Пивний алкоголізм лікування в домашніх умовах

Проблема алкоголізму – це лихо світового масштабу і зачіпає вона дуже багатьох людей. Але, якщо зловживання міцним спиртним насторожує відразу, то звичка пити ароматне хмільне не так турбує людей. Це ж пиво, слабенький і підбадьорливий напій.

Але і від хмелю може розвинутися залежність, адже в ньому також міститься певна концентрація етилового спирту. І несе для людини не меншу небезпеку і загрозу здоров’ю. Позбавлятися від хмільний залежно слід обов’язково. А як позбутися від пивної залежності самостійно і чи можна з нею впоратися в домашніх умовах?

Особливості пивного пристрасті

Залежність від пива – явище досить поширене. І така проблема регулярно набирає обертів, перетворюючись на справжнього монстра, що загрожує здоров’ю мільйонів людей. Чому залежність від пива настільки популярна? На це є ряд пояснень:

 1. Ставлення до пива, як до легкого і абсолютно невинному напою.
 2. Вплив агресивної реклами, схиляє до вживання хмелю молодих людей.
 3. Терпимість у соціумі. На відміну від горілки, пиво не викликає осуду і неприязні у оточуючих.
 4. Приємний смак. Ароматний хміль приносить споживачеві відчуття розслаблення і приємного заспокоєння. Звичка розслаблятися подібним чином і переростає в стійку залежність.

До речі, діагнозу «пивний алкоголізм» в медичній практиці не існує, це захворювання має неофіційний характер. І подібна форма пристрасті володіє власними особливостями.

Особливості пивного пристрасті і змусили наркологів звернути увагу на існування проблеми, заговорити про це вигляді залежності.

Щоб зрозуміти, як успішно позбутися пивного алкоголізму, слід досконало знати цю проблему, а зокрема її нюанси. Це наступні фактори:

Непомітне звикання

Основна особливість пивного пристрасті – це його тихе розвиток. Залежність від пива формує практично непомітно для людини, приходячи до нього під маскою розслаблення та приємного умиротворення після вживання напою. Адже неважливо, в якому закамуфльованому вигляді в організм надходить етанол – смачні коктейлі, тонізуючі джин-тоніки, ігристе шампанське, ароматний ель.

Тут головне, що етиловий спирт проникає в організм, де і починає свою руйнівну діяльність. А розвитку пивного пристрасті відбувається непомітно, але неухильно. І з кожним днем людині потрібно все більша порція хмелю.

Швидкий розвиток соматичних патологій

Злісне зловживання пивом дуже швидко призводить до формування у особистості різних соматичних проблем. До речі, всі соматичні ознаки при розвитку пивного алкоголізму незмінно призводять до формування у людини і розладів психічного плану. Особливо страждають:

 1. Серце. Серцевий орган значно збільшується в розмірах за рахунок великого розростання на ньому жирової клітковини. Даний синдром медики називають «пивне серце».
 2. Печінка. Точно такі ж процеси спостерігаються і в печінці. Нормальна і здорова печінкова тканина поступово заміщується на жирову, що призводить до поступового розвитку цирозу.
За темою:  Блювотний засіб при алкоголізмі

Відсутність фізичної залежності

До особливостей пивного алкоголізму відносять той факт, що при такому пристрасть практично непомітна фізична залежність. Вона компенсується найсильнішою психологічної тягою.

При пивному алкоголізмі майже ніколи не зустрічається прояв абстиненції, з його класичної симптоматикою.

А ось психічна тяга скуштувати ароматного хмелю перевищує всі допустимі норми. Часом навіть затьмарює собою потреби сім’ї і потреби близьких.

Складність терапії

Ще однією суттєвою особливістю пивної залежності є складнощі, що виникають при його лікуванні. Саме таких хворих особливо складно переконати в тому, що у них є ця проблема. Адже, на жаль, термін «алкоголізм» занадто міцно пов’язаний з горілкою, самогоном, бренді та інших міцних. До пива таке захворювання приписати досить складно.

Виявляємо пивну залежність

Встановлює і діагностує проблему, звичайно, нарколог. Але існує ряд критеріїв, за якими можна розпізнати наявну біду і самостійно. Слід насторожитися, якщо відзначаються наступні ознаки пивної залежності:

 • поява постійних головних болів;
 • формування видимого «пивного» живота;
 • проблеми зі сном (безсоння вночі і сонливість вдень);
 • пиво вживається щоденно у кількості більше літра;
 • тепер пиво п’ється відразу, як тільки чоловік підвівся в ліжку;
 • нездатність розслабитися іншим способом, крім споживання пива;
 • зниження потенції, яке відбувається через надлишок жіночих гормонів, присутніх в хмелі;
 • при відсутності хмелю настрій людини помітно псується, стає дратівливим і агресивним;
 • видима зміна типу сп’яніння, якщо раніше вживання хмільного напою приносило бажання поговорити, пожартувати, то тепер більше проявляється дратівливість і конфліктність.

Пивний алкоголізм: лікування в домашніх умовах

Пристрасть до ароматного хмелю лікувати дуже складно, адже при лікуванні даної проблеми необхідно, щоб залежний повністю визнав її у себе. Щодо пива цього дуже важко досягти. Звичайно, самий ефективний результат вийде, якщо проводити реабілітацію в умовах клініки. Але, при неможливості це зробити, зайнятися терапією можна і вдома.

Перш ніж з’ясовувати, як лікувати пивний алкоголізм у чоловіків і жінок, слід попередньо відвідати нарколога та отримати потрібні рекомендації. Зокрема, при використанні певних народних засобів для лікування залежності.

Щоб домашня терапія принесла свої результати, найважливішим кроком стає визнання проблеми у хворого і наявність бажання одужати. Всі методи, спрямовані на лікування від пивного алкоголізму, можна підрозділити на три етапи. Вони проводяться одночасно.

Терапія фізичної пристрасті

Хоч воно і виявляється в дуже малій мірі при пивному алкоголізмі, але все-таки присутня. Особливо після виходу хворого з пивного запійного стану. В цьому випадку йому необхідно заповнити втрачені запаси мінералів і вітамінів. А допоможе у цьому визначене меню, де у великій кількості присутні:

 • яйця;
 • гарбуз;
 • брусниця;
 • абрикоси;
 • обліпиха;
 • цитрусові;
 • пісне м’ясо;
 • квашена капуста.
За темою:  Скільки таблеток активованого вугілля треба випити

Дані продукти володіють великим запасом необхідних нутрієнтів (біологічно активні елементи). Ці сполуки є надзвичайно важливими для ослабленого організму в період його відновлення. Принесуть відчутну користь помірні заняття спортом, водні процедури і просто прогулянки на свіжому повітрі.

Встановлено, що всі ознаки фізичного пристрасті до вживання пива проходять через 1-1,5 місяця.

Терапія психологічного пристрасті

Найважче людині справитися при пивному алкоголізмі з психологічною залежністю. Для цього слід докласти чимало зусиль та здійснити наступні кроки:

 1. Прийняти беззастережну рішення розлучитися з пивом.
 2. Повністю змінити коло свого спілкування і піти від спілкування з «пивними» друзями.
 3. Прийти на прийом до нарколога і отримати від лікаря всі необхідні консультації.
 4. При необхідності бути готовим отримати допомогу і у нарколога-психіатра.

Знайте, що залежність, сформована на психологічному рівні, дуже стійка і часом триває все життя. Слід завжди пам’ятати і навіть після повного вилікування, про можливий рецидив і бути готовим до цього, щоб не звести всі зусилля до нуля.

Лікування народними засобами

Щоб провести курс терапії методами народних знахарів, слід використовувати всі ті кошти, які успішно застосовуються і при лікуванні алкоголізму будь-якого типу. В основному використовуються різні настойки і відвари, які допомагають подолати тягу до пивного алкоголізму.

Але перш ніж вибирати той чи інший рецепт зілля, слід ознайомитися з переліком ситуацій, при яких дане лікування стає неможливим. Зокрема:

 • схильність людини до алергій (деякі з лікарських трав викликають сильну реакцію аж до анафілактичного шоку);
 • жовчнокам’яна хвороба, адже багато рослини володіють жовчогінним ефектом і можуть спровокувати напад недуги, змусивши камінчики рухатися.

Трав’яні настої. Допомагають перенести вимушену ізоляцію від улюбленого пива і подолати його відсутність допомагають деякі збори рослин. Для виготовлення цілющого відвару сухе і подрібнену рослинну сировину (10-15 г) запарюють окропом (200 мл) і настоюють 10-15 хвилин. Потім приймають внутрішньо по 20 мл тричі на добу натщесерце. Добре себе зарекомендували такі збори:

 1. Чебрець (4 частини), золототисячник і полин (по 1 частині).
 2. Буквиця і дягель (по 1 частині). Ягоди глоду і звіробій (по 2 частини) і шишки хмелю (5 штук).
 3. Полин, звіробій, м’ята і деревій (по одній частині). Коріння аїру болотного і дягелю, а також ялівцеві ягоди (по ½ частини).

Лікарські чаї

До ефективних методів боротьби з пивним алкоголізмом є численні настої, відвари з лікарських трав, що володіють заспокійливою дією. Такі цілющі напої слід випивати по 9-10 склянок добу. Причому заварювати рослинну сировину можна як окремо, так і з об’єднанням усіх компонентів. Краще всього використовувати:

 • кропиву;
 • брусницю;
 • кульбаба;
 • корінь лопуха;
 • листя берези;
 • чорну смородину.
За темою:  Кодування від алкоголю: відгуки, наслідки

При споживанні лікарських чаїв слід дотримуватися суворої дієти. З раціону необхідно видалити всі важку, жирну їжу. А ось кисломолочна продукція, круп’яні каші та овочеві супчики припадуть до речі.

Лікування без відома пивомана

Якщо людина вперто не хоче визнавати у себе дану проблему, а вона виразно є, можна спробувати пролікувати його і «потайними засобами». Тобто використовувати деякі зілля, прийом які пройдуть непомітно для хворого.

Дані способи формують виникнення огиду у залежного до пива. І як тільки він згодом лише пригубити хмільний напій, у нього почнеться неприємна симптоматика у вигляді нудоти.

Можна використовувати такі, що вважаються найбільш результативними способи:

Димне обкурювання. Оригінальна методика, при якій хворого пригощають ароматним шашличком. Правда, готують його з хитрої технології. М’ясо підсмажується на березових дровах, які щедро обсипаються цукром, а потім рясно окуриваются димом.

Як тільки залежний покуштує блюдо і зап’є його черговий пивний порцією, у нього почнеться нудота. А потім і сформується відраза до самого пива.

Копитняк європейський. Або дикий імбир. При роботі з ним слід поводитися вкрай обережно, так як ця культура є отруйною. Щоб приготувати зілля, слід зробити наступне:

 • у склянці окропу запарити рослинна сировина (15-20 м);
 • залишить для настоювання на півгодини, використовуючи водяну баню;
 • настій довести до кипіння, зняти з вогню і залишити ще на 15-20 хвилин;
 • ретельно профільтрувати і викинути макуха;
 • довести чистою водою до об’єму 200 мл

Приготоване ліки потрібно непомітно підливати в пиво з розрахунку 15 мл на пляшку. Як тільки залежний пригубить свій жаданий напій, у нього трапиться напад нудоти і блювоти.

Лікування пивної залежності – процес складний і тривалий. В ідеалі цей вид пристрасті слід прибирати в умовах стаціонару. До цього і доведеться вдатися, якщо лікування в домашніх умовах не принесло користі. Адже залишати це захворювання без уваги категорично не можна, тим більше, якщо мова йде про здоров’я та життя близьких людей.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00647 sec