Активоване вугілля перед вживанням алкоголю

Після вдалого вечора, посиденьки в приємній компанії, так і будь-якого гучного свята, де присутній обов’язковий алкогольний атрибут, на наступний ранок людини може відвідати похмільний синдром. Неприємне стан з головним болем, нудотою, блювотою, слабкістю. А можна якимось чином захистити себе від ранкових мук?

На допомогу приходить одне старе добре, перевірене роками засіб – це активоване вугілля. Що це за препарат і як правильно приймати активоване вугілля перед вживанням алкоголю, всім можна використовувати цей засіб, про це ми і поговоримо.

Цікаві факти про активованому вугіллі

З цією речовиною знаком кожна людина, це один з найбільш дешевих, ефективних і безпечних сорбентів. Препарат виготовляється з природних вуглевмісних продуктів. Це органіка, пористу речовину, що володіє високим рівнем адсорбції.

Адсорбцією в хімії називається процес накопичення однієї речовини на поверхні іншого. Це універсальний і ефективний метод вилучення якого-небудь з’єднання з рідкої середовища.

Чому так популярний вугілля

Сучасна фармацевтика пропонує споживачеві і ряд інших сорбентів, які не поступаються за якістю звичним чорним пігулкам. Але активоване вугілля вже протягом величезної кількості років (а відомий він був ще в глибокій давнині), не здає свої позиції. Даний препарат володіє величезним переліком переваг, він допомагає при інтоксикаціях і гострих отруєннях. Препарат корисний тим людям, які:

 1. Стежать за стабільністю ваги.
 2. Дотримуються здорового способу життя.
 3. Захоплюються різними методами очищення організму.

Варто згадати і демократичну вартість препарату. Він доступний абсолютно всім бажаючим поправити здоров’я. Привабливо засіб і своїм рослинним походженням, без включення до складу яких-небудь хімічних похідних. Чорна пігулка, володіючи пористою структурою, як губка вбирає в себе метаболіти отрут і токсинів і буквально рятує людину від наслідків отруєння.

Чим корисний сорбент

Ефективний адсорбент очищає організм від таких шкідливих сполук, як:

 • отруйні гази;
 • отрути різного типу;
 • солі важких металів;
 • шкідливі залишки метаболізму;
 • ацетальдегід (метаболіти етилового спирту);
 • токсини (бактеріального, тваринного або рослинного походження).

До вагомих переваг чорних таблеток відносять їх нездатність брати участь у будь-яких реакцій організму. Вони не всмоктується з ШКТ завдяки своїй інертності. Увібравши в себе отруйні речовини, даний препарат благополучно покидає організм через 8-10 годин після його вживання природним шляхом.

Активоване вугілля частіше використовується при отруєннях різного виду. Але його поважають і шанувальники здорового способу життя, люди, що стежать за своєю вагою. Медики часто призначають це засіб при лікуванні наступних захворювань:

 • алергії;
 • патологіях печінки;
 • хронічний гастрит;
 • атопічному дерматиті;
 • алкогольної абстиненції;
 • проблем з обміном речовин.

Цей засіб використовують перед деякими обстеження людини (рентген, ендоскопія). У даному випадку засіб допомагає прибирати підвищене газоутворення, яке заважає проведенню досліджень. До речі, існує ще й білий вугілля, він не такий популярний, як його темний побратим і відрізняється від останнього активними компонентами та рядом властивостей.

Білий вугілля теж є чудовим сорбентом і зможе допомогти зупинити розвиток абстиненції.

Чому розвивається похмілля

Перш ніж дізнаватися, як приймати активоване вугілля перед алкоголем, слід з’ясувати, чому після рясного прийняття спиртного людини відвідує похмільний синдром. Дана ситуація виникає зазвичай на наступний ранок і супроводжується болісними ознаками:

 • тахікардія;
 • підвищення артеріального тиску;
 • сильна мігрень;
 • нудота, що переходить у блювання;
 • болюча ломота в суглобах і м’язах.

Такий стан з’являється в результаті дії всередині організму метаболітів етанолу. Продукт розпаду спиртного (ацетальдегід) є отруйним і дуже небезпечним з’єднанням, сильним токсином печінки.

Чим більше випито алкоголю, тим сильніше і яскравіше проявляється вранці синдром абстиненції.

Для розщеплення і виведення метаболітів спирту потрібно дуже багато рідини. Підсумком стає зневоднення внутрішніх систем, що тільки додає проблем і затягує час відновлення. Ацетальдегід негативно впливає і на судини головного мозку. Результатом і стає маса болісних симптомів, що проходять на тлі найсильнішої головного болю.

Процес очищення організму від продуктів розпаду етанолу довгий і важкий. Швидкість виведення спиртних метаболітів індивідуальна і залежить від маси факторів. Щоб запобігти розвитку несприятливих для здоров’я симптомів, фахівці та радять приймати активоване вугілля перед п’янкою.

Прийом сорбенту напередодні випивки

Адсорбуючий речовина ефективно вбирає спиртові метаболіти і благополучно звільняє від них організм. В результаті чого етиловий спирт не чинить на людину руйнівного впливу, обмежуючись мінімальною шкодою.

А скільки активованого вугілля випити перед п’янкою, щоб не захмеліти? Слід знати правила використання сорбенту, щоб отримати бажаний результат. Зробити це слід наступним чином:

 1. Хвилин за 15-20 до передбачуваного прийому алкоголю прийняти 2-4 пігулки вугілля.
 2. Потім протягом години необхідно вжити ще 1-2 пігулки.

Активоване вугілля перешкодить спирту всмоктатися в кров, купируя його активність. Підсумком стане гарне самопочуття людини після свята. Щоб покращити дію адсорбенту, необхідно через 1-1,5 години після випивки навідатися в туалетну кімнату і спорожнити кишечник.

В цей час вугілля вже вбере в себе більшу частину етанолу і покине тіло природним шляхом. Якщо цього не зробити, то залишився в ШКТ сорбент «подарує» зворотну реакцію – все, що встиг увібрати вугільний сорбент, починає активно всмоктуватися в кров. Пам’ятайте, що дія адсорбенту триває 1,5—2 години.

Чорні пігулки почнуть діяти краще і швидше, якщо перед прийомом їх змолоти до порошкоподібного стану і розмішати з невеликою кількістю води в однорідну масу. А потім випити одержану суспензію.

Що відбувається з організмом

Коли перед вживанням спиртного за всіма правилами прийняти активоване вугілля, сорбент почне активно «вловлювати» надходить в організм алкоголь, «пов’язувати» його і успішно виводити з організму. У підсумку етанол не зможе отруїти людину своїми метаболітами. Сорбент також не дозволить сильно сп’яніти людині, а на наступний ранок похмільний синдром якщо і прийде, то буде виражений в дуже малій мірі.

Додатково сорбент перешкоджає негативному і руйнівній дії ацетальдегіду на печінку. Печінковий орган стане працювати більш активно, успішно справляючись з роботою по виведенню токсинів. Менше постраждає від п’янки і шлунок, адже йому також доводиться всмоктувати спиртні метаболіти через слизові стінки. Завдяки чорним пігулкам не відбудеться перевантаження і на нирки.

Чи можна пити активоване вугілля після алкоголю

Якщо можливості скористатися сорбентом перед планованим застіллям немає, то чорні таблетки можна використовувати і після застілля. Для цього потрібно одноразовий прийом препарату з розрахунку 1 пігулка сорбенту на кожні 10 кг маси тіла. Активоване вугілля слід запивати великою кількістю рідини, бажано чистою водою.

Вивчаючи, як приймати активоване вугілля і алкоголь, необхідно знати ще одне правило: не приймати одночасно інші засоби, призначені для боротьби з похміллям. В даному випадку активність вугілля буде зупинено, так як його компоненти нейтралізуються впливом лікарських препаратів.

Таким же чином приймається активоване вугілля вранці, коли отгулявшуюся особистість відвідає яскраво виражений похмільний синдром. Це допоможе усунути негативні прояви похмілля і прискорити процес очищення організму від токсинів спиртових метаболітів.

Корисна порада

При боротьбі з похміллям за допомогою активованого вугілля, ні в якому разі не можна перевищувати необхідну дозу. Справа в тому, що потужний адсорбент не тільки всмоктує етанол, але також успішно «рятує» організм від всіх необхідних вітамінів, амінокислот і мінералів. Від одного разу, звичайно, такої неприємності не станеться, але якщо постійно перевищувати дозу речовини, можна завдати істотної шкоди власному здоров’ю.

Перед прийомом активованого вугілля коштує проконсультувати з лікарем. Знайте, що цей сорбент не можна застосовувати більше 4 діб поспіль.

Протипоказання

Незважаючи на заявлену і вже давно доведену універсальність і безпеку даного препарату, чорні таблеточки мають і ряд власних протипоказань. Їх не можна приймати людям в наступних ситуаціях:

 1. Внутрішні кишкові кровотечі.
 2. Індивідуальна непереносимість даного сорбенту.
 3. Виразка кишечника (зокрема дванадцятипалої кишки).

Але на щастя, такі проблеми досить рідкісні і переважна більшість людей можуть успішно використовувати цей сорбент до і після випивки для поліпшення свого стану. Але, все ж не варто приймати активоване вугілля за чудову, чарівну паличку. Цей засіб більше профілактичного характеру і допомагає лише при інтоксикаціях слабкого роду.

Щоб повністю убезпечити себе від отруєнь алкоголем і майбутніх болісних симптомів, слід просто знати і дотримуватися власної дози. І поменше пити під час застілля. Адже добре відпочити і розслабитися можна не тільки з допомогою спиртного.

За темою:  Краплі Алкостоп: відгуки, інструкція по застосуванню

MAXCACHE: 0.38MB/0.01091 sec