Кодування від алкоголю — що це таке

Алкоголь — це потужний легальний наркотик, який викликає фізичне і психологічне звикання. Багато людей вже не уявляють собі свята і розваги без алкоголю, а для деяких він став абсолютною нормою — його вживають мало не кожен день. Алкоголізм — це цілком офіційна хвороба, від якої можна вилікуватися різними способами. Один з них — кодування. У цій статті ми розповімо про те, як можна кодуватися від алкоголю, що це взагалі таке і наскільки ефективний такий спосіб.

Введення

Людина, хвора на алкоголізм, практично ніколи не може повністю вилікуватися від цієї хвороби. Єдиний шанс — це повна відмова від спиртного, зміна кола спілкування і, найчастіше, пошук нової роботи. Але на таке здатні одиниці.

Другий варіант — кодування. Цим процесом називають процедуру психотерапевтичного впливу на свідомість хворого, основним завданням якого є вироблення у пацієнта стійкої неприязні до алкоголю.

Найчастіше кодування пов’язане з гіпнозом — людині вселяють, що спиртне це погано, що воно шкодить йому і вбиває. Зазвичай воно проводиться «на суху» — людина не повинна вживати міцні напої 10-15 днів, щоб спирт повністю вийшов з організму. Позитивний ефект спостерігається в тому випадку, якщо гіпноз доповнюється медпрепаратами — ефективність подібних процедур на 50% вище.

Класичне алкогольне кодування засноване на тім принципі, що людині стає противно пити. У нього відразу починаються проблеми, нудота, блювота, головні болі. Досягається це різними методиками — розглянемо їх більш детально.

Як кодують хворих

Перерахуємо найбільш популярні способи кодування:

  1. За допомогою медикаментів, які викликають огиду до алкоголю або повністю нейтралізують його. Подібна процедура проводиться шляхом прийому таблеток, підшиванням (під шкіру вводиться ампулу з препаратом, який при попаданні спирту в кров викликає негативну реакцію) та ін’єкціями.
  2. Психотерапические методики (пацієнтові вселяють, що пити — неприпустимо). Існують різні методики гіпнозу і навіювання, що діють досить ефективно.
  3. Гіпноз (як індивідуальний, так і груповий. Може бути директивний або прихований.
  4. Кодування за допомогою різних апаратів і пристроїв. Використовуються різні лазерні, гипертермические і судомні установки.
За темою:  Легалон 140: інструкція по застосуванню, ціна

Класичне кодування медикаментами

Дана процедура є найпоширенішою — її практикують по всьому світу. Пацієнту вводять блокатори, які дозволяють ліквідувати негативну дію спиртного. Основні плюси кодування від алкоголю подібним способом:

  1. Можливість використання на пізніх стадіях розвитку хвороби.
  2. Допомагає впоратися з делірієм і передозуванням.
  3. Добре бореться з рецидивами.
  4. Простий у використанні.

Для цієї операції використовуються два види препаратів:

  1. Інгібітори. Впливають на рецептори мозку, захищаючи їх від впливу спирту в крові. Ефективно борються з сп’янінням — пацієнт не може напитися, тому припиняє приймати напої. В основному інгібітори працюють на базі речовини «налтрексон». Вони можуть випускатися в капсулах, таблетках або розчину для ін’єкцій.
  2. Токситерапевтические препарати. Призводять до прояву ефекту гострого передозування навіть при мінімальних дозах алкоголю. Хворому стає погано вже після першої чарки, він задихається, піднімається тиск, паморочиться голова. В основі лікарського препарату лежить дисулифирам, який блокує ферменти, що розщеплюють алкоголь.

Дані препарати можуть вводитися в організм різними шляхами і в різній дозуванні — рішення приймає лікар після огляду пацієнта. З мінусів методу слід виділити його чималу вартість.

Кодування за допомогою лазера

Розберемо, що таке кодування від алкоголізму лазером. Лікар за допомогою спеціальної установки впливає на відділи головного мозку, які відповідають за звичку вживати спиртне. Під впливом променів з них стирається інформація і людина просто забуває про те, що він пив, як відбувається сп’яніння і як воно виглядає. Подібний спосіб не дуже поширений в Росії, але все ж його успішно застосовують у всьому світі на людях, які на даний момент не виробили в собі повну залежність від спиртного. До переваг такого способу можна віднести його повну безпеку і невелику ціну. Недолік один — вона працює тільки на першій і другій стадії алкоголізму. Для повноцінного лікування потрібно 2-3 сеансу.

За темою:  Як відучити чоловіка пити алкоголь

Використання гіпнозу

Методика досить цікава тим, що дозволяє впливати на людей на підсвідомому рівні. Пацієнта вводять в стан трансу, відключаючи частину мозку. Він усвідомлює, що з ним відбувається, але при цьому вбирає всю інформацію і запам’ятовує її. Лікар дає установку хворому, забороняючи йому вживати спиртовмісні рідини, і після виходу з гіпнозу він дійсно не п’є.

Методика Довженка

Цей спосіб вважається унікальним і дієвим. Пацієнта вводять в напівсон, але при цьому він не усвідомлює, що спить, у нього відкриті очі, він сприймає інформацію і дійсність. Лікар, розмовляючи з пацієнтом, закладає йому в мозок базову інформацію про те, що пити не можна, оскільки алкоголь-це отрута, і при прийомі він може померти. Також може робитися упор на родичів і відповідальність перед ними.

Методика Довженка експлуатує інстинкт самозбереження (потужний безумовний рефлекс) і центр емоцій. У сильно питущих людей емоції фактично відсутні, так само як і логічне мислення, вони намагаються просто отримати нову дозу спиртного, але доктор переконує їх, відновлюючи зруйновані зв’язку.

Дана процедура досить складна, але вона діє навіть на важкохворих людей. Примітно, що метод Довженка дозволяє вводити тимчасові кодування. Наприклад, пацієнт хоче закодуватися на півроку або рік, і лікар виконує його бажання. Сама процедура займає один сеанс.

Отже, кодування від алкоголю — що це таке? Це процес впливу на хворого і навіювання йому, що категорично заборонено вживати спиртне. Методики зазвичай діляться на медикаментозні і гіпнотичні, вони добре доповнюють один одного і позитивно впливають на здоров’я пацієнта.

 

MAXCACHE: 0.38MB/0.00052 sec