Кодування від алкоголю: відгуки, наслідки

Алкоголізм – одна з найстрашніших бід, які можуть трапитися з людиною. Ця залежність дуже важка, спиртне обплутує в свої мережі особистість повністю, відбираючи в неї фізичне здоров’я і психічне самопочуття. Деколи сил впоратися з цією пристрастю вже немає: не допомагають ні вмовляння, ні медичні препарати.

У цьому випадку на допомогу приходить кодування від алкоголізму, відгуки про який переконують в ефективності і надійності методу. Але дійсно кодування від алкозалежності допомагає? Не настають чи після неї якісь наслідки? Давайте розбиратися.

Суть заходу

На думку більшості фахівців, люди погоджуються на даний спосіб позбавлення від алкогольної залежності, як тільки дізнаються про цьому методі всі подробиці й деталі. Скласти думку про майбутній захід допомагають і численні відгуки людей, які вже пройшли дану терапію.

Початок цієї процедури поклав відомий лікар-психіатр Довженка Анатолій Романович. Саме він у 80-их роках минулого століття ввів у медичну практику методику кодування від алкоголізму.

А ті вже далекі часи суть способу передбачала лише хороший пацієнту на підсвідомому рівні заборону на якісь дії. У випадку з алкозалежністю табу встановлювали на споживання спиртних напоїв. Мало хто знає, але у методики Довженко був старовинний прообраз, заснований на способах самонавіювання.

Ще в XIX столітті, священнослужителі і послушники монастирів давали самі собі сувору обітницю не вживати спиртне. Цій обіцянці вони дотримувалися із-за страху розгнівати Всевишнього. На той момент це було своєрідне кодування від алкогольного захоплення.

Що таке кодування

Кодування від залежностей (це стосується не тільки зловживання спиртного) – це найпоширеніший медичний спосіб допомогти людині позбутися від різного роду небезпечних пристрастей, губящих його здоров’я і особистість.

Будь-який вид кодування проводиться тільки досвідченим і професійним лікарем-наркологом або психотерапевтом. Також всі дані методики дозволяється здійснювати при отриманому згоді пацієнта.

Які існують способи кодування

У сучасній медичній практиці широко використовуються різноманітні способи кодування від алкозалежності. Застосовують і метод підшкірної трансплантації капсули з ліками, і гіпнотичний спосіб навіювання. Або ж застосовують окремо взяті медичні препарати.

Вивчаючи всі отримані відгуки від лікарів і пацієнтів, можна скласти рейтинг найбільш ефективних і результативних методик, який дійсно допомагають позбутися від алкозалежності. Дані заходи дають однозначний і ствердну відповідь на питання, чи допомагає кодування від алкоголізму.

Медикаментозні препарати

Цей спосіб кодування обумовлюється використанням різного виду лікарських засобів. Даний метод є найбільш поширеним і одним з найбільш успішних. Спеціаліст, комбінуючи і поєднуючи медикаменти, не просто вирішує проблеми залежності від алкоголю, але і заодно прибирає всі негативні наслідки, які виникли на фоні зловживання спиртним.

Наприклад, вдало підібрані медикаменти, відбиваючи у пацієнта бажання випити, здійснюють і лікування постраждалої від алкоголю:

 • ЦНС;
 • нирок;
 • печінки;
 • головного мозку;
 • шлунково-кишкового тракту;
 • серцево-судинної системи.

В основному використовують такі препарати, які формують у людини розвиток стійкої відрази до вживання будь-якого роду спиртовмісних напоїв. Дане сприйняття закладається на підсвідомому рівні. Такий метод вважається найбільш доступним і за ціною.

Психотерапія

Дана методика ґрунтується на застосуванні різноманітних практик, розроблених лікарями-психотерапевтами. Фахівці, впливаючи на психіку і підсвідомість пацієнта, вселяють йому огиду до алкоголю і блокують бажання знову почати пити.

Метою психотерапії, як однієї з методик кодування є нормалізація і стабілізацію психічного стану людини.

Крім психоустановки, даний спосіб кодування і спрямований на лікування хворого. При регулярному використанні спиртного психіка людини розхитується і страждає. При проведенні даного методу корекції всі придбані в результаті п’янок психічні відхилення нормалізуються. Саме до даного виду кодування належить відомий гіпноз, основоположником використання якого при лікуванні алкоголізму став лікар Довженка.

Гіпноз вважається одним з найбільш безпечних та ефективних методик кодування. Суть способу полягає в роботі висококваліфікованого фахівця. Під час проведення сеансу гіпнозу людині дають тверду установку на припинення вживання алкоголю. Достатньо всього кілька сеансів, щоб методика призвела до ефективного результату.

Фізіотерапія (або апаратне кодування)

Дана процедура базується на тих же принципах, що і медикаментозне кодування. До основних відмінностей відноситься те, що обумовлюється спосіб навіювання на заборону прийому алкоголю фізіотерапією, а не хімічним впливом. Як і у випадку використання ліків, попередньо, перед проведенням даного виду сеансів пацієнта попереджають про можливі наслідки порушення установки.

Кодування лазером

Медицина не стоїть на місці. Розвиваються і з’являються все нові методики проведення кодування від алкоголізму. На даний момент великою популярністю користується кодування за допомогою лазера. На жаль, дана кодування від алкоголю відгуки, наслідки має ще не цілком спрогнозовані. Цей метод ще занадто молодий.

Ґрунтується лазерне кодування від алкоголізму на залученні біоактивних точок людини, подразнення яких може, на думку багатьох медиків, побороти практично будь-яке захворювання. Саме на цій теорії і ґрунтуються принципи проведення масажу, голкотерапії.

При проведенні процедури тонкий лазерний промінь впливає певний час на дані ділянки тіла людини. Хоч методика ще досить нова, але нечисленні поки ще відгуки про неї говорять про дійсно результативний спосіб забути про пияцтво.

Фахівці вважають, що необхідно проведення декількох сеансів, щоб у людини назавжди з’явилося стійке відраза до навіть виду спиртного. Але такий спосіб має свої протипоказання і рекомендується він далеко не у всіх випадках алкоголізму.

Плюси кодування від алкозалежності

Головна мета даного заходу – це повне зцілення людини від алкозалежності. Варто також відзначити, що більшість проведених кодувань включає в себе і окрему роботу з психотерапевтом на поліпшення соціалізації колишнього алкоголіка.

У роботу включаються і інші лікарі. Адже у алкоголіка, тепер вже колишнього, знята лише тяга до спиртного. Але існуючі внутрішні проблеми – ослаблені від алкоголю органи і системи, вимагають всебічного і професійного лікування.

Лікарями відзначено, що в перші дні після проведення сеансів кодування в більшості випадків у людини відзначається підвищена дратівливість і перепади настрою.

Це цілком нормальна реакція. Для усунення цієї неприємності медиками призначається прийом м’якого заспокійливого. Також особам, що проходять кодування від алкоголізму, настійно рекомендована фізичне навантаження. Якою саме вона буде, порадить лікар, спираючись на стан хворого.

Головною перевагою даного способу лікування від пияцтва є той факт, що у самої людини і його близьких з’являється справжній другий шанс на нове життя. Життя, благополучну і здорову, не наповнену вже п’яним чадом і абстинентні синдромами.

Чи є мінуси в кодування

Мабуть, єдиним мінусом даного способу лікування від алкозалежності є факт, що кодування не вічне. Така установка працює у людини кілька років. На думку лікарів, оптимальним терміном кодування є час 3-5 років.

Цей термін дається людині для повної адаптації до нової тверезого життя. І цього терміну цілком достатньо для перебудови не тільки фізичного, але й особистісного усвідомлення, що шлях алкоголізму – це дорога в нікуди. Причому дане розуміння виникає не на базі страху перед можливими ускладненнями від вживання алкоголю, а формується на відчутті всіх принад нового життя, де немає місця алкоголю.

Якщо (бували й такі рідкісні випадки) кодування не подіяла, існує можливість повторити сеанси і подовжити термін встановлення. Але повторне лікування буде вже набагато важче і найменш результативніше.

Які можуть бути наслідки

Саме про це замислюється в першу чергу людина, наважився на кодування. Дійсно, деякі наслідки є від використання будь-якого виду кодування. Але вони далеко не так небезпечні і страшні, як наслідки тривалого вживання спиртного. Що може очікувати пацієнта?

Наслідки гіпнозу

Незважаючи на перевірений позитивний ефект, на дану процедуру погоджуються далеко не всі люди. Це пов’язано з появою ряду побічних ефектів. У деяких осіб після кодування гіпнозом тяга до алкоголю дійсно зникає. Але на її місце приходять різні страхи і підвищений рівень тривожності.

Це пов’язано з особистісними особливостями людини. Адже навіть якщо людина має стійке бажання розпрощатися з пияцтвом, далеко не завжди він готовий до нової тверезого життя морально і фізіологічно. Адже всі проблеми, які він звик вирішувати за допомогою міцного, перетворюються в недозволені. Чим це загрожує?

 1. Нервові зриви.
 2. Депресивні стани.
 3. Порушення заборони і відновлення алкоголізму.

Наслідки медикаментозного кодування

Цей метод є найбільш небезпечним в плані розвитку негативних побічних проявів. Адже людський організм при проведенні лікування вводяться різні хімічні препарати, розроблені для даних цілей. Після чого лікар дає пацієнтові спробувати трохи спиртного, щоб людина на собі переконався, що чекає його в результаті порушення заборони.

Наслідки такого кодування можуть бути непередбачуваними. Вони набагато небезпечніші, ніж при гіпнозі. У разі зриву режиму кодування і вживання алкоголю людину чекають найрізноманітніші неприємні симптоми:

 • безсоння;
 • сильна блювота;
 • запаморочення;
 • важка мігрень;
 • зниження лібідо;
 • порушення психіки;
 • судомні напади;
 • захворювання серця і судин.

У самих крайніх випадках наслідки можуть довести і до летального результату. Тому при всіх видах кодування основний упор в подальшій реабілітації хворого робиться на турботу та увагу близьких йому людей, сім’ї. Тільки рідні можуть допомогти людині впоратися з негативом, дратівливістю і повернути його до здорового способу життя.

За темою:  Краплі Колме: аналоги, замінники

MAXCACHE: 0.38MB/0.00640 sec