Ліки для профілактики печінки

Печінка – найважливіша частина тіла людського організму. Цей унікальний орган не даремно називається «коваль здоров’я». Її працездатність і здорова функціональність дає гарантію стабільної роботи інших систем організму. Продукування жовчі, фільтрація токсинів і очищення, обмінні процеси – роль печінки дуже велика.

Але печінковий орган може і ослабнути. Якщо з’являються наступні симптоми: хворобливість в області правого предреберья, невелика жовтушність шкіри, посилення пігментації, гіркуватий присмак – це сигнали лиха. Печінковому органу потрібна допомога. А що попити для печінки, щоб очистити її і привести в порядок?

Особливості печінки

Печінка – один з головних і важливих елементів травної системи. Це найбільша за розміром заліза людського організму. Головне завдання органу – очищення крові від токсичних речовин і продуктів розпаду. Важлива печінку і для процесу травлення, вона регулярно продукує жовч, яка бере участь у розщепленні їжі. Печінковий орган допомагає і в іншому:

 • стабілізує згортання крові;
 • бере участь у метаболізмі вуглеводів і білків;
 • регулює вміст жирів та холестерину;
 • захищає внутрішні органи від патогенної мікрофлори.

Коли в печінковому органі відбувається збій, організм интоксицируется, порушуються властивості крові, відбувається збій в обміні речовин. Найчастіше винуватцями розлади стають постійний і регулярний прийом спирту, важкі інфекційні патології та отруєння хімпрепаратами.

Печінка – орган з унікальною, воістину феноменальною працездатністю. Вона продовжує трудитися на благо організму навіть при наявності всього 1/4 залишилася життєздатною частини.

Гепатоциды (печінкові клітини) при створенні певних сприятливих умов самовідновлюються. При грамотно організованою профілактики, препарати не тільки допоможуть печінки реанімуватися, але й налагоджують метаболічні процеси.

Суть профілактичних заходів

Лікування і профілактика печінки в першу чергу спрямована на відновлення і підтримання хорошої функціональності органу. Її головні напрямки можна умовно підрозділити на наступні заходи:

 1. Реанімація гепатоцидов.
 2. Стимуляція виділення жовчі.
 3. Блокування негативного впливу.
 4. Очищення печінки від накопичених токсинів.
 5. Стабілізація кислотно-лужного метаболізму.

За основу профілактичних заходів по очищенню печінки беруться курсові прийоми жовчогінних засобів та гепатопротекторів. В обов’язковому порядку прийом ліків узгоджується з лікарем. Вживати їх можна в формі суспензії, екстрактів, порошків, таблеток або народних засобів.

При виборі засобів для проведення профілактичного курсу, віддайте перевагу тим медикаментами, інструкції яких уточнено, що цей медикамент повністю виводиться з організму.

Харчування, як основа профілактики

Перш ніж з’ясувати, що пити, якщо болить печінка з медикаментів, слід звернути увагу на власний раціон. Грамотно складене меню є основою для профілактичних заходів. А рекомендації по харчуванню наступні:

 1. Збільшити кількість споживаної клітковини. Більше споживайте круп’яних виробів, фруктів та овочів.
 2. Строго обмежити вживання жирів. Стежте, щоб кількість жирових калорій не перевищувала 30% від добового раціону.
 3. При проведенні профілактики забороняються голодні і монодієти, а також різке і сильне схуднення.
 4. Слідкуйте за обсягом споживаної рідини. Вона повинна бути близько 1,5-2 щоденних літрів.
 5. До мінімуму зведіть споживання жирів, а ось білкову їжу необхідно збільшити.
 6. Настійно рекомендується повністю виключити вживання алкогольних напоїв.
За темою:  Крапельниця від алкоголю на дому

Підготовчі заходи

Перед проведенням медикаментозного курсу, організму необхідно підготуватися. Деякі ліки для профілактики печінки вимагають попереднього очищення внутрішніх органів (це покращує ефект від процедур). На очищення організму зазвичай йде близько двох діб.

Процес підготовки полягає в наступному:

 1. Прокинувшись вранці, необхідно випити масло оливи (20-25 мл).
 2. Через годину-півтора приймається активоване вугілля (з розрахунку одна пігулка на 5 кг маси тіла).
 3. Протягом найближчої доби поступово випивається вода (1,5—2 літри).

Протягом всього періоду підготовки дозволяється їсти тільки відварні однокомпонентні страви. Це молочні вироби, грудка птиці, крупи (краще гречка і вівсянка), яйця. А ось продуктів, що сприяють підвищенню газоутворення (капуста, бобові) краще уникати. Можна провести очищаючий клизмирование за допомогою ромашкового відвару.

Використання гепатопротекторів

Сучасні медикаменти цього ряду виготовляються на основі натуральних речовин (тваринного і рослинного походження). Частіше таблетки для профілактики печінки такого ряду виготовляються на базі наступних рослин:

 • соя;
 • куркума;
 • артишок;
 • рутка;
 • розторопша.

Деякі препарати синтезуються шляхом хімічних сполук. Основне завдання гепатопротекторів полягає в наступному:

 1. Захист мембран клітин.
 2. Антиоксидантну дію.
 3. Регулювання вироблення ферментів.
 4. Стабілізація продукування білків.
 5. Регенерація і відновлення тканин.
 6. Стабілізація внутрішньоклітинного метаболізму.
 7. Нейтралізація токсинів та їх виведення з організму.
 8. Блокування перекисного окислення жирових клітин.

Допомога жовчогінних препаратів

Препарати для профілактики печінки жовчогінного ряду широко і активно застосовуються в цілях профілактичного очищення печінкового органу. У завдання подібних медикаментів входять стабілізація продукування жовчі і виведення її надлишків в дванадцятипалу кишку.

Гепатопротектори за типом і рівнем свого впливу на організм поділяються на такі види:

 1. Холеретики. Засоби, що збільшують рівень продукування жовчного секрету.
 2. Холикинетики. Сприяють підвищенню тонусу жовчного міхура, одночасно діючи розслабляючи на жовчовивідні канали. Такі медикаменти допомагають активному відтоку жовчі.
 3. Холеспазмолитики. Кошти, що знімають спазмування жовчного міхура і проток.

Використання жовчогінних препаратів при очищенні печінки допомагає полегшити її стан, знижують можливі неприємні відчуття. Прибираючи застій жовчі, ліки стабілізують і сам стан печінки, покращує працездатність органу.

Нюанси використання жовчогінних засобів

Для всіх препаратів, незалежно від виду і типу впливу, існують деякі правила їх грамотного використання. Знати їх необхідно кожному, у кого варто в цілях покращити і відновити роботу печінки. Для цього необхідно виконувати наступні рекомендації:

 1. Приймати жовчогінні засоби слід за годину до прийому їжі.
 2. Запивати препарати потрібно тільки чистої негазованої водою.
 3. Добову дозу медикаментів рівномірно розподіляють на 3-4 прийоми. Поділ не залежить від того, як і скільки їсть пацієнт.
 4. Головна умова прийому жовчогінних ліків – через годину після їх прийому обов’язково слід поїсти. Якщо жовчогінні кошти залишаться в «голодному» шлунку, вони можуть спровокувати нудоту або діарею.
 5. Кошти жовчогінною групи приймаються тривалими курсами, які переривати не можна. Тривалість прийому визначає лікар, в середньому вона становить 20-60 діб.
 6. Після закінчення курсу необхідний перерву на 1-2 місяці. При необхідності прийом можна продовжити. Але не більше 3 курсів за рік.
За темою:  Налтрексон: відгуки алкоголіків

Список профілактичних препаратів

У фармакології створено безліч препаратів, які сприяють нормалізації роботи печінкового органу. У таблиці представлені найбільш поширені та результативні засоби, що допомагають очистити печінку.

Назва препарату Для чого призначений Користь для печінки
Гепатопротектори
Легалон (створений на основі екстракту розторопші) поліпшення обміну речовин між гепатоцидами, захист клітинних мембран відновлення загального стану органу, активна детоксикація і виведення токсинів, реанімування гепатоцидов, поліпшення їх активності і функціональності, також гепатопротектори мають протизапальну, знеболюючу і антивірусну дію
Есенціале відновлення клітинної тканини, стимуляція функціонування мембранних клітин, стабілізація холестерину
Силібор регенерація гепатоцидов
Антраль очищення печінкового органу від токсинів, терапія цирозу
Карсил нормалізація липидно-жирового обміну, поліпшення роботи печінки і жовчного міхура
Берлітіон стабілізація харчування волокон нервової тканини, нормалізація рівня холестерину
Бонджигар очищення жовчного міхура від токсинів, виведення каменів, що утворилися з органу
Жовчогінні засоби
холикинетики (Еуфілін, Дротаверин, Папаверин, Аминофеллин, Атропін) стабілізація спазмированной мускулатури жовчних проток допомагають нормалізувати жовчний відтік, працюють на профілактику та купірування утворення каменів у жовчному міхурі та печінці
холеретики (Холензим, Алохол, Лиобил, Хологон) використовують при виявленому дефіцит жовчі, ліки допомагають активізувати її нормальне вироблення
холеспазмолитики (Но-Шпа, Мебеверин, Спазмоверин) зменшують спазмування жовчного міхура і проток, полегшують відтік жовчі в кишечник

Інші препарати

Відновити продукування жовчі і здійснити результативну профілактику печінки допомагають і речовини, які відносяться до гидрохолеретикам. Їх дія базується на збільшення жовчовиділення шляхом підвищення концентрації води. Допомагають у цьому спеціалізовані мінеральні води.

Медики успішно використовують і спеціалізовані медикаменти щадного впливу. Такі речовини допомагають виводити скупчилися в печінковому органі токсини і добре очищають жовчні протоки. До них належать такі препарати:

Сорбіт. Цілющий розчин можна зробити і самостійно, змішавши окріп (200 мл) і настій шипшини (50-70 мл). До маси додають сорбіт (40 гр.) і випивають. Приймати препарат краще у вечірній час з невеликим глоточкам.

За темою:  Детоксикація організму: як очистити організм будинку

Сорбіт можна чергувати з ефективним очисним настоєм з ромашки аптечної і кукурудзяних рилець. Його запарюють окропом з розрахунку: на склянку води 50 гр. трав’яної суміші.

Після прийому препарату рекомендується лягти набік і нагрівати область печінки грілкою 30-40 хвилин.

Магнезія. Потужне жовчогінний засіб. Виготовляють його з розрахунку 50 гр. речовини на склянку води. Магнезію приймають в пару заходів (за рівної частки) за півгодини. Після прийому потрібно прогрів печінки грілкою близько години.

Холосас. Витяжка-сироп з ягід шипшини. Готують його так:

 1. Виготовляють настій із сени (200 гр.) і крутого окропу (400 мл). Суміш настоюється 20-25 хвилин.
 2. Сінну настоянку змішують з холосасом (300 мл).
 3. Потім засіб залишають на холоді на місяць.

Готове зілля приймають перед сном по 100-120 мл Курс вживання очищаючого препарату місяць.

Тіосульфат натрію. Для профілактичних заходів береться 30%-ний ампульний розчин об’ємом 10 мл Одну ампулку розчиняють у воді (100-120 мл). Розчин також приймають перед сном по 100-120 мл Курс застосування 10 діб.

Тіосульфат натрію ефективно звільняє печінку від скупчилися в ній важких металів і токсинів (ртуть, свинець, миш’як і різні канцерогенні фенольні сполуки).

Овесол. Ефективний засіб для очищення печінкового органу, виготовлене на основі куркуми, володушки, м’яти, безсмертника з додаванням корисних флавоноїдів, ферментів і амінокислот. Биоактивную добавку розчиняють у воді (з розрахунку 15-20 крапель препарату на склянку рідини). Розчин беруть місяць двічі на добу.

Овесол можна вживати і вигляді таблеточек. Два рази на день по одній таблетці. Курс прийому 20-25 діб.

Дбайте про свою печінки! Це унікальний орган, від якого залежить здоров’я і самопочуття людини. При найменших підозрах на печінкові проблеми негайно звертайтеся до лікаря для проведення аналізів і отримання консультації. Пам’ятайте, що печінка – запорука міцного здоров’я. Бережіть себе!

MAXCACHE: 0.39MB/0.00732 sec