Як вибрати алкотестер для особистого використання

Для визначення концентрації етанолу в крові створені спеціальні прилади, звані алкотестерами. У зв’язку з ужесточениями правил дорожнього руху, зокрема з покаранням за їзду в нетверезому вигляді, багато автолюбителів вже давно обзавелися власним електронним помічником.

А який краще купити алкотестер, відгуки бувалих користувачів допоможуть зорієнтуватися в цьому нелегкому питанні. Завдання дійсно складна, адже вибір тестерів дуже різноманітний і багатий. Давайте розбиратися.

Основні критерії відбору

Перш ніж відправляти в магазин і підбирати собі кращий алкотестер для особистого користування, слід точніше визначитися з рядом наступних моментів. А саме:

 1. Як часто планується використання приладу. Знавці радять для рідкісного особистого користування зупиняти свій вибір на більш дешевих моделях. Пам’ятайте, що ресурс тестера має свої обмеження, чим частіше використовувати його, тим швидше він вийде з ладу.
 2. Вибір залежить від обачності і дбайливості обігу. Якщо водій не відрізняється такими властивостями, слід підібрати тестер більш високої цінової політики. Дешеві прилади вимагає особливої делікатності у використанні, адже на ремонт вони не розраховані, на відміну від своїх дорогих побратимів.

Алкотестер був винайдений в 30-х роках минулого століття в Америці. З моменту своєї появи на світло і використання робочого, прилад пережив чимало модифікацій. Головне призначення тестера – визначення концентрації етилового спирту в крові.

Моменти, що потребують уваги

Вибір алкотестера – завдання непросте. Особливо враховуючи їх розмаїття, незалежно від цінової політики. Тому, перш ніж приступати до визначення кращого для себе приладу, варто зупинитися на деяких важливих нюансах.

Зовнішній вигляд

Дизайн алкотестерів різний і залежить від моделі. Зверніть увагу, що одержані дані на різних марках приладів показуються по-різному:

 • у вигляді цифрових показників;
 • фразами: «сп’яніння немає», «слабка ступінь», «сильний рівень».

Комусь зручніше вивчати отримані цифри, а для іншого користувача цілком достатньо письмових «послань» приладу. Необхідно загострювати увагу і на показується діапазоні аналізаторів. Багато моделі тестерів «дають свідчення» тільки починаючи з 0,5 проміле. Цього часом буває недостатньо, адже факт сп’яніння встановлюється співробітниками ГИБДД з рівня в 0,3 проміле.

З мундштуком або без нього

Всі якісні тестери оснащені мундштуком. Цей додатковий аксесуар дозволяє отримувати більш точні результати. Є моделі, в яких передбачено проведення аналізу та без використання насадки, вони дешевші за ціною.

Фахівці радять все ж не економити і купувати тестер, де передбачено використання мундштука. В даному випадку краще відразу запастися певною кількістю аксесуарів (в комплектації приладу входить тільки один мундштук, а вони є одноразовими).

Огляд алкотестерів

Щоб зрозуміти, як вибрати алкотестер для особистого використання, і зробити це безпомилково, слід вміти орієнтуватися в основних типах і видах таких приладів. По своєму призначенню і тривалості роботи тестери поділяються на такі види:

 1. Одноразові.
 2. Спеціальні.
 3. Професійні.
 4. Персональні (побутові).

Одноразові тестери

Дані прилади призначені для разового виміру концентрації етанолу. Ці алкотестери найдешевші, вони невеликі і компактні за розмірами. Використовувати їх дозволяється лише для особистого контролю, показники одноразових тестерів юридичної сили не мають.

Спеціальні прилади

Ці алкотестери вже на рівень вище і функціональніша. Тестуватися на них можна до 30 разів щодня. В основному їх застосовують для контролю за підлеглими на виробництвах і фабриках з певною специфікою роботи. Деякі моделі застосовуються в установах медичного типу.

Професійні алкотестери

Професійні і високотехнологічні моделі розроблені спеціально для контролю за безпекою праці на великих заводах та підприємствах. Саме їх використовують у своїй роботі і співробітники патрульної служби для визначення степеня сп’яніння водіїв.

Дані алкотестери розраховані на проведення до 300 замірів на добу. Більшість моделей цього рівня оснащені додатковим електрохімічним датчиком. Похибка в їх роботі становить близько 0,01 проміле. Ці тестери володіють найвищою точністю вимірювання.

Для побутових потреб

Саме ці вимірники і радять купувати власникам авто для власних потреб. Це алкотестери індивідуального використання і можуть допомогти з перевіркою 1-2 рази на добу. Але також як і одноразові моделі, показники цих приладів не будуть мати сили, як доказ у можливих спірних моментах.

ТОП кращих недорогих алкотестерів

Назва Технічні нюанси Робота (кількість разів на добу)

Цінова політика (в рублях)

Airline персональний, прилад оснащений датчиком напівпровідникового типу, може мати світлодіоди або РК-дисплей, він йде в різної комплектації (з мундштуком і без нього) 1 від 300
Ritmix RAT310 персональний вимірник, має цифровий дисплей з підсвіткою, напівпровідниковий датчик 1-2 від 700
Koto побутової з вбудованим електрохімічним сенсором, оснащений РК-дисплеєм зі звуковою та світловою індикацією показання підсумків 1-2 від 720
Alco Stop AT105 персональний тестер, який володіє рідкокристалічним екраном і напівпровідниковим датчиком 4-5 від 820
Інспектор (Inspector) використовується для побутових персональних потреб, має сенсорний екран 5-6 від 1 400
АТ-2000 персональний пристрій оснащується ЖК-дисплеєм і вбудованим датчиком електромеханічним 4-5 від 4 100
Алкогран AG-125 персонального рівня, оснащений 4-х розрядним цифровим екраном і пам’яттю, є можливість зберігати до 5 останніх замірів 7-8 від 4 500
DA-7100 персональний прилад, що має електрохімічний сенсор, відрізняється підвищеною точністю рівня підсумків 5-6 від 5 600
Алкотест 203 використовується для професійного використання працівниками медслужб, співробітниками ГИБДД 190-200 від 7 300
Мета 01 професійний тестер, який використовується працівниками патрульної служби та передрейсового контролю за водіями, також застосовується на різних підприємствах (даний тестер не рекомендується експлуатувати понад 4-5 годин на добу) 150-180 від 7 500

Дінго E 010 (Дінго)

побутовий алкотестер, дозволений до використання в медичних цілях 2-3 від 10 000
Марк 5 (Mark5) призначається для особистого використання, оснащений вбудованим електрохімічним датчиком, здатний зберігати в пам’яті до 10 000 результатів виміру 190-200 від 13 500

Драйвсейф (Drivesafe 2)

тестер оснащений електрохімічним датчиком, може використовувати в особистих цілих, а також застосовуватися в медичних установах 9-10 від 14 900
Ліон (LionAlcoblow) професійний алкотестер, відрізняється високим рівнем контролю і чутливістю, використовується для контролю за водіями, в медустановах, має електрохімічний сенсор 150-180 від 15 500

Поради по експлуатації алкотестерів

Мало вибрати і купити тестер, з ним слід навчитися правильно працювати. Адже користувачеві потрібні достовірні і точні виміри. А також для дотримання тривалості терміну експлуатації, дотримуватися необхідних правил.

Перш ніж користуватися купленими алкотестером, слід ретельно вивчити прикладену до нього інструкцію.

Правила користування приладом не так вже й складні. Щоб мати приблизне уявлення про те, як грамотно поводитися з приладом, ознайомтеся з наступною інструкцією. Дані правила єдині для всіх типів алкотестерів:

 1. Проводити заміри на концентрацію рівня спиртного слід не раніше, ніж через 30-40 хвилин з моменту споживання алкоголю.
 2. Повторну спробу можна робити через 10-15 хвилин після першої (в деяких моделях і пізніше).
 3. Не вдихати повітря в тестер, наповнений тютюновим димом. Це призведе до швидкої поломки приладу.
 4. Перед продуванням рекомендується добре прополоскати рот (щоб виключити небажану потрапляння залишків їжі, які призводять до погіршення роботи вимірювача).
 5. Перед тим як вдувати повітря слід зробити глибокий вдих і затримати дихання на 5-6 секунд, потім видихати в трубку. Для тестування необхідний обсяг повітряної маси близько літра.
 6. При очищенні алкотестера не можна застосовувати спиртовмісні рідини.

Не слід забувати про те, що різні моделі вимірників мають і власні правила експлуатації і догляду. Не забудьте вивчити прикладену інструкцію. І тоді придбання стане надійним помічником, який допомагає уникнути непотрібних неприємностей на дорозі.

За темою:  Скільки калорій в 100 грам горілки

MAXCACHE: 0.38MB/0.00476 sec