Отруєння алкоголем що робити в домашніх умовах

Вживання спиртовмісних напоїв чинить сильний вплив на стан нервової системи. Медичні фахівці поділяють алкогольне сп’яніння на кілька характерів: легке, середнє і важке.

Алкогольне отруєння досить поширений результат надмірного вживання спиртного. Дуже важливо знати, що приймати при отруєнні алкоголем, як поводитися з хворим і як видалити похмільний синдром. Дуже часто люди допускають помилки, які лише підсилюють хворобливі симптоми.

Що таке алкогольна інтоксикація

Даний термін має на увазі собою отруєння, викликане великим скупченням головного активної речовини алкогольної продукції — етанолу. Невелика кількість цього продукту, що потрапив в організм, не має серйозних наслідків, завдяки роботі такого внутрішнього органу, як печінка. Але коли кількість перевищує норму, дія токсинів поширюється по всьому організму.

Інтоксикація організму веде до порушення роботи нервової системи, що проявляється такими симптомами, як розлад рухового та мовного апарату, крім цього може спостерігатися відчуття ейфорії і втрата орієнтації у просторі.

Коли алкогольне отруєння має важку форму, людина страждає своєрідним оглушенням. Відбувається ослаблення рефлексів і знижується чутливість. Гостре отруєння здатне призвести до таких катастрофічних наслідків, як кома і зупинка серцебиття. Смертельна доза етанолу в організмі становить близько восьми грамів на один кілограм живої ваги. Якщо перекласти ці цифри в спиртове значення, то можна отримати цифру, складову триста грам чистого медичного спирту.

Крім цього, під алкогольним отруєнням мають на увазі будь-які прояви, пов’язані з порушеннями в організмі, викликані вживанням алкогольних напоїв. Ці сигнали можуть проявитися як під час використання, так і перед сном або на наступний день. До таких симптомів можна віднести:

 • напад нудоти та блювоти;
 • гострі болі в районі живота;
 • запаморочення та втрата свідомості.

Допомога при отруєнні алкоголем в домашніх умовах полягає в необхідності зняття цих симптомів. У своїй більшості всі методики мають однакову спрямованість. Але необхідно враховувати, що при гострій інтоксикації організму, етанол сильно впливає на стан шлунку і головного мозку. Похмільний синдром, який виявляє себе на наступний ранок після прийняття алкоголю, викликане утворенням ацетальдегіду — речовини основою якого є продукти розпаду етанолу.

Наслідки вживання неякісної продукції

Окремої уваги потребує отруєння, викликане вживанням неякісного алкоголю. В результаті проведених досліджень стало відомо, що даний вид отруєння займає лідируючі позиції в списку всіх можливих причин. Отруєння сурогатом в більш ніж дев’яноста відсотків випадків призвело до летального результату. Серед різних сурогатів алкогольної продукції, найбільш популярними є наступні вироби:

 • метиловий спирт;
 • одеколон;
 • денатураты;
 • розчинники.

Отруєння цими речовинами виражається досить слабо. Однак коли воно настає, відбуваються наступні зміни організму:

 • сильна біль в районі живота та нижніх кінцівок;
 • часткова втрата зорового сприйняття;
 • блювота, судоми і підвищене потовиділення.

Така інтоксикація вимагає негайного звернення за медичною допомогою. Лікування алкогольного отруєння, викликаного вживанням неякісної продукції повинно відбуватися в спеціальному закладі. Для зняття всіх хворобливих симптомів використовуються ентеросорбенти та протиблювотні препарати.

Надання допомоги

Лікування алкогольної інтоксикації в домашніх умовах необхідно направити на фільтрацію внутрішніх органів від отрут, що утворилися внаслідок розпаду спиртних напоїв.
Послідовність дій необхідно виконувати в наступному порядку:

 1. Ліквідувати залишки шкідливих речовин в організмі. Для цього потрібно скористатися методикою виклику блювотного рефлексу, щоб випорожнити шлунок від утворилися речовин. Потім за допомогою соленного водного розчину його промивають. Вживати рідину потрібно у великих кількостях, потім необхідно знову викликати блювоту. Повторювати цю процедуру необхідно до того моменту, поки з організму не почне виходити чиста вода.
 2. Коли інтоксикація організму викликає втрату свідомості необхідно викликати карету швидкої допомоги. Чоловік повинен займати положення напівсидячи або лежати набік, потрібно послабити його верхній одяг, щоб збільшити надходження кисню. Дуже важливий фактор — це правильне положення голови. Коли отруєний втрачає свідомість, він не може здійснювати контроль над діями організму. Що призводить до того, що виходить маса може заблокувати дихальні органи. За допомогою нашатирю можна спробувати привести людину в свідоме стан.

При появі такого наслідки, як алкогольне отруєння, лікування в домашніх умовах необхідно здійснювати тільки при відсутності загрози для життя пацієнта.

Необхідні процедури

Отруєння алкоголем, що робити в домашніх умовах:

 1. Перше що необхідно зробити — це видалити з організму залишки алкоголю.
 2. Потім необхідно прийняти ліки, дія яких полягає у створенні обволікаючий шару слизової оболонки шлунка.
 3. Після цього необхідно зайнятися відновленням мікрофлори і водного балансу організму.

Після того, як проведені заходи першої допомоги, пацієнта необхідно покласти спати. Дуже часто вплив алкоголю на організм виражено блювотними позивами. Коли організм намагається самостійно боротися з впливом токсинів, блювання один із способів очищення. Один або кілька позивів, цілком природні для такого стану. Однак коли позиви тривають протягом тривалого відрізка часу, необхідно прийняття певних заходів.

Боротьба з нападами блювоти

Дуже важливо знати, як зупинити блювоту після алкогольного отруєння правильно, не завдавши хворому сильного шкоди. Для цього потрібно помити голову, використовуючи прохолодну воду. Коли хворий знаходиться у непритомному стані, можна використовувати пакет з льодом, який прикладається до потилиці.

Не можна давати пацієнту багато рідини. Краще всього використовувати такі розчини, як «Регідрон». Протягом дня, після сильного алкогольного отруєння, забороняється вживання їжі та великих кількостей рідини.

Коли дані дії не приносять відчутного результату можна використовувати препарати проти блювоти. Коли при блюванні виходять масах міститься невелика кількість кров’яних згустків і жовч, необхідно негайно викликати лікаря.

Після того як блювотні позиви закінчилися, хворому потрібно прийом ентеросорбентів. Такі засоби, потрапляючи в організм, вступають в реакцію з токсинами і виводить їх. Ці ліки необхідно приймати окремо від інших медикаментозних засобів, для того щоб їх ефективність не знижувала свого максимуму. Розрив між прийомами повинен становити близько двох годин. Допомагає при алкогольному отруєнні таке просте засіб, як активоване вугілля. Це ліки можна застосовувати як перед вживанням алкоголю, так і після.

Поширені помилки

Багато людей не знають що робити при алкогольному отруєнні, в результаті чого інтоксикація організму лише посилюється. Однією з найпоширеніших помилок є вживання аспірину. Його прийом дозволяється тільки після того, як організм позбутися алкогольних продуктів. Спільна дія алкоголю і аспірину може викликати непередбачувані наслідки.

Те ж саме стосується і ліків, що володіють снодійним ефектом. Під дією алкоголю нервова система відчуває сильне пригнічення, а подібні препарати здатні викликати сильні збої в її роботі.

Що робити з наслідками

Похмільний сидром — одна з ознак сильного виснаження організму в результаті вживання алкоголю. Для того щоб полегшити його необхідно використовувати ентеросорбенти і ліки від головного болю.

Перебуваючи в такому стані дуже важливо вживати якомога більше рідини. Для цього підійде зелений чай або мінеральна вода без газу. Вживання кисломолочних продуктів також позитивно впливає на організм. Для того щоб відчути себе краще, можна вийти на вулицю подихати свіжим повітрям.

За темою:  Скільки коштує закодуватися від алкоголю

MAXCACHE: 0.38MB/0.00791 sec