Краплі Колме: аналоги, замінники

Краплі для лікування алкогольної залежності Колме, отримали величезне поширення за рахунок позитивних ефектів використання цього засобу. Дія подібних медикаментів направлено на збільшення вмісту в організмі ацетальдегід, що призводить до появи хворобливих симптомів від вживання алкоголю. Тривалий ефект викликає вироблення умовного рефлексу, пов’язаного з відразою до всієї алкогольної продукції.

Препарат виготовляється в Європі і саме цим зумовлена висока ціна. Але це не означає, що більш дешевий аналог Колме непридатний для лікування. У більшості випадків лікування складається виходячи з самопочуття хворого, характеру захворювання і тривалості самої залежності.

Колме і подібні йому медикаменти широко застосовуються для лікування тяги до спиртного як при стаціонарному лікуванні, так і в домашніх умовах.

Особливості Колме

Головна особливість Колме від інших подібних медикаментів полягає в тому, що препарат лікує саме залежність від вживання алкоголю, а не є засобом для виведення з запою. Даний засіб може бути використано в профілактичних цілях для того, щоб уникнути рецидиву.

Головне активна речовина цих крапель блокує певні функції печінки, пов’язані з виробленням ферментів, що розщеплюють алкоголь. Відключення цих функцій сприяє збільшенню концентрації ацетальдегіду – токсичної речовини, що знаходиться в складі етилового спирту. Коли організм виснажується внаслідок дії токсинів, людина відчуває такі симптоми, як:

 • слабкість;
 • напади нудоти та блювоти;
 • скачки артеріального тиску;
 • прискорене серцебиття.

Ці симптоми тільки частина тих негативних наслідків, які розвиваються при одночасному прийомі крапель і алкоголю. Кожен наступний прийом алкоголю лише посилюватиме ці симптоми, що допомагає виробити стійкий рефлекс відрази. Що важливо, формується огиду не лише до смаковими якостями спиртного, але і до його запаху.

Більшість з препаратів, чим можна замінити Колме, засновані на головному активній речовині дисульфираме. На відміну від них, у складі Колме лежить циамид, який менш токсичний і засвоюється організмом набагато швидше.

За темою:  Гаряче пиво від болю в горлі

Вживання Колме може супроводжуватися появою різних побічних ефектів, які можуть бути виражені сонливістю, появою шуму у вухах і алергічних реакцій. Хворі, які приймають ліки, відчувають постійну втому і слабкість організму.

Ці побічні явища не представляють особливої небезпеки для життєдіяльності. Дуже важливо неухильно дотримуватися схеми прийому і дотримуватися призначену дозу. Ці заходи дозволять повернутися до нормального життя через короткий проміжок часу.

Дисульфірам

Дисульфірам один з відомих препаратів, популярний у Росії протягом більш як сорока років. Цей замінник Колме викликає в організмі початок активних реакцій при попаданні найменших доз алкоголю. Симптоматика подібних реакцій може бути виражена в приступах запаморочення, нудоти і блювоти, підвищення температури і прискореного серцебиття.

Спиртовмісні рідини проводять організм до сильного отруєння продуктами розпаду. Побічні ефекти залежать від стану внутрішніх органів і самого організму в цілому. Вони можуть бути виражені як у занепаді сил, так і в передінфарктному стані. Прояв цих симптомів вимагає негайного звернення в швидку допомогу. При ненаданні кваліфікованої медичної допомоги можливий летальний результат.

Саме ці страшні наслідки відкладаються в пам’яті у хворого, в результаті чого, весь організм і підсвідомість протестують проти бажання випити. Подібні заходи можна застосовувати тільки під контролем нарколога в умовах стаціонару.

Перед призначенням будь-яких препаратів від алкогольної залежності, людина повинна пройти ретельне обстеження внутрішніх органів на наявність захворювань. Це робиться для того, щоб виключити розвиток побічних ефектів на тлі хронічних хвороб. Курс лікування призначається тільки за згодою пацієнта.

Аналоги Колме

Необхідно уточнити заздалегідь, що аналоги Колме в краплях на території Росії не продаються. Подібні вироби можна знайти на спеціалізованих сайтах, здійснюють доставку лікарських засобів по всьому світу. Ціна аналогів Колме в краплях може значно перевищувати ціну оригінального препарату через платній доставки, митних зборів і т. д. Сьогодні серед аналогів популярні такі препарати, як:

 • «Вокацид» – випускається у формі порошку для приготування питних розчинів;
 • «Алкодез» – випускається у формі таблеток;
 • «Тетурам» – випускається у формі таблеток;
 • «Еспераль» – випускається у формі таблеток;
 • «Метадоксил» – випускається у формі таблеток та розчинів;
 • «Дельтаран» – порошок для приготування питних розчинів;
 • «Налтрексон» – випускається у формі таблеток;
 • «Вивитрол» – порошок для приготування внутрішньом’язових і внутрішньовенних ін’єкцій.
За темою:  Що капають при алкогольній інтоксикації

Краплі Колме аналоги на сьогоднішній день досить популярні, але всі вони мають різні побічні ефекти. На ділі є лише два препарату, ризик застосування яких виражена менш яскраво.

Лидевин

Цей препарат застосовується не тільки для лікування алкогольної залежності, але і залежно від наркотиків. Незважаючи на те, що склад Лидевина відрізняється від складу Колме, ці ліки чудово взаємозамінюють один одного. Вживання алкоголю під час курсу прийому викликає таку ж реакцію, як і препарат Колме. Перевагою медикаменту можна назвати те, що в його складі знаходиться вітамін групи «В», який згладжує дію активної речовини.

Пропротен-100

Цей медикамент випускається у формі таблеток для розсмоктування. Препарат допомагає позбутися не тільки від фізіологічної тяги до вживання спиртного, але і від психологічної залежності. За допомогою цього засобу можна збільшити стійкість головного мозку до речовин, утвореним у результаті розпаду алкоголю.

Плюс цього засобу полягає в тому, що його застосування допомагає привести в норму психічне здоров’я пацієнта. Прийом пігулок благотворно впливає на нервову систему та нормалізує сон. За допомогою Пропротена можна зняти і похмільний синдром, що виражається в зниженні самопочуття і головних болях.

Призначати препарат повинен тільки нарколог, на основі досліджень і проведеної діагностики. Він може запропонувати декілька препаратів, які найбільше підходять пацієнту. І тільки після вибору медикаментозного засобу — починається курс лікування.

MAXCACHE: 0.38MB/0.01475 sec