біди? Можна поступити і по-іншому, взявши ситуацію в свої руки і спробувати самостійно виправити ситуацію.

Чоловік п’є, що робити: порада психолога

Існує безліч результативних методів лікування алкогольної залежності. Але, позбавляючи людину від тяги до спиртного на фізіологічному рівні, залежність психологічна нікуди не дівається. Саме тому багато закодовані чоловіки, знімають кодування і знову беруться за старе.

Як повернути ту людину, з яким ви познайомилися коли і з ким пішли під вінець? Варто спробувати зазирнути в душу алкоголіка і зрозуміти витоки подібного пристрасті. А потім і озброюватися відповідною методикою боротьби з пияцтвом. Вибір способу залежить від:

 1. Віку людини.
 2. Нюансів характеру.
 3. Оточення алкоголіка.
 4. Соціального положення.

Так що психолог може порадити? Які поради стануть результативними для жінки, яка вирішила боротися з пагубною звичкою чоловіка своїми силами?

Змінитися самій

Згадайте, яким колись був ваш чоловік. Адже жінка не виходила заміж за вже відбувся алкоголіка. Потрібно згадати його колишню турботу, увагу, участь, закохані колись очі. Що раптом сталося? Не буває такого, що людина, у якого все благополучно в будинку і на службі, раптом перетворюється у п’яницю.

Однією з головних причин, які штовхають людину в безодню пияцтва, стає незадоволеність в житті. Питуща людина намагається таким чином приглушити і прибрати якусь існуючу проблему.

Жінці варто спробувати змінити тактику. Як ви зустрічаєте повернувся додому п’яного чоловіка?

 1. Крижаним мовчанням? Не кажучи ні слова, зводячи між ним і собою стіну сумління та ігнорування?
 2. Бурхливою реакцією? Звинувачуючи словами обурення, сльозами, докорами?

Таку реакцію, звичайно, можна зрозуміти. Але тепер задача інша, ми змінюємо тактику поведінки. Чоловіка, навіть п’яного треба зустріти з лагідною усмішкою. Але справжньою, щирою, а не з погано прихованою ненавистю. Це складно і навіть дуже, тому доведеться постаратися.

Прикладіть всі зусилля, нехай справжня усмішка призначається колись знайомому людині, молодому і ще не п’є. Постарайтеся не звертати уваги на неприємний перегар. Як відреагує чоловік? Не чекаючи такого, він, можливо, відчує себе збитим з пантелику і в досить незручному становищі.

Головне завдання – викликати у чоловіка відчуття власної провини.

А жінці належить зіграти роль чудової людини, ласкавого й розуміє. Особистість, у якої все завжди чудово. Адже саме чоловік своєю безвідповідальною поведінкою розвалює сім’ю, а не навпаки.

Допомога рідних

Батьки завжди допоможуть і в будь-якій ситуації. Крім психологічної підтримки, вони здатні зіграти дуже важливу роль у боротьбі з пияцтвом чоловіка. Якщо чоловік ще не страшенний алкоголік, що втратив людське обличчя, навряд чи він захоче постати перед папою/мамою дружини і непривабливому вигляді.

Авторитет батьків протилежної сторони часто дуже цінується, це і допоможе перемогти пристрасть чоловіка до пляшки. Що потрібно зробити? Просто попросити частіше приходити в гості батьків і саме в той момент, коли чоловік зазвичай повертається додому.

Запрошуючи батьків у гості для зустрічі з п’яним чоловіком, не попереджайте його про майбутній візит. Необхідний ефект несподіванки. Згодом чоловік, не знаючи, опиняться вдома батьки дружини чи ні, буде вже соромитися щовечора повертатися додому «під градусом».

Таку ж роль здатні зіграти і друзі-непитущі. Особливо якщо це приятелі чоловіка. Близькі люди грають у житті величезну роль і користуються повагою. У страху втратити їх, чоловік поступово втратить інтерес до пляшки.

Корисна порада. Жінці слід у присутності батьків або друзів при зустрічі з напідпитку чоловіком поводитися грамотно. Категорично не можна:

 • коментувати з іронією і сміхом стан чоловіка;
 • звинувачувати чоловіка, виставляючи того в негарному світлі;
 • влаштовувати скандал, залучаючи до лайка присутніх гостей.

Треба взяти себе в руки і перетворитися в спокойнейшего і навіть флегматичного людини. Адже в завдання жінки входить повернути гармонію і довіру між відносинами, а не влаштувати публічну екзекуцію.

Позбавити від поганого впливу

В самоті п’ють тільки закоренілі алкоголіки. А просто часто п’ють люди беруть «на груди» зазвичай в компанії таких же любителів розслабитися зі спиртним. Як прибрати чоловіка від такого негативного спілкування? Спробуйте один з наступних методів:

Розмова по душах. Це допомагає, але достатньо рідко. Все залежить від уміння жінки розташовувати і переконувати. Таким талантом володіють небагато. Слід докласти всіх зусиль і викликати чоловіка на щиру розмову.

Переконуючи чоловіка відмовитися від спілкування з питущими друзями, періодично підкріплюй слова вагомими аргументами. Адже у кожного молодика існують проблеми і причини для пияцтва. Хтось самотній і вже встиг втратити сім’ю, хтось залишився без роботи і грошей.

При щирій розмові обов’язково слід використовувати такі факти, щоб «перетягнути» дружина на свою, тверезу бік. Необхідно, щоб людина зрозуміла, що пияцтво не призводить до хорошого, а руйнує благополучне життя.

«Партизанська війна». У разі коли розмови по душам не виходять і чоловік вперто продовжує присвячувати час друзям-неборакам, спробуйте провести «таємну війну». Перетворитеся на фатальну жінку і зробіть так, щоб чоловік приревнував вас до якогось із приятелів (з яким він постійно випиває).

Як це влаштувати? Тут слід озброїтися знаннями про характер і вдачу чоловіка. Часто допомагає прояв підвищеного інтересу до одного з друзів: «Поговорила з Антоном (Володимиром, Петром), ти знаєш, я навіть здивувалася, не очікувала від нього такої душевності і розуміння. Зараз це просто унікальна рідкість, за нашого часу».

І натякайте про свій інтерес до одного з друзів чоловіка із завидною регулярністю. Головна мета – посіяти неприязнь до товариша і заодно до всього іншого контингенту.

«Дружба з горілкою»

Звичайно, не мається на увазі, що тепер належить сісти за один стіл з чоловіком і взяти участь в його регулярних выпивках. Досить одного питущого в будинку. Мова йде про інше. Це досить радикальна міра, але і її можна використовувати в крайніх випадках.

Придбайте горілку і сховайте її в будинку. Але зробіть це на очах у чоловіка, попередивши, щоб він її не чіпав і це до свята.

Натура у питущих людей досить передбачувана. Вони обов’язково спокусяться безкоштовною випивкою.

Пляшка горілки досить швидко зникне з дому, не дочекавшись святкового столу. Але алкоголь ми «подаруємо» дружину не просту, а з родзинкою. Завантажте туди (перш ніж показувати спиртне чоловікові) будь-кого, але сильнодіючого проносного.

Не варто говорити, чим закінчиться в компанії таке узливання. І навряд чи неприємності спишуться на неякісне спиртне, під звинувачення підпаде закуска. Не забудьте поспівчувати дружину, бачачи його нездужання.

І знову проведіть таку ж операцію. Хай п’ють і осаджують унітази і раковину. З часом компанія питущих бідолах розпадеться самостійно. А у чоловіка може навіть з’явитися і відраза до алкоголю.

Що робити, якщо чоловік п’є щодня

Найсумніше, з чим доводиться стикатися деяким жінкам – це алкоголізм чоловіка. Такий стан, коли людина вже фізично не може обходитися без спиртного.

Здебільшого алкоголіки не усвідомлюють власної проблеми і відмовляються бачити реально існуючу неприємність.

У хід виправдання свого постійного пияцтва йде все що завгодно: тут і регулярні свята численних приятелів, необхідність зняття втоми після роботи. В існуванні у себе алкоголізму людина не вірить.

Що слід постаратися зробити в цьому випадку? Замінити пляшку горілки іншим захопленням. У разі коли чоловік п’є кожен день, поради психолога звучать наступним чином:

 1. Спробуйте змінити звичну алкоголіку зону п’яного комфорту на інші умови. Що це буде: щовечірні прогулянки, секс, метушня з дітьми, вибирати жінці. Але треба підготуватися до того, що такий перехід спочатку буде дуже складним, потрібно запастися терпінням.
 2. Підключити свою боротьбу з вічно п’яним чоловіком дітей. Постарайтеся зробити так, щоб малюки самі постійно просили батька пограти з ними і провести час. На будь-якого чоловіка, ще не втратив людське обличчя, радість у очах рідних дітей відіграє дуже важливу роль.

Звичайно, такі поради дієві лише в разі тільки починається алкоголізму. Коли мова заходить про вже відбувся алкоголіка, шлях один – спеціалізоване лікування. Якщо чоловік п’є запоями, що робити – йти до нарколога. Після консультації з лікарем і стануть відомі наступні кроки жінки.

Одним з дієвих способів боротьби з пияцтвом є кодування. Підсумки такої процедури залежать від віку людини, її характеру та ступеня алкоголізму. Деякі згодом бояться навіть поглянути на чарку з горілкою, а інші продовжують пити, ризикуючи опинитися на постільній ліжку з важким отруєнням.

Що може зробити жінка

Психологи кажуть, що запій – це певний стан душі питущого. Його зростаюче бажання знову відчути приємне розслаблення, легке запаморочення, «хиткі» грунт під ногами. А з ранку все повертається на круги своя – організм вимагає опохмела. Чим може допомогти дружина?

Перше і головне правило – ніколи не купувати дружину спиртне. І не давати гроші на випивку. Чекають крики, сварки і скандали, доведеться перетерпіти. Це ілюзія, якщо ви вважаєте, що з купівлею спиртного в світі запанує мир і спокій. Буде лише погіршення хвороби.

Найкраще що може зробити жінка – визначити запійного людини на лікування в хорошу клініку під нагляд медиків. Лікарі очистять організм від токсичних залишків етилового спирту і повернуть людини в реальність.

Велику допомогу нададуть психологи. В терапевтичний курс обов’язково повинна входити регулярна консультація психотерапевта. Алкоголіка не просто слід звільнити від залежності, його потрібно соціалізувати, повернути в звичне колись психічний стан. Допомогти в цьому можуть кваліфіковані психологи.

Важливе при боротьбі з алкоголізмом чоловіка – не втрачати час, а починати боротися за коханого колись людини негайно. Алкоголізм – хвороба страшна і підступна, вона здатна перерости в незворотний етап повної деградації особистості. Врятувати таку людину вже не представляється можливим. Успіхів у непростій боротьбі!

MAXCACHE: 0.38MB/0.00839 sec