У чому користь алкоголю в малих дозах

Прихильники тверезого життя вкрай негативно ставляться до всіх спиртних напоїв, вбачаючи в них головне зло людства. Але у всьому необхідний розумний підхід. Чи є яка-небудь користь алкоголю для організму людини, що думають про це вчені?

Важливо відзначити, що якщо алкоголь і несе якусь користь, то за умови вживання спиртного в дуже малих дозах, з урахуванням власного здоров’я. Тільки в цьому випадку можна спробувати відшукати в «банку дьогтю» крупинку золота.

Кажуть вчені

Люди, які пропагують життя без краплі алкоголю, стверджують, що будь-який напій, що містить етанол, апріорі не може стати корисним для здоров’я. Але далеко не всі вчені дотримуються даної позиції. Підсумки численних досліджень, що проводяться вченими різних країн, дозволяють стверджувати, що певна користь від вживання алкоголю все-таки існує.

Алкоголь може принести користь тільки в разі вживання його в дуже малих кількостях.

Також необхідно пам’ятати, що спиртне повинно бути чистим, тобто без присутності в його складі ароматизаторів, барвників та інших консервантів. Тільки в даній ситуації можна поміркувати, які корисні властивості алкоголю є. Відомо, що невелика кількість вжитого спиртного благотворно позначається на стані людини.

При всьому багатстві алкогольної продукції з метою отримати бажану користь вибір слід зупинити на натуральному виноградному вині. Даний напій дійсно здатний принести певну користь людині.

У чому користь алкоголю в малих дозах

Вчені з Голландії, спираючись на отримані дані власних досліджень, отримали такі і досить цікаві результати. На їхню думку, помірне споживання алкоголю приносить наступні благотворні впливи:

 1. Зменшення індексу смерті. Це один з важливих показників демографічного стану країни для кожної особистості може знизитися приблизно на 25-30%. За умови, що кількість споживаного спиртного варіюється в межах 15-20 р. І, зрозуміло, без відсутності у людини хронічних захворювань.
 2. На 30-35% відбувається зниження ризику появи різних патологій, пов’язаних зі здоров’ям серця і судин.

Швейцарські колеги, вивчаючи наслідки впливу алкоголю на людський організм, доповнюють думку голландців і своїми зауваженнями. На їхню думку, особистість, щодня употребляющая маленькі дози спиртного, витрачає на різні медпослуги значно менше коштів, ніж непитущі люди.

Обов’язкові правила

Але що значить, пити помірно? Яка доза буде вважатися безпечною і корисною? На думку тих же вчених, щоб отримати користь від такого приємного заняття, як розслаблення за допомогою алкоголю, слід дотримуватися наступних нескладних правил:

 • не змінювати обраний алкогольний напій;
 • дотримувати однакову добову дозу і не перевищувати її;
 • вживати спиртне бажано тільки в першій половині дня.

Пам’ятайте, що при використанні спиртного в цілющих цілях не можна відчувати почуття сп’яніння. Тобто, не перевищувати допустимий обсяг. Прийнятна добова доза спиртного буде складатися в межах 20 г етанолу.

Щоб визначити для себе безпечну дозу спиртного, її слід обчислювати виходячи з покладених 20 г чистого спирту.

Наприклад, дана кількість етанолу міститься в 500 мл пива середньої міцності або 50 мл натурального і бажано домашнього вина. А ось більш міцне спиртне бажано обмежити до 20-25 мл на добу.

Як вже було сказано, найбільш підходящим для здоров’я варіантом є вживання натурального вина, виготовленого з червоних сортів винограду. Дотримуючись дані нехитрі умови, користь від використання спиртного для людини буде. Яка?

Що обіцяють прихильники даної теорії

За твердженням прихильників ідеї про корисність алкоголю в малих дозах, людина вже через 7-10 діб щоденного споживання алкоголю відчує благотворний ефект. Він буде полягати в наступному:

 1. Підуть головні болі.
 2. Нормалізується апетит.
 3. Піде млявість і втома.
 4. Відновиться здоровий сон.
 5. Ранкові пробудження стануть набагато легше.
 6. Організм стане більш витривалим і міцним.

Такий варіант терапії привабливий для людей, адже виявляється, пити можна, та ще й кожен день. Важливо тільки не перевищувати дозу і не змінювати обране спиртне протягом всього часу. Але чи дійсно все так райдужно? Розмірковуючи про те, чи є користь алкоголю для організму чи ні, варто познайомитися і з прихильниками іншого погляду на подібне «алкогольне» лікування.

Альтернативна думка

Твердження про те, що спиртне, спожите в малих дозах, приносить користь для здоров’я – насправді роздутий міф. Таку заяву робить переважна більшість учених-медиків, ретельно аналізуючи отримані дані зарубіжних колег.

Існує думка, що міф про користь алкоголю в малих дозах був піднесений широкій масі споживачів провідними компаніями, що виробляють спиртне.

Проведені нещодавно ретельні дослідження доводять, що користь, якщо вона взагалі існує від мінімальних доз спиртного, дуже сильно перебільшена. Це думка медичних світил, що працюють в Британії. У їх випробуваннях взяли участь більше 50 000 людей у віці від 50 років.

Результати досліджень

За основу досліджень було взято цифри, що стосуються причин смертей і кількості споживаного алкоголю даних людей. Для вивчення і аналізу вченими використовувалися дані проведеного великомасштабного медичного анкетування, проведеного у 1999-2008 рр.

В результаті було встановлено, що існуючий міф про те, що мала доза спиртного робить благотворний вплив на людину, по всій видимості, базувався на помилки в аналізі статистичних даних. А саме не було встановлено зв’язку між помірним алкогольним узливанням і поліпшенням із-за цієї роботи серця.

В ході новітніх проведених досліджень фахівці американського кардіоцентру зробили висновок, що навіть мінімальне вживання спиртного вкрай негативно позначається на стані здоров’я людини.

До чого призводить «алкогольне» лікування

На підставі отриманих даних медиками був встановлений один факт. Якщо людина намагається поправити своє здоров’я з допомогою малих і регулярних доз спиртного, його чекає наступне:

 1. Збільшиться ризик виникнення фібриляції передсердь (один з видів серцевої аритмії).
 2. Алкоголь у малих дозах здатний привести до розширення об’єму лівого передсердя.

Дані висновки пред’явив світу вчений із США Грегорі Маркус. Відомий кардіолог, доктор медичних наук організував і здійснив масштабне дослідження, в якому задіяв близько 5 000 чоловік. Добровольцям протягом 5 років щодня проводили ЕКГ серця. Які більш зрозумілі висновки можна скласти?

 1. Всього 10 г спиртного збільшувало шанс розвитку серцевого захворювання на 5-6%.
 2. Щоденне вживання червоного вина в кількості 2 келихів суттєво шкодить роботі серця.
 3. При помірному споживанні дози спиртного, яка вважається безпечною, відзначалося збільшення правого передсердя на 0,15—0,17 мм

Ще один експеримент провели вчені американського Національного інституту з вивчення алкогольної залежності. Їх висновки свідчать про існуючу і вже доведеною зв’язку між помірним щоденним споживанням спиртного і пошкодженням відділів головного мозку, зокрема, значним зменшенням даного органу.

Остаточний висновок вчених говорить про те, що спиртне, вживане щодня в цілях покращення самопочуття, навіть у малих дозах завдає непоправної шкоди та шкоди здоров’ю. Остаточний вердикт фахівців однозначна – для відновлення здоров’я і підтримки його на хорошому рівні рекомендується повністю і безповоротно прибрати алкоголь зі свого життя.

За темою:  Коли день тверезості в Росії

MAXCACHE: 0.38MB/0.00686 sec