Налтрексон: відгуки алкоголіків

Алкоголізм – хронічна патологія, яка розвивається роками, поступово захоплюючи в полон всю особистість людини. Головним проявом хвороби стає нестримна і неконтрольована тяга до споживання спиртного. Для боротьби з алкозалежністю щорічно на ринок фармацевтичних препаратів надходять все нові, ефективні засоби.

Одним з найбільш результативних медикаментів, створених для боротьби з алкозалежністю, відноситься Налтрексон, відгуки алкоголіків, до речі, про цей препарат абсолютно різняться. Для багатьох це ліки стало порятунком, а от іншим він не допоміг. Чому це засіб не завжди виявляється корисним? Може, справа в його безграмотному використанні?

Суть алкогольної залежності

Щоб зрозуміти, як саме впливає на хворого препарат Налтрексон, необхідно усвідомити саму суть смертельної алкозалежності. Як формується алкоголізм, на чому він базується?

Коли людина вживає алкоголь, в організмі активізуються біохімічні реакції, на тлі яких відбувається посилене продукування нейромедіатора дофаміну (гормону задоволення).

Саме дофамін і провокує в людини приємні відчуття, які згодом зв’язуються підсвідомо саме з прийомом алкоголю. Це:

 1. Ейфорія.
 2. Зростання самооцінки.
 3. Поліпшення настрою.
 4. Підвищення впевненості в собі.

Коли спиртне починає споживатися регулярно, в організмі відбувається надлишок і надмірне накопичення дофаміну. Підсумком стає виснаження рецепторів, які продукують гормон. Незабаром нейромедіатор припиняє виділятися в необхідних для людини кількостях. І це не уповільнює позначитися на самопочутті.

Приємні відчуття зникають, і людині доводиться вже пити для того, щоб хоч якось підтримувати вироблення дофаміну в необхідному для життєдіяльності кількості. Організм поступово зовсім припиняє продукування дофаміну, а той гормон, який виділяється після споживання алкоголю, не встигає засвоїтися і миттєво розпадається. Людині знову потрібно спиртне.

Починається порочне коло, що базується на бажанні постійно пити алкоголь. З такої ситуації дуже складно вийти. Тепер спиртне стає невід’ємною частиною життя. Етанол активно бере участь у метаболізмі і перетворюється у єдиного постачальника необхідного дофаміну. Коли етиловий спирт виявляється в мозку, він активно стимулює потужний викид та іншого гормону – ендорфіну.

Ендорфіни з’єднуються з опіоїдними нейромедиаторами клітинок мозку, що і стимулює їх, змушуючи виділяти дофамін. Такі зміни біохімічних процесів, що відбуваються під впливом етанолу, неможливо скоригувати і стабілізувати одними лише методами психокорекції пацієнта.

Щоб допомогти людині впоратися з алкозалежністю, необхідна допомога медикаментозних засобів, які в силах впливати і зруйнувати роками формувався механізм пристрасті до спиртного. Порятунком і стають препарати, що входять у групу опіоїдних. Саме вони здатні на такі результати.

Налтрексон – ефективне ліки

Цей препарат є одним з найбільш результативних блокаторів рецепторів опіоїдного ряду. Суть дії препарату-антагоніста базується на його здатності з’єднуватися з опіоїдними рецепторами і усунути їх, роблячи недоступними для інших речовин. У результаті припиняється і продукування дофаміну, навіть під дією спиртного.

Налтрексон, перешкоджаючи утворенню дофаміну, робить прийом спиртного безглуздим. Адже на тлі ліки людина вже не отримує очікуваного відчуття ейфорії і задоволення.

Під впливом цього медикаменту у алкозависимого починають поступово відновлюватися втрачені функції організму. Реанімуються природні біохімічні механізми, тяга до споживання спиртного поступово зникає. Але, для досягнення гарантованого результату, необхідний тривалий курс лікування, таблетки Налтрексон слід приймати не менше півроку.

Налтрексон: інструкція по застосуванню

Препарат, ефективно допомагає в боротьбі з алкозалежністю, можна зустріти у продажу у трьох видах:

 1. Таблетки/капсули, що застосовуються для щоденного споживання.
 2. Ампули з розчинами. Вони призначені для курсу імплантаційній терапії.
 3. Порошок для приготування суспензії для внутрішньом’язового введення (ін’єкційне лікування).

Фахівці стверджують, що використання уколов набагато ефективніше в лікуванні алкоголізму. За статистикою всього 7-8% хворих благополучно доходять до кінця курсу таблетками, які слід приймати щодня. Крім цього, при використанні таблетованої форми препарату, зростає навантаження на печінку пацієнтів. Як приймати засіб?

Капсули (таблетки)

Таблетки слід приймати щоденно по одній штуці. Початок шляху до одужання від алкозалежності починається з прийому ½ таблеточки (20 мг). Після вживання (бажано прийняти засіб вранці) протягом доби спостерігають за станом людини. Якщо не виявляються жодні побічні ефектів, на наступну добу доза збільшується і становить вже 50 мг за один прийом. Курс лікування становить 12 тижнів.

Підшивання (імплантація)

Даний метод, на думку наркологів, є найбільш безпечною і ефективною альтернативою таблетированному Налтрексону. Імплантація препарату відбувається лише один раз, що абсолютно виключає всі незручності, пов’язані з споживанням пігулок.

За статистикою при вживанні таблетованої форми препарату порядку 25-20% алкоголіків не доводять лікування до кінця і повертаються до колишнього способу життя.

Головною умовою для лікування з використанням даного засобу (незалежно від форми випуску) є тверезість пацієнта протягом тижня до початку лікування або проведення процедури імплантації. Підшивання проводиться на 9-10 добу після утримання від спиртного.

Даний захід дублюють через 2 місяці після імплантації першої дози. Сам стандартний курс лікування розрахований на півроку. Але лікарі радять продовжувати його не менше року для досягнення гарантованого результату.

Внутрішньом’язові ін’єкції

Укол проводиться раз на місяць. Але доза ліків при цьому досить висока – вона становить близько 380 мг. Для деяких пацієнтів це цілком зручний вид терапії в порівнянні з таблетками, які необхідно ковтати щодня. Уколи Налтрексону (в порівнянні з пігулками) значно знижують шкідливий вплив на ШКТ.

Побічні ефекти

Прийом Налтрексону незалежно від форми його випуску і використання, може спровокувати розвиток ряду негативних симптомів. Побічні реакції від такого лікування виражаються в наступному вигляді:

 • мігрені;
 • підвищення артеріального тиску;
 • зниження лібідо;
 • закладеність носа;
 • погіршення апетиту;
 • болючість суглобів;
 • збільшення лімфовузлів;
 • зростання рівня тривожності;
 • почастішання пульсу (тахікардія);
 • нудота і розвиток блювоти;
 • проблеми з засинанням (безсоння);
 • розвиток патологічних проблем в роботі печінки;
 • розлади травного ТРАКТУ (діарея або запори, біль у животі);
 • алергічні реакції місцевого характеру (кропив’янка, свербіж, почервоніння).

При появі даної негативної симптоматики, слід звернутися до лікаря і пройти додаткові дослідження. Після отримання результатів нарколог прийме рішення про доцільність продовження лікування Налтрексоном запропонує замінити препарат на аналогічний.

Чим можна замінити ліки

Якщо лікар приймає рішення про заміну препарату, він підбирає медикамент, що діє за тією ж схемою. Слід знати, що рішення в даному випадку про заміну Налтрексону приймає виключно лікуючий фахівець. Самостійне використання подібних засобів неприпустимо.

При самовільному призначення собі препарату, які працюють на купировании виробництва дофаміну, ситуацію з власним здоров’ям можна значно погіршити.

Серед аналогів можна підібрати для себе як таблетовані засоби, так і препарати, призначені для вшивання. Отже, які аналоги Налтрексон найбільш ефективні і поширені?

Таблетована форма:

 • Антабус;
 • Тетурам;
 • Еспераль;
 • Антаксон;
 • Вивитрол.

Засоби для імплантування:

 • Радотер;
 • Продетоксон.

Як діє Налтрексон

Щоб зрозуміти, як відбувається вплив на людський організм Налтрексону, давайте, розглянемо його таблетовану форму. Отже, як тільки ліки виявляється в ШКТ, починається активне всмоктування препарату. Опинившись в печінці, Налтрексон розщеплюється, продукти розпаду разом з кровотоком поширюються по всьому організму.

Через деякий час кров повертається залишки метаболітів ліки назад в печінку, де відбувається його додатковий метаболізм. При цьому частина активного складового кошти практично на добу затримується в організмі, ефективно на нього впливаючи. Але, через добу прийом пігулки доводиться дублювати.

При лікуванні Натрексоном у вигляді таблеток, необхідно стежити, щоб вживання засобу здійснювався в один і той же час.

А ось при використанні ін’єкційної форми Налтрексону, дублювати укол вже необхідно через місяць це пояснюється тим, що суспензія-порошок містить активні речовини в спеціальних мікросфер. Вони здійснюють поступове (дозоване) надходження ліків в організм людини.

Переваги Налтрексону

На думку лікарів-наркологів, краще все-таки використовувати для лікування алкозалежності саме Налтрексон, а не його аналоги. За підсумками проведених досліджень і клінічних аналізів лікарі виявили наступні переваги даного засобу:

 1. Препарат починає діяти вже з перших діб його використання.
 2. У порівнянні з аналогами, Налтрексон відрізняється більш м’яким і щадним впливом на організм людини.
 3. При проведенні ін’єкційної і імплантаційній терапії немає необхідності відстежувати час прийому. Тому ефективність лікування зростає в багато разів.
 4. Налтрексон відрізняється хорошою переносимістю, він практично не має протипоказань. Його дозволяється застосовувати навіть при наявних проблемах з печінкою.
 5. Високий рівень ефективності. За даними статистики, 80% пацієнтів після проведеного курсу терапії повністю розлучилися з згубною пристрастю, а з 20% випадках різко знизили споживання спиртного. У 60% хворих відзначалася повна ремісія (за рік).

Судячи за відгуками колишніх алкоголіків, Налтрексон стає набагато ефективніше, якщо лікування з його допомогою поєднувати з проведеним курсом психокорекції хворого. До терапії слід підключити і професійного психотерапевта.

Яка ціна препарату

До переваг цього засобу відноситься і досить доступна ціна Налтрексон. До речі цінова політика даного медикаменту відрізняється досить широким розмахом. Залежить вона від фірми-виробника, націнки певної аптеки та місця проживання хворого. В середньому можна говорити про таких цінових разбросах:

 • упаковочка з 10 пілюль: 550-950 рублів;
 • порошок-суспензія для ін’єкцій (30 мг): 18 000-22 000 рублів;
 • набір для проведення імплантації (800 мг): 6 000-8 000 рублів;
 • набір для проведення імплантації (1 600 мг): 11 500-16 500 рублів.

У переважній більшості відгуки про використання даного засобу сприятливі. Налтрексон є досить ефективним медикаментом для лікування алкозалежності. І, за відгуками це ліки навіть набагато результативніше класичного кодування.

За темою:  Пивний алкоголізм лікування в домашніх умовах

MAXCACHE: 0.38MB/0.00731 sec