Геннадій Андрійович Шичко і його метод

Нормальний стан людини – це тверезість. Організм за своєю природою не пристосований працювати під началом у етилового спирту. А таке відбувається у більш ніж 5 000 000 чоловік. Саме стільки в нашій країні виявлених алкоголіків. І ця страшна цифри має тенденцію до збільшення. Боротьба з алкозалежністю ведеться вже довгі роки.

Розробляються нові методики, програми, на ринок фармацевтики надходять інноваційні ліки. На думку більшості фахівців, до найбільш ефективних способів боротьби з алкоголізмом відноситься метод Шичко: кинути пити алкоголь. Про легендарного психофизиологе говорили буквально неймовірні речі – що він після 2-3 бесід з залежним здатний назавжди відвернути хворого від пияцтва.

Суть унікальної методики

Геннадій Андрійович Шичко – радянський фізіолог і психолог. Завдяки багаторічним дослідженням у галузі фізіології, професор прийшов до наступних висновків:

 1. Абсолютно кожна особистість володіє вродженою схильністю на різні шкідливі пристрасті.
 2. Якщо людина напише щось потаємне і важливе перед відходом до сну, сила його слова буде в сотні разів сильніше, ніж прочитане або почуте де-небудь.
 3. В процесі нічного відпочинку всі шкідливі програми, які носить в собі особистість, починають саморуйнуватися, завдяки самонавіюванню.

Метод Геннадія Шичко базується на принципах невтручання у психіку пацієнта і невикористання медикаментів.

Головні завдання

Легендарний психотерапевт встановлював перед собою і пацієнтами дві головні мети:

 1. Руйнування закостенілих установок мислення залежних.
 2. Створення нового світогляду у пацієнтів, спрямованого на життя без алкоголізму, наповнене духовністю і здоровими установками.

Але як пробудити свідомість людини, пившего роками і повністю перебуває під владою алкоголю? Геннадій Шичко і його метод успішно справляється з такою, здавалося б, нездійсненним завданням. А допомагає в цьому оригінальний спосіб ведення бесід – щось схоже шокової терапії. Яка змушує людей задуматися про те, до чого призводить пияцтво і чим закінчиться їх життя, що йде під гнітом алкоголю.

Але зруйнувати алкогольні пріоритети – це мала частина головного завдання. Щоб людина безболісно перейшов з тривалого стану алкозалежності в тверезе існування, необхідні позитивні установки. Саме цьому і навчають на заняттях. Зокрема:

 • створення спеціального особистісного настрою на подолання алкозалежності;
 • способів аутогенного тренування (здібності перебудовувати мислення і концентруватися на одній цілі).

Як вже було сказано, слова-установки, вимовлені відразу після пробудження або напередодні нічного відпочинку, володіють найбільшим ступенем впливу на підсвідомість людини. Саме в цей час і використовується словесна установка, що включає формування негативного ставлення до спиртного.

За темою:  Лялькар від алкоголізму: відгуки, де купити

Як відбувається навчання

Заняття проводяться в групах протягом 7-10 діб. На кожний тренінг відводиться по 2 години щодня. Самі лекції побудовані у формі монологу лікаря. Логічно кожне заняття можна підрозділити на два рівні:

 1. Гнівне викриття алкоголізму. Ця розмова супроводжується жахливими фактами статистики й страшними фото — і відеоматеріалами.
 2. Піднесене тверезого образу життя. На тлі бесіди також наводиться маса прикладів.

Основним мотивом і метою бесід є методичне і невідворотне переформування людської самосвідомості в бік тверезості. До речі, в процесі бесід учасникам забороняється задавати один одному питання. Головна умова – максимальна концентрація пацієнта на монолозі медика і прийняття всього, що він говорить за незаперечну істину.

По закінченні курсу навчання у наступні шість місяців пацієнту необхідно постійно і самостійно закріплювати матеріал, регулярно займаючись аутотренінгами.

Важливі афірмації

Афірмація – це коротка фраза, що складається всього з двох-трьох слів. Вона створена у легкій для запам’ятовування ключі. А при багаторазовому проговорені закріплює необхідну установку особистості. Саме подібні фрази використовував при роботі з залежними Геннадій Андрійович Шичко, позбавлення від алкоголізму крок за кроком за його методикою незмінно приводило до успіху.

Необхідні слова-афірмації розробляє психолог, враховуючи індивідуальні нюанси кожного свого слухача. Наприклад, установки можуть бути такими:

 • «мене зовсім не тягне до випивки»;
 • «мені набагато дорожче пияцтва моя сім’я і діти»;
 • «я рішуче налаштований побороти тягу випивати»;
 • «у мене попереду тільки здорова і твереза життя».

Щоденник, як невід’ємна частина занять

Метод Шичко є не тільки психологічними, але і педагогічним. Щоб отримати гарантований результат, необхідно вести спеціальні записи. Ведення щоденника за методом Шичка допомагає закріпити установки і досягти поставленої мети. У записах слід вести опис власних відчуттів, детально, день за днем.

Такий журнал дозволяє візуально бачити, як просувається боротьба з пияцтвом і отримувати власні свідчення успіху. Слід описувати найдрібніші нюанси настрою, як пройшов день, які плани на наступну добу. Подібні мемуари допомагають зрозуміти, як змінюється власна особистість на тлі боротьби з алкозалежністю.

До речі, помічено, що ті слухачі, які з якихось причин не вели запланований у методиці щоденник, знову скочувались до пияцтва і закидали лікування. Чому? Справа в тому, що результативність методики Шичко залежить від наступних постулатів:

 1. Проведення групових занять з психокорекції.
 2. Тільки правдива інформація про наявну залежності.
 3. Ведення індивідуального щоденника. І не лише ведення, але і регулярне прочитання записів, та їх аналіз.
За темою:  Таблетки від отруєння: кращі засоби

Щоденник – це практично 90% успіху запланованої справи. Можна сказати, що саме від регулярного ведення журналу і залежить одужання алкозависимого. Саме в цьому випадку (при регулярному заповненні щоденника) були отримані найвищі результати.

Метод Геннадія Шичко є абсолютно універсальним. За допомогою розробленої методики можна побороти не тільки алкозависимость, але і потяг до сигарет і наркотиків.

Самостійна робота

Лікування алкозалежності за методикою Шичко можна проводити і самостійними зусиллями. Але, перш ніж приступати до цій складній боротьбі, залежному належить повністю усвідомити власну проблему. Визнати її і озброїтися твердим бажанням одужати.

Приступаємо до лікування

Самостійне лікування з алкозалежністю за методикою Шичко засноване на виконання поетапних дій. Отже, це такі кроки:

Фотографування

Самий перший знімок, який зафіксує початок шляху до тверезого життя, слід зробити напередодні лікування. Таке фотографування необхідно провести через 10,30 і 100 діб з моменту початку терапії. Всі знімки слід регулярно згодом порівнювати і переконуватися в наочності результатів.

Аутоанамнез

Це окремий від щоденника перелік, куди записується і розглядається буквально вся життя зависиомого, з моменту початку проблеми, тобто формування алкопристрастия. Такий опис зобов’язана включати в себе відчуття, зав’язані на прийняття спиртного, опису грошових проблем, що почалися через алкоголізму.

Необхідно згадати і написати й про всі почуття родичів, близьких. Уточнити власні проблеми зі здоров’ям. Всі опис, а його слід регулярно доповнювати, необхідно постійно читати і аналізувати, дописуючи найдрібніші нюанси, які виринають з пам’яті.

Ведення щоденника-журналу

Щоденник необхідно завести в самому початку власної терапії. На його сторінках залежний буде описувати всі відчуття, почуття і події, що сталися за день. Заповнювати журнал потрібно щодня, а згодом помітки, зроблені в різний часовий проміжок, ретельно порівнювати і аналізувати.

Афірмації

При самостійному лікуванні за методикою Шичко, слова-установки слід підібрати собі особисто. Всі тексти повинні базуватися на бажанні розлучитися з алкозалежністю та бажанням перейти на тверезу і здорове життя. Афірмації слід промовляти по кілька разів щоранку і перед відходом до сну. При необхідності установки можна змінювати, доповнювати і коригувати.

Закріплення одержаних результатів

При проведенні самостійного лікування в момент заключного етапу терапії, необхідно вивчити додаткову літературу, де описуються різні способи розставання з пияцтвом. В ідеалі слід знайти собі однодумців, щоб можна було збиратися групами і обговорювати свій стан, обмінюючись важливими рекомендаціями.

За темою:  Симптоми отруєння метанолом: перші ознаки

У цей період дуже важливо повністю пройти медичне обстеження. Адже за довгі роки, що проходять під постійним сп’янінням, існує ризик заробити собі різні хронічні захворювання. Слід підправити похитнулося здоров’я і привести себе в повний порядок.

Корисні поради

Кожна людина, що намагається розлучитися з залежністю, стикається з бунтом організму, який звик працювати під керівництвом етилового спирту. Його недолік викликає ряд негативних, а іноді і дуже хворобливих проявів, званих «абстинентним синдромом». Якщо шляхом прочитання тверджень не вдається зняти неприємні ознаки абстиненції, можна використовувати такі рекомендації:

 1. Звернутися за допомогою до високопрофесійного лікаря-нарколога. Фахівець надасть ряд корисних рекомендацій, як безболісно подолати абстинентний кордон.
 2. На початку шляху до здорового життя можна гасити бажання випити їжею. Але не захоплюйтеся особливо калорійною їжею, зайві кілограми абсолютно ні до чого. Краще розробити для себе повноцінний раціон, що складається з корисною і вітамінізованої їжі.
 3. Візьміть у себе сувору розписку, де залежний дає зарік більше не пити. При необхідності цей документ перечитується і навіть заучивается.
 4. Штудируйте книги, переглядайте фільми, в яких розповідається про шкоду спиртного. Бажано, що всі матеріали були доповнені фото — і видеосвидетельствами написаного.
 5. Знайдіть однодумців. Це слід зробити, щоб отримати підтримку в моменти смутку, почути корисні поради. Та й колишні друзі-товариші не будуть докучати, вам просто колись стане продовжувати з ними спілкування.
 6. Займіть повністю свій день. Зараз саме час зайнятися улюбленим хобі, освоїти новий вид захоплення або просто впритул зайнятися спортом.

Методика Геннадія Шичко вже допомогла багатьом людям назавжди позбутися від алкозалежності і повернути собі «чистоту» і здорове життя. Гарантованість отримання результату залежить цілком від бажання самого залежного. З цим страшним захворюванням, яке руйнує повністю все життя людини, слід боротися всіма наявними методами.

Навіть якщо вам не підійшов даний спосіб лікування від алкозалежності, не опускайте руки, йдіть за допомогою до нарколога. Не можна гальмувати і звертати з наміченого шляху. Адже кінцева мета – це і є саме життя, з усіма її щасливими проявами, не заплямованими алкогольних чадом.

MAXCACHE: 0.38MB/0.00601 sec