Препарат дисульфірам інструкція по застосуванню

Проблема алкоголізму вже давно набула світових масштабів. За даними Росспоживнагляду, тільки в нашій країні за 2016 рік хронічними алкоголіками визнано понад 5 млн людей (6% їх кількості займають підлітки). Міністерство охорони Здоров’я щорічно публікує дані про смертності. Згідно з цією статистикою, щороку в Росії на грунті тривалого пияцтва помирає близько 500 000 чоловік.

Такі сумні показники зростають. Боротьба з алкоголізмом ведеться за всіма напрямами і приносить свої плоди. Багато залежні усвідомлюють наявну проблему і починають лікування. В комплексній терапії від алкозалежності успішно використовується препарат Дисульфірам, інструкція із застосування якого підтверджує спрямованість препарату. Так як саме він діє і чим допомагає?

Суть медикаменту

Головною діючою речовиною, що входить до складу засобу, є дисульфірам. Дана речовина, потрапляючи в організм людини, що страждає від алкогольної залежності, починає активно руйнувати етанол. Одночасно провокуючи розвиток гострої токсичної реакції типу у відповідь на подальший прийом спиртного.

У алкоголіка виробляється стійкий рефлекс – відраза до будь-якого типу спиртним напоям. Людина з працею починає переносити їх запах і навіть зовнішній вигляд.

Дисульфірам випускається у вигляді масляного розчину і таблеток. Склад пігулок різниться і залежить він від способу подальшого використання препарату.

Для імплантації:

 • дисульфірам: 0,1 г;
 • допоміжні інгредієнти: ПЕГ-600, манить і хлорид натрію.

Для перорального (внутрішнього) використання:

 • дисульфірам: 250 мг або 500 мг;
 • додаткові компоненти: МКЦ, дифосфат кальцію, полиоксил 40 стерата, стеаринова кислота, гідроксипропілцелюлоза, натрію крохмаль.

Як діє препарат

Що зрозуміти, що таке Дисульфірам, слід детально вивчити, як саме відбувається його робота. Отже, як тільки засіб надходить всередину, спостерігаються наступні реакції:

 1. Препарат починає інгібувати (знижувати швидкість химреакций) одного з ферментів печінки (ацетальдегіддегідрогеназу). Цей фермент печінковий орган продукує в великій кількості для окислення і нейтралізації продуктів розпаду етилового спирту.
 2. Гальмування виробництво даного ферменту, зупиняється і переробка етанолу на оцтовий альдегід, який починає накопичуватися в організмі.
 3. Великі скупчення цього з’єднання провокує розвиток токсичного отруєння.

Що відчуває людина

Клінічна картина після вживання Дисульфіраму проявляється в ряді неприємних симптомів. Всі відчуття, які відчувають людиною, подібні до тих, які відбуваються при глибокому отруєння організму:

 • запаморочення;
 • загальна слабкість;
 • сильна нудота;
 • різке падіння тиску;
 • розвиток блювотного рефлексу.

Дисульфірам досить швидко і повно (на 75-90%) абсорбується у шлунково-кишковому тракті. Там препарат після інтенсивного метаболізму, виводиться з організму з допомогою сечовидільної системи. Частина залишків (перетворених у сірковуглець) покидає тіло через легені (з допомогою дихання).

Показання до використання

Даний засіб успішно використовується для комплексного лікування алкозалежності будь-якій стадії і профілактики розвитку рецидивів хронічної алкогольної залежності. Також ліки застосовується для терапії нікелевого отруєння хронічного типу.

Дисульфірам: інструкція із застосування, відгуки, ціна

Лікування цим засобом проводиться тільки після повного обстеження людини. Також пацієнт отримує попередження про можливі наслідки після прийому засобу та ускладненнях.

Дисульфірам використовується в терапії двома способами: перорально (у вигляді пігулок) і трансплантациями (внутрім’язовими і підшкірними).

Доза засоби для застосування медикаменту таблетованої форми розраховується індивідуально. У середньому вона становить 0,25—0,5 г щодоби. Шляхом імплантації пацієнту вшиваються 8-10 пігулок. У препарату є свої особливості його використання. Ці наступні нюанси:

 • повторне вживлення препарату здійснюється тільки через 8 місяців з першої трансплантації;
 • на місці введення засобу під шкіру може утворитися невеликий інфільтрат (невелике ущільнення), це нормальна реакція організму.

Побічні дії

Якщо вирішено використовувати препарат Дисульфірам, побічні дії після кодування, які можуть послідувати, не повинні вас лякати. Все не зовсім приємні відчуття пов’язані з дією дисульфіраму. Вони полягають в наступному:

Часто:

 1. Відчуття металевого присмаку в роті.
 2. При наявності колостоми у пацієнта може утворюватися неприємний запах. Це пояснюється утворенням в процесі розпаду дисульфіраму сірковуглецю.

Іноді:

 1. Сплутаність свідомості.
 2. Короткочасна втрата пам’яті.
 3. Загальна слабкість і виснаження (анемія).
 4. Алергії у вигляді свербежу та шкірних висипань.
 5. Неврит нервових закінчень зорового органу (запалення волокон зорового нерва).
 6. Поліневрит (ураження нервів) нижніх кінцівок. При цьому людина відчуває певні труднощі з пересуванням.

Побічні ефекти на тлі тривалого використання:

 1. Розвиток гастриту.
 2. Поява гепатиту.
 3. Загострення поліневриту.
 4. При наявності серцевих захворювань можливий тромбоз мозкових судин.
 5. У рідкісних випадках відзначається поява психозів (схожих з алкогольними).

Наслідки прийому спиртного на фоні лікування

Якщо, незважаючи на всі застереження лікаря пацієнт, що проходить терапію за допомогою Дисульфіраму, все-таки ризикне і продовжить вживати спиртне, йому доведеться зіткнутися з масою неприємних наслідків. Це можуть бути наступні реакції:

 • судоми;
 • набряк мозку;
 • стенокардія;
 • розвиток коми;
 • колапс серця;
 • втрата свідомості;
 • інфарктні стану;
 • дихальна недостатність;
 • розлади неврологічного типу;
 • порушення серцевого ритму (аритмія, тахікардія).

При перевищенні дозування кошти у пацієнта можуть виникнути небезпечні для життя неврологічні порушення, коматозний стан і колапс. У цих випадках препарат відміняють, а людину поміщають у стаціонар, де він проходить лікування, спрямоване на повну детоксикацію організму.

Відгуки пацієнтів

Якщо уважно вивчити всі отримані в процесі терапії думки, можна помітити тенденцію до питань, пов’язаних з таємним використанням кошти. Зазвичай цим цікавляться родичі і близькі людини, що страждає алкоголізмом. Даний препарат насправді користується популярністю і вже допоміг позбавитися від смертельної залежності вже багатьом людям.

Що стосується «таємного» застосування, медики категорично не рекомендують займатися самолікуванням. Адже хворий, не попереджений про появу небезпечних наслідків-за подальшого прийому спиртного, може погіршити своє становище і різко погіршити ситуацію.

За твердженням наркологів лікування Дисульфірамом повинно проводитися тільки після бесіди з хворим та попередження його про можливі ускладнення.

Кодування препаратом Дисульфірам здатна принести реальну користь тільки після певного психологічного настрою пацієнта. І дана терапія завжди повинна проводитися осмислено і усвідомлено.

Де купити засіб

Дисульфірам продається в більшості великих аптечних пунктів. Але для його придбання необхідно мати рецепт лікаря. Даний препарат не призначений для вільного продажу. Ціна засобу залежить від виробника. У середньому вона становить:

 1. Для перорального прийому (всередину): 150-1 000 рублів.
 2. Імплантаційні різновиди препарату: 550-2 500 рублів.

Коли Дисульфірам застосовувати забороняється

Як і кожного медикаменту, дане ліки має масу власних протипоказань. Цей список досить великий і включає в себе наступне:

 • онкологія;
 • епілепсія;
 • поліневрит;
 • патології нирок;
 • емфізема легень;
 • цукровий діабет;
 • бронхіальна астма;
 • виразки в гострій стадії;
 • судомні синдроми;
 • патології органів слуху;
 • психічні розлади;
 • печінкова недостатність;
 • туберкульоз у стадії кровохаркання;
 • захворювання очей (глаукома, неврит);
 • захворювання органів кровотворення;
 • вагітність, лактаційний період;
 • гіперчутливість до дисульфираму;
 • тиреотоксикоз (патологічний стан, що формується на тлі надмірного продукування гормонів щитовидної залозою);
 • хвороби серцево-судинної системи (кардіосклероз, аневризма аорти, артеріальна гіпертензія, атеросклероз, інфарктні стану, коронарна недостатність, серцева недостатність).

З особливою обережністю слід лікуватися Дисульфірамом при виразкових патологіях стадії ремісії, серцево-судинних проблемах на фазі компенсації. Також лікарі можуть не призначити Дисульфірам, якщо у пацієнта були вже перенесені психози, ендартеріїти і проблеми з мозковим кровообігом. Впливає і вік людини – у осіб старше 60 років даний вид терапії не можуть провести.

Взаємодія з іншими ліками

Дисульфірам – препарат досить агресивний. При лікуванні даним засобом слід ретельно спостерігати за станом людини. Також слід знати, що ця речовина не взаємодіє з рядом інших медикаментів. Які ліки можна вживати на тлі лікування, описано в наступній таблиці:

Препарат + Дисульфірам Наслідки взаємодії
Антикоагулянти (Варфарин) внутрішні кровотечі, посилення дії ліків
Буспірон поява маніакальних станів
Амітриптилін, Ізоніазид, Клозапін токсичне ураження нервової системи
Хлордіазепоксид сильні запаморочення
Мзониазид сплутаність свідомості, розвиток депресії
Метронідазол, Омепразол, Буспірон, Перфеназин, Флюоксетин, Сертралін, Гуанфацин психози гострого типу і різні порушення в роботі ЦНС
Кофеїн перезбудження
Омеапразол втрата свідомості
Хлорпромазин артеріальна гіпотензія (падіння тиску)
Аскорбінова кислота, Діазепам зниження дії Дисульфіраму
седативні ліки, снодійне, барбітурати сильна загальмованість
Рифампіцин, Кофеїн, Іміпрамін, Дезипрамин, Хлорзоксазон значне зниження виведення залишків даних ліків з організму
Темазепам, Фенітоїн підвищення токсичності препаратів
Цефалоспорини дисульфирамоподобная реакція (симптоми гострого токсичного отруєння)
Этинамат значне підвищення активності та дії даного засобу, що може створити небезпечну для життя ситуацію
Хлорпромазин сильне падіння тиску

Дисульфірам слід зберігати при температурному режимі до +25⁰ С в місцях, недоступних для тварин і дітей. Термін придатності 5 років (для таблетованої форми) і 2 роки для масляних розчинів і засобів, призначених для імплантації.

За темою:  Як відправити алкоголіка на примусове лікування

MAXCACHE: 0.39MB/0.00333 sec