Алкоголізм і пияцтво: в чому різниця

Переважна більшість людей не бачить ніякої різниці між поняттям «пияцтво» і «алкоголь». Ці визначення вважаються схожими і використовуються в розмовній мові, як синоніми. І насправді, яка може бути різниця між людьми, які азартно вживають спиртні напої?

Таке слово, як «алкаш» обивателі використовують як лайливого «компліменту». Його застосовують як до осіб, які страждають алкогольною залежністю, так і до звичайних п’яницям. Ми не дарма розмежували обидва поняття – адже відміну від алкоголізму пияцтва є і досить істотне.

Хто такі пияки

Щоб зрозуміти, чим відрізняється п’янство від алкоголізму, варто знати і розуміти зміст, вкладений у ці два поняття. Якщо людина володіє яскравою вираженою залежністю від спиртного і вже не мислить мети свого існування без випивки – це головна ознака алкоголізму.

В медичному співтоваристві алкоголіками вважають людей, повністю (на психічному і фізичному рівні) залежними від спиртного. Ця патологія вимагає ґрунтовного і комплексного підходу в лікуванні.

Тоді як пияцтво знаходиться набагато нижче за рівнем небезпеки для особистості і здоров’я людини. Це соціальне явище, що має нехай непряме, але ставлення до алкогольної залежності. Можна сказати, що п’яниця впевнено йде по дорозі, кінцевою метою якої є алкоголізм.

Як визначити, що перед вами п’яниця? Для визначення когорти, до якої відноситься питущий людина, існують деякі правила. Отже, просто п’є:

  1. Може випивати як з приводом, так і без приводу.
  2. Вживання спиртного для таких людей – це, насамперед, приємне проведення часу.
  3. В основному п’яниці випивають в компанії таких же захоплених спиртним людей-товаришів по чарці.
  4. Хоч такий чоловік і отримує величезне задоволення від випивки, але він може легко відмовитися від чергової чарки, якщо на порядку денному стоїть якесь важлива справа.
  5. П’яниці можуть дозволити собі напитися «смерть», але їм цілком під силу контролювати дозу споживаного алкоголю. І вони не перевищують її, якщо на ранок їм необхідно з’явитися куди-то «у формі».

З’ясувати, що таке алкоголізм і пияцтво, у чому різниця цих понять, як бачите, досить просто. Просто питущий не має залежністю від спиртного, при бажанні людина може і не пити зовсім, не відчуваючи ніякого дискомфорту.

Його пристрасть до випивки є поганий і дуже шкідливою звичкою, витоками якої стає звичайна розбещеність. Але між п’яницею і алкоголіком існує найтонша грань. Якщо просто питущий не візьме себе в руки і не відмовиться від випивки – його чекає доля, несуча алкоголізм.

Хто такі алкоголіки

А ось з алкоголіками все не так просто. Відрізняється даний вид особистостей від звичайних п’яниць тим, що вони вже не отримують задоволення від випитого спиртного. Вони п’ють, тому що цього вимагає організм. Це цілковита залежність – всі внутрішні системи при алкоголізмі функціонують лише після того, як отримують чергову дозу спиртного.

Якщо звичайні п’яниці досить розбірливі у виборі спиртних напоїв, осіб, які страждають алкоголізмом, особливо не турбує, що випити. Важливо, щоб в рідині містився етиловий спирт.

Залежність від алкоголю схожа на наркотичну: людський організм без звичної дози спиртного не здатний нормально функціонувати. У медичній практиці є навіть термін-поняття «алкогольна ломка». Така симптоматика розвивається, коли алкоголік позбавлений можливості прийняти чергову дозу.

Алкогольна ломка розвивається через деякий час після прийняття останньої дози. Виглядає вона наступним чином:

  • посилюється потовиділення;
  • виникає сильна мігрень;
  • відзначаються гарячкові стану;
  • спостерігається сильна нудота аж до нестримної блювоти;
  • розвиваються напади агресивної та неадекватної поведінки.

На тлі нестачі алкоголю в організмі хворого може розвинутись алкогольний делірій (у простолюдді «біла гарячка»). Щоб прийти в більш-менш нормальний стан, хворому на алкоголізм необхідно постійно вживати спиртне. Своїми силами відмовитися від згубної пристрасті такі люди вже не можуть.

У п’яниць ніколи не виникають симптоми, властиві «алкогольної ломки». Це привілей лише алкоголіків.

Залежні від алкоголю люди не потребують веселій компанії. Вони п’ють в самоті, не потребуючи гарної закуски і якісної випивки. Напившись наодинці з собою, алкоголіки впадають у прострацію, втрачаючи свідомість. Хворі залежністю особистості буквально «висмоктують» у близьких всі гроші.

Їх виганяють зі служби, кидають дружини, втомлені від виду постійно п’яного чоловіка. Зрештою, алкоголіки стають в буквальному сенсі слова покидьками суспільства. Стаючи нікому не потрібними, люди в гонитві за необхідне спиртним, скоюють злочини різного ступеня тяжкості.

Якщо вчасно не зайнятися проблемою алкогольної залежності, це захворювання призведе до цілковитої деградації особистості. Алкоголіки, як правило, не живуть довго. Страждає організм, залежний від спиртного, поступово припиняє свою діяльність. Відмовляють внутрішні органи, розвиваються важкі захворювання.

Пияцтво і алкоголізм: подібності та відмінності

Щоб наочно зрозуміти всю схожість і різницю між двома цими поняттями, скористайтеся наведеною нижче таблицею. Але, незалежно від того, на якому щаблі знаходиться людина, при неприйняття відповідних заходів, підсумком стає одне – залежність, що призводить до повного руйнування особистості.

Пияцтво Алкоголізм
Схожість обидві категорії осіб регулярно зловживають спиртними напоями і не визнають у себе наявність проблеми, якою потрібно займатися і впритул лікувати
Відмінності під час розпиття спиртного людина здатна контролювати рівень і дозу випитого, він може вчасно зупинитися не віддає собі звіт в кількості прийнятого алкоголю, п’є до тих пір, поки не спустошить всі пляшки або не втратить свідомість
можуть повністю відмовитися від вживання спиртного, якщо на те є вагомі приводи і причини не в змозі забути про випивку, п’ють постійно, навіть прекрасно усвідомлюючи, що підсумком може стати летальний результат
обходиться тим кількістю алкоголю, який є під рукою на даний момент щоб отримати бажаний ефект, необхідно регулярно збільшувати дозу, з кожним разом алкоголіку потрібно випивати все більше і більше
прагнуть випивати в веселій компанії, з хорошою закускою можуть пити на самоті, не потребуючи співрозмовників і закуски
ретельно підбирають собі спиртне, користуються тільки улюбленими напоями або пробують ексклюзивні не звертають уваги на якість спиртного, при відсутності подібних напоїв, можуть переключитися на інші рідини, що містять спирт (побутова і автомобільна хімія, одеколони, медичні настоянки)

Як правило, п’яниці вважають себе просто любителями випити. Вони наївно вважають, що в будь-який момент зможуть зупинитися, закинути пияцтво і почати тверезу, здорову життя. Але алкоголь підступний і небезпечний. У будь-яку мить найтонша грань між пияцтвом і алкоголізмом може зруйнуватися.

І абсолютно несподівано для п’яниць може наступити момент, коли по своїй волі вони вже не зможуть відмовитися від чарки горілки.

Незважаючи на таку велику різницю, пияцтво і алкоголізм можна порахувати близнюками. Ось чому обивателі особливо і не розрізняють, що такий п’яничка, а хто такий алкоголік. Доля і тих і інших сумна і необоротна, якщо вчасно не розпізнати проблему і не зайнятися лікуванням подібних людей.

За темою:  Рейтинг найбільш питущих країн

MAXCACHE: 0.38MB/0.00689 sec