Програма 12 кроків для залежних

Програма 12 кроків для залежних була розроблена в тридцять дев’ятому році минулого століття. Завдяки цьому методу більше мільйона людей змогло успішно подолати згубну пристрасть до алкоголю. Ця методика вперше була використана чиказьким Суспільством Анонімних Алкоголіків. У середині п’ятдесятих програма була видозмінена і стала основним способом реабілітації людей, залежних від наркотиків.

На сьогоднішній день ця методика вважається однією з найбільш ефективних і застосовується для реабілітації від багатьох видів залежності, у безлічі реабілітаційних центів.

Що таке 12 кроків

Складність позбавлення від шкідливих звичок полягає в тому, що людині дуже складно змінити своє життя. Звикаючи до одного стану, він часто не може знайти в собі сили для того, щоб розірвати порочне коло. І тільки 12 крокова програма для алкоголіків допомагає знайти шлях для того, щоб досягти своєї мети.

Спрямованість методики полягає у допомозі залежному усвідомити не тільки те, що він хворий, але і допомогти знайти причину цієї хвороби. Методика вчить визнавати свої поразки і не боятися просити про допомогу. Даний метод був заснований на протестантських навчаннях, тому первісний вигляд мав сильний ухил у релігійну тему.

Сьогодні ідеї про Вищій Силі замінені образами ідеалів, до яких залежний прагне досягти. Що важливо, ці ідеали кожен розуміє по-своєму, що сприяє досягненню важливих результатів лікування.

За фактом, подібний підхід до вирішення проблеми можна порівняти з йогою. І для того щоб досягти досконалості за допомогою йоги, зовсім не потрібно приймати буддизм. Однак йога — це метод впливу на людське тіло, а методика дванадцяти кроків працює безпосередньо з людською психікою.

Суть методу

У програмі дванадцяти кроків можуть брати участь люди, які страждають від таких захворювань, як:

 • наркозалежність;
 • алкоголізм;
 • нікотинова залежність.

Причому за запевненням фахівців, залежність від нікотину можна зарахувати до певного виду наркоманії.

За темою:  Вивитрол: відгуки, ціна, сумісність з алкоголем

Суть даної методики полягає у важливості розбудити в людині почуття сорому і совісті, звернеться до її внутрішнього духу і зміцнити його. Результати, яких досягають учасники, залежать від їх прагнення змінити своє життя. Програма 12 кроків анонімних алкоголіків дозволяє переосмислити багато життєві аспекти і направити своє життя в правильне русло.

Методика використовується як спосіб зцілення у багатьох сучасних центрах реабілітації, а також на зборах груп анонімних наркоманів і алкоголіків. Кожен з учасників цієї програми може поділитися з іншими учасниками своїми проблемами і труднощами з якими він стикається на шляху до зцілення. Що важливо, участь беруть як «новобранці», так і люди, що успішно подолали свою згубну пристрасть.

Перед тим як стати учасником цієї програми, кожен новачок може відвідати кілька занять. Це допомагає зрозуміти значимість і необхідність методу та ознайомитися з практикою групового лікування. Після цього він може записатися в групу. Для того щоб це зробити, йому потрібно знайти більш «досвідченого» партнера, який буде допомагати у вирішенні певних проблем і питань.

Цей чоловік також повинен бути учасником методики 12 кроків. В більшості випадків в партнери вибираються люди, які не вживають алкоголь протягом багатьох місяців. Таке партнерство допомагає значно полегшити багато негативні моменти, пов’язані з синдромом відмови. Більшість з людей беруть участь у подібних групах, навіть після повного позбавлення від залежності продовжують відвідування зборів.

Кожен з кроків методики має велике значення для залежної, дуже важливо, що приступати до нового кроку можна тільки після того, як попередній дасть свої результати. Потрібно розуміти, що така терапія не має релігійного підґрунтя.

Докладніше про кожному кроці

 1. Крок перший, фундаментальний. На цьому етапі дуже важливо визнати свою слабкість в питанні лікування захворювання і складність самої боротьби. Людям, не знайомим з даним методом, подібні підхід може здатися парадоксом, однак це дуже важливий нюанс в методиці лікування.
 2. На другому кроці формуються ідеали, які залежні прагнуть досягти. Важливо не лише сформувати мету, а й способи її досягти.
 3. Третій крок є деякою мантрою. Людина повинна щодня говорити з собою про те, до чого він прагне. Це допомагає не забути про ту мету, яку він переслідує, і виробити певний стимул.
 4. Четверті і п’яті кроки присвячуються аналізу свого життя. Кожен вчинок повинен ретельно зважити і бути оцінений. Кожну помилку треба розглядати окремо і знайти її корінь. Пройшовши ці кроки, людина стає більш спокійним, так як позбавляється від образи, страху і жалості до самого себе. В такі моменти людина стає більш відкритим і охоче йде на контакт з близькими і друзями.
 5. Шостий та сьомий етапи присвячені морального і духовного самовдосконалення. У ці моменти людина починає усвідомлювати всю тяжкість своєї залежності і скільки болю і страждань він приніс своїм близьким. Важливо відштовхнути свій егоїзм і прагнути викорінити негативні властивості характеру. Саме вони штовхають людину на різні вади, до яких відноситься і пияцтво.
 6. На восьмому і дев’ятому кроці важливо здійснити спробу відновити відносини з близькими людьми, які були зруйновані залежністю. Настав час попросити вибачення у всіх, кого ви могли образити або заподіяли якої-небудь шкоди. Здійснюючи цей крок, людина позбавляється від кайданів почуття провини і стає готовий до повернення в соціум.
 7. Десятий крок присвячується щоденного самоаналізу. Розуміючи, як досягти духовної рівноваги, потрібно щодня практикувати і розвивати цю навичку. Спокій і гармонія дуже важливі для реабілітації. Будь-який негатив або прояв бурхливих емоцій можуть стати причиною появи рецидиву. Дуже важливо навчитися тримати під контролем свої почуття.
 8. Крок одинадцятий присвячений ідеалам. У цей момент людині потрібно зрозуміти правильно був закладений фундамент лікування. Наскільки він змінився і придбав ті риси, до яких прагнув. Дуже важливо запитати себе про тих моральних і моральних принципах, яких вдалося досягти і усвідомити.
 9. На дванадцятий крок закріплюється результат, якого досягає учасник групи. Пройшовши довгий етап боротьби з самим собою, людина має стати духовним наставником новачків, допомагаючи їм пройти всі найважчі моменти. Тільки поділяючи таку ношу на двох, можна знизити прояв неприємних симптомів абстинентного синдрому.
За темою:  Молитва від алкоголізму чоловіка

Дванадцять кроків анонімних алкоголіків вчать людину тому, що для отримання радості і щастя в повсякденному житті, зовсім не обов’язково користуватися речовинами, впливають на свідомість. Кожен учасник групи дивується змін в життя і сприймає їх як справжнє диво.

MAXCACHE: 0.38MB/0.00456 sec