Як вилікувати алкоголізм чоловіка

Алкоголізм – в першу чергу хвороба, в результаті якої людина страждає від згубної пристрасті до алкогольних напоїв. Фахівці підрозділяють це захворювання не тільки на певні стадії тяжкості, але і на види залежності. Наприклад, залежність від вживання пива вважається самостійним захворюванням. Самостійно впоратися з цією недугою може далеко не кожна людина, але є безліч методик, які по-справжньому рятують людські життя. Вилікувати від пияцтва також досить складно.

Патологічний потяг до алкоголю, зазвичай, спричинене не тільки фізіологічною потребою, але і емоційною.

Лікування алкоголізму

У кожної людини в колі спілкування є людина, що страждає від пристрасті до алкоголю. Коли відсутнє належне лікування, відбуваються особистісні трансформації і людина перестає представляти собою повноцінну особистість. Всі його думки і бажання зводяться до єдиного знаменника – випити алкоголь. Цей фактор відіграє значну роль на спосіб життя і поведінку. Крім того, тяга до вживання спиртного призводить до розвитку серйозних патологій внутрішніх органів.

Сьогодні існує декілька дієвих методів лікування від алкоголізму. Кожен з них має спрямованість на виведення з організму продуктів розпаду спиртовмісних напоїв і зупинку прогресування хвороби. Коли вдається домогтися цього стану, то можна з упевненістю сказати, що на деякий час хвороба купирована. Цей стан триватиме рівно до того моменту, поки хворий не доторкнеться до пляшки в черговий раз.

Все, що було сказано вище, призводить до одного простого факту: алкоголізм-хвороба невиліковна. Людині, який пройшов курс лікування категорично забороняється вживати алкогольні напої. Тільки керуючись цим правилом можна домогтися певних успіхів у лікуванні. Також дуже важливо довести хворому що його залежність — це хвороба, яка вимагає втручання фахівців.

Для того щоб вилікувати людину від алкоголізму, він самостійно повинен усвідомити згубність своєї звички. Необхідно прийняття самостійного рішення про необхідність лікування, тільки тоді цей процес здатний зрушити з мертвої точки.

Лікування в клініці

Коли існує гостра необхідність вилікувати алкоголіка, в першу чергу потрібно звернутися до лікарів. В стаціонарних умовах пацієнт отримує не тільки медикаментозне лікування, але й психологічну підтримку, яка допомагає зорієнтуватися в новому житті. Лікарі за допомогою спеціальної терапії і психологічного лікування знімають синдроми, утворені в результаті запою. Це призводить до значного зниження тяги до алкоголю, а іноді у людини утворюється повна відраза до випивки.

Стаціонарне лікування — один з кращих способів для боротьби як з чоловічим алкоголізмом, так і з жіночим. Досвідчений нарколог допоможе подолати підліткову тягу до спиртного і залежність від пива. На жаль, не можна з точністю сказати строки такої реабілітації. Все залежить, в першу чергу, від стадії хвороби. Чим легше ця стадія, тим простіше лікування.

Період реабілітації допомагає алкоголіку почати своє життя з чистого аркуша. З лікарні алкоголік виходить зовсім іншою людиною. Однак необхідно надалі підтримувати даний результат. Важливо повністю відмовитися від вживання алкоголю найближчого кола осіб, щоб уникнути нових запоїв. Всього одна чарка може звести всі отримані результати до нуля. Під поняттям стаціонар можна розглядати два види закладів:

  • безкоштовна лікарня, що надається державою;
  • приватна клініка.
За темою:  Пивний алкоголізм лікування в домашніх умовах

Лікування у першому виді стаціонару, рекомендується людям, які мають величезний стаж зловживання алкоголем. Фахівці такого закладу здатні позбавити людину від залежності від будь-яких стадій. Щоб потрапити в такий заклад, необхідно перебувати на обліку в наркології. Саме у цьому закладі видається направлення в подібний стаціонар. Багато з тих, хто усвідомлює свою залежність, кажуть, що перебувати на обліку у нарколога досить проблематично.

До певних переваг лікування за рахунок держави можна віднести той факт, що хворий отримує всі необхідні заходи для позбавлення від залежності. Поняття безкоштовно тут досить відносно.

До недоліків лікування відноситься той факт, що палати у подібних закладах багатомісні. Це призводить до того, що хворий знаходиться в тісному контакті з людьми, залежність яких від алкоголю в рази сильніше. Вплив цього фактора приносить більше мінусів, ніж плюсів.
Лікування в стаціонарі повинно проводитися тільки за згодою хворого. Пацієнт повинен сам докласти руку до свого одужання. Тільки тоді можна домогтися позитивних результатів.

Амбулаторне лікування

Даний вид терапії один з ідеальних варіантів для лікування захворювання, перебуває у початковій стадії. Звичайно, ніхто не забороняє лікувати і більш важкі стадії алкоголізму амбулаторно, але в цьому випадку неможливо дати жодних гарантій на позитивний результат. Ефективність лікування в умовах амбулаторії так само високо, як і в стаціонарному. Методика полягає не тільки у прийнятті спеціальних лікарських засобів, але і в роботі психолога. Як і в умовах стаціонару, так і при амбулаторному лікуванні дуже важливо, щоб пацієнт мав правильну мотивацію. Психолог повинен донести всього одну просту думку, що при бажанні позбавлення від хвороби, результат може бути досягнутий.

Як і лікування в стаціонарі, амбулаторія поділяється на два підвиди: безкоштовні лікарні і приватні клініки.

У такого підходу є кілька очевидних плюсів. По-перше, відпадає потреба проводити великий проміжок часу в лікарні. По-друге, при амбулаторному лікуванні не потрібно перебувати на обліку в наркологічному диспансері.

Лікування в домашніх умовах

Дуже часто як у самих алкоголіків, так і у їх родичів є певні причини, по яким доводиться проводити лікування в умовах будинку. Звідси випливає цілком закономірне питання, як і чим лікувати алкоголізм. Методика лікування повинна полягати в правильному підході до очищення організму. Протягом всього курсу хворий повинен приймати вітаміни і правильно харчуватися. Повністю процес можна розділити на наступні етапи:

  1. Перший етап. Цей період займає близько тижня, і за цей час необхідно вивести з організму всі продукти, утворені в результаті вживання спиртного. На першому етапі категорично забороняється вживання спиртного. Для того щоб хворий не відчував непотрібних спокус необхідно звузити коло його спілкування.
  2. Другий етап. При виведення алкоголю з організму, тяга до його споживання значно знижується. Щоб закріпити отриманий результат, необхідно продовжити лікування, застосовуючи спеціальні медикаментозні засоби. Наркологи рекомендують на цьому етапі приймати препарат «Гепрал» за десять таблеток на день протягом одного місяця. Разом з цим препаратом можна вживати «Поліфепан», який продається у вигляді порошку.
За темою:  Краплі Колме від алкоголізму: відгуки ціна

Для того щоб знизити «ломку», необхідно в першу чергу нормалізувати розпорядок дня і збалансувати прийом їжі. Їжа повинна складатися з кисломолочних продуктів, свіжих овочів та фруктів. У перший час необхідно відмовитися від смажених і жирних страв. Крім їжі дуже важливо питво. Хворому необхідно вживати якомога більше мінеральної води і свіжих соків. Організм, отруєний алкогольними токсинами, потребу у вітамінах, тому, коли немає можливості отримати їх природним шляхом можна пройти курс вітамінної терапії.

Важливу роль у лікуванні відіграють і водні процедури. Відвідування лазні та сауни сприятливо впливають на організм і стан тонусу. При відсутності можливості відвідування подібних закладів, можна використовувати контрастний душ. Для зміцнення імунної системи рекомендується заварювати трав’яні збори. Слід пам’ятати, що навіть настоянки, виготовлені на спирту, можуть звести нанівець всі ваші зусилля.

Кодування

Про цьому методі знає кожна жінка, яка стикалася з проблемою чоловічого алкоголізму. Для того щоб вилікувати чоловіка від алкоголізму, можна скористатися цим прекрасним методом, заснованим на навіюванні. Кодування полягає в тому, що людину вводять в гіпнотичний стан, де йому нав’язується програма необхідності відмови від алкоголю. Пройшовши кілька сеансів, хворий відчуває поліпшення і розуміє той простий факт, що для щасливого життя йому не потрібен алкоголь. Для того щоб методика спрацювала, перед тим як приступити до сеансів гіпнозу, організм пацієнта повинен бути очищений від шкідливих токсинів. Тільки при «чистому» свідомості ця методика здатна дати результати.

У процедури є як свої переваги, так і недоліки. До безперечних плюсів можна віднести той факт, що сеанс гіпнозу не залишає ніяких шкідливих наслідків на здоров’я людини. Але головний мінус цього методу полягає в тому, що далеко не кожна людина піддається програмуванню таким способом.

Лікування лікарськими методами.

Жінки, які страждають від чоловічого пияцтва, часто задаються питанням, як вилікувати алкоголізм коханої людини. Сьогодні медицина для відповіді на це питання має широкий арсенал медикаментозних засобів. Будь-яка форма залежності супроводжується змінами психічного стану. Для того щоб нормалізувати емоційний фон і здоров’я можуть використовуватися антидепресанти і транквілізатори. Крім цього, існують спеціальні засоби, які блокують дію алкоголю в організмі.

За темою:  Від чого допомагає порошок Регідрон

Головне достоїнство таких препаратів — це те, що перед надходженням у продаж, медикаменти проходять ретельний контроль. Їх фармакологічні властивості, побічні явища і склад перебуває на спеціальному вкладиші. Але приймати подібні медикаменти можна тільки під контролем фахівця. Самостійне лікування подібними препаратами може мати жахливі наслідки.

Крім цього можна використовувати голковколювання, як додаткову міру лікування. Також рекомендується почати вживання біологічно активних добавок.

Іноді згубну пристрасть близької людини може призвести до того, що не залишиться інших коштів, крім вшивання спеціальної капсули. При її перебуванні в тілі людини, прийом алкоголю супроводжується сильним погіршенням стану організму. Такі зміни призводять до того, що людина готова моментально відмовитися від випивки. У методу є істотний недолік. Ця капсула має свій термін придатності, після закінчення якого алкоголік може знову піти в запій.

Лікування без відома хворого

Багато сімей, де один з членів страждає від алкоголізму, стикалися з проблемою, коли хворий не бажає позбуватися своєї пристрасті. На таких людей не спрацьовують умовляння, прохання і благання. Людина перебуває в повній впевненості, що коли йому це буде необхідно, він зможе самостійно вибратися з лап «зеленого змія». Але це далеко не так. Це призводить до того, що родичі боляче шукають способи, як лікувати алкоголізм без відома залежного.

Для того щоб це зробити, необхідно створити певні умови. Кожен прийом алкоголю повинен супроводжуватися якимись хворобливими проявами організму. Тільки в цьому випадку вдасться створити міцний рефлекс відрази. Крім варіантів з підмішуванням спеціальних препаратів, існує кілька «природних» способів.

Один з таких способів — це підмішування в алкоголь звичайних лісових клопів. Їх попадання в шлунок викличе негайну реакцію. Такий спосіб можна використовувати лише коли людина перебуває в сильному алкогольному угарі або вживає непрозорі напої.
Ще один спосіб полягає в приготуванні їжі з гриба «гнойовика». Вживання цього продукту в їжу не робить ніякого шкідливого впливу на «чистий» організм. Але організму, в якому зібрані продукти розпаду етилового спирту, цей гриб завдає досить серйозний удар.

Яку методику лікування вибрати — сказати досить важко. Це питання має вирішуватися як самим хворим, так і його найближчим оточенням. Вилікувати хворобу можна лише за бажання добитися результату і при підтримці сім’ї.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00578 sec