Гель Еспераль: відгуки брали і лікарів-наркологів

Боротьба з таким небезпечним недугою, як хронічний алкоголізм, давно набула глобальних масштабів. Захоплення спиртним згубила не одну людину і розвалило не одну сім’ю. Розроблено багато методів лікування смертельної залежності. За даними статистики і вивчення різних відгуків, одним з найбільш ефективних відноситься кодування.

Даний спосіб вимагає добровільної згоди самої людини, що страждає алкоголізмом. Яке саме кодування підійде даному пацієнтові: ампули, пероральні таблетки, внутрішньовенні ін’єкції, буде вирішувати нарколог. До одного з найбільш популярних препаратів цього плану відноситься Еспераль, інструкція із застосування, відгуки, ціна якого підтверджують ефективність засобу.

Суть роботи кошти

Більшість способів кодування працюють на формуванні у хворого стійкої відрази до будь-якого алкоголесодержащему напою. Методи і препарати, застосовувані в кодуванні, при взаємодії їх з етанолом, викликають у пацієнта ряд негативних відчуттів, які і формують на підсвідомому рівні огиду навіть до виду спиртного.

У кожного засобу даної категорії власний термін дії. Час, протягом якого буде проходити вплив кодування, визначається індивідуально. Але його достатньо, щоб людський організм перебудувався на новий (тверезий) рівень життя.

Ефективність даного методу терапії з алкозалежністю залежить, насамперед, від бажання і настрою самого страждає алкоголізмом. Тому головною умовою кодування стає згоду людини на дану методику. Багато сучасні засоби кодування не просто допомагають пацієнту забути про потреби випити, але і гарантовано рятують його від згубної пристрасті.

До коштів, що вважаються найбільш результативними, відноситься гель Еспераль, відгуки брали його людей підтверджують дієвість методу. Вплив препарату допомагає залежному самостійно, без додаткового, стороннього нагляду відмовитися від пияцтва і не відчувати спокуси вживати спиртне протягом тривалого часу.

Кому рекомендується даний спосіб

Основною метою і головним напрямком у лікуванні алкозалежності за допомогою імпланта і введення ін’єкцій стає блокування у хворого потреби випити. Але, перш ніж даний спосіб було здійснено, необхідно добровільна згода особи на лікування.

Мотивація пацієнта для процесу кодування дуже важлива. Хоч Еспераль показує непогані результати і при відсутності у алкоголіка прагнення до здорового життя, лікування на базі щирого бажання буде набагато успішніше.

Гель вводиться Еспераль під лопатку ін’єкційним шляхом. При цьому болю людина не відчуває – попередньо місце уколу знеболюють. Проводити дану процедуру дозволяється тільки за приписом нарколога та під його наглядом. Даний препарат рекомендований лікарями в наступних випадках:

 • лікування хронічного алкоголізму;
 • профілактики можливих рецидивів захворювання;
 • для проведення дезінтоксикаційних заходів при терапії алкозалежності.

Протипоказання

Але у цього способу боротьби з пристрастю до пияцтва, є ряд протипоказань. Препарат від алкоголізму Еспераль не рекомендований до використання в наступних ситуаціях:

 1. Епілепсія.
 2. Печінкова або ниркова недостатність.
 3. Діагностовані хвороби нервово-психічного характеру.
 4. Індивідуальної чутливості до компонентів засобу.
 5. Наявні патології серцево-судинної системи (міокардит, ендокардит, стенокардія, ішемія, інфаркти, артеріальна гіпертензія, флебіти, тромбози).

Лікарі не проведуть кодування гелем вагітним та під час лактаційного періоду. Також слід враховувати, що перед лікувальним заходом пацієнту забороняється деякий час вживати спиртне.

Інструкція щодо застосування гелю Еспераль

Як вже було сказано, цей препарат дозволяється використовувати лише при наявності письмової згоди пацієнта. Керуючись існуючими постанови, що забороняє лікувати громадян від алкозалежності в примусовому порядку, перед процедурою імплантування, лікарю необхідно буде одержати розписку від хворого.

Перед проведенням кодування необхідно, щоб особа на час забула про існування спиртних напоїв. Зазвичай цей термін становить близько тижня, але він може варіюватися – все залежить від стану здоров’я людини і тяжкості алкоголізму. Після проведеного обстеження і бесіди з пацієнтом, нарколог визначає тривалість кодування.

Найчастіше цей строк становить 1-5 років. І тільки після закінчення всіх попередніх бесід, обстежень та оформлення належних паперів, проводиться сам процес. Кодування Эспералем може проводитися різними методами.

Способи кодування

Який саме метод кодування віддати перевагу, визначає нарколог. При виборі він орієнтується на стан здоров’я людини, тривалості захворювання. При проведенні заходу лікар строго дотримується всіх вимог санітарних норм. Усього розроблено два способи використання Эспераля.

Підшивка

Еспераль імплантується в область спини (під лопатку). Це місце найбільш недоступне для людини і самостійно дістати звідти засіб буде складно. Також препарат може бути імплантований в область сідниць або живота. Як проходить процедура:

 1. Вибране місце для імплантації знеболюється анестезуючою препаратом.
 2. Робиться невеликий надріз скальпелем.
 3. Засіб поміщається в надріз.
 4. Накладаються косметичні шви.

Після проведення операції місце імплантації близько тижня забороняється мочити. Слід регулярно міняти пов’язку (раз на 2-3 доби). Через 4-6 днів шви знімають. Краще зробити це в лікарні, щоб не допустити можливого зараження і подальшого нагноєння.

Ін’єкція

В даному випадку Еспераль використовується у вигляді гелю. Препарат вводиться в сідничний м’язову тканину або під лопатку. Гель тривалий час знаходитиметься під шкірою хворого і постійно процудировать в кров людини дисульфірам.

Як діє засіб

Розробниками Эспераля стали французькі медики. В його основу закладено препарат дисульфірам. Активно діюча речовина, регулярно надходить в організм хворого, впливає на продукти розпаду етанолу.

Етиловий спирт, опиняючись в тілі, розпадається на ацетальдегід і оцтову кислоту. Ацетальдегід – найпотужніший отрута. Його токсичність у кілька разів вище аналогічних показників самого етилового спирту.

Здорова печінка (а саме її фермент ацетальдегидроксидаз) негайно купірує ацетальдегід, окислюючи його. Але коли цей токсин в тканинах утворюється занадто надмірній кількості (таке відбувається при регулярному вживанні спиртного), печінка просто вже не здатна впоратися з ним. Відбувається масове отруєння всіх органів і систем тіла.

На цьому процесі і заснована дія Эспераля. Дисульфірам блокує функціонування печінкових ферментів, які знезаражують» отруйні продукти розпаду етанолу. До тих пір, поки в організмі не виявиться етанолу, Еспераль невідчутний. Але при вживанні навіть мінімальної дози алкоголю негайно формується бурхлива токсична реакція, яка провокується надмірним скупченням в тілі ацетальдегіду. Виражається вона наступною симптоматикою:

 • жар, лихоманка;
 • шум і дзвін у голові;
 • помутніння свідомості;
 • тахікардія та аритмія;
 • судомні прояви;
 • різкий стрибок температури;
 • розвиток коматозного стану;
 • відчуття слабкості, розбитості;
 • сильна нудота з блювотними позивами;
 • небезпека розвитку стенокардії та інфаркту;
 • появи почуття сильного стиснення району грудини;
 • посилення внутрішньочерепного тиску аж до розвитку набряку мозку.

Які саме наслідки чекати і ступінь їх проявів суто індивідуально. У деяких відбуваються дуже важкі і болісні реакції, а інші відчувають просто почуття сильної нудоти та слабкості. Дані реакції можуть початися моментально після вживання алкоголю або розвинутися після деякого часу.

Про наслідки лікарі ставлять до відома пацієнта і беруть з нього розписку про попередження.

Зважаючи можливих важких і небезпечних побічних ефектів, перед процедурою кодування Эспералем, пацієнт проходить всебічне медичне обстеження. І тільки на підставі отриманих результатів медик приймає рішення, чи підходить даний метод кодування або ні.

Можливі побічні явища

Беручи згоду на терапію цим способом, пацієнта і знайомлять з ризиком прояву деяких неприємних побічних дій від процедури. У процесі терапії Эспералем у людини можуть виникнути деякі побічні ефекти. До них відносяться:

 • мігрень;
 • шум у вухах;
 • сплутаність свідомості;
 • проблеми з пам’яттю і зором;
 • поява стійкого присмаку металу;
 • алергічні епідермальні реакції.

При спробах випити на тлі знаходження Эспераля в організмі, пацієнт може зіткнутися з розвитком гепатиту, набряку мозку, поліневриту кінцівок, різних порушень серцевої діяльності та дихальної системи. При занадто тривалому лікуванні даним засобом лікарі можуть діагностувати появу психозів, гастритів і тромбозів. На тлі появи хоча б одного з перерахованих симптомів терапія з допомогою Эспераля негайно припиняється.

Можна поєднувати Еспераль з ліками

Перед проведенням кодування лікарі розповідають пацієнту і про можливості використання Эспераля на тлі лікування деяких медикаментів. Кодування із застосуванням даного засобу не поєднується з:

 • Фенітоїном (розвиток токсичних отруєнь);
 • алкоголем (розвиток потужної дисульфирамоподобной реакції);
 • Нітро-Імідазолом (розвиток сплутаності свідомості та гострі психози);
 • Иониазидом (починаються проблеми з координацією і поведінковими реакціями).

Також слід дуже акуратно використовувати під час кодування і ряд наступних препаратів:

 1. Теофілін. При його сусідстві з Эспералем може відзначатися інгібування (уповільнення) процесів метаболізму.
 2. Варфарин (та інші антикоагулянти). В цьому випадку можливий ризик розвитку внутрішніх кровотеч, так як ці препарати починають діяти дуже активно.
 3. Бензодіазепіни. Одночасний прийом цих препаратів на тлі кодування Эспералем в кілька разів підсилює седативний ефект препаратів з-за зменшення окислювальних процесів обміну.
 4. Антидепресанти трициклічного ряду. При поєднанні їх з Эспералем у людини різко зросте непереносимість спиртного.

Щоб не допустити можливий розвиток неприємних наслідків, необхідно суворо дотримуватися всіх рекомендацій і установок медика. А при виникненні анормальних реакцій слід негайно звернутися до лікаря.

Про що говорять відгуки

Лікування алкоголізму за допомогою гелю Еспераль відгуки лікарів-наркологів має в переважній більшості випадків позитивні. Успішному використанню даного засобу вже не один десяток років. Цей метод в сучасній наркології залишається одним з найбільш ефективних і дієвих способів повернути людину до тверезого життя.

Відгуки лікарів підтверджує й думка людей, які застосували цей спосіб кодування. Колишні алкозалежні, особливо пережили серйозні ускладнення, спробувавши вжити спиртне, чітко уявляють, що саме чекає їх у зв’язку з порушенням заборони і припиняють пити повністю.

За темою:  Як приймати бурштинову кислоту в таблетках

MAXCACHE: 0.38MB/0.00754 sec