Блювотний засіб при алкоголізмі

Проблема алкоголізму в сучасному світі надзвичайно актуальна. Вона зачіпає всіх людей, навіть якщо хтось на дух не переносить спиртне. Підступне захворювання деколи приходить навіть до закоренілим непитущих. Починаючи з нешкідливих свят, романтичних вечерь, тостів за здоров’я, алкозависимость непомітно і підступно підкрадається до людині і повністю огортає його в павутину хвороби.

Іноді єдиним способом вплинути на людину, хоч трохи привести його у відчуття при сильному сп’янінні, стає спровокувати у нього блювоту. А які існують препарати, які викликають блювоту при вживанні алкоголю, як у них розібратися, чи вони безпечні? Будемо розбиратися в цьому питанні.

Блювота при сп’янінні

Завдання, як викликати блювотні позиви при рясному вживанні спиртного, з’являється у людей, які розуміють, що потрібно рятувати людину від алкотоксикоза. При цьому багато хто не завжди знають, у чому різниця між звичайним сп’янінням, отруєнням та алкогольною інтоксикацією.

Ці три поняття застосовуються у разі неприємного розвивається стану після випивки. Але між ними є певна різниця:

 1. Сп’яніння. Це сукупний комплекс соматичних і вегетативних розладів, що виникають при рясному вживанні алкоголю. Такий термін позначає стан людини після спожитого алкоголю, не викликає суттєве погіршення здоров’я і не несе за собою будь-яких тяжкі наслідки для здоров’я.
 2. Отруєння. Важка ступінь сильного сп’яніння, при якому відбувається порушення роботи внутрішніх органів. Такий стан іноді супроводжується галюцинаціями і втратою свідомості.
 3. Інтоксикація. Більш об’ємний термін, що застосовується у випадку отруєння людини надходять ззовні отруйними речовинами, так і токсинами, що виробляються власним організмом. Під «алкогольною інтоксикацією» лікарі розуміють хронічне отруєння організму алкоголем. Коли внутрішні системи, накопичуючи токсинные речовини, самі стають «отруйниками».

Тяжкість стану людини після щедрої випивки характеризується обсягом надійшов в організм етанолу.

Якщо його рівень у крові дорівнює 2,5—3%, це відноситься вже до важкого сп’яніння. А концентрація спирту в розмірі 3-5% відповідає інтоксикації. Обсяг алкоголю понад 5% прирівнюється до смертельній дозі.

Коли блювотний синдром корисний

Чим корисна блювання при таких станах? З допомогою блювотного синдрому з шлунка людини видаляються залишки метаболітів етанолу, що призводить до поліпшення стану сп’янілого. Але, слід знати, що у разі інтоксикації та отруєння блювання хоч і зробить якусь користь, але її буде недостатньо.

У разі алкогольного отруєння та інтоксикації потерпілому слід викликати бригаду Швидкої допомоги. Дані стани небезпечні тим, що можуть спровокувати важкі ускладнення, а іноді і привести до смерті людини.

Краще викликати блювоту при середньому ступені сп’яніння особистості. В даному випадку за допомогою блювотних мас можна очистити організм від метаболітів спирту, які ще не встигли всмоктатися в кров. При інтоксикації середнього ступеня характери наступні симптоми:

 • нудота;
 • головний біль;
 • запаморочення;
 • блювотні позиви;
 • сильна сонливість;
 • хитка, валка хода;
 • двоїння предметів в очах;
 • важкий похмільний стан вранці;
 • невиразність при намаганні щось сказати.

Корисні поради

Перш ніж шукати підходяще блювотний засіб при алкоголізмі, слід усвідомлювати, які саме використовувати медикаменти. А також після блювоти дотримуватися деяких правил:

 1. Після минулого блювотного рефлексу деякий час не вживати їжу. Інакше можна спровокувати рецидив і подальше погіршення самопочуття.
 2. Також не варто пити багато води, навіть якщо дуже мучить спрага. Дозволяється зробити всього кілька глоточков. Такий жорсткий режим (з їжі і воді) доведеться підтримувати 5-6 годин.
 3. Потім близько 3-4 доби слід підтримуватися певної, низькокалорійної дієти. Це потрібно, щоб не перевантажувати організм важкою їжею і дозволити внутрішнім органам відновитися і працювати в колишньому здоровому режимі. Калорійність продуктів не повинні перевищувати 300 ккал за одноразовий прийом.
 4. Протягом тижня рекомендується приймати пробіотики і сорбенти. Дані медикаменти допоможуть відрегулювати роботу ШКТ, відновити його мікрофлору і нормалізувати травлення.
 5. Дуже важливо повністю відмовитися від прийому алкоголю, краще перейти на здоровий, тверезий спосіб життя.

Попередні заходи

Перш ніж вжити заходів по виклику блювоти, організм до даної процедури слід підготувати. Для цього слід прийняти до літра чистої води або слабкого водного розчину соди. Це допоможе розрідити вміст шлунка і більш якісно провести захід.

Не забудьте заздалегідь підготувати і ємність для блювотних мас. Блювота повинна відбувається при вертикальному положенні людини. Якщо це важко, слід допомагати сп’янілому, притримуючи його.

Використовуємо народний засіб

Взагалі, блювота – процедура досить неприємна. Не дарма в медичній практиці саме блювотний рефлекс використовують для лікування алкозалежності. Такий стимулюючий кинути пити метод широко використовується і народними знахарями. Адже саме використання блювоти для відлучення людини від запоїв вперше стали використовувати наші предки. І застосовували вони при цьому різноманітні трави.

Але слід знати, що цілющі рослини, що викликають рвотную реакцію на алкоголь, апріорі не можуть вважатися абсолютно безпечними. Якщо напихати таким зіллям людини, що перебуває у запої, можна легко відправити громадянина в інший світ.

Поєднання деяких лікарських трав з етиловим спиртом може бути смертельно небезпечним. Використовувати такі засоби слід тільки, як профілактичні заходи для попередження рецидиву вживання алкоголю.

При використанні відповідних трав необхідно брати на озброєння головне правило: використовувати їх тільки після запійного періоду, коли людина не вживає спиртне. Також слід суворо дотримуватися рекомендованої дози, щоб досягти відповідної реакції на запах і вид спиртного і в теж час не викликати негативні наслідки для здоров’я.

Трави, що викликаються блювоту на спиртне

Дані лікарські рослини допомагають людині швидше забути про алкогольному зло. При вживанні таких відварів подальше вживання спиртних напоїв миттєво спровокує блювотний рефлекс. Також в силах цілющих рослин і нормалізувати функціонування внутрішніх органів і швидше відновитися після запійного стану. Які трави славляться такими здібностями?

Полин. Трава з сильним специфічним ароматом і дуже гірким присмаком. Відвар цієї рослини не можна приймати одночасно з алкоголем, – у даному випадку полин стає сильною отрутою. Пряме призначення цього зілля – очищення кишечника, але полин успішно використовують для боротьби з алкоголізмом.

Півонія. Щоб виготовити лікарське зілля, слід використовувати корінці рослини. Їх ретельно подрібнюють і висушують. Потім заварюють крутим окропом з розрахунку на 300 мл води 2-3 ст. л. сировини. Після настоювання 30-40 хвилин вживають всередину.

Даний засіб не викликає сильну блювоту, а лише сприяє хорошому заспокоєння та зняття тривожності. Цей настій краще вживати при виході людини зі стану запою в одночасному поєднанні з основними медикаментами.

Любисток. Сильні позиви до блювоти починаються, як тільки прийнятий всередину відвар любистку почне взаємодіяти з алкоголем. Причому, засіб однаково зреагує і на надходження в організм звичайних спиртових серцевих крапельок.

Копытник. Багаторічна лікарська травичка, яку можна вживати навіть при серйозних алкогольних ураженнях печінки. При поєднанні з етанолом копитняк перетворюється в сильний отрута, причому він викликає не тільки блювоту, але й інші ознаки інтоксикації. Підсумком стає стійке відраза до алкоголю на рівні підсвідомості.

Щавель кучерявий. Потужний рослинний антиоксидант. Ця трава також успішно провокує блювотний рефлекс при вживанні спиртного. Щоб уникнути болісного стану, людині доводиться забувати на довгий час про алкоголь.

Золототисячник. Відвар цієї рослини знахарі радять додавати в спиртне. Викликає блювоту ця культура рідко, але зате отруює сам смак алкоголю, роблячи його по-справжньому жахливим. Чим і формує відразу до випивки.

Таблетки, що викликають блювоту від алкоголю

Найбільшою популярністю славиться Колме. Цей медикамент містить в складі цианамид. При його використанні після першого ж глоточка алкоголю людина відчуває ряд неприємних відчуттів:

 • нудота;
 • рясна блювота;
 • запаморочення.

Таке ліки стає більш безпечним для ослабленого організму у випадку, коли алкозависимый намагається заглушити неприємні симптоми черговою дозою спиртного. Медикамент випускається у формі пігулок, без кольору, запаху і смаку. Його можна непомітно підсипати в їжу або напої.

Інші не менш поширені і популярні засоби в основному містять у собі дисульфірам. Їх дія схоже на Колме, тобто при прийомі наступної дози алкоголю людина відчуває крім блювоти і ряд неприємної симптоматики. До даних медикаментів відносяться:

 1. Еспераль. Препарат виробництва Франції.
 2. Пидевиню. Крім дисульфіраму, це засіб містить нікотинамід, адеин і комплекс вітамінів. Дані добавки допомагають поліпшити стан, вивести накопичені токсини і відновити сили організму.
 3. Тетлонг-250. Досить результативне засіб, але його необхідно вводити внутрішньом’язово, що не пройде непомітно для людини, що страждає від алкоголізму.
 4. Тетурам. Доступний аналог відомого Эспераля виробництва Росії.

Переважна більшість цих коштів випускається у вигляді пігулок і крапель. Їх краще непомітно підмішувати алкозависимому в напої або їжу, щоб людина не припускав про лікування. Таким чином, можна добитися за короткий час хорошого ефекту.

Протипоказання

Але далеко не завжди можна штучно спровокувати блювоту, щоб вилікувати хворого від алкозалежності. Перш за все, слід знати, що перераховані трави та препарати не можна застосовувати в якості дзвінка блювоти і симптомів отруєння у разі, коли особистість відчуває абстиненцію або знаходиться в надмірному стані.

Коли людина страждає від хронічного алкоголю, його організм знаходиться в дуже слабкому стані. Прийом засобів, що лише провокують появу симптомів отруєння, може різко погіршити стан.

Слід пам’ятати, що дані препарати володіють і рядом власних протипоказань. Їх не рекомендується використовувати в разі наявності у людини:

 • порушень метаболізму;
 • патологіях органів дихання;
 • проблем з сечовидільної функцією;
 • захворюваннях серцево-судинної системи.

Також незайвим буде, перш ніж застосовувати той чи інший засіб, отримати на це дозвіл лікаря-нарколога. Адже справа стосується такого складного захворювання, як алкоголізм. Від даної патології позбутися за кілька діб неможливо. Але дати зрозуміти залежному, що його життя знаходиться в реальній небезпеці, якщо він буде продовжувати зловживати спиртним, необхідно.

Саме для цього і потрібно давати людині таку струс, як прийом коштів і відварів, викликають блювоту. Блювотний рефлекс при наявності алкозалежності допомагає замислитися даної особистості, варто продовжувати пити або перейди на тверезу і здорове життя.

За темою:  Від чого допомагає порошок Регідрон

MAXCACHE: 0.38MB/0.00510 sec