Як вивести алкоголь з крові швидко

Для людини немає нічого краще, ніж посидіти в приємній компанії друзів, відзначити свято чи урочисту подію. Але які посиденьки обходяться без алкогольного литі жертви? Переважна більшість наших громадян розслабляється з допомогою спиртного.

А як потім сісти за кермо, вийти зі свіжою головою на службу, прийти на романтичне побачення? Після бурхливих посиденьок постає закономірне питання: як швидко вивести алкоголь з організму. Зробити це просто і можна навіть самостійно, застосовуючи безпечні і доступні способи.

«Подорож» етанолу в організмі

Щоб розібратися зі способами виведення алкоголесодержащей продукції з надр тіла, потрібно знати, або хоча б приблизно уявляти, як засвоюється і виводиться природним шляхом алкоголь з організму. Виглядає цей процес так:

 1. Відразу після прийому всередину спиртне надходить у шлунок. Етанол агресивно впливає на слизові стінки органу і нерідко призводить до микроожогам (особливо якщо пити натщесерце). Шлунок у відповідь починає продукувати велику кількість шлункового соку. До речі, так і розвивається виразка.
 2. Після всмоктування спирту стінками шлунка, алкоголь поступає в кровоносне русло і поширюється по організму. Кровотік проходить через печінку. Цей орган – головний «чистильник» організму: печінка виводить через сечовидільну систему токсини і отрути, що потрапили в тіло. Отрутою вважається і спирт. Але печінка зазвичай не справляється з великою дозою одночасно потрапив у тіло отрути, тому частину спиртного вона «закидає» назад в кров’яне русло.
 3. Наступною зупинкою на шляху прямування алкоголю стає мозок. Тут ферменти етанолу активно впливають на мозкові центри, включаючи розмовний, руховий, зачіпаючи і центр задоволення. Саме заради такого впливу осіб і приймає «на груди».
 4. Але печінка не звикла здаватися і продовжує боротьбу зі спиртовими токсинами. Підсумком стає ранковий похмільний синдром, що формується через утворення оцтового альдегіду.

Швидкий висновок спирту з організму стає особливо актуальним в цьому випадку, при симптомах отруєння спиртним. Ознаками інтоксикації стають нудота, блювота, блідість шкірного покриву, тахікардія, сплутаність свідомості. В цьому випадку допомогти зможуть тільки лікарі за умови своєчасного прибуття до людини.

Небезпечні цифри

Спираючись на багаторічні дослідження, лікарі вивели цифру, яка показує смертельно небезпечну для людини дозу алкоголю. Вона дорівнює 5,5 проміле. Тобто в кожному літрі крові у випив алкоголю буде міститися близько 1 мл спирту.

Кров (за середньостатистичними даними) в організмі дорослої людини займає близько 7-8% від ваги тіла.

Припустимо, чоловік важить близько 80 кг, отже, обсяг крові у нього дорівнює 5-6 літрів. В одній пляшці горілки міститься приблизно 2,5—3 проміле. Значить, випиті протягом години-півтори 2-3 стандартні півлітрові пляшки на голодний шлунок можуть стати причиною летального результату.

Час виведення спирту

Спираючись на середні показники, алкоголь з крові середньостатистичного дорослого чоловіка поступово виводиться самостійно. Але процес цей довгий і важкий. Спиртне залишає кров’яні клітини зі швидкістю 0,086—0,14 проміле щогодини. На швидкість виведення спирту впливає безліч факторів. Припустимо, швидше спирт йде з організму:

 • в холодному приміщенні або на морозній вулиці;
 • якщо особа перебуває в стані сильного шоку.
За темою:  Найкращі засоби від алкогольної залежності

На швидкість виведення впливає і стан здоров’я людини, фортеця прийнятого напою, кількість закусок. Щоб наочно зрозуміти швидкість виведення алкоголю з організму, прочитайте наведену нижче таблицю з точністю розрахунків 95-98% (при розрахунках використовувалася формула Відмарка).

Ці цифри розраховувалися для чоловічого організму. Для жінки слід додати по одній годині — у представниць слабкої статі швидкість дезоксидации значно нижче.

Маса (кг) Горілка: 50 гр.

Пиво: 0,5 л

Горілка: 100 гр.

Пиво: 1 л

Горілка: 150 гр.

Пиво: 1,5 л

Горілка: 200 гр.

Пиво: 2 л

Горілка: 250 гр.

Пиво: 2,5 л

до 60 3-4 год 7-8 год 10-11 год 13-14 год 16-17 год
60-70 3-4 год 6-7 год 8-9 год 11-12 год 14-15 год
70-80 2-3 год 5-6 год 7-8 год 9-10 год 12-13 год
80-90 2-3 год 4-5 год 6-7 год 8-9 год 10-11 год
90-100 2-3 год 4-5 год 6-7 год 7-8 год 9-10 год
від 100 2-3 год 3-4 год 5-6 год 7-8 год 8-9 год

Самостійно, вдома миттєво звільнити кров від спирту не вийде. Це пояснюється тим, що алкоголь дуже швидко проникає в кров’яне русло через шлунок. Більше того, швидко вивести токсини з організму після алкоголю неможливо навіть при проведенні реанімаційних заходів, коли в організм вводяться великі дози рятівних медикаментів. Але істотно знизити згубний вплив етанолу і купірувати поява похмільного синдрому своїми силами цілком можливо.

Чим швидко вивести алкоголь з організму

Спирт в чистому вигляді повільно, але поступово виводиться з органів тіла за допомогою випаровування епідермальних (шкірних) тканин і за допомогою сечовидільної системи. Вигнати алкоголь з організму швидко в домашніх умовах допоможе використання доступних медикаментів або застосування народних засобів.

Рятівні медикаменти

Лікарі застосовують для дезоксидации в першу чергу крапельницю з додаванням до розчину глюкози інсуліну, вітамінів С, В і додаткових ліків. Такі заходи прискорюють час виведення з організму продуктів розпаду етилового спирту і нормалізують роботу внутрішніх органів.

Вдома організувати крапельницю складно, так і спеціалізованих медикаментів не дістати. Тому доведеться використовувати ті препарати, які є у вільному продажу в будь-якому аптечному пункті. Щоб дізнатися, що виводить алкоголь з організму (а цей процес суто індивідуальний), спробуйте наступні засоби:

Зорекс. Головне активна речовина препарату — унітіол. Засіб прискорює процес розпаду і виведення етилового спирту, зменшує сприйнятливість внутрішніх органів до токсинів спирту.

Часто використовувати Зорекс при домашньої дезоксидации не можна. Унітіол схильний сам затримуватися в організмі і виводиться звідти тривалий час тільки сечовивідних шляхом.

Биотредин. Препарат допомагає звільнитися від отруйних токсинів етанолу. Дія цього ліки відчувається через 20-25 хвилин після його вживання. Одночасно з прискоренням метаболізму, засіб чинить і наступні дії:

 • підвищує настрій;
 • купірує стан пригніченості;
 • покращує роботу відділів головного мозку;
 • відновлює функціональність дихальних клітин.

Метадоксил. Крім допомоги при очищенні організму від отрут залишку етанолу, цей препарат знижує загрозу розвитку цирозу печінки. Також засіб покращує баланс насичених і ненасичених жирів в організмі. Допоможе Метадоксил і в купировании психічного напруженого стану, завдяки великому вмісту магнію та натрію.

Лимонтар. Хочете дізнатися, як вивести алкоголь з крові швидко? Спробуйте застосувати це засіб. До його складу входять лимонна/янтарна кислота. Якщо алкогольне отруєння досить серйозне, брати його можна за таблеточке кожні 2-3 години.

Але не більше ніж чотири рази на день. Активна речовина Лимонтара прискорює процес очищення шляхом прискорення метаболізму і стимуляції роботи внутрішніх органів і їх фізіологічних властивостей.

Глутаргін. Цей препарат відноситься до групи гепатопротекторів. Дія Глутаргина спрямоване на регуляцію і реанімацію обмінно-клітинних процесів у печінці. Підсумком стає стабілізація мембран клітин та прискорення виведення з кров’яного русла токсичних залишків спирту.

Гліцин. А це ліки є нейромедіатором. Гліцин вважається заспокійливим препаратом. Він посилює антитоксичний і антиоксидантний ефект. Купірує агресивні стани, властиві при алкогольному сп’янінні, стабілізує сон і допомагає організму відновити сили.

Відновити загальне самопочуття після перенесеного алкогольного узливання допоможуть і інші препарати. Їх можна використовувати в якості додаткової, допоміжної терапії при очищенні організму. Це:

Гомеопатія

Дія цих засобів базується на поступовому прийомі мікродоз активних рослинних компонентів, які входять до складу. Їх робота спрямована на розщеплення алкогольдегідрогенази і прискорення метаболічних процесів в організмі. Щоб правильно підібрати препарату, враховуйте ступінь сп’яніння:

 1. При середньому/легкому похмільний синдром допоможе АНТИ-Е (5-6 крапель на 20 мл води щогодини у першу добу, потім по 7-8 разів щодня).
 2. У разі тяжкого отруєння озбройтеся Протопротеном Сто (перші добу приймати його слід по таблеточке щогодини, потім раз на 2-3 години).

Антипохмельные кошти

До використання медики радять ряд наступних препаратів: Алко-буфер, ДринкОфф, Алкоклин, Алка-Зельтцер, Антипохмелин, Гутен Морген, Медіхронал, Зеналк, Бізон, Вега+, Піель-Алко та інші. Вони продаються в аптеках і відпускаються без рецепта. Але антипохмельные препарати тільки полегшують симптоматику похмільного синдрому, знімають головний біль і покращують настрій.

Народні рецепти

Народні лікарі і знахарі чудово знають, які продукти виводять алкоголь з організму. На їх досвіді створено безліч дієвих рецептів швидкого приведення людини до тями після бурхливого алкогольного узливання. Що може допомогти:

 1. Дуже солодкий чай разом з кавою. Така суміш напоїв володіє сильним сечогінним ефектом, а регулярне пиття їх сприяє якнайшвидшому позбавленню організму від отруйних токсинів.
 2. Негазована мінеральна вода. Якщо у людини є проблеми з серцем, чай+кава йому протипоказані. У цьому випадку лікування варто включити питво мінералки.

При відсутності протипоказань слід відвідати сауну або лазню. Але можна обмежитися гарячою ванною і контрастним душем. Пари етилового спирту також залишають організм і через пори шкіри. Вода допоможе прискорити цей процес.

Частина етанолу, не встигла осісти в крові, залишається в шлунку. Одним із дієвих способів швидше вивести алкоголь з організму стає штучний виклик блювоти. Для цього потрібно пити у великій кількості теплу воду до появи блювотного позиву.

Додатковими помічниками стають сорбенти (активоване вугілля, Смекта, Ентеросгель). Ці препарати сприяють висновку залишків токсину з ШКТ і допомагають очищати організм від етилового спирту.

Корисні рекомендації

Використовуючи домашні способи очищення організму від залишків етилового спирту, вивчайте і застосовуйте на практиці і деякі важливі поради. Вони досить прості і результативні:

 1. Дуже корисно пити тонізуючі настої з лікарських трав: звіробій, ромашка, м’ята і подорожник.
 2. Їжте більше їжі з високим вмістом крохмалю. Вона має адсорбуючих дією. Це: картопля, борошняні вироби, різні крупи.
 3. У нелегкій боротьбі допомагають і фрукти з збільшеним вмістом фруктози. Вони допомагають зменшити руйнівну дію спирту. Це: виноград, банани, яблука, суниці і апельсини.
 4. При очищенні організму від етанолу потрібно їсти більше їжі з підвищеним включенням калію. Без цього мікроелемента неможливо нормалізувати нирковий і сердечне функціонування. На допомогу прийдуть наступні продукти: авокадо, урюк, петрушка, картопля, фініки, банани і кетчуп.
 5. Прискорює виведення етанолу фізичні вправи. У стані похмілля важко змусити себе рухатися, а тим більше займатися спортом. Але упросите себе робити хоча б прості вправи задля покращення стану.

І постарайтеся добре виспатися. Сон – відмінний спосіб відновити сили організму, ослабленого в боротьбі з токсинами. А ще краще – намагатися не пити занадто багато. Тоді й не доведеться мучити себе пошуками чудодійних рецептів та пагонами по аптечним пунктам. Все має бути в міру. Гарного самопочуття!

MAXCACHE: 0.39MB/0.00067 sec