Чим можна викликати блювоту у домашніх умовах

У рідкісних випадках процес прийому їжі супроводжується відчуттям нудоти і тяжкості в шлунку. Ці симптоми одні з основних ознак харчового отруєння. Для того щоб не допустити розвитку неприємного захворювання і порушень в процесах життєдіяльності, необхідно терміново прочистити шлунок. Для цього потрібно знати, чим можна викликати блювоту у домашніх умовах.

Як швидко викликати блювоту

Для того щоб спровокувати блювоту можна скористатися багатьма способами. Кожне з необхідних впливів можна розділити на три основні категорії. У цю категорію входять такі методи, як:

  • механічний вплив;
  • вживання спеціальних ліків;
  • інші методики.

Кожна з цих методик має своїми достоїнствами і недоліками, саме тому перед тим, як викликати блювотний рефлекс у людини, необхідно знати всі тонкощі цього механізму.

Виклик блювоти з допомогою механічного впливу

Багато людей знають, як викликати блювоту і нудоту з самого дитинства. Рецептори, що відповідають за блювотні позиви, знаходяться на корені язика. Крім цього можна впливати на глотку та інші внутрішні органи.

Блювотний позив – це реакція організму, викликана роздратуванням певних ділянок.

Існує два основних види маніпуляції:

  1. Для здійснення першої методики необхідно наявність чайної ложки. За допомогою цього столового приладу виявляється вплив на корінь язика. Всі рухи повинні бути чітко вивірені, так як будь-яке необережне вплив може призвести до пошкодження слизової оболонки ротової порожнини. Тиск необхідно здійснювати до тієї пори, поки не почнуться блювотні спазми.
  2. Друга методика полягає у використанні пальців. Їх необхідно засунути в рот і торкнутися язичка. Вплив на нього призведе до моментального виверження, тому маніпуляції треба робити в туалетній кімнаті або над тазом.

Обидва ці дії призводять до миттєвого результату, однак існує велика ймовірність отримання травм. Процедуру необхідно здійснювати дуже акуратно.

За темою:  Очищення організму від алкоголю в домашніх умовах

Виклик блювоти з допомогою медикаментів

При харчовому отруєнні часто виникає питання, що потрібно випити, щоб викликати блювоту? Сьогодні в аптеках представлений досить широкий асортимент таких коштів. Серед них можна виділити такі препарати, як:

  • пароксетин;
  • эмитин;
  • апоморфін;
  • флуоксетин;
  • левопод.

Кожен з цих препаратів може бути використаний як при харчовому отруєнні, так і при гострій інтоксикації спиртними напоями.

Викликати блювоту можна за допомогою різних сиропів, настойок і порошків. Одним з таких засобів може стати порошок на основі сірчанокислої міді. З такого складу виготовляються спеціальні настоянки, що володіють здатністю викликати блювотні позиви. Для того щоб підвищити ефективність таких засобів, настоянку виготовляють відразу ж після виникнення необхідності її використання.

Застосування таких засобів дозволяється тільки після звернення до фахівця. Дані засоби мають досить багато протипоказань і вірогідні розвитку неприємних побічних явищ. Всі вживання таких засобів повинні здійснюватися під наглядом фахівців.

Додаткові методи

Необхідно уточнити, що мало знати, як викликати блювоту і нудоту, необхідно знати як правильно прочистити шлунок. Для приготування розчину для його прочищення необхідна літрова ємність, наповнена теплою водою. Рекомендується додати в неї трохи марганцівки. Така суміш повинна мати блідо-рожевий відтінок. Після того як суміш готова, її випивають маленькими ковтками.

Якщо під рукою немає марганцівки, можна використовувати сіль і йод. Крім того, ідеальний засіб для прочищення шлунка повинно містити в своєму складі невелику кількість харчової соди. Після вживання такого складу блювотні позиви розпочнуться протягом п’яти хвилин.
Розчин, що містить у своєму складі сіль і соду, завдає досить серйозної шкоди слизовій оболонці. Тому експериментувати з цими розчинами неприпустимо, їх вживання має носити характер екстреної допомоги організму.

За темою:  Для чого капають глюкозу внутрішньовенно

Використання кожного з цих методів направлено на те, щоб викликати нудоту якнайшвидше, адже від цього залежить стан людини, що страждає від інтоксикації.

Якщо блювота не зупиняється протягом довгого проміжку часу потрібно викликати карету швидкої допомоги. При отруєнні отруйними речовинами забороняється викликати блювоту. Також не варто цим займатися, коли людина перебуває без свідомості. В даній ситуації хворого необхідно розташувати так, щоб він лежав на боці. Голова повинна бути зафіксована в такому положенні, щоб блювотні маси виходили вільно, не перекриваючи дихальні шляхи. Під час очікування медичної бригади хворий повинен перебувати під постійним наглядом.

MAXCACHE: 0.38MB/0.00387 sec