Метод Довженка від алкоголізму відгуки

Алкоголізм давно став лихом світового масштабу. Медики з сумом констатують факт, що ця проблема молодіє, впливаючи на підростаюче покоління. У сучасній медицині винайдено багато засобів і методик, які допомагають впоратися зі смертельною прихильністю.

Однією з найбільш результативних методик є кодування за методом Довженка від алкоголізму. Ця програма має відмінні відгуки і вже допомогла встати на шлях тверезості багатьом громадянам. Давайте дізнаємося детальніше про специфіку терапії.

Суть програми

Суть цього методу базується на створенні у хворого відрази до прийняття спиртного і повного усунення згубної залежності. Людині в процесі роботи психотерапевта вселяється установка на тверезий спосіб життя.

Спеціаліст-психотерапевт, працюючи по Довженко, застосовує спеціально розроблену програму психотерапевтичних заходів.

Головна мета лікаря – пояснити пацієнту установку на відрази до алкогольних напоїв. Спеціаліст налаштовує хворого на тверезий спосіб життя. По закінченні психокорекційного курсу значно знижує тягу до алкоголю, а через деякий час і взагалі перестає його вживати.

Метод Довженка – це полегшений гіпноз, не вимагає від пацієнта занурення в транс. Всі сеанси проходять у вигляді довірчих бесід при повній свідомості особистості. У терапії також не застосовуються ніякі лікарські препарати. Єдино, що робить психотерапевт – розмовляє з хворим і пояснює йому всі негативні сторони зловживання алкоголем.

Подібна кодування є найгуманнішою і щадною, так як впливає лише на людську психіку і свідомість хворого. Ця методика отримала широке схвалення і підтримку фахівців РАМН (Російська академія медичних наук).

Плюси та мінуси терапії

Кодування за методом Довженка має доведеною ефективністю, яка складає 93-95%. Ця методика базується на повазі до особистості і не переходить за рамки моралі та етики. Крім РАМН програму схвалили провідні фахівці психотерапії та представники ВООЗ (Всесвітня Організація охорони Здоров’я).

Переваги програми

Терапевтичні сеанси в середньому тривають 2-3 години. Головною вимогою до лікування є тверезість людини. У пацієнта, який пройшов повний курс терапії, повністю відсутні негативні прояви при вигляді алкоголю, як це буває при кодуванні методом трансплантації (вшиванні лікарської капсули при лікуванні алкоголізму).

Саме це і стає головним плюсом методу. Адже людина, вилікувавшись від залежності, буде відчувати себе комфортно в майбутньому в будь-якій компанії, навіть в тій, де є алкоголь. Кодування за Довженка має й інші незаперечні переваги:

 1. Не чинить негативного впливу на психіку і фізичне здоров’я пацієнта.
 2. Гарантується анонімність. Терапія, заснована на повазі до особистості, базується на умовах повної конфіденційності. Особисті дані нікуди не відправляються. Людині не доведеться вирушати в наркологічні заклади, щоб стати на облік.
 3. Програма Довженка дозволяє поєднувати терапію із застосуванням інших видів лікування.
 4. Доступна вартість порівняно з іншими способами або придбанням необхідних медичних препаратів для лікування алкоголізму.
 5. Вся терапія вкладається в кілька сеансів, не рахуючи додаткових зустрічей і бесід з психотерапевтом.

Недоліки терапії

Одним з вагомих мінусів програми є факт, що така терапія не підійде тим особистостям, які володіють високою стійкістю до гіпнозу. Також необхідною умовою стає згода самої людини і його повна готовність вилікуватися від алкоголізму.

Перед лікуванням за методом Довженка людині доведеться визнати факт, що він є алкоголіком.

На превеликий жаль, далеко не всі залежні від спиртного особи розуміють свою проблему. Більшість хворих геть заперечують у себе наявність такого захворювання. У цьому випадку проведення курсів сеансу безглуздо – вони не дадуть позитивний результат.

Важливою умовою стає і стадія захворювання. Чим занедбаніший алкоголізм – тим важче позбутися від нього за допомогою такої методики. Ще одним мінусом програми є наявність повної тверезості людини.

Перед початком сеансів особистості слід дотримуватися тверезого способу життя (зовсім не пити спиртне) протягом не менше 10 діб.

Дотримати таке суворе умова дуже проблематично, особливо якщо у пацієнта є III стадія алкоголізму. Але це і є доказом того, що людина готова до нового життя і у нього для цього є необхідна сила волі.

Кому рекомендується подібна кодування

Лікування алкоголізму за методом Довженка підходить практично всім людям, страждаючим тягою до алкогольної залежності у тій чи іншій мірі. Головне, щоб пацієнт:

 1. Знав саму суть процедури.
 2. Визнав наявність у себе цієї проблеми.
 3. Був готовим строго слідувати цим рекомендаціям лікаря.
 4. Мав бажання кинути пити і добровільно відвідувати бесіди.
 5. Дотримувався тверезого способу життя до сеансу протягом 10 днів. При цьому не можна не тільки пити, але і приймати лікарські препарати, у складі яких є спирт.

Тільки в цьому випадку подібна програма буде мати успіх і гарантовано позбавить людину від тяги до спиртного. При цьому не має значення, в якій кількості і з якою регулярністю відбувається вживання алкоголю. Але важливим стає вік людини – дану програму не використовують для осіб, які не досягли 18 років.

Суть методики

Під час проходження сеансів пацієнта піддають психологічному і слабкому гіпнотичному впливу, які йдуть на рівні підсвідомості. Спеціаліст налаштовується людини на формування байдужого ставлення до будь-якого виду алкогольних напоїв.

Кодування Довженка розрахована на заздалегідь встановлений період.

Цього періоду достатньо, щоб у людини знизилося, а потім і повністю зникло бажання випити. Під час всього сеансу пацієнт перебуває в свідомому стані. Лікар яскраво і барвисто, підбираючи доступні для розуміння слова, буде описувати, наскільки серйозна шкода, що йде від непомірного споживання спиртних напоїв.

При цьому фахівець м’яко і ненав’язливо підводить залежного до думки про повну відмову від алкоголю. Але установки на відраза до спиртного людині не робиться. Тобто ніяких неприємних симптомів: блювоти, нудоти, слабкості, запаморочення людина відчувати згодом не буде.

Ближче до закінчення сеансу медиком буде розказано пацієнту, то чекає останнього у разі вживання спиртного протягом кодування. Нав’язується думка, що такі необдумані кроки можуть спричинити за собою дуже неприємні наслідки, навіть довести людину до летального результату.

Протипоказання до програми Довженка

Незважаючи на те, що метод Довженка від алкоголізму відгуки має, як найбільш безпечний спосіб позбавлення від спиртного, така програма має ряд своїх протипоказань. Дані заборони роблять проведення кодування абсолютно марною і навіть небезпечною для здоров’я пацієнта. Це такі ситуації:

 • діагностована онкологія;
 • наявність абстинентного синдрому;
 • важкі черепно-мозкові травми;
 • наявне алкогольне сп’яніння;
 • захворювання серцево-судинної системи;
 • перенесені (нещодавно) інфаркти та інсульти;
 • наявні інфекційні хвороби в гострій стадії;
 • різні психічні відхилення (параноя, шизофренія та інші подібні захворювання);
 • галюцинації і маревні стани, пережиті людиною на тлі крайнього ступеня алкоголізму.

Терміни кодування за програмою Довженка можуть бути різними. В основному їх рекомендує встановлювати сам лікар-психотерапевт. В середньому цей термін становить 3-4 роки. Такого часу цілком достатньо, щоб у людини сформувався настрій на тверезий спосіб життя.

Доведено, що людина, яка не приймає спиртних напоїв протягом пари років, вже не повертається до колишнього «п’яному» існування.

У деяких випадках після закінчення часу кодування, терапія повторюється вже на більш тривалий час. Але такі випадки рідкісні і вони спостерігаються лише при важких випадках розвитку залежності.

Етапи проведення програми

Метод кодування за Довженка передбачає проведення кількох етапів. Слід запастися терпінням і повністю пройти всі відвідування лікаря. А його доведеться відвідати не один раз. Вся методика укладається в наступні заходи.

Попередня консультація

Спочатку з пацієнтом проводиться попередня консультація. На цьому етапі психотерапевт знайомиться з людиною і точніше дізнається про його проблеми. Метою цього етапу стає уточнення:

 1. Мотивів і мети хворого.
 2. Ступеня його готовності до кодування.
 3. Очікування людини від процесу лікування.

Фахівець докладно розповідає людині про методі кодування і самої суті процедури. Лікар інформує пацієнта про протипоказання та можливі ускладнення. На даному етапі людині пропонується можливість вибору іншої методики позбавлення від алкозалежності.

Психологічне обстеження

Наступним кроком на шляху до тверезого способу життя стає повне обстеження пацієнта на наявність у нього істотних протипоказань до проведення програми. Психотерапевт визначає, чи підходить дана методика до конкретної особистості. Спеціаліст знайомиться з історією хвороби, дізнається про звичному способі життя людини.

Психологічний попереднє обстеження стає визначальним фактором, що дозволяє людині скористатися кодуванням Довженка.

Безпосередня психотерапія

Якщо ніяких протипоказань немає, психотерапевт переходить на роботу з кодуванням. Даний етап програми вирішує дві проблеми:

 1. Реанімує нервову і психоемоційну систему особистості, порушену з-за регулярного споживання спиртного.
 2. Створює у пацієнта потужні установки на майбутню тверезість. Такі установки даються на несвідомому/свідомому рівнях.

Для цього людині доведеться відвідати фахівця 4-5 разів, кожен сеанс триває близько 1,5—2 годин. У ході процедур хворий отримує всю необхідну інформацію про наступне:

 • суті алкоголізму;
 • механізми розвитку залежності;
 • негативні наслідки для здоров’я (фізичного і психічного).

Після закінчення даного етапу програми людина ясно усвідомлює важливість тверезого життя. На одному з останніх сеансів пацієнт піддається корисній гіпнотичному впливу. При гіпнозі проходить закріплення всієї отриманої інформації на рівні підсвідомості.

Завершальна стадія

Остаточним етапом програми Довженка є ряд проведених заходів. Вони йдуть на повне закріплення всіх результатів кодування. Лікар на 2-3 хвилини вводить пацієнта в стан, наближений до шокового. Саме в такі хвилини підсвідомість найбільш сприйнятлива для різних зовнішніх впливів.

При завершальному етапі програми психотерапевт вселяє людині чітку установку на тверезість і її підтримку на весь визначений проміжок часу.

Після завершення процедури, на прощання лікар ще раз інформує пацієнта про можливі негативні наслідки порушення кодування. Одночасно психотерапевт дає важливі поради про те, що робити у разі потрапляння спиртовмісної рідини в організм.

По закінченню програми пацієнт повертається до звичайного, але вже обновленні життя. Життя, де немає п’яного чаду і похмільного синдрому. Подальші події тепер будуть залежати виключно від самої людини і від підтримки його близьких.

Дуже важливо дотримання тверезого способу життя. Пацієнту на всьому періоді кодування не слід піддаватися стресових ситуацій. Рідні зможуть допомогти заповнити прогалини в звичайному житті. З допомогою підтримки членів сім’ї програма кодування подарує довгоочікуваний результат і зробить процес лікування комфортним і простим. Удачі!

За темою:  Реабілітаційні центри для алкоголіків

MAXCACHE: 0.39MB/0.00566 sec