Легалон 140: інструкція по застосуванню, ціна

Захворювання печінки – справжній бич сучасних людей. Нещадні цифри статистики свідчать про постійне зростання подібних патологій. На даний момент від різних захворювань печінки страждають понад 2,5 млн людей. В порядку 90% випадків винуватцями недуг стає зловживання спиртними напоями. На жаль, печінка хоч і вважається самовосстанавливающимся органом, можливості її обмежені.

Єдиним виходом стає трансплантація, але її проводять дуже рідко з ряду причин. Що робити? Звертатися за допомогою до медикаментозним засобам. Фармакологія, через наростання проблем з печінкою, розширило випуск різних препаратів, гепатопротекторів, покликаних підтримувати і відновлювати орган. До одного з таких засобів відноситься Легалон, відгуки про який лише підтверджують його результативність.

Попереднє знайомство

Давайте докладніше дізнаємося про те, що таке Легалон, інструкція по застосуванню, ціна, відгуки, аналоги. Отже, це медикаментозне засіб можна зустріти в роздрібній мережі в формі жорстких капсулок. Кожна пігулка покрита желатинової оболонкою темно-коричневого забарвлення. Пігулки упаковані по 10 штук у кожному блістері.

Склад ліки

В якості активної діючої речовини у Легалон виступає екстракт лікарської рослини: розторопші плямистої. Розторопша – найцінніша культура, головним достоїнством якої є присутність у складі високої концентрації силімарину.

Силімарин – натуральний гепатопротектор, що відноситься до роду рослинних антиоксидантів. Це речовина прискорює регенерацію гепатоцидов (клітини печінки). Воно по праву вважається ідеальним засобом для захисту печінки від негативного впливу на неї нікотинового диму і етилового спирту.

Силімарин активно знижує концентрацію білірубіну, зменшує шкідливий вплив токсичних речовин та покращує відтік жовчі. В його силах стимулювати внутрішньоклітинний освіта ліпідів і складних білкових утворень. Силімарин активно пригнічує виробництво в органі простагландинів – основні компоненти, що беруть участь в інфекційно-запальних процесах.

Розторопша зберігає в складі величезну концентрацію мінеральних сполук і жирних кислот. Ненасичені кислоти допомагають окислювати холестеринові бляшки, що дуже важливо при лікуванні і попередженні атеросклерозу. Всього до складу Легалон входять наступні компоненти:

 • повідон;
 • манітол;
 • полісорбат 80;
 • магнію стеарат;
 • силімарин (140 мг);
 • карбоксиметилкрахмал натрію.

До складу твердої оболонки пігулок включені желатинові добавки, діоксид титану. А типовий темнуватий колір забезпечують капсулкам барвники оксиду заліза (чорного і червоного).

За темою:  Що капають при алкогольній інтоксикації

Фармакодинаміка препарату

Завдяки активного інгредієнта силимарину, Легалон 140 надає потужне гепатопротекторну дію на організм людини. Цей засіб працює на виведення залишків токсичних речовин з тіла, не дозволяючи отрут проникати всередину органів і руйнувати печінкові клітини.

Легалон прекрасно взаємодіє з негативно впливають на стан органу радикалами в печінці людини, перетворюючи їх в безпечні сполуки. Їх знешкодження відбувається наступним шляхом:

 1. Переривається окисного ліпідного процесу
 2. У вже уражених клітинах печінки починається активний синтез фосфоліпідів і білкових структур.
 3. Мембрани гепатоцидных клітинок приходять в більш стабільно стан, процес трансаминаза (руйнування клітинної структури) припиняється.
 4. Збільшується швидкість регенераційних процесів.
 5. Купірує проникнення до гепатоцидам токсинів.

Захисна дія Легалон 140 було доведено в ході медичних випробувань, що проводяться з токсинами блідої поганки.

Медикаментозне засіб Легалон, інструкція по застосуванню це тільки підтверджує, характеризується не тільки гепатопротекторною дією. Препарат впливає на людський організм наступним чином:

 • регенерирующе (реанімація пошкоджених елементів печінки);
 • протизапально (купируя різні патологічні процеси);
 • дезинтоксикационно (очищення внутрішніх органів від вільних радикалів і токсинів).

Легалон 140: інструкція по застосуванню, ціна

В першу чергу, це ліки призначено для людей, які страждають від захворювань печінки. Люди, що приймають препарат, відзначали у себе поліпшення стану і зменшення наступних негативних симптомів:

 • відсутність апетиту;
 • слабкість і загальне нездужання;
 • свербіж шкіри, симптоми кропивниці;
 • нудота і появу блювотного синдрому;
 • відчуття тяжкості в області предреберья.

Грамотно проведений курс лікування цим гепатопротектором значно покращує стан людей при цирозі печінки і продовжує їм життя. Після лікування відмічено значне поліпшення показників лабораторних аналізів, які визначають стан печінки.

Відстежити процеси проходження складових препарату з організму не представляється можливим через наявність у Легалоне великої кількості біоактивних речовин.

Але лікарі встановили, що максимальна концентрація ліків в крові відзначається через півгодини після прийому засобу. Термін придатності препарату становить 5 років. Після закінчення зазначеної дати препарат заборонений до вживання.

Показання до використання

Легалон 140 рекомендується застосовувати для терапії та профілактичних заходів при виявлених ураженнях печінкового органу різної етимології. Сюди відносять наступні патології:

 • цироз;
 • алкоголізм;
 • жирова інфільтрація печінки;
 • гепатит токсичного походження.
За темою:  Як пити Ессенціале Форте: курс лікування

Використання ліки виправдано як з метою лікування, так і при проведенні підтримуючих лікувальних процедур. Доцільність використання Легалон визначає тільки лікар, спираючись на дані досліджень, вік хворого та наявності у нього супутніх хронічних захворювань.

Протипоказання до застосування

У Легалон 140 має ряд протипоказань. Від лікування препаратом доведеться відмовитися при діагностованій у людини індивідуальної чутливості до компонентів засобу. Не рекомендовано застосовувати медикамент під час вагітності і лактаційний період через відсутність відомостей щодо безпеки використання даного засобу.

Інструкція по застосуванню

Легалон 140 рекомендовано пити тричі на день по одній капсулке. Таблетка запивається великою кількістю чистої води і проковтнути, не розжовуючи. Після стабільного покращення стану дозу препарату зменшують до однієї пігулки 2 рази на добу.

Курс лікування Легалоном залежить від ступеня тяжкості ураження органу. Він варіюється від одного до трьох місяців. Лікувальний курс можна дублювати кілька разів щорічно.

При необхідності одночасного прийому інших лікарських засобів, в кожному випадку необхідно отримувати консультацію лікаря. Достовірних даних щодо сумісності препарату з іншими ліками не існує. Категорично не можна самостійно призначати собі дане ліки, особливо при наявності серйозних захворювань хронічного характеру.

Перед початком терапевтичного курсу хворий проходить обов’язково всебічне обстеження. За результатами проведеної діагностики медик і розробляє індивідуальний план лікування, встановлюючи оптимальну дозу і тривалість курсу.

Препарат слід зберігати в темному місці при температурному режимі до +22—25⁰ С. Тримати ліки необхідно в недоступному для дітей місці.

Аналоги Легалон

У даного медикаментозного засобу існує ряд не менш ефективних аналогів. В окрему підгрупу лікарі відносять препарати гомеопатичного характеру з направленим гепатопротекторною дією. Якими аналогічними ліками можна замінити Легалон 140? Це такі препарати:

 1. Рослинні гепатопротектори: Лів 52 і Апкосул.
 2. Препарати тваринного походження: Ербісол та Сирепар.
 3. Штучні синтетичні аналоги: Зиксорин та Антраль.
 4. Кошти з амінокислотами: Лецитин, Метіонін і Гепастерил Б.
 5. Гомеопатичні гепатопротектори: Гепар Композитум та Галстена.
 6. Кошти, створені на базі есенціальних фосфоліпідів: Ессенціале Форте, Липофен і Лиолив.
За темою:  Як відучити чоловіка пити алкоголь

Аналог Легалон 140 підбирається медиком у разі, коли основний препарат по яких-небудь показниках не підходить пацієнту. Але такі випадки рідкісні, адже цей медикамент вважається універсальним і одним з кращих гепатопротекторів, практично не мають протипоказань і побічних ефектів.

Що кажуть відгуки

На одностайну думку лікарів Легалон 140, вже багато років активно використовувався для лікування хворих з проблемами печінки, продовжить допомагати людям і далі, відмовлятися від нього ніхто не збирається. За весь час цей медикамент зарекомендував себе тільки з позитивної сторони.

Всі лікарі сходяться в одній думці: Легалон 140 на даний момент є одним з кращих гепатопротекторів рослинного ряду.

Завдяки повністю натуральному складу у Легалон відсутні негативні наслідки прийому. У всіх випадках правильно проведений курс терапії гарантує значне поліпшення стану пацієнта. Важливою перевагою є відносно невисока ціна на ліки: 400-500 рублів. Це робить його не тільки ефективним, але і доступним засобом.

Але можна зустріти і відгуки з негативним забарвленням. Всі вони виходять від людей, які очікували моментального ефекту після прийому ліків. Легалон 140 вимагає тривалого і регулярного застосування, адже це рослинний препарат, для позитивної динаміки якого потрібно пройти весь курс призначений.

Незважаючи на доступність і безрецептурний відпуск Легалон в аптечній мережі, самостійно проводити лікування цим засобом не рекомендується. Початок терапії вимагає обов’язкової консультації з лікарем. Тільки досвідчений фахівець здатний розробити саме той курс лікування і схему прийому Легалон, яка підходить для кожного окремого пацієнта. Не хворійте!

MAXCACHE: 0.39MB/0.01815 sec