Препарат торпедо від алкоголізму

Алкоголізм не дарма відноситься до розряду найбільш небезпечних, а часом і невиліковних захворювань. Спиртне лише спочатку дарує людині відчуття розслабленості і приємної ейфорії, усуває тривогу і знімає стрес. Через зовсім небагато часу алкогольне захоплення проявляє себе вже у всій сумною красі.

Руйнуються сім’ї, йдуть друзі, втрачається робота, безнадійно погіршується здоров’я. Причому страждає як фізичний, так і психічний стан людини. Настає момент, коли перед алкозалежним постає гостре питання – вибирати собі місце на кладовищі або боротися з пристрастю. Один з ефективних способів боротьби з алкозалежністю – торпеда від алкоголізму або кодування.

У чому суть методу

Кодування торпедо, а саме так називається в народі спосіб хімічного кодування від алкопристрастия, відноситься до своєрідної психологічної установки. Суть процедури досить проста – на шкірі хворого робиться невеликий розріз, куди встановлюється препарат. Це ампулка, наповнена спеціальним з’єднанням.

Хімічна речовина, що міститься в ампулі, активно вступає в реакцію відразу, як тільки в організм людини надходить енна доза спиртного. Причому, перебуваючи у тверезому стані, людина відчуває себе як звичайно.

Дія речовини, укладеного в ємність торпеди, активно вступає в реакцію з метаболітами етанолу і блокує їх подальше розщеплення в сироватці крові. У результаті людина отримує величезний «букет» всіляких неприємних наслідків. Ці фізіологічні реакції схожі з тими, які організм відчуває при сильній інтоксикації:

 • головний біль;
 • сильна спрага;
 • запаморочення;
 • загальна слабкість;
 • блювотні позиви;
 • порушення мови;
 • сильна нудота;
 • уповільнення пульсу;
 • розширення зіниць;
 • порушення свідомості;
 • загальмована міміка;
 • гарячковий блиск очей;
 • загальмованість рухів.

Можна сказати, що препарат торпедо від алкоголізму працює на установці страху. Людини перед процедурою кодування попереджають про появу болісних симптомів, як тільки він вживає спиртне. З’являється страх, який формується на несвідомому рівні і не дозволяє особистості пити.

Чому «торпеда»

Але чому саме торпеда від алкоголізму, що це таке за назву, або ж просто сленг? Справа в тому, що один з найбільш відомих препаратів для кодування називається «Торпедо». Саме цей спосіб і передбачає імплантацію ампули з речовиною під шкіру. З легкої руки «торпедою» стали іменувати та інші методи кодування за допомогою імплантації.

Що використовують

Але, звичайно, одним лише цим препаратом справа не обмежується. Наркологи використовують ряд синтетичних речовин, що володіють тими ж здібностями. Щоб допомогти людині позбутися від смертельної залежності, лікарі можуть застосовувати такі засоби для кодування:

Еспераль

Одна з найбільш популярних і поширених препаратів. Засіб виробництва Франції, діє на основі свого активного інгредієнта – дисульфіраму. Але сучасні медики вже досить рідко використовують Еспераль як метод установки підшкірного імплантату.

Зараз практикуються більш безпечні в планах травматизації способи кодування: використання таблеток Еспераль або гелеве введення. Всі ці методи діють на такій же основі.

Тетурам

Цю торпеду використовують у вигляді невеликих таблеток-капсул. Їх імплантують внутрішньом’язово або імплантують під шкіру. Для досягнення найбільш якісного і тривалого результату наркологи одночасно вживляють відразу 8 пігулок Тетураму. Так само як і Еспераль дане ліки діє на базі дисульфіраму. Цей метод вважається найбільш доступним за ціною, так як вартість самих таблеток невисока.

Радотер

Працює над зникненням тяги до алкоголю все той же дисульфірам. Препарат у вигляді таблеточек вживлюється під шкіру пацієнта. Діє засіб точно також як і його аналоги – підсвідомо формує на рівні відраза до алкоголю шляхом вироблення на прийом спиртного різко негативних і неприємних реакцій.

Продетоксон

В основі даного ліки закладений налтрексон. Цей імплантат переважно використовується для терапії наркоманів з метою позбавлення їх від наркозалежності. Але відмінно себе показує даний засіб і при лікуванні хронічного алкоголізму. Дія цієї речовини засноване на повному блокуванні рецепторів головного мозку, на які діє етанол.

Тому після вживлення імплантату, випивши спиртного, людина просто не отримає очікуваних реакцій. Не буде приємного розслаблення, ейфорії, заспокоєння. Внаслідок цього потяг пити відпадає через непотрібність і неотримання очікуваного ефекту.

Імплантація Продетоксоном вважається найбільш безпечною в плані появи негативних наслідків при порушенні заборони на прийом спиртного. Але така процедура ще й є найдорожчою на вітчизняному ринку кодування від алкоголізму.

Вивитрол

Аналог Продетоксона, даний препарат також працює на базі налтрексону. Але, на відміну від свого побратима, вартість процедури злегка нижче. Вивитрол однаково ефективний у разі лікування наркотичної та алкозалежності. Засіб вводять в чотири прийоми, з одного уколу в тиждень внутрішньом’язово. При цьому місця ін’єкції чергують.

Способів багато і кожен з них має власну вартість. Але, вибираючи метод кодування, гроші не повинні стати основним критерієм. Неважливо, скільки коштує вшити торпеду від алкоголізму, ціна тут варто більш дорога, ніж фінанси. Це повернення людини до тверезого і здорового життя. А дане досягнення безцінне.

Як вшивають торпеду від алкоголізму

Спосіб імплантації будь-яким із зазначених препаратів наркологами провадиться лише у разі виконання хворим деяких обов’язкових умов. Вони наступні:

 1. Перед процедурою імплантування людині не можна вживати будь-які спиртні напої (навіть слабоалкогольні). Підтримувати «сухий» закон доведеться протягом 3-4 діб перед кодуванням. Якщо у людини не вистачає сили волі витримати цей період, його поміщають в клініку, де проводять повну детоксикацію отруєного етанолом організму.
 2. Перш ніж приступати до процедури, людині доведеться пройти процедури різних обстежень. Це необхідно, щоб лікар мав на руках найповнішу карту здоров’я даного пацієнта і був упевнений, що ніяких протипоказань до імплантації немає.
 3. Перед основним заходом людина зобов’язаний дати нарколога письмову розписку, де він пояснює, що згоден з проведенням даної процедури і ознайомлений з наслідками при свавільному вживанні алкоголю. У даному випадку вся відповідальність за проблеми зі здоров’ям лягає на плечі самого пацієнта.

Процедура імплантування

Після того, як всі попередні процедури виконані, протипоказань для імплантації не виявлено, приходить час цього відповідального заходу. Як проходить сама процедура?

 1. Місце ін’єкції ретельно обробляє антисептичним розчином.
 2. Місце розрізу, куди вшивають торпеду від алкоголізму, знеболюється (частіше це сідничний м’яз або район під лопатками). Використовується місцева анестезія.
 3. Шкіра на обраному ділянці акуратно надрізається.
 4. В даний ділянку вводиться капсула з активною діючою речовиною.
 5. Розріз зашивають, на ранку накладається стерильна марлева пов’язка.
 6. Операційне місце щодня перев’язується і обробляється антисептиком аж до загоєння ранки.

Алкогольна проба

Через деякий час після імплантування пацієнту проводиться проба на алкоголь. Дана процедура здійснюється виключно в умовах клініки. Що вона передбачає? Нарколог дає людині невелику дозу спиртного.

Робиться це виключно для того, щоб хворий на своєму досвіді переконався, що торпеда дійсно працює. Людина розуміє, що саме його чекає, якщо він раптом вирішить згадати своє алкогольне минуле. Йому стає погано, з’являється відчуття нудоти, блювання. Різко зростає артеріальний тиск, серцевий ритм, можуть початися судоми.

Дана реакція цілком передбачувана і медики до неї повністю готові. Лікарі негайно повертають пацієнта у нормальний стан. Така проба – невід’ємна частина кодування. Вона дозволяє зрозуміти людині, що саме його буде чекати в разі пияцтва.

Якщо кодування проводиться за допомогою препаратів на основі налтрексону (Вивтрол і Продетоксон), алкогольна проба не проводиться.

Наслідки

У разі коли після проведення імплантації хворий буде строго дотримуватися всіх рекомендацій лікаря і не візьме більше в рот спиртного, абсолютно ніякої шкоди торпеда не принесе. Негативні наслідки можуть виникнути тільки на тлі вживання алкогольних напоїв.

Якщо використовується імплантація з препаратом на основі дисульфіраму, в разі прийому алкоголю (враховуючи всю тяжкість наслідків), людині вимагає допомогу бригади Швидкої.

При поєднанні дисульфіраму та алкоголю (якщо вчасно не ввести людині антидот), справа може закінчитися набряком мозку, відмовою легенів, інсультом, інфарктом і комою.

Якщо використовуються препарати на базі налтрексону, людина може спокійно вживати спиртні напої. Дія цієї речовини засноване на іншому впливі – відсутності очікуваного ефекту від випивки. Але медики не рекомендують ризикувати і при такого роду кодуванні.

Небезпека в даному випадку криється через неконтрольованого прийому спиртного. Людина рясно п’є, щоб все-таки домогтися бажаної ейфорії і відчуття розслаблення, яке все ніяк не приходить. Підсумком може стати важке отруєння з-за надлишку прийнятого алкоголю.

Ускладнення

У разі неграмотного введення медикаментів або неправильного догляду за місцем імплантації або якщо процедуру проводить кодування некваліфікований спеціаліст, можуть статися такі неприємні ускладнення:

 • розбіжність швів;
 • відторгнення вшитою капсули;
 • нагноєння в області введення імплантату;
 • сильні алергічні реакції місцевого характеру.

Протипоказання

Далеко не всім стражденним звільнити себе від полону алкоголю, підходять дані процедури. В основному, протипоказання стосуються використання торпед з дисульфірамом. Це такі моменти:

 • онкологія;
 • вагітність;
 • ниркова недостатність;
 • різні розлади психіки;
 • гострий алкоголізм (стадія запою);
 • захворювання ендокринної системи;
 • цироз печінки (причому навіть на початковому етапі);
 • проблеми в роботі серцево-судинної системи.

Це далеко не весь список строгих протипоказань процедури імплантування. Тому обов’язково хворий алкоголізмом перед кодуванням проходить повне обстеження стану свого здоров’я.

Які маємо висновки

Вшивання торпеди від алкоголізму відгуки має одні з найвищих по позитивного ефекту в порівнянні з іншими способами боротьби з алкозалежністю. Але лікарі застерігають, що кодування не повинно бути єдиним методом боротьби з пияцтвом.

Для досягнення повного і найбільш ефективного результату, вживлення імплантату повинно бути, як частина загального комплексу лікування алкоголізму. Нерідкі випадки, коли стражденний, дочекавшись закінчення терміну кодування, на радощах йшов в глибокий запій, звівши нанівець весь очікуваний ефект.

Тому крім кодування, хворого необхідно відправити на проходження курсу реабілітаційної терапії з роботою психотерапевта і соціального психолога. Кодування – це лише допоміжний, хоча і досить результативний метод. І ефект від нього можливий лише в комплексі з грамотною психокоррекцией особистості.

За темою:  Метод Довженка від алкоголізму відгуки

MAXCACHE: 0.39MB/0.00152 sec