Кращі препарати для печінки: список

Печінка є одним з найбільш навантажених органів у тілі людини. Вона бере участь у процесі травлення, розкладає алкоголь, очищає кров, виводить токсини і важкі метали, прискорює метаболізм. Печінка сильно страждає при переїданні, прийомі спиртних напоїв і від поганої міської екології, тому у багатьох людей з віком починаються проблеми з нею. У цій статті ми розповімо про найбільш ефективні ліки для печінки, а також розберемо їх переваги і недоліки.

Введення

Ключовим завданням печінки є розщеплення і виведення отруйних речовин з організму. Працює вона наступним чином — через орган проходить кров (приблизно півтора літри в хвилину). Кров фільтрується і очищається від шкідливих домішок і продуктів метаболізму, які в подальшому розщеплюються і виводяться з організму. Цей орган працює без перерв і вихідних, постійно фільтруючи кров від народження до самої смерті людини.

Особливу навантаження на печінку робить наш спосіб життя — прийом жирної і гострої їжі, переїдання, алкоголь, різні медичні препарати. Навіть мікроби, що потрапили в організм, утилізуються печінкою, тому будь-якій людині необхідно стежити за своїм здоров’ям і при перших же симптомах хвороби звертатися до лікаря.

Як проявляються проблеми печінки? У пацієнта спостерігається біль у правому боці (часто вона виникає після жирної їжі або алкоголю), часта печія, гіркота в роті після їжі, часті здуття живота і проблеми травлення. У цьому випадку вам допоможуть таблетки для відновлення печінки, які називаються гепатопротектори. Застосовувати їх слід тільки після консультації з лікарем, оскільки кошти мають різні протипоказання. Якщо пустити хворобу на самоплив, то до 40 років можна отримати серйозні розлади в роботі цього органу, що призведе до дорогого лікування, безлічі обмежень і строгих дієт. Тому намагайтеся підтримувати здоровий спосіб життя і не зловживати спиртними напоями.

За темою:  Що капають при алкогольній інтоксикації

Опис препаратів

Гепатопротектори можуть бути абсолютно різними, але їх основне завдання — допомога печінки. Вони знижують вплив шкідливих речовин, допомагають очистити і відновити фільтруючий орган, дозволяють йому правильно розщеплювати і переробляти продукти розпаду. Подібні ліки виконують відразу три функції:

 1. Антифиброзную (зупиняють утворення і накопичення фіброзних клітин).
 2. Протизапальну (дозволяє знизити навантаження на печінку та вилікувати її).
 3. Антиоксидантний (знижує кількість токсинів, допомагає переробляти їх).

Зверніть увагу: не потрібно займатися самолікуванням, обов’язково звертайтеся до лікаря, який проведе діагностику вашого органу і призначить найбільш відповідні препарати.

Препарати можуть випускатися у формі таблеток, суспензій і капсул. Найефективніші ліки для печінки у своєму складі містять такі речовини:

 1. Кислота гліциризинова, яка міститься в корені солодки. Кислота допомагає печінці захиститися від шкідливих речовин, чинить на неї антиоксидантну, антифибротическое і протизапальну дію. Ця речовина допомагає впоратися з цирозом, гепатозами і фиброзами, але має протипоказання: вагітність і вік пацієнта до 12 років.
 2. Урсодезоксихолева Кислота. Це речовина ефективно бореться з холестерином (застосовується при холестазе), використовується в якості жовчогінного і для розчинення дрібних холестеринових каменів.
 3. Фосфоліпіди. Саме з них складаються мембрани органу, які займаються фільтрацією крові. З віком або при регулярних бенкети мембран клітини не встигають відновлюватися і через деякий час починається процес їх руйнування. Використання фосфоліпідів зупиняє цей процес і дозволяє печінки швидко відновитися. Якщо знати про цей факт, то достатньо просто відстежити тенденцію, що до складу багатьох препаратів для печінки фосфоліпіди входять.
 4. Адеметионин. Цей препарат є антидепресантом і допомагає печінці боротися з наслідками частих випивок. Активно розщеплює більшість видів токсинів і знижує навантаження на орган.
 5. Орнітин. Являє собою амінокислоту, основне завдання якої — боротьба з надлишками аміаку. Її часто використовують при лікуванні різних видів гепатитів та жирової дистрофії.
 6. Екстракт розторопші. Має потужну антиоксидантну дію і дозволяє клітинам мембран швидко відновитися до початкового стану.
 7. Екстракт рутки використовується для боротьби з надлишками жовчі. Додається в препарати, які очищають жовчні протоки, знімає спазми.
 8. Кислота ліпоєва. Допомагає ефективно боротися із захворюваннями гепатиту, цирозу, дистрофії, дозволяє відновити печінку після сильної алкогольної інтоксикації та отруєння більшістю видів грибів.

Увага: у всіх цих речовин є протипоказання, тому безконтрольно приймати їх не можна. Стежте за своїм станом і при найменших порушеннях роботи організму звертайтеся до лікаря.

Які препарати застосовувати

Тепер давайте розберемо, які ліки краще для печінки, і які вони взагалі бувають. Всі перераховані нижче препарати містять один або більше лікувальних компонентів з прочитаного вами списку.

На російському ринку сьогодні представлено більше сотні лікарських засобів — ми перерахуємо лише найбільш поширені і дієві.

 1. Фосфоглив. До складу цього препарату входять фосфоліпіди і гліціррізіновая кислота. Ліки має потужну антиоксидантну, антифибротическое і протизапальну дію, добре допомагає в боротьбі з наслідками переїдання, затяжний алкогольної депресії, лікує гепатози, гепатити та фібрози, може використовуватися в якості терапевтичного засобу при псоріазі. Даний засіб можна придбати без рецепта, але самостійний прийом не рекомендується. Випускається в капсулах, що входить в затверджений список лікарських засобів «Препарати для лікування захворювань печінки». Саме його найчастіше призначають для відновлення пошкодженої печінки в сучасних російських лікарнях — фосфоглив входить у топ-5 кращих препаратів для печінки.
 2. Есенціале. Даний препарат випускається в капсулах, що містить велику кількість фосфоліпідів. Допомагає боротися з різними гепатитами і дистрофією печінки, може використовуватися для розщеплення каменів в жовчному міхурі і є хорошим профілактичним засобом. З мінусів есенціале можна виділити тільки його високу ціну.
 3. Резалют. Випускається в капсулах, є фосфолипидным препаратом для печінки і містить вітамін Е. Добре допомагає при гепатиті і гепатоз, знижує рівень холестерину, допомагає розщеплювати і виводити токсини. Має досить низьку ціну, але може спричиняти розлад шлунка та кропив’янку.
 4. Эссливер. Містить різні вітаміни (в основному групи в і PP) і фосфоліпіди. Допомагає відновити пошкоджену печінку, може застосовуватися в якості терапевтичного засобу.
 5. Гепа-мерц. Містить велику кількість орнітину, може використовуватися для лікування і профілактики енцефалопатії, допомагає виводити і розщеплювати шкідливі речовини. Застосовується тільки за призначенням лікаря, оскільки має цілий ряд протипоказань і побічних ефектів.
 6. Гептрал. Містить діючу речовину адеметионин, добре виводить і розщеплює токсини, очищає кров від холестерину, допомагає відновлювати орган після алкогольних узливань, очищає кров від медичних препаратів. Це недороге і ефективне ліки для печінки — позитивна динаміка спостерігається вже через тиждень-півтора після початку прийому. Випускається у формі таблеток та ін’єкцій.

Зазначимо, що універсального лікарського засобу, здатного за тиждень відновити непрацюючу печінку, не існує. Для ефективного лікування потрібно розуміти, яка саме проблема присутня у пацієнта. Але ми рекомендуємо не доводити до того, що знадобиться лікування — їжте більше рослинної і нежирної їжі, намагайтеся пити поменше алкоголю, менше дихати пилом і гаром, і ваша печінка буде працювати стабільно, не нагадуючи про себе. Наведений вище список таблеток для печінки включає в себе найбільш часто виписані лікарями препарати, але в аптеках ви знайдете набагато більш широкий асортимент.

MAXCACHE: 0.38MB/0.00419 sec