Коли день тверезості в Росії

Алкоголізм – найбільша проблема сучасності. Це тяжке хронічне захворювання, що формується на базі фізичної і психічної залежності. Людина, що страждає алкозалежністю, руйнує всю свою життя – позбавляється друзів, роботи, сім’ї.

Дуже велике значення приділяється організації та проведення різних профілактичних заходів, спрямованих на боротьбу з цим соціальним злом. На думку фахівців, профілактика стає найбільш успішною, якщо до неї залучається велика кількість народу. До одним з найбільш значущих заходів, спрямованих на боротьбу з алкоголізмом відноситься Всеросійський день тверезості.

Історична підоснова

Це свято зародилося вже понад століття тому. Основоположником урочистої дати став Санкт-Петербург. У дуже далекому 1911 році близько 30 громадян, що входять в число російської інтелігенції створили трудове співтовариство непитущих-християн.

Учасники Всеросійської організації християнських шанувальників тверезості активно пропагували абсолютне табу на споживання спиртовмісних напоїв і закликали вести активний спосіб життя.

Головним гаслом суспільства було прийнято покликання: «Наше благополуччя – у цілковитій тверезості!», саме під цією відозвою і стали влаштовуватися регулярні святкування, яким дали назву «День тверезості». Перший антиалкогольний свято було проведено з загального благословення архієреїв російської Православної Церкви.

Зародившись у нашої північної столиці, поступово знаменний задум поширився по інших городищ і сіл. Таку ідею оцінили далеко не всі, однак майже у 2/3 російських губерній торжество успішно проходило за участю практично всіх жителів.

Під час святкування у містах прикривалися питні заклади, а будь-яка торгівля алкоголем була закрита. Через усього два роки День тверезості набув офіційний статус. Таку ідею охоче підтримували практично всі представники російських станів:

 • інтелігенція;
 • церковні службовці;
 • представники влади.

У святкуванні брали активну участь і члени інших груп і спільнот непитущих. Але, незважаючи на глобальну, широке схвалення і благі наміри, святкування було заборонено прийшли до влади більшовиками. Традиція відродилася тільки в 2005 році, коли День тверезості в Росії отримав друге народження.

Головна ідея торжества

Основний упор у відзначенні дати робився на активній і всебічної пропаганди тверезого способу життя. Задум базувався на тому, щоб продемонструвати і довести, що особистість здатна якісно і повноцінно жити, зовсім обходячись без споживання алкопродукції. Проблема пияцтва завжди стояла дуже гостро для нашої країни. Учасники спільноти тверезників протиставляли спиртного інші цінності:

 • мудрість;
 • творчий початок;
 • творення і розвиток;
 • здорове самопочуття.

Саме ці моральні засади і втрачав людина, опинившись у п’яному полоні. Найважливішою ідеєю організаторів торжества був факт, що за задумом членів спільноти, кожна особа зобов’язана привнести якусь лепту в проведення свята. Тобто хоча б прожити святкові дні без вживання навіть краплі спиртного.

Планувалося, що саме в святковий час людина повинна віддати всі сили рідним, повністю присвятити себе улюбленим і дітям. Насолоджуватися тверезим спілкуванням і сімейними прогулянками.

День тверезості і церква

Церковники цілком і повністю схвалювали цей задум. У 1913 знаменна подія набула статус «церковного». Перший загальноросійський відзначення загальної тверезості було організовано дату усікновення глави Іоанна Предтечі – 11 вересня. З тієї пори антиалкогольний свято так і організовують в нашій державі – на початку осені.

Святий Іоанн ніколи не споживав міцних напоїв. Мученика обезголовили за розпорядженням Ірода Антипи, розпаленого і опьяненного великою кількістю спиртного. Біблія підкреслює, що це злодійство було абсолютно протягом п’яного бенкету одурманенным спиртним розумом.

У ніч до настання свята в Храмах християнського Петербурга здійснювалося всенічне бдіння. Службу освячував його Святість митрополит Володимир. Представник вищих кіл церкви був не просто палким шанувальником та прихильником антиалкогольного святкування, але і безпосереднім його учасником.

Під час всенічного бдіння церковними службовцями прочитувалися слова-відозви даного майбутнього події. Повторювали літургію і вранці наступних діб. А до обіднього часу всі учасники великого дня урочисто крокували по напрямку до Казанського собору. Там представників процесії очікував митрополит Володимир. Він осяяв присутніх іконою Казанської Божої Матері і благословляв їх.

На превеликий жаль, День тверезості потрапив під заборону з приходом до Росії Радянської влади. Адже це святкування відносилося до церковного, а більшовиками різко заперечувалося все релігійне.

Антиалкогольний свято в наші дні

Всесвітній День тверезості поновився в Російській Федерації лише у 2005 році. Організатори святкування вважають, що кожен громадянин, зацікавлений у здоров’я своє і близьких, зобов’язаний брати участь у загальній справі. Закликати до тверезості інших. Алкоголізм став справжнім лихом сучасності, тому пристрій і проведення такого свята надзвичайно важливо і актуально.

Завдання соціальних інститутів входить не просто вимову численних гасел, що пропагують тверезість. Організатори всі сили кидають саме на демонстрацію того, що може отримати людина, ведучи здоровий спосіб життя, а що втрачає, озброївшись пляшкою алкоголю.

День тверезості в Росії 11 вересня з розмахом проводиться практично у всіх містах. Організовуються такі заходи:

 • бесіди;
 • мітинги;
 • концерти;
 • семінари;
 • велозаезды;
 • конференції;
 • спортивні змагання;
 • виставки дитячих малюнків.

Організовуються масштабні благодійні акції. Учасникам дарують пам’ятні значки, буклети, пізнавальні брошури. Всі без винятку заходи підпорядковані одній меті – показати громадянам всю важливість життя, звільненій від спиртного, куріння та наркотиків. Церква також бере активну участь у проведенні різноманітних акцій.

У Храмах у цей день організовують тематичні богослужіння, які відвідує будь-який бажаючий. Усі парафіяни можуть поставити свічку перед образом «Неупиваемой чаші». Ця ікона покликана надавати підтримку алкозалежним людям, допомагаючи тим, хто молиться про їх здоров’я і зцілення.

День тверезості прийнято відзначати не за алкогольним столом, а в колі сім’ї, тверезому здоров’ї. Вся мета свята – показати, що твереза атмосфера набагато приємніше, ніж алкогольне застілля.

Необхідність урочистості

День тверезості вкрай необхідний для сучасного суспільства. Адже статистика вживання алкопродукції в Росії носить сумні показники. За статистичними показниками 2013 року обсяг споживаної спиртової продукції був встановлений у розмірі 18 л на душу населення. Дуже турбують й інші показники:

 1. Близько 80-85% підлітків регулярно вживають алкоголь.
 2. Майже 90% всіх тяжких правопорушень здійснюються у п’яному вигляді.
 3. А на зростання кількості ДТП, скоєних з вини нетверезих водіїв, припадає близько 60%.
 4. Діагностованих алкозалежних в нашій країні налічується близько 3 млн. громадян, що насправді ця цифра набагато вище.

Алкогопристрастие вже давно перетворилося на масове національне лихо, що загрожує виродження й зникнення нації. Всеросійський День тверезості слід активно відроджувати і масово проводити. Залучаючи до святкування дітей, підлітків, молодь. Істотний внесок вносять і працівники ДАІ. Патрульні під час дорожнього чергування вітають автовласників з торжеством, вручають їм листівки і яскраві наклейки.

Це святкування проводиться на тлі загальної тверезості і не відзначається звичним застіллям. Адже лише тверезий громадянин зможе стати щасливим і успішним, мати щасливу сім’ю, заслужене визнання. Сказавши алкоголю тверде «Ні», російська нація нічого не втратить, а лише придбає – силу, здоров’я, честь і мужність.

За темою:  Монолог Леонова про користь алкоголю

MAXCACHE: 0.38MB/0.00613 sec