Кращі гепатопротектори для печінки

Печінка — найважливіша залоза в організмі людини, на неї покладено безліч життєво важливих функцій. Печінка приймає участь в травному процесі, нейтралізує хімікати і токсини, накопичує глюкозу, відповідає за вироблення холестерину, різних гормонів та ферментів. Збої в роботі органу практично відразу позначаються на загальному стані організму.

Погана екологія, неправильне харчування, вживання алкоголю і відсутність фізичних навантажень призводять до того, що в роботі печінки відбуваються порушення. Для усунення цих неприємних наслідків необхідно приймати спеціальні медикаменти, які називаються «Гепатопротектори». Давайте розглянемо трохи докладніше, що таке гепатопротектори.

Гепатопротектори – це лікарські препарати, які стимулюють роботу клітин і відновлюють пошкоджені тканини органу. Завдяки їм, нормалізуються функції печінки, а клітини знаходяться під захистом від шкідливого впливу отрут, токсинів, лікарських засобів, жирної і калорійної їжі, хімії, алкоголю та інших негативних факторів. Звичайно, приймати гепатопротектори і продовжувати вести неправильний спосіб життя, сподіваючись на одужання — неправильно. Самі по собі ці кошти не принесуть великого ефекту, пацієнт повинен повністю відмовитися від вживання продуктів, що завдають шкоди організму.

Як працюють гепатопротектори

Лікарі не призначають гепатопротектори в якості основного засобу терапії, вони допомагають знизити наслідки впливу негативних факторів і як такі є лише другорядним методом лікування. Щоб досягти хорошого результату, приймати їх необхідно протягом тривалого терміну.

До складу гепатопротекторів входять натуральні компоненти і речовини, які нормалізують функції організму. Вони допомагають клітинам печінки відновитися якомога швидше і покращують обмінні процеси, а так само підвищують стійкість печінки до негативного впливу шкідливих факторів. Завдяки гепатопротекторам токсичні речовини, що надходять в організм ззовні, знешкоджуються, а накопичені за час отрути виводяться.

Класифікація гепатопротекторів

На сьогоднішній день на фармацевтичному ринку представлений широкий вибір засобів для лікування печінки. І єдиної класифікації для них немає, як правило, виділяють такі групи лікарських засобів:

 • Бади та препарати на основі рослинних компонентів, наприклад: розторопша, гарбузове насіння або артишок;
 • препарати на основі тваринних компонентів;
 • есенціальні фосфоліпіди;
 • кошти на основі жовчних кислот;
 • амінокислоти.

Всі групи препаратів розрізняються між собою по певним параметрам і приймаються при різних хворобах печінки. Призначаються гепатопротектори при наступних захворюваннях органу:

 1. Алкогольна дистрофія печінки. Це захворювання має дуже високий ризик переходу в цироз печінки. Для повноцінного лікування необхідно не тільки застосовувати гепатопротектори, але і повністю відмовитися від спиртовмісних напоїв. Як правило, алкогольну дистрофію лікують комплексно, призначаючи та інші медикаменти.
 2. Вірусний гепатит. У цьому випадку фахівці призначають гепатопротектори тільки тоді, коли противірусні препарати не приносять бажаного результату або коли пройти противірусну терапію не представляється можливим. Ці лікарські засоби також можуть бути призначені в комплексному лікуванні, для попередження цирозу.
 3. Токсичний гепатит, первинний біліарний цироз. Виникає це захворювання при накопиченні великої кількості токсинів у печінці (наприклад, при тривалому прийомі ліків). Гепатопротектори призначаю для підтримки органу в комплексі з основною терапією.
 4. Неалкогольная жирова хвороба печінки. Зустрічається при ожирінні і цукровому діабеті, коли жирові тканини з’являються на печінці. Жирові відкладення ведуть до руйнування здорових клітин органу. Препарати призначають для відновлення тканин печінки, лікування проводиться комплексно з дієтою, фізичними вправами та іншими медикаментами, спрямованими на зниження рівня холестерину.

Важливо: гепатологи попереджають, що гепатопротектори можуть використовуватися виключно як другорядне засіб у лікуванні печінки. Їх не варто розглядати як окремий медикамент. Тільки при проведенні комплексної терапії можна одержати необхідний ефект.

Кращі гепатопротектори для печінки

Тепер, коли ми детально розібрали питання: гепатопротектори, що це таке, можна визначити список кращих з них.

ФанДетокс

Даний препарат розроблений вченими з Кореї, завдяки йому, відновлення тканин печінки прискорюється, нейтралізується вплив токсинів і отрут і шкідливої їжі. Застосовувати препарат слід при наступних видах захворювань:

 • хвороби печінки: гепатити різного походження, цироз, жирова дистрофія;
 • інтоксикація організму;
 • високий рівень холестерину;
 • посталкогольный синдром.

Переваги

У складі продукту тільки високоякісні природні рослинні компоненти, які ідеально збалансовані: ягоди годжі, хурма, цедра цитрусових, пророщена соя і насіння гречки. Такі інгредієнти надають антитоксичний ефект, завдяки розщепленню і виведенню отрут, що скупчилися в тканинах печінки.

Значно посилює активність ферменту алкогольдегідрогенази, який сприяє розщепленню алкоголю в організмі до нешкідливих складових і їх швидкому виведенню. Як наслідок посталкогольный синдром значно знижується.

Покращує роботу білків трансаміназ, які відіграють важливу роль в обмінних процесах. Знижує рівень холестерину в організмі, а це в свою чергу мінімізує ризик виникнення хвороб серця і судин.

Недоліки

При дотриманні рекомендацій лікаря і дозування, препарат не володіє побічними ефектами, у рідкісних випадках спостерігається індивідуальна непереносимість будь-якого компонента. Препарат заборонено вживати дітям до 16 років.

Лів 52

Препарат Лів 52 містить у своєму складі такі натуральні компоненти: коріння каперсів колючих, насіння цикорію, насіння касії, паслін чорний, деревій, тамарикс, а також інші допоміжні складові. Таблетки застосовують при наступних захворюваннях:

 • гепатити різного генезу;
 • цироз;
 • фіброз;
 • жирова дистрофія;
 • порушення відтоку жовчі;
 • втрата апетиту;
 • лікування після тривалого алкогольного ураження печінки;
 • хімічна, токсична і радіаційний вплив на печінку.

Лів 52 володіє потужним гепатопротекторною дією на тканини печінки, відновлює пошкоджені клітини і синтезує необхідні білки. Крім перерахованого вище, препарат володіє і іншими лікувальними властивостями, серед них:

 • протизапальний;
 • протитоксичну;
 • жовчогінний;
 • стимулює обмінні процеси.

Переваги

 1. Повністю натуральне рослинне лікарський засіб.
 2. Не викликає сонливості, не впливає на можливість керування автомобілем.
 3. Дозволено до вживання з 5-річного віку.
 4. Захищає печінку при тривалому прийомі ліків, що надають токсичний вплив на орган.

Недоліки

 1. Володіє побічними ефектами, такими як діарея, больові відчуття в області шлунку, блювання, запаморочення.
 2. Не виключено розвиток алергічних реакцій на один їх компонентів.
 3. Не допускається до приймання людям з гастритом і виразкою шлунка в стадії загострення.
 4. Заборонено застосовувати вагітним жінкам та в період лактації.
 5. Приймати в комплексі з антибіотиками тетрациклінового ряду і протизапальними препаратами можна тільки після консультації з лікарем.
 6. Не можна вживати дітям до 5 років.

Гептрал

Гептрал володіє гепатопротекторною дією, а також виводить токсини, захищає нейрони, відновлює і відновлює клітини печінки. Завдяки високій ефективності, даний препарат призначають для відновлення тканин печінки при розвитку внутрішньопечінкового холестазу з прецирротической або цирротической перебудовою гепатоцитів:

 • при жирових гепатозах;
 • при токсичних дегенеративних процесах (алкогольна інтоксикація, вірусний або токсичний гепатит);
 • при цирозі, фіброзі або хронічному гепатиті;
 • при тривалому накопиченні токсинів внаслідок вживання алкоголю, наркотиків або медикаментів.

Переваги

 1. Один з кращих препаратів для лікування патологічних процесів у печінці.
 2. Дає високі результати при лікуванні синдрому відміни при алкоголізмі та наркоманії.
 3. Високоефективний при отруєнні небезпечними для життя отрутами.
 4. Добре зарекомендував себе в лікуванні цирозу і фіброзу.

Недоліки

 1. Заборонено вживати препарат особам, які не досягли 18 років.
 2. Володіє значним числом побічних ефектів, найбільш поширені: мігрень, безсоння, запаморочення, алергічні прояви, біль у серці за типом стенокардії, блювання, печія і підвищення температури тіла.
 3. При вагітності дозволено приймати тільки, якщо користь для матері перевищує потенційний ризик для плода.
 4. Так як іноді препарат викликає запаморочення і слабкість, під час прийому краще відмовитися від водіння транспорту.

Урсосан

Урсосан – лікарський гепатопротектор, який володіє імуномодулюючою і жовчогінним ефектом, порушує всмоктування холестерину, знижуючи його рівень. Нерідко ведуться суперечки про те, що краще Гептрал або Урсосан, важливо розуміти, що дані препарати володіють різними механізмами дії і повинні прийматися тільки під наглядом фахівця.

Застосовується при таких патологіях:

 • лікування і профілактика жовчнокам’яної хвороби;
 • хронічні гепатити вірусного або токсичного походження;
 • цироз і фіброз печінки;
 • неалкогольная жирова дистрофія;
 • алкогольна хвороба печінки;
 • дискінезія жовчного міхура.

Переваги

 • знижує вироблення холестерину в організмі;
 • ефективно захищає тканини печінки;
 • позбавляє від жовчнокам’яної хвороби;
 • усуває ознаки біліарного цирозу;
 • підвищує захисні функції організму.
 • допускається до прийому у дітей старше 3 років.

Недоліки

 1. Можливо прояв алергічних реакцій.
 2. Не можна застосовувати при рентгеноположительной жовчнокам’яної хвороби.
 3. Заборонено до вживання при непрацюючому жовчному міхурі.
 4. Не рекомендується при гострих інфекційних і запальних хворобах жовчних проток.
 5. Не можна приймати під час вагітності та в період годування груддю.

Ессенціале форте

У складі препарату Ессенціале знаходяться високоочищені фосфоліпіди, які проникають у печінку і відновлюють пошкоджені тканини, а також покращують обмінні процеси в білках органу.

Переваги

 1. Препарат заснований на натуральних складових.
 2. Застосовується для лікування захворювань, при яких спостерігається широке відмирання печінкових клітин, наприклад, вірусні та токсичні гепатити.
 3. У вигляді розчину може застосовуватися у дітей старше 3 років.
 4. Може застосовуватись під час вагітності та в період годування груддю.
 5. Знижує рівень холестерину в організмі.
 6. Регулює роботу ферментів травної системи.

Недоліки

Не володіє побічними діями, у поодиноких випадках можливе виникнення алергічних проявів на певний компонент.

Мабуть, це найкращі гепатопротектори. Список препаратів з доведеною ефективністю надано виключно в ознайомлювальних цілях. Займатися самолікуванням небезпечно не тільки для здоров’я, але і для життя.

За темою:  Синдром відміни що це таке

MAXCACHE: 0.39MB/0.00786 sec