Абсент: скільки градусів алкоголю

Абсент – напій, що виготовляється з полину, отримав широке поширення і популярність в різних країнах. Щоб його приготувати, використовують безліч трав, частина з яких є лікарськими. Ця прозора рідина славиться багатою історією і багатьма таємничими міфами.

Про його цілющому впливі відомо багато. Але, звичайно, не варто забувати про те, що цей напій є міцним спиртним. Перевищення його дози загрожує багатьма сумними наслідками. А скільки градусів в абсенті і як краще його вживати для отримання користі? Давайте, поговоримо.

Дивовижна історія абсенту

На думку істориків, полинові настоянки вважалися цінним лікарським засобом ще за 2-3 000 років до Різдва Христового. Але стародавній напій помітно відрізнявся за своїм складом від абсенту сучасного. У ті далекі часи, коли цим спиртним захоплювалися ще Верлен і Пікассо, полин просто довгий час вимочували в чистому спирті або вини.

Слово «абсент» французького походження, однак деякі лінгвісти відносять його до грецького apsinthion, що означає «непридатний пиття».

Відомо, що ще Піфагор настійно рекомендував вживати даний вид алкоголю дамам, які мріяли про потомство. А Гіппократ призначав лікування смарагдовим алкоголем при ревматизмі, анемії, жовтяниці і хворобливих місячних.

Абсент сучасний

Виготовлення напою з дивним зеленим забарвленням – справа не з простих. Сучасні знавці вважають, що той абсент, який ми звикли зрідка пити, народжений в кінці XVIII століття (1792 рік) стараннями французького цілителя Ордінер П’єро. У Смутні часи Великої Французької революції лікаря довелося бігти в Швейцарії.

У подорожі медик звернув увагу на гіркий полин, яка зростала в достатку на навколишніх пагорбах. Ордінер (як і більшість аптекарів того часу займався виготовленням власних ліків. Використовуючи формулу старовинного спиртного, француз став експериментувати з ним, отримавши на виході той самий знаменитий напій.

Популярність абсенту в ті часи була справді масовою. Його активно вживали французькі солдати в часи африканської війни. Зелене спиртне служило надійним захистом від численних кишкових інфекцій, рясно поширених в жаркому континенті.

Повернувшись додому, французи і привезли з собою улюблену традицію пити абсент. У XIX столітті вважалося нормою регулярно вживати спиртне такого незвичайного забарвлення. За своєю популярністю цей алкоголь побив навіть вишукані вина. Між іншим, даний вид міцного вважався суто жіночим.

Популярність серед французьких дам смарагдове спиртне придбало через свою дуже високої міцності. Фортеця абсенту варіюється в межах 55—85⁰. З-за того, що дами носили корсети, багато випити вина вони не могли, а от абсенту вистачало зовсім трохи, щоб відчути всю красу сп’яніння.

Рецепт смарагдового алкоголю

Головним компонентом міцного спиртного з містично зеленим забарвленням є полин. Крім цього, рослини при виготовленні абсенту можуть використовувати і ряд інших лікарських трав:

 • аїру;
 • м’яти;
 • анісу;
 • дягелю;
 • ромашки;
 • лакриці;
 • меліси;
 • вероніки;
 • фенхелю;
 • петрушки;
 • коріандру;
 • ясенця білого.

Але головним складовим, яким славиться цей зелений алкогольний напій 70 градусів, є туйон. Туйон (або монотерпин) – це безбарвна речовина з легким ароматом м’яти. Він має нейротоксичным впливом і сприяє появі у людей галюцинацій.

Види напою

Абсент фахівці підрозділяють на категорії за концентрації в ньому галюциногенного речовини. За рівнем змісту туйона даний вид алкоголю поділяється на такі види:

 1. Високий вміст. Мнонтерпина в такому вигляді напою міститься 25-100 мг/л. представниками даного виду спиртного є Swiss LaBleue (Швейцарія), Logan 100 і King of Spirits (Чехія).
 2. Низький вміст з наявністю туйона 1,5—10 мг/л. До таких видів алкоголю відносять переважна більшість напоїв європейського виробництва.
 3. Бувають абсенты, де туйона не міститься зовсім. Це Absente (Франція) і Logan Fils (Швейцарія).

Абсент далеко не завжди має звичний смарагдовий відтінок. Існують і напої рубінового, чорного та золотистого забарвлення. Але колір цього міцного ніяк не впливає на його міцність.

Зелений алкоголь вважається найміцнішим з роду спиртних напоїв. Фортеця градусів йому необхідна, щоб утримувати у складі різні ефірні масла. Якщо міцність напою становить нижче 55⁰, дане спиртне не має права називатися абсентом.

Абсент: скільки градусів алкоголю він містить

У середньому фортеця даного напою становить близько 70⁰. Цей алкоголь – лідер серед спиртовмісної продукції за ступенем міцності. У продажу можна зустріти абсент з більш низьким рівнем фортеці (близько 55⁰) і більш насичені («спиртові»). Їх фортеця варіюється в межах 80—85⁰.

Крім колірної гами і змісту монотерпина даний алкоголь також класифікують і за рівнем його фортеці:

 1. Мала ступінь. До них відносяться більшість продуктів французького виробництва та деякі види спиртного Чехії та Іспанії. Міцність такого абсенту становить 55—65⁰.
 2. Високий рівень (спиртовий абсент). В основному такі напої виробляються в Швейцарії, Чехії, Німеччини, Італії та Іспанії. Їх фортеця варіюється в межах 70—85⁰.

Смарагдове спиртне найбільш цінується серед людей, які бажають якомога швидше сп’яніти. Але не варто забувати про те, що захоплюватися екзотичною алкоголем не варто. Абсент, що вживається у великій кількості, може зіграти з організмом людини дуже неприємну жарт. А надлишок туйона провокує сильне отруєння.

До чого призводить любов до абсенту

Вже давно відомо, що це чудове спиртне має галлюциногенним ефектом. Його наркотичні властивості схожі по своєму прояву з вживанням марихуани. У зв’язку з цими ефектами абсент вже заборонили в низці країн.

Американські влади вимагають від виробників абсенту повністю очищати його від туйона. В іншому випадку такий напій до продажу в Америці заборонено.

Алкоголь із вміст туйона там можна придбати тільки в точках продажу, що належать до Дьюті Фрі. На ці магазинчики законодавство США не поширюється. Цей напій не просто так став таким популярним. Він прославився своїм потужним ефектом.

На жаль, мова йде не про позитивні моменти. Якщо порівнювати звичайне сп’яніння і ейфорію після абсенту, можна знайти суттєву різницю. Сп’янілий після зеленого міцного відчуває такі відчуття:

 • зір стає більш змазаним;
 • починає інакше сприймати кольорову гаму;
 • людина відчуває прилив бадьорості та енергійності;
 • дрібні предмети зливаються, а великі стають розмитими;
 • в деяких випадках може проявитися агресія по відношенню до оточуючих.

Один з найбільш яскравих ефектів після вживання абсенту – відсутність сприйняття болю. Під вплив потрапляють і поведінкові реакції особистості. Деякі люди роблять дивні і безглузді вчинки, пояснити які вони потім не в силах. Стан сп’яніння від такого спиртного індивідуально і у кожної людини воно проявляється по-різному.

Навіть алкогольну залежність, якщо справа стосується абсенту, медики називають інакше. Пристрасть і залежність від цього смарагдового алкоголю іменується «синдром абсентеїзму». Для цього стану характерно:

 • нудота;
 • стійке безсоння;
 • озноб і припливи жару;
 • порушення координації;
 • депресивні прояви;
 • напади, схожі на епілептичні.

Але не можна однозначно стверджувати, що дані симптоми викликаються пристрастю саме до абсенту. Така симптоматика в цілому схожа з тією, яку відчуває людина, що страждає звичайної алкогольною залежністю.

Користь смарагдового спиртного

Також не варто забувати і про справжнє призначення абсенту – про його цілющих якостях. Адже для цього і був створений спочатку. Не втратив цілющі здібності і абсент сучасний, правда, щоб отримати користь від вживання даного спиртного, слід знати найсуворішу міру і грамотність його використання.

Абсент володіє такими корисними якостями, як дензинфицирующими, протисудомними і спазмолітичними. Цей напій:

 • покращує апетит;
 • розширює судини;
 • купірує запальні процеси.

Помірне використання настоянки допоможе захистити організм від навали вірусних інфекційних захворювань, підніме тонус і стабілізує тиск. Щоб не нашкодити здоров’ю фахівці радять вживати абсент крихітними порціями (по 25-30 мл) і не більше трьох стопочек немає-через добу.

Також слід знати, що чим менше фортеця абсенту, тим більше в його складі присутні різних хімічних барвників.

Якщо хочеться скуштувати справжнього абсенту, використовуйте міцний вигляд даного напою, але з середнім вмістом туйона або взагалі без нього. І пам’ятайте, що смарагдовий алкоголь не прощає недбалого ставлення, так що будьте особливо обережними з цим спиртним.

За темою:  Монолог Леонова про користь алкоголю

MAXCACHE: 0.38MB/0.00474 sec