Як відновити організм після алкоголю

Тривале захоплення спиртними напоями не може позитивно позначитися на стані організму людини. Від алкогольного узливання страждають всі внутрішні органи: насамперед печінку, ШЛУНКОВО-кишкового тракту, ЦНС і мозок. Прийнявши тверде, вольове рішення стати на шлях чистою і тверезого життя, людина повинна розуміти, що відновлення організму після відмови від алкоголю — шлях довгий і тернистий.

Самостійно і без наслідків для здоров’я організм здатний вивести (за годину) 5-10 мг метаболітів етанолу. Саме ця кількість і дозволяється вживати дорослій людині без шкоди для самопочуття. Адже спиртне в малих обсягах може принести і користь, активізуючи роботи розумових процесів і рівня уваги. Але не варто забувати, що кожна людина індивідуальна, тому час виведення спиртного різниться.

Зміни в організмі після відмови від алкоголю

Як тільки людина припиняє приймати спиртне, в його організмі починають відбуватися глобальні зміни. Але на жаль, стрімкого покращення стану чекати не доведеться. Як правило, в середньому для повного відновлення роботи органів потрібен приблизно рік.

Синдром відміни

Перше, з чим доведеться зіткнутися колишньому п’є – це з синдромом відміни. Організм, звиклий стабільно отримувати певну дозу етанолу, спочатку стане бунтувати, вимагаючи звичного допінгу. У цей період людина може відчувати певний дискомфорт і неприємні симптоми:

 • тахікардію;
 • сильні мігрені;
 • тремор кінцівок;
 • рясну пітливість;
 • нудоту і блювотні позиви;
 • безсоння та порушення сну;
 • загальну слабкість і нездужання;
 • збуджений стан, скачки настрою;
 • іноді можуть розвинутися галюцинації і навіть судоми.

Слід підготуватися до того, що впродовж першого періоду відновлення організму після вживання спиртного, людини буде переслідувати болісне бажання взяти «на груди». Щоб допомогти впоратися з синдромом відміни, можна скористатися численними лікарськими препаратами і народними засобами.

Як саме і скільки організм відновлюється після алкоголю, як конкретно відреагує тіло, залежить від статі і віку людини, наявності у нього додаткових хронічних захворювань і початкового загального стану здоров’я. Але яким би болісним не був перший етап, слід пройти його, адже на кону стоїть життя. Та й не забаряться прийти наступні, більш приємні зміни.

Етапи відновлення

Після повного усунення залежності від спиртного, системи людського організму починають активно відновлюватися. Налагоджуються процеси метаболізму, реанімуються слизові тканини. В цілому період відновлення коротко можна описати наступним чином:

Тиждень без алкоголю:

 1. Усунення запаморочення.
 2. Відчуття бадьорості, енергії.
 3. Повернення хорошого і міцного сну.
 4. Поліпшення стану і кольору шкіри.
 5. Нормалізація роботи ШЛУНКОВО-кишкового тракту (догляд болісної печії та іншого шлункового дискомфорту).
За темою:  Скільки коштує закодуватися від алкоголю

Два тижні без спиртного:

 1. Йде задишка.
 2. Зникають головні болі.
 3. Стабілізується робота серця.
 4. Відновлюється ясність думок.

Чотири тижні без випивки:

 1. Мозок залишають всі залишки етанолу.
 2. Відновлюється функціонування репродуктивної системи.
 3. Значно покращує психоемоційний стан, тяга до спиртного проходить.

Місяць без пияцтва:

Через місяць тверезого способу життя людина може раптово і несподівано скинути зайву вагу. Не забувайте, що спиртне – калорійний продукт, покидаючи тіло, метаболіти етанолу забирають з собою і надлишок жирових відкладень.

Всі дані процеси, які відбуваються після припинення вживання спиртного, є усередненими. Не варто забувати, що організм у кожного індивідуальний, тому періоди очищення проходять по-різному.

Як реанімуються окремі органи

Щоб отримати більш чітку і конкретну картину, як організм відновлюється після відмови від алкоголю, слід більш детально вивчити процеси, що відбуваються в окремих частинах тіла. Давайте зупинимося на головних органах, без яких організм не здатний функціонувати.

Мозкова система

Питущі люди часто просто не усвідомлюють, наскільки руйнівно спиртне впливає на клітини головного мозку. Як швидко відбудеться його відновлення, залежить від того, які конкретно відділи встигли постраждати.

Тривале вживання спиртного призводить до глобальної втрати спинномозкової рідини. На базі цього саме мозкова речовина починає стискатися і деградувати.

Щоб мозок почав працювати над власним відновленням, доведеться як мінімум 1,5—2 тижні повністю утриматися від спиртного. Якщо людина продовжує пити, це захоплення рано чи пізно призведе до повної деградації всіх мозкових функцій і розвитку різних психічних захворювань, а потім і до деменції (слабоумство).

Нервова система

Люди, що страждають алкоголізмом, частенько скаржаться на постійну неуважність і забудькуватість. Їх візитною карткою стає неадекватність поведінки (особливо в періоди запою) і непередбачувана реакція навіть на слабкі подразники. Все це підступи продуктів розпаду етилового спирту.

Щоб допомогти відновити організм після тривалого вживання алкоголю, а зокрема, привести в порядок нервову систему, слід пройти курс допоміжного лікування. Які саме препарати допоможуть в даному випадку, визначить нарколог. На повне відновлення ЦНС потрібно дуже багато часу, тому доведеться запастися терпінням.

Печінка

Печінковий орган, мабуть, найдивовижніший у людському тілі. Це єдиний орган, який здатний реанімуватися і самостійно відновити всі втрачені колись функції. І відбувається відновлення навіть при значному ураженні печінки.

При хронічному і тривалому алкоголізмі для відновлення печінкового органу потрібна додаткова допомога у вигляді курсу медикаментозного лікування.

Слід допомогти печінки і деякими додатковими самостійними зусиллями. А саме, перейти на грамотний, щадний раціон. Повністю виключити з меню всі жирності, копченості і смажену їжу. Остерігайтеся продуктів, до складу яких включено занадто багато консервантів, ароматизаторів і хімічних добавок. Раціон слід наповнити мінералами, вітамінами і клітковиною.

За темою:  Види кодування від алкоголізму

Нирки

Тривале захоплення спиртовмісної продукції негативно позначається і на роботі сечовидільної системи. На тлі алкоголізму часто розвивається ниркова недостатність. Але даний орган, як печінка, може самостійно відновитися. Для цього буде потрібно не менше 7-8 тижнів. Щоб допомогти відновити здоров’я після алкоголю і прискорити процеси реабілітації нирок, слід дотримуватися наступних рекомендацій:

 1. Налагодити питний режим.
 2. Ввести дробове і щадне харчування.
 3. Ввести за правило регулярно віддавати час для занять активними видами спорту.

Фізичні навантаження прискорюють процеси метаболізму. Це благополучно позначається на роботі сечовидільної системи, а зокрема, функціонуванні нирок.

Як відновитися після отруєння спиртним

Масштабною і дуже серйозною проблемою для людини, захопливого спиртним, може стати і алкогольна інтоксикація, що приходить після вживання сурогатом і алкоголем поганої якості. В цьому випадку допомогти організму впоратися з отруєнням допоможуть наступні детоксикаційні заходи:

 1. Викликати блювоту.
 2. Провести очисну клизмирование.
 3. Вжити сечогінні діуретики. Наприклад: Фурасемид, Пиретанид, Буметанид, Метолазон та інші.
 4. Використовувати ентеросорбенти. Активоване вугілля, Смекта, Полісорб, Атоксіл. Ці кошти допоможуть звільнитися організму від залишків продуктів розпаду етанолу.
 5. Забезпечити питний режим. В цей період необхідно багато пити чистої води.
 6. Прийняти Корвалол або Гліцин для поліпшення надходження кисню до мозкових відділах.
 7. Звернути увагу на вітаміни, особливо аскорбінову кислоту. Можна використовувати готові мультивітамінні комплекси. Або просто більше їсти фруктів і овочів.
 8. Приймати гепатопротектори. Ці кошти допоможуть купірувати почався деградаційний процес печінки, і нададуть допомогу для її відновлення.

Здоров’я після серйозного алкогольного интоксицирования слід відновлювати тільки в умовах клініки. В даному випадку пацієнта госпіталізують і проводять низку реанімаційних заходів.

Не забувайте, що алкогольна інтоксикація – справа дуже серйозна. Це небезпечний стан може спровокувати незворотні порушення в роботі внутрішніх органів, і навіть їх повну відмову. А в особливо важких випадках привести до летального результату.

Як відновити організм після алкоголю

Всі кроки по здійсненню даного заходу схожі з тими, які проводяться для реабілітації особистості при алкогольному отруєнні. Але слід враховувати, що у разі тривалого використання спиртовмісних напоїв, організм функціонує у зміненому режимі, підлаштовуючись під невід’ємне сусідство етанолу.

Виведення людини з запійного стану слід здійснювати в стаціонарі. В даному випадку різкий відмова від спиртного чреватий розвитком в особистості алкогольного психозу.

Якщо вирішено самостійно спробувати впоратися з виведенням з запою, перш ніж займатися додатковими заходами, рекомендується (години 2-3) до початку детоксикації вжити невелика кількість спиртного. Потім розпочинати медикаментозне лікування, яке складається з:

 1. Гепатопротекторів.
 2. Вітамінно-мінеральних комплексів.
 3. Заспокійливих препаратів (ноотропні засоби, антидепресанти).
 4. Медикаментів, спрямованих на поліпшення роботу міокарда (серцевий м’яз).
За темою:  Зорекс від похмілля: відгуки, склад, побічні ефекти

Схему лікування та підбір необхідних ліків розробляє лікар. Самостійно можна лише стабілізувати режим харчування, зробивши його щадним і відмовитися від вживання алкоголю і сигарет (нікотин також є антагоністом, ухудшающим стан людини). Варто згадати і про помірних фізичних навантаженнях.

Народна аптека

При проведенні відновлювальних заходів по очищенню організму від залишків етилового спирту можна підключити (в розумних межах) і деякі з рецептів народної медицини. Рослинні трави і рослини м’яко і лагідно впливають на ослаблений організм, роблячи свою корисну лепту в реабілітацію здоров’я. Що краще використовувати:

 1. Шипшина. Сухі плоди (жменю) дрібно розтовкти і залити літром окропу. Краще використовувати термос. Через годину отриманий настій відфільтрувати і регулярно пити. Для смаку можна додати мед.
 2. Тирлич жовта. Сировина (15 г) запарити окропом (200 мл) і залишити для настоювання на 10-15 хвилин. Приймати натщесерце по ½ склянки. Ця рослина має жовчогінну і очищаючим ефектом.
 3. Польовий хвощ. Траву в свіжому вигляді необхідно перемолоти на м’ясорубці і віджати сік через марлечку. Цілющий напій можна заготовити про запас, перемішавши його з рівною кількістю меду і заморозивши. Приймати зілля слід по 25 мл на голодний шлунок. Ця рослина надає потужний очисний ефект.

Але, приступаючи до народного цілительству, слід знати, що всі трави і рослини діють накопичувально. Ефект від їх прийому стає помітним лише через місяць-другий регулярного застосування. Але і сам процес детоксикації не можна назвати швидким.

При строгому і точному виконанні всіх рекомендацій процес повного відновлення організму від наслідки пияцтва займе кілька місяців. І це за умови повного припинення вживання спиртного. Так що краще і не починати підсаджуватися на алкогольну ейфорію, адже наслідки виявляться куди більш трагічними, ніж сьогохвилинне задоволення.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00879 sec