Лікування алкогольної інтоксикації

Навіть мінімальні дози спиртовмісних напоїв отруюють організм. Особливо негативно позначаються продукти розпаду етилового спирту на ЦНС, роботі печінки і мозку. Що робити, якщо настала пора повертати людину до здорового життя. Як зняти алкогольну інтоксикацію в домашніх умовах, які засоби краще використовувати.

Відновлюючи людини після пияцтва самостійно, слід знати, що не можна робити при алкогольних інтоксикаціях. А в яких випадках самоочищення може нести потенційну загрозу і потребує медичного втручання. Щоб вивчати нагальні питання, давайте дізнаємося, що ж таке інтоксикація алкоголем.

Поняття «алкогольна інтоксикація»

Цей термін включає в себе прояв всієї негативної симптоматики, яка відбувається при отруєнні організму людини етиловим спиртом. При незначному попаданні етанолу, здорова печінка швидко справляється з очищенням тіла самостійно.

Але при значному рівні концентрації спирту (коли печінка не в змозі впоратися з навантаженням) токсичні залишки етанолу безперешкодно проникають у відділи головного мозку, провокуючи різні порушення ЦНС.

Зовні такі симптоми проявляються у вигляді сильної слабкості, помутніння свідомості, розлади розумових процесів і порушення координації. Важка ступінь інтоксикації діє на людину вкрай важко. У випив спостерігаються:

 • оглушення;
 • втрата свідомості;
 • зниження рефлексів;
 • припинення дихання;
 • втрата чутливості;
 • порушення серцевої діяльності.

У важких випадках інтоксикація тяжкого ступеня приводить людину до смерті внаслідок зупинки серця і глибокої коми. Такі особливо тяжкі наслідки вживання алкоголю з’являються, коли доза етанолу становить понад 3% (чистого спирту).

Смертельна доза спиртного становить близько 300 грам (перекладом на чисте спиртове зміст). При розгляді такої дози з урахуванням маси тіла, вона прирівнюється до приблизно 8 грама етилового спирту на кожен кілограм.

Але обивателі відносять до алкогольної інтоксикації будь-які негативні зміни в самопочутті, що настали після вживання спиртного. Такі симптоми можуть виникати відразу після вживання алкоголю або прийти до людини на наступне ранок у вигляді похмільного синдрому.

Отруєння сурогатом

В окрему позицію слід віднести питання, як відбувається лікування алкогольної інтоксикації при отруєння неякісним алкоголем. Саме такий вид інтоксикації займає сумну лідируючу позицію в списку алкогольних отруєнь. Практично 80-90% людей при отруєння сурогатним алкоголем гине ще до приїзду лікарів.

До сурогатам алкоголю, що призводить людей до смерті, медики відносять наступні речовини: одеколон, денатураты, етиленгліколь, кошти з переліку лакофарбової індустрії, спирти (метиловий, сульфітний, гідролізний і бутиловий). При попаданні подібних речовин в організм людини, симптоматики, властивої сп’яніння, може і не наступити. Замість неї до людини приходять сильні судоми, рясна слинотеча, болі живота, м’язів і суглобів, пітливість, тяжка нудота, порушення зору і рясна блювота.

Якщо спостерігається інтоксикація алкоголем подібного виду, її категорично не можна намагатися зняти своїми силами і домашніми способами. Слід негайно звернутися за лікарською допомогою. У таких випадках навіть невелика зволікання може коштувати людині життя. Очікуючи невідкладну допомогу, потерпілого слід викликати блювоту (якщо людина перебувати у свідомості), а потім дати якийсь сорбент.

Чим зняти алкогольну інтоксикацію в домашніх умовах

Що можна зробити самостійно і чим допомогти потерпілому? Для повернення людини до більш-менш здорового існування, слід вжити низку заходів, спрямованих на очищення організму від залишків етилового спирту та його нейтралізацію.

Перша допомога потерпілому

Як тільки стан випила різко погіршується, спостерігається присутні всі ознаки отруєння, необхідно надати першу допомогу. Вона включає в себе наступні заходи:

Коли людина у свідомості. Йому необхідно провести видалення з шлунка залишків отруйних речовин. Для цього у потерпілого необхідно викликати блювоту. Людині дають випити велику кількість підсоленої води в розмірі 1-1,5 літра. Всю порція необхідно прийняти одразу, а потім натиснути на корінь язика.

Блювота викликається неодноразово. Її слід повторювати до появи «чистих» блювотних мас, що складаються з однієї води.

При втраті свідомості. Якщо особа знаходиться в несвідомому стані, блювання викликати не рекомендується – дуже великий шанс захлинутися блювотними масами. У цьому випадку потерпілого слід перевернути набік і послабити занадто тісний одяг. Перевірте у людини наявність подиху і пульсу.

Голову на всяк випадок поверніть набік – якщо станеться неконтрольована блювання, необхідно не допустити попадання вивергає мас в дихальні шляхи людини. Можна спробувати привести його до тями за допомогою нашатирю.

Коли інтоксикація алкоголем не представляє для особистості смертельну загрозу, можна провести рятівні заходи на дому. Для цього використовуються перевірені часом і досвідом рецепти і способи.

Домашнє лікування

Самостійна терапія інтоксикації від спиртних напоїв складається з ряду дій. Їх необхідно проводити в послідовному режимі. Це:

 1. Виведення токсичних залишків етанолу з кишечника. Допомагає в подібному заході прийом обволікаючих препаратів і сорбентів.
 2. Реанімація водно-сольового обміну.
 3. Відновлення роботи та мікрофлори ШКТ.
 4. Виведення решти частини продуктів розпаду етанолу.
 5. Терапія, спрямована на усунення супутньої симптоматики (купірування больових синдромів, нормалізація серцевої і дихальної діяльності).

Блювота при отруєнні

Дуже часто алкогольний токсикоз супроводжується виснажливим нападами блювоти. Якщо потерпілого вирвало 1-2 рази – це цілком нормальна реакція отруєного організму. Вона несе тільки користь – разом з блювотними масами йдуть залишки токсичної речовини.

Але, коли блювотні позиви не припиняються, а людини продовжує тягнути вирвати навіть після повного спорожнення шлунка, слід зробити допоміжні заходи. Щоб зупинити блювоту, можна скористатися наступними способами:

 1. Змочити голову прохолодною водою. Можна прикласти до потиличної частини шматочок льоду.
 2. Випити невелику кількість чистої води. Її можна замінити поновлюючими препаратами типу Регідрону.
 3. Припинити приймати їжу аж до повного заспокоєння шлунка і купірування блювотних позивів.

Якщо нічого не допомагає, і людини продовжує мучити блювотні позиви, слід прийняти протиблювотні ліки. У разі виявлення в блювоті кров’яних або жовчних прожилок до потерпілого необхідно викликати лікарів.

Ефективні препарати для зняття алкогольної інтоксикації на дому

Давайте докладніше розглянемо, які медикаментозні засоби можна успішно використати допомогу потерпілому від алкогольної інтоксикації. Корисними стануть наступні препарати, які необхідно мати в кожній домашній аптечці.

Ентеросорбенти

Як тільки пройшла блювота, і шлунок очиститься від залишків токсичних речовин, потерпілому слід дати прийняти препарати з ряду сорбентів. Такі кошти «вбирають» в ШКТ всі залишилися залишки отрути. Продукти розпаду виводяться з кишечника з калом. До найбільш результативним засобів відносять:

 1. Ентеросгель. Порошок слід розвести водою з розрахунку 10-30 гр. Розчин приймається всередину для промивання шлунка. Потім ліки слід прийняти знову, але вже в кількості 40-50 гр. на 200 мл води. Через 5-6 годин процедуру повторюють, прийнявши 20-30 гр. порошку.
 2. Полісорб. Щоб очистити шлунок за допомогою цього препарату, його слід розчинити у кількості столової ложки на ½ склянки води. Прийом (доза однакова) повторюють на ніч. Якщо симптоми отруєння важкі, Полісорб можна вжити до 4-5 разів на добу.
 3. Фільтрум. Речовина ефективно виводить з організму всі залишки токсичних речовин. Крім очищення Фільтрум сприяє регенерації здорової кишкової мікрофлори. Прийом проводиться по 2-3 пігулки тричі на день.
 4. Смекта. Препарат відрізняється хорошим обволікаючим і сорбуючі дією. Щоб зняти неприємну симптоматику, всередину приймають по 2-3 пакетика речовини (краще у вечірній час). Вранці дозу повторюють.

Всі подібні препарати приймаються окремо від прийому інших лікарських засобів. Інакше сорбенти просто втратять свій ефект. Між їх використанням необхідно зробити перерву на годину-півтора.

Відновлюємо водний метаболізм

Блювота сильно зневоднює весь організм. Для відновлення рівня мінеральних речовин, слід зробити деякі способи. Перше, що необхідно – це пити багато води. Краще, якщо це буде мінералка або подкисленная лимоном чиста вода.

Допоможуть привести в порядок водно-сольовий баланс і деякі з регидрирующих коштів.

Подібні ліки містять у собі цілий комплекс корисних речовин. До складу інгредієнтів входять вуглеводи, хлориди, калій та натрій. Такі складові допомагають впоратися з сильною інтоксикацією. Це такі препарати:

 1. Регідрон. Пакет порошку розчиняють літром води і зберігають у холодильнику (близько доби). Приймають його всередину з розрахунку 10-15 мл готового розчину на кожен кілограм маси тіла.
 2. Регидрирующий складу можна приготувати і самостійно. Для цього у літрі води розмішують цукор (50 гр.), соду (5 гр.) і сіль (6-7 гр.).

Щоб допомогти ниркам вивести залишки токсинів, можна використовувати діуретики. Самим безпечним та прийнятним діуретичним засобом вважається звичайна чиста вода. Допоможуть роботі нирок і відвари лікарських трав. Зілля не просто відновлять в організмі втрати вітамінів, але і забезпечать його потрібними антиоксидантами.

Реанімуємо мікрофлору кишечника

Алкогольні токсини безжально знищують корисну мікрофлору ШКТ. Його відповідною реакцією стає роздратування: пронос і діарея. У цьому випадку необхідно відновити запаси корисних бактерій. Цього можна домогтися шляхом вживання в їжу кисломолочних продуктів і таких ліків:

 • Лінекс;
 • Ентерол;
 • Біфіформ;
 • Бактисубтил;
 • Лактобактерин;
 • Біфідумбактерин.

Не можна допускати при проведенні заходів по очищенні організму запорів. Необхідно домогтися спорожнення кишечника, щоб з каловими масами вийшли залишки токсинів. У цьому випадку можна скористатися клізмою, щоб видалити отруєні речовини з товстої кишки.

Допомога народної аптеки

Якщо раптом виявилося, що домашня аптечка збідніла, і під рукою немає необхідних препаратів, можна скористатися перевіреними народними засобами. При алкогольній інтоксикації кращими вважаються наступні рецепти:

 1. Відвар з плодів шипшини.
 2. Імбирний чай з додаванням натурального меду.
 3. Підсолоджений гарячий міцний чай з додаванням лимона.
 4. Солодкий чай зелених сортів з додаванням меліси або м’яти.
 5. Суміш із столового оцту (10-12 крапель), сирого яйця і склянки томатного соку.
 6. Вітамінний тонізуючий коктейль, створений з жовтка яйця, меду та соку-вичавки лимона.

Непогано допомагає привести людину до тями різкий контрастний душ. Водну процедуру слід почати з терпимо-гарячої води (30-40 секунд), потім перейти на прохолодну. Чергувати переходи потрібно з поступовим посиленням/пониженням температури. Такий душ покращує роботу серцево-судинної системи і допомагає позбавитися від токсинів і шлаків.

Цими нескладними методами можна значно поліпшити стан людини при алкогольному отруєнні. Але попередити розвиток такої неприємності набагато простіше, ніж потім позбуватися від її наслідків.

Для цього просто слід не зловживати алкоголесодержащими напоями і добре їх закушувати. А в цілях профілактики на всякий випадок за 1-2 години до застілля прийняти один з ентеросорбентів. Гарного самопочуття!

За темою:  Таблетки для печінки після алкоголю

MAXCACHE: 0.39MB/0.00726 sec