Скільки калорій в літрі пива

Пиво – один з найпопулярніших слабоалкогольних напоїв на сьогоднішній день. Історики говорять про те, що пиво відоме вже понад вісім тисячоліть. Країнами законодавцями пивоваріння вважаються Чехія і Німеччина. У кожному великому мегаполісі існують свої броварні. У зв’язку з такою популярністю даного напою, досить цікаво дізнатися, скільки калорій воно містить і як впливає на організм його вживання.

У списку найбільш уживаних рідин пінний напій займає третю сходинку, поступаючись в популярності лише чаю і воді.

Харчова цінність та склад

Незважаючи на той факт, що склад напою не багатий кількістю корисних елементів – пиво справжнє джерело для організму, завдяки наявності різних металів. У складі його компонентів знаходяться такі корисні речовини, як: калій, цинк, залізо і фосфор. Точно такий же хімічний склад спостерігається в соку з апельсинів.

Завдяки такому скупченню корисних мікроелементів, пиво рекомендується вживати людям, що страждають від гіпертонії. Всього один літр пінного здатний задовольнити денну потребу організму у вітаміні групи «С». Крім цього в напої містяться речовини, що відносяться до вітамінів групи B6 та B2.

Також у пиві є і органічні кислоти. Серед них варто виділити лимонну та янтарну, які мають корисним впливом на організм. Помірне споживання цього напою сприяє профілактиці такого захворювання, як тромбоз.

Справжнє пиво складається з чотирьох інгредієнтів: хміль, солод, пивні дріжджі і вода. Саме бродіння дріжджів робить напій алкогольних. Відсоток алкоголю в напої може становити від половини відсотка до восьми одиниць. Існують і більш міцні сорти пива алкоголю, де кількість спирту перевищує показник у дев’яносто відсотків.

У ста грамах готового продукту міститься близько чотирьох з половиною грамів вуглеводів, і половина грама білка. Відмінна риса продукту полягає в тому, що в ньому відсутні жири.

За темою:  Кальвадос: що це таке, з чим пити

Калорійність пива

Дуже часто люди, що сидять на строгих дієтах, задають питання, скільки калорій в літрі пива? Насправді відповісти на це питання досить складно, так як необхідно враховувати сорт напою і склад його інгредієнтів. Калорійність пива на 100 грам становить приблизно сорок одну кілокалорію. Використовуючи просту формулу, можна легко порахувати калорійність одного літра. Але необхідно відразу зазначити, що даний показник є середнім. Для того щоб дати відповідь по кожному сорту, їх треба розглянути окремо.

Світле пиво

Даний сорт – напівпрозорий напій, має приємний аромат і густу піну. Світле пиво прирівнюється до слабоалкогольних напоїв, завдяки м’якому смаку і малому відсотку вмісту етилового спирту. Для його створення використовується технологія «низового бродіння». У більшості пабів світу цей напій пропонується гостю одним з перших.

Калорійність світлого пива становить сорок дві кілокалорії на сто мілілітрів. Для закуски до цього сорту відмінно підходять чіпси і морепродукти. У європейських країнах цей сорт прийнято закушувати невеликими ковбасками і копченими реберцями.

Безалкогольне пиво

Насправді це сорт можна назвати безалкогольним лише досить умовно. У його змісті відсоток спирту знижений до мікроскопічних розмірів. Навіть технологія виготовлення цього сорту така ж, як і в інших. Зниження вмісту алкоголю, досягається шляхом декількох фільтрації, після завершення приготування. У деяких випадках використовується спеціальна методика видалення спирту з готової продукції.

У результаті всіх проведених маніпуляцій збільшуються витрати на виробництво таких сортів. Саме цим обумовлений той факт, що безалкогольне пиво набагато дорожче інших сортів. Калорійність безалкогольного пива становить близько двадцяти шести кілокалорій на сто міліграмів.

Подібні сорти відмінна альтернатива для людей, які не люблять вживати алкоголь, але не хочуть відриватися від компанії. Після вживання цього продукту в розумних кількостях не забороняється керування автомобілем.

За темою:  Коли день тверезості в Росії

Темне пиво

Для приготування цього продукту використовується методика обжарювання солоду темного кольору. Саме завдяки даній технології готовий продукт отримує свій насичений колір. Існує безліч видів цього напою. Додавання карамелі і шоколаду повністю змінює уявлення людей про смак цього продукту. Воно може мати гіркуватий смак і солодкий післясмак. Саме тому напій називають «оксамитовим».

Подібні сорти відмінно підійдуть жінкам, які не сприймають смак світлих сортів з-за їх різкості. Скільки калорій в темному пиві можна порахувати завдяки формулі, на сто міліграмів сорок вісім кілокалорій. Провівши прості математичні розрахунки, можна сказати, що калорійність однієї пляшки становить 240 ккал.

Живе і нефільтроване пиво

Живий сорт пива в більшості випадків виготовляється приватними пивоварнями, розташованими на території ресторанів і пабів. Такий напій не проходить процес фільтрації і виготовляється без використання консервантів. В результаті у напою дуже короткий термін придатності. Навіть якщо створити всі необхідні умови для зберігання, цей термін не повинен перевищувати семи днів.

Нефільтроване пиво має світлі відтінки, які грають і переливаються при попаданні світла. Напій має велику кількість густої піни, яка не опадає протягом довгого часу. Калорійність нефільтрованого пива становить близько сорока кілокалорій.

Для виробництва цього сорту використовуються живі дріжджі. Всі процеси, пов’язані з його бродінням, тривають аж до моменту його вживання.

Корисні властивості

Пиво надає сприятливі дії на організм тільки при правильному і нормованому вживанні. У складі напою знаходиться чимало корисних мікроелементів і мінералів. Серед всіх його корисних властивостей необхідно згадати наступні:

  1. Всього один літр напою забезпечує організм необхідною добовою дозою деяких вітамінів.
  2. Завдяки сечогінній дії, пінний напій, сприяє виведенню солей з організму.
  3. Склад напою позитивно впливає на стан слизової оболонки внутрішніх органів.
  4. Регулярне вживання напою в малих дозах, зміцнює серцевий м’яз і знижує ймовірність хронічних захворювань.
  5. У складі багатьох сортів міститься компонент, завдяки якому судинна система очищується від шкідливих речовин.
  6. Вживання пива сприяє нормалізації артеріального тиску і розширює судини.
  7. Пиво можна використовувати як антисептик і ліки від головного болю.
  8. Протягом декількох століть пивні дріжджі використовуються як косметичні засоби.
За темою:  Віскі: як пити з чим пити

Крім всього цього варто приділити увагу і компонентів, що входять до складу. Так, кремній, один з головних мікроелементів у складі напою, робить сильний вплив на кісткові тканини. Завдяки вживанню пива зміцнюються суглоби, кістки і хребці. Його знаходження в складі мінімізує вплив алкоголю на головний мозок і знижує ризик розвитку різних захворювань. Антиоксиданти одні з тих компонентів, що також позитивно впливають на стан організму. Вони зміцнюють стан імунітету і перешкоджають розвитку ракових клітин.

Висновок

Пиво – унікальний алкогольний напій, популярність якого зростає з кожним днем. Його корисні дії на організм застосовуються в косметології, медицині і навіть для фітнес-дієт. Саме тому важливо знати, скільки ккал в пиві. Але варто пам’ятати про те, що цей напій відноситься до алкогольних та зловживання ним може призвести до розвитку залежності.

MAXCACHE: 0.38MB/0.01259 sec