Як позбутися від алкоголізму самостійно

Про шкоду спиртних напоїв відомо з часів їх створення людством. Про руйнівний вплив етилового спирту на людину заговорили ще стародавні лікарі, філософи та мислителі. Сучасні світила медичної науки підтримують своїх відомих колег-попередників.

Але скільки триває історія людства, стільки й залишається проблема алкоголізму. Її неможливо вирішити? Справа в природженого легковажність людини, який у гонитві за удаваною безтурботністю заробляє собі смертельно небезпечне захворювання. Як позбавитися від алкогольної залежності самостійно, чи реально це?

Причини, що змушують людей пити

Алкоголізм – небезпечне і підступне захворювання. Але, як і будь-яка інша патологія, у алкогольної залежності існують власні причини розвитку. Чим керується особа, що хапається за пляшку:

 • перемогти самотність;
 • позбутися від особистих проблем;
 • урізноманітнити нудне існування;
 • подолати власну невпевненість;
 • прибрати нервові стреси, хвилювання, потрясіння.

В світі існує маса проблем, які намагаються дозволити люди, звертаючись за допомогою до алкогольних напоїв. Лікарі умовно поділяють всі причини подібної схильності до спиртного на кілька груп.

Фізіологічні основи

Розглядаючи симптоми, властиві людям, хворим на алкоголізм, можна виявити ряд фізіологічних факторів. Саме вони в певних ситуаціях здатні підштовхнути людину до чарки:

 1. Хвороби і травми мозку.
 2. Розлади психіатричного складу.
 3. Індивідуальні особливості метаболізму.
 4. Перенесені різні захворювання, часто хронічного і важкого характеру.

Витоки алкоголізму можуть лежати і в більш прихованих областях. Наприклад, мати генетичну спрямованість. Згідно зі статистичними даними у батьків, які страждають від такої пристрасті, відсоток народження дітей з уже наявною схильністю до алкоголізму вищий у 5-6 разів.

Лікарі відносять фізіологічні причини схильності до алкогольної залежності лише деяким сприятливим фоном, який і виступає в ролі основи розвитку захворювання.

Причини психологічного характеру

Щоб зрозуміти, як позбутися від алкоголізму самостійно, слід розглянути і дізнатися психологічну базу, що штовхає особу до зловживання спиртного. Тут грає важливу роль характер людини, його рівень самооцінки, виховання і здатність (вроджену або набуту) до соціальної адаптації в реальності. Що стає сприяючим чинником:

 • самотність;
 • нав’язливі хвилювання;
 • вроджена сором’язливість;
 • наявність великих комплексів;
 • високий рівень тривожності;
 • відсутність можливості самореалізуватися.

Подібні наявні проблеми і стають серйозним і важливим аргументом, який штовхає людину на слизьку стежку алкоголізму. Тут випивка часто виступає як якесь засіб психотропної спрямованості, що допомагає особистості щось змінити, розслабитися і поліпшити самооцінку.

Відіграє важливу роль і доступність алкоголю. Немає потреби бігати по психотерапевтів, бути присутнім на тривалих заняттях, втрачаючи час. Варто зайти в сусідній маркет і купити собі розслаблюючий ліки.

Соціально-адаптивна група причин

Ця група стимулюючих до постійного пияцтва приводів вважається найпоширенішою. Людська нація успішно створила величезний пласт історичних традицій так чи інакше пов’язаних зі спиртним. Яке застілля, святкування подій і свят не обходиться без пляшки оковитої?

«За здравіє», «на коня», «за зустріч», на поминках і народження, хрестини та проводах завжди присутній алкоголь. Здебільшого людина починає пити не тому, що хоче сам, а керуючись впливом оточуючих його людей. Складно утриматися від випивки у разі, коли одногрупники, друзі, колеги пропонують пропустити чарочку.

Різновиди захворювання

Позбавлення від алкогольної залежності пройде успішніше, якщо ми будемо знати, з яким видом патології маємо справу. Необхідно володіти такою інформацією, адже саме вона допоможе підібрати оптимальний і грамотний метод позбавлення від залежності. Наркологи виділяють три типи алкоголізму. Розглянемо їх докладніше.

Хронічний вигляд

Такий алкоголізм позиціонує себе, як регулярне і часте вживання спиртних напоїв, незважаючи на осуд оточуючих. Спиртне у такого хворого стає важливою і чи не єдиною частиною життя. Часто прийом алкогольних напоїв набуває якийсь ритуальний забарвлення: після закінчення роботи, в обідню перерву, з ранку, на ніч, при зустрічі з ким-небудь.

Хронічний алкоголізм призводить до незворотних змін роботи внутрішніх органів і функціонального розладу всіх систем організму. Для хронічного алкоголіка характерно:

 1. Алкогольний психоз.
 2. Похмільний синдром.
 3. Втрата самовладання.
 4. Ослаблення імунних сил.
 5. Неадекватність поведінки.
 6. Появи хронічних захворювань.

Боротьба з хронічно алкоголізм починається з руйнування звичних алкоголіку ритуалів. Лише потім лікарем призначається медикаментозне лікування.

Запійний тип

Така різновид алкогольної залежності характерна для осіб, які з якихось причин не в змозі регулярно вживати спиртне. Вони йдуть в запійні стану, що тривають від кількох діб до кількох місяців. Після виходу з запою і недовгою реабілітації, людина знову поринає в нескінченно п’яне стан.

Запійний алкоголізм – найнебезпечніший і руйнівного для особистості. У такої людини організм надзвичайно вразливий до спиртного. Лікування подібного роду алкоголіків проводиться в умовах спеціалізованої клініки.

Таємний вид алкоголізму

Цей «партизанська» різновид залежно вкрай важко піддається терапії. Алкоголізм такого типу може поєднувати в собі всі перераховані вище підгрупи хвороби. Його відмінною, головною рисою є навмисне приховування людиною свого захворювання-залежності.

За статистикою такий вид патології частіше поширений серед жіночого контингенту. Страждають від нього і люди, що займають високе соціальне становище. Але алкоголь довго приховувати не вдається, захворювання зрадницьки видає своє наявність зміною зовнішності і поведінки.

Алкогольна залежність: як від неї позбутися

На даний момент існує маса розроблених лікарських засобів, які ефективно допомагають у боротьбі з патологічною тягою до спиртного. Всі подібні медикаменти медики поділяють на такі групи:

 1. Формують неприязнь до спиртного (Торпедо, Еспераль, Дисульфірам, Лидевин, Колме, Тетурам).
 2. Купирующие бажання прийняти чергову порцію алкоголю (Метадоксил, Вивитрол, Балансин, Пропротен 100).
 3. Позбавляють від абстинентного синдрому (Метадоксиол, Медіхронал, Карбамазепін, Алка-Зельцер, Зорекс ранок, Алька-Прим, Лимонтар).
 4. Допомагають в лікуванні психологічних проблем, викликаних прийомом спиртного (Ламотриджин, Промазин, Сульпірид, Галоперидол, Рисперидон, Діазепам, Мепробомат).
 5. Значно знижують руйнівний вплив спиртовмісних напоїв на органи і системи організму (Биотредин, Зорекс, Гліцин, Полісорб, Рекицен РД, Фільтрум СТІ).

Всі подібні медикаментозні засоби категорично забороняється призначати собі самостійно. У більшості препаратів є ряд протипоказань і яскравих побічних ефектів. Як позбутися від пияцтва за допомогою ліків радити повинен тільки досвідчений нарколог.

Комплексне лікування проблеми

Сучасна медична реальність не може порадувати хворих алкоголізмом якимось єдиним засобом, що допомагає позбутися від проблеми раз і назавжди. При лікуванні залежності від алкоголю, лікарі розробляють комплексний підхід, що складається з наступних етапів:

 1. Зняття синдрому абстиненції. Проводиться перший етап лікування за допомогою препаратів, дія яких спрямована на детоксикацію отруєного етанолом організму. Відбувається відновлення і реанімація внутрішніх систем і органів.
 2. Купірування тяги до випивки. Даний процес проводиться в умовах спеціалізованого стаціонару. Зусилля лікарів спрямовані на усунення підвищеного інтересу людини до спиртного і бажання випити чергову порцію. Лікарями проводиться ряд психотерапевтичних заходів, спрямованих на посилення у хворого мотивації на здоровий спосіб життя.
 3. Етап, закріплює курс лікування. Лікарі, здійснюючи підсумкове лікування, в індивідуальному порядку підбирають хворому медикаменти тривалого впливу. Головна мета ліків – попередити можливі зриви людини. У процес даного етапу терапії пацієнт залишається під наглядом у медиків.
 4. Етап ресоціалізації. Одним з найбільш важливих процесів повернення людини до нормального існування, без спиртного – це відновлення його функцій і якостей. Вивільненого від тяги до спиртного людині слід заново адаптуватися до навколишньої реальності. На цьому етапі важливо зуміти налагодити здорове взаємовідношення особистості і суспільства. Такий курс терапії проводиться з участю близьких і родичів хворого.

Як позбутися від алкоголізму назавжди народними засобами

Лікарі і знахарі, які працюють з людьми багато століть, створили масу ефективних рецептів, що допомагають справлятися із залежністю від спиртного. В основу лікування закладають настої і відвари спеціальних лікарських рослин. Метою подібних маніпуляцій стає вироблення у людини неприязного ставлення до алкоголю.

Всі запропоновані рецепти народних цілителів вимагають попередньої консультації з лікарем. Лікарські трави і зілля мають масу протипоказань і побічних ефектів.

До найбільш доступним і результативним засобів відносяться наступні народні антиалкогольні рецепти:

Лавровий лист. Наявна в кожному домі всім відома лаврушка здатна стати неоціненним помічником в боротьбі за здоровий спосіб життя і в лічені дні геть-чисто відбити у особистості тягу до алкоголю. В горілку (200 мл) закладається дрібно посічені листки і корінці рослини, рослинна маса залишається на 12-14 діб. Після прийому такого зілля у алкоголіка бажання пити пропадає на довгий час.

«Залізні» яблука. Ще одним поширеним методом лікування алкоголізму є кисленькі яблучка. Потрібно знайти найбільш кислі сорти, кожен яблучний плід увіткнути 5-6 залізних цвяхів. Через добу людина вже може використовувати цей оригінальний метод. Щодня йому необхідно з’їдати по 2-3 «залізних» яблучка.

Насіння гарбуза. Слід подрібнити в кавомолці або блендері стакан очищених гарбузового насіння. Маса заливається чистим спиртом або горілкою і настоюється протягом 1-1,5 доби. Потім всю порцію слід дати випити хворому в декілька заходів.

Боротьба з пияцтвом не втрачає своєї актуальності. І вона стає набагато успішніше, якщо лікувати людину відразу, ще при перших ознаках хвороби. Пускати на самоплив ситуацію не можна, шлях алкоголіка закінчується дуже швидко, на сусідньому цвинтарі. Тому головне в цій справі – своєчасність і завзятість. Успішного лікування!

За темою:  Медіхронал: аналоги в Росії, інструкція

MAXCACHE: 0.38MB/0.00546 sec