Як пити активоване вугілля при отруєнні

Активоване вугілля, ці непоказні чорні таблеточки насправді є найдавнішим ліками, відомим людству. Ці пігулки не вдалося витіснити з фармацевтичного ринку ніяким, навіть самим дорогим медикаментів. Досі активоване вугілля вважається ефективним препаратом при різних інтоксикаціях, проблеми ШЛУНКОВО-кишкового тракту і навіть при схудненні.

Але слід знати, як приймати активоване вугілля при отруєнні, адже анотації-інструкції до чорним пігулкам не годиться. Існує безліч методик використання даного препарату. Пора їх вивчити.

Як діє засіб

Це повністю натуральний ліки, вироблене з затятих скорлупок молодих волоських горіхів з додаванням деревини берези і кокосової стружки. Після сировинного обвуглювання, масу проганяють через ряд технологічних процесів для її активації.

На виході виходить надзвичайно пористий, губчастий матеріал з дуже хорошими абсорбуючими показниками. Продукт повністю виводиться з організму за 9-10 годин (він не всмоктується і не впливає дратівливо на слизову кишечника). Має він наступними властивостями:

 1. Нейтралізує хімічні речовини, не властиві організму, включаючи токсини, солі металів, гази отруйні сполуки.
 2. Пов’язує і сприяє швидкому виведенню органічних речовин.
 3. Захищає слизову оболонку ШКТ від згубного впливу на неї отруйних сполук, не дозволяючи отрут всмоктуватися через стінки слизової.

Завдяки таким здібностям, особливо результативний активоване вугілля при алкогольному отруєнні. Але цей медикамент добре себе зарекомендував і при різних інших ситуаціях: алергії, стабілізації ваги і профілактичному очищенні організму.

Де використовують вугільні таблетки

Потужні абсорбуючі властивості активованого вугілля активно використовуються технологами при виробництві вугільних фільтрів різного спрямування захисту та очищення. З допомогою цього засобу проходить очищення і цукровий пісок. Широке поширення набуло використання активованих вугільних сполук у хімічній промисловості.

Найбільш популярним активоване вугілля став у медичній галузі.

Лікувальні таланти активованого вугілля

Завдяки протидіарейні і энтеросорбирующим впливів чорних пігулок, це засіб знаходить себе в широкій області використання. Його застосовують при:

 • гастритах;
 • алергіях;
 • диспепсії;
 • дизентерії;
 • метеоризмі;
 • здутті живота;
 • бронхіальній астмі;
 • харчових отруєннях;
 • токсичних інфекціях;
 • порушення метаболізму;
 • бактеріальних зараження;
 • підвищеному рівні холестерину;
 • відбуваються гнильних процесах кишечника;
 • інтоксикаціях різної етимології (солями металів, лікарськими препаратами, етиловим спиртом, неякісною їжею, хімічними сполуками).

Багато людей успішно використовують активоване вугілля, після переїдання для зняття неприємної симптоматики. Вугільні пігулки входять в програму повного очищення організму і коректування маси тіла.

Нюанси використання засобу

Перш ніж дізнатися, як пити активоване вугілля при отруєнні та інші проблеми, слід знати найважливіше правило. Чим швидше при розвитку неприємних синдромів випити засіб, тим швидше прийде в норму організм і настане поліпшення стану.

Нерідко приймають активоване вугілля при нудоті, поєднуючи прийом ліків з одночасним промиванням шлунка. На всякий випадок перед початком терапії слід отримати консультацію лікаря. Фахівець допоможе скласти найбільш оптимальну і ефективну схему терапії.

В основному приймають активоване вугілля, враховуючи вагу людини. У середньому розрахунок береться на кожні 10 кг маси одна пігулка вугілля. Але як правило, для людини середньої комплекції досить пару-трійку таблеточек, прийнятих 2-3 рази на добу.

Небажано використовувати даний препарат з одночасним прийомом інших медикаментозних засобів (вугілля абсорбує і лікарські складові, тим самим різко знижуючи ефективність препаратів). Тривалість терапевтичного курсу залежить від тяжкості стану людини:

 • при легкому ступені нездужання вистачає 2-3 діб лікування;
 • при більш тяжких станах доведеться затратити на терапію 1,5—2 тижні.

По закінченні курсу рекомендується дати організму відпочити від вугілля, в іншому випадку можливий розвиток гіповітамінозу. Медики не роблять строгий упор на час прийому препарату натще або після їжі). У разі отруєння прийняти активоване вугілля слід якомога швидше.

Допомога препарату при розладі шлунка

Якщо людину здолала діарея, вугільні пігулки допоможуть у будь-якому випадку. Ефективність препарату не змінитися незалежно від причини проносу. Чорні таблетки принесуть користь навіть у разі вірусної і бактеріальної інфекції (холера, сальмонельоз, дизентерія).

Ліки, проходячи по ШКТ, як потужна щіточка, підбирає і «підмітає» всі отруйні залишки, бактерії, віруси. При розладі шлунково-кишкового тракту вугілля слід приймати по 2-3 пігулки кожні 1,5—2 години до припинення неприємної симптоматики.

Як використовувати вугілля у разі інтоксикації

Інструкція із застосування активованого вугілля при отруєнні дуже проста і легка. Використовувати засіб слід відразу при прояві ознак отруєння:

 • відчуття задухи;
 • сильно потовиділення;
 • нудота і часті позиви до блювоти;
 • біль живота, що супроводжується діареєю;
 • наявність температури та гарячкового стану.

Дозування активованого вугілля при отруєнні залежить від маси тіла пацієнта: препарат розраховується з обліку 1-1,5 пігулка на кожні 10 кг ваги. Наприклад, хворому вагою 65 кг слід вжити одночасно 6-7 чорних пігулки.

Медики рекомендують при терапії інтоксикації приймати активоване вугілля всередину у формі водної суспензії. Зробити її просто: потрібно необхідну кількість таблеток подрібнити до стану порошку. А потім масу ретельно розмішати у ½ склянці кип’яченої, трохи теплої води.

Якщо у випадку інтоксикації прописуються лікарями і інші препарати, робіть перерва між їх прийомом і використанням вугілля не менше 2-3 годин.

І бажано спочатку прийняти сам вугілля, а лише потім додаткові ліки. Щоб зрозуміти, скільки пити активованого вугілля при отруєнні, прислухайтеся до власного організму. У разі легкій інтоксикації активоване вугілля можна прийняти одноразово. При більш тяжкій симптоматиці – 3-4 рази щодоби.

Курс лікування зазвичай становить 2-3 доби. По його закінченні настає помітне поліпшення стан отруєного організму. Якщо цього не сталося, слід звернутися за кваліфікованою допомогою до медиків.

Отруєння алкоголем

Дивовижна сила чорних пилюлек приходить на допомогу і в разі алкогольної інтоксикації. Це засіб успішно і результативно порушує процес всмоктування частинок розпаду етилового спирту. Але не тільки при знятті похмілля і отруєння спиртом допомагає вугілля.

Результативний він і в разі наркотичної інтоксикації. За доведеним даними, всього грам чорного порошку нейтралізує:

 • 300 г спирту;
 • 700 г морфіну;
 • 800 г барбіталу.

Похмільний синдром

Причому використовувати активоване вугілля можна як вже разі настало похмілля, так і для його попередження. Схема профілактичного прийому така:

 1. За годину-півтора до майбутнього застілля випити 4-5 чорних пилюлек.
 2. По закінченні святкування прийняти активоване вугілля з розрахунку на 10 кг ваги одна пігулка.
 3. На наступну добу препарат рекомендовано випивати натще (через 50-60 хвилин до прийому їжі) по 2-3 таблетки.

Очищення організму

Активоване вугілля чудово працює при багатьох фізичних негараздах. В основному, неприємні симптоми у вигляді алергічних висипаннях, метеоризму, порушення метаболізму відбувається через зашлакованість організму. Вугілля успішно впорається з будь-яким рівнем забруднення.

Для цього слід приймати засіб з розрахунку 1-1,5 таблетки на 10 кг маси. Приймати їх слід щоранку за 2-2,5 години до сніданку. Таблеточки краще ретельно пережовувати – цим способом також чудово очищаються зуби від зубного каменю.

Не возбраняйте і просто ковтати пігулки, запиваючи їх великою кількістю води (звичайною або мінеральної). Курс очисної терапії триває 2-2,5 тижні. Його рекомендовано проводити в періоди міжсезоння, особливо по весні, коли починають цвісти рослини, провокуючи прояв алергічних реакцій.

Вугілля як стабілізатор ваги

Цей засіб чудово зарекомендувало себе, як важливий елемент програми для схуднення. Сам активоване вугілля не здатний спалювати зайві калорії і прибирати вагу. Його робота обмежується очищенням організму від шлаків, токсинів і шкідливих продуктів розпаду. Також засіб працює і на стабілізацію роботи ШКТ. Для зниження ваги вугілля можна використовувати по-різному:

Перший спосіб. У перші добу всередину приймається по пігулці тричі на добу, перед їдою, у другий день доза збільшується ще на пігулку, в третій приймається вже за три таблетки і так далі протягом п’яти діб. Потім робиться перерва, на 1,5—2 тижні, протягом якого худеющему слід пропити курс вітамінів. Потім прийом вугілля повторюється вже зазначеній схемі.

Другий спосіб. Розраховується максимальна доза препарату (таблетка на 10 кг маси). Цю порцію приймають щодня протягом 1,5—2 тижнів. Після закінчення курсу і двотижневої перерви, курс повторюється.

Третій спосіб. Приймається всередину по 3 пігулки за 1,5 години до прийому їжі тричі на добу протягом 1,5 тижнів. Після тижневого відпочинку курс дублюють. Прийом вугілля слід запивати великою кількістю мінеральної води.

Як бачите, активоване вугілля воістину чарівний засіб. Воно обов’язково повинно бути в аптечці кожної сучасної людини. А при грамотному і вмілому застосуванні диво-пилюлек, ні алкогольне отруєння, ні похмілля, ні зайва вага не наскочать на ваш поріг. Гарного самопочуття!

За темою:  Кодування від алкоголю уколом у вену: наслідки

MAXCACHE: 0.38MB/0.00548 sec