Як позбутися від гикавки після алкоголю

Зі станом похмілля, які прийшли після рясного узливання спиртовмісними напоями, знайомі багато. Головний біль, відчуття розбитості, слабкість, нудота – це лише невелика кількість симптомів, з якими доводиться боротися після веселої вечірки. Але іноді до даних симптомів додається і гикавка після алкоголю, від якої часом неможливо позбутися.

Цей синдром практично у всіх провокує болісний дискомфорт. Враховуючи, що гикавка, що прийшла в стан похмільного синдрому, триває і проявляється набагато яскравіше звичайної. Вона заважає людині їсти, розмовляти, спати, посилюючи і без того неприємну симптоматику. Про те, як позбутися від гикавки після алкоголю швидко в домашніх умовах, ми і поговоримо в даній статті.

Причини розвитку гикавки

Ікання знайоме кожній особистості. Людина починає гикати, навіть ще не з’явившись на світ, в процесі внутрішньоутробного розвитку. Стан гикавки формується в процесі неконтрольованого скорочення м’язів гортані і діафрагми. Підсумком стає різкий, голосний і мимовільний звук.

Гикавка – природний процес організму, це рефлекс, в результаті якого відбувається видалення зайвої кількості повітря, що скупчилося в шлунку.

Фізіологічна гикавка

Вона починається через попадання повітряних мас у шлунковий орган, винуватцем стає раптове посилення газоутворення. Синдром даного типу з’являється несподівано і також швидко зникає сам по собі. Особливого занепокоєння фізіологічне ікання людині не доставляє.

Гикавка при похмілля

Гикавка при алкогольному сп’янінні має іншу природу. В її формуванні провідну роль відіграє отруєння організму продуктами розпаду етилового спирту. До причин утворення даного синдрому відносять наступні фактори:

 1. Коли отруйні токсини поширюються по внутрішнім органам, системи організму не справляються з процесом їх виводу. Реакцією стає погіршення функціонування систем, що і призводить до гикавці.
 2. Неприємна ситуація може розвинутися і внаслідок збільшення печінки. Розширений орган придавлює діафрагму, чим викликає ікання.

Гикавка алкогольна є небезпечною для здоров’я, особливо коли даний синдром дуже тривалий, мучить особистість часом кілька діб.

Така ситуація призводить до швидкого зношування внутрішніх органів. Людина, що зазнає похмілля, і так ослаблений. А при приєднанні болісної гикавки страждає від ще більшого погіршення стану. Даний синдром здатний спровокувати і більш сумні наслідки.

Сп’янілий чоловік не в змозі контролювати власний стан. Продовжуючи гикати, він може забутися глибоким сном. Гикавка, при наповненому шлунку і в положенні тіла (лежачи, може спровокувати розвиток блювоти. В даному випадку ікання у п’яної людини може спровокувати задушення блювотними масами, якщо вони потраплять в дихальні шляхи.

Щоб пояснити, чому п’яний людина гикає, варто згадати про його стан здоров’я. Частою причиною неприємного синдрому стає наявність деяких прихованих патологій, що розвиваються в організмі при тривалому вживанні спиртного. За твердженнями медиків, частою причиною гикавки при похміллі можуть стати наступні хвороби:

 1. Алкогольний поліневрит. Хвороба розвивається внаслідок токсичного ураження стовбурів нервів. Протікає патологія на тлі м’язової слабкості, різних парезів і стійкого порушення чутливості.
 2. Мікроінфаркт. Тривала алкогольна гикавка може свідчити про непомітно формується микроинфаркте.

Людина, яка п’є постійно, сприймає алкогольну гикавку як щось, що відповідає нормі. І особливо не звертає на таку неприємність уваги. Але на ділі такий синдром – відчайдушний знак про допомогу, який організм посилає своєму власникові. Залишати без уваги ікання на тлі похмілля, не можна.

Як позбутися від гикавки після алкоголю

Икающему можна надати допомогу самостійно, використовуючи деякі важливі рекомендації і рецепти народних знахарів. Але, напевно, перше, що слід зробити – це допомогти організму позбавитися від отруйних токсичних залишків алкоголю. Для цього слід викликати блювотний рефлекс.

Корисні поради

Слід дати людині випити велику кількість води і злегка надавити на корінь язика. Даний захід не дасть особистості повного звільнення від похмілля, але допоможе зупинити гикавку. Нервова система перебудується на блювотний синдром і ікання припиниться. Допоможе прибрати неприємний рефлекс і ряд інших рекомендацій:

 1. Випити чистої води. Пити слід невеликими і розміреними ковтками, повільно і не поспішаючи. Воду при цьому можна і ковтати, а просто полоскати нею горло (до речі, таким методом користуються співаки для швидкого зняття гикавки).
 2. Пити, лежачи. Воду можна випити і в положенні лежачи на підлозі. В даному випадку положення тіла сприяє плавному перетіканню і перемиканню рефлексів від пиття до ковтання, ніж допоможе усунути неприємний синдром.
 3. Провести простеньку дихальну гімнастику. Слід зробити глибокий вдих, забезпечивши приплив кисню в легені, а потім на деякий час затримати дихання. При цьому намагайтеся не дихати якомога довше. Цей спосіб найбільш дієвий у разі фізіологічної гикавки, але іноді допомагає і при алкогольній.
 4. Випити чаю. Але не звичайного чорного і міцно завареного, а м’ятного, заспокійливого. Слідкуйте за нормами. Такий напій дуже смачний і освіжаючий, але пити його більше 3-х чашок не рекомендується, в іншому випадку він може негативно позначитися на роботі серцево-судинної системи. При відсутності м’яти, можна заварити квітки ромашки. Чай також п’ється маленькими і розміреними ковточками.
 5. З’їсти що-небудь солоденьке. Солодкі продукти ефективно блокують спазми діафрагми. Можна просто насипати трохи цукрового піску на корінь язика або розсмоктати шматочок рафінаду. А ось наші слов’янські предки використовували в цих цілях натуральний рідкий мед. Але його не слід ковтати – нехай тягуча і солодка маса сама стікає по горлу.
 6. Застосувати холод. Також ефективним способом прибрати алкогольну гикавку стане і крижаний шматочок, який слід просто потримати у роті до її розчинення.
 7. Лимон. Ну, або інший кисленький продукт. «Икательный» синдром ефективно піддається блокування шляхом перемикання смакових рецепторів на сприйняття кислого.
 8. Пожувати сухарики. Спробуйте повільно розжовувати сухий шматочок чорного хліба. Але не запивайте сухар рідиною, поле довгого і ретельного пережовування просто проковтнути його. Суха їжа може допомогти в позбавленні від набридливої гикавки.
 9. Грілка. Прикладіть до грудей теплу грілку. Тепло добре знімає м’язове спазмування діафрагми, ніж прибирає сам синдром гикавки. Але стежте, щоб не перетримати грілку – нею можна нагрівати область грудини не більше 20-25 хвилин.

Рад, що допомагають при похміллі розправитися з болісною гикавкою, досить багато. Який-небудь із дієвих порад виявиться корисним і у вашому випадку. Але пам’ятайте, що дані рекомендації надають допомогу лише у випадку, коли гикавка викликана похміллям, а не стає симптомом існуючої хвороби.

Які медичні препарати можуть допомогти

Але, якщо всі поради випробувані і не дали належного результату, можна скористатися медикаментами. Звичайно, після відвідування лікаря і проведення необхідних аналізів і обстежень. Терапія проводиться після встановлення діагнозу.

Частіше тривалий ікання базується на проблеми неврологічного характеру.

Тому часто кошти від гикавки від алкоголю лікарями підбираються з роду заспокійливих ліків. Це можуть бути:

 1. Нейролептики. Крім доброго заспокійливого ефекту дані препарати допомагають усунути зайву чутливість блукаючого нерва.
 2. Міорелаксанти. Медикаменти, які допомагають розслабляти м’язові тканини, відповідно і м’язи діафрагми.
 3. Ферментні препарати. Дані ліки не тільки володіють заспокійливою дією, але і покращують роботу ШЛУНКОВО-кишкового тракту, метаболізм, одночасно купируя різні запальні процеси.

Речі, які при гикавці робити не варто

Багато людей, розмірковуючи про те, як перестати гикати після алкоголю, пропонують сильно налякати людину. Не варто ризикувати таким чином. Цей спосіб, хоч і вважається результативним, але він загрожує поганими наслідками. Переляк людини, яка перебуває в стані похмільного синдрому, може спровокувати розвиток серйозного нервового потрясіння.

Враховуйте, що при похміллі всі системи і внутрішні органи виснажені і функціонують з останніх сил. Сильно ослаблена і нервова система, тому реакція на переляк може стати неадекватною.

Інша і досить поширена помилка – це вживання газованих напоїв. Чомусь побутує міф, що газована вода допомагає зняти напруження м’язових тканин. На ділі газована рідина, опиняючись в шлунку, ще більше погіршує ситуацію. Те ж відноситься і до поглинання великої кількості їжі.

Зустрічаються «радники» гаряче рекламують боротися з гикавкою при похмілля за допомогою пива. Якщо вам хочеться піти в багатоденний запій з усіма витікаючими сумними наслідками – спробуйте ризикнути. Але пам’ятайте, що гикавка з допомогою пива піде, а от алкогольна інтоксикація збільшиться.

Профілактика алкогольної гикавки

Коли гикавка при похміллі благополучно залишила страждальця, слід вжити заходи по очищенню організму від залишків розпаду етилового спирту. Інакше неприємний синдром може і повернутися. Обов’язково пройдіть все необхідне медичне обстеження на предмет можливих патологій (вже наявних або тільки що розвиваються).

Тільки привівши в повний порядок стан внутрішніх органів, систем і повністю очистивши організм від алкогольних токсинів, можна з упевненістю сказати, що з похмельной гикавкою покінчено.

Надалі для запобігання розвитку подібній неприємній ситуації слід суворо контролювати обсяг вживаної всередину спиртової продукції. Довга, болісна гикавка при похмілля може стати відмінним приводом замислитися про власний спосіб життя та змінити його на краще здорову сторону.

За темою:  Види кодування від алкоголізму

MAXCACHE: 0.38MB/0.00519 sec