Реабілітаційні центри для алкоголіків

Центр реабілітації алкоголізму створений для того, щоб люди, які страждають від згубної пристрасті до алкоголю, змогли покінчити зі своєю шкідливою звичкою. Ця хвороба настільки сильна, що впоратися з нею самостійно у багатьох випадках не представляється можливим. В таких установах кваліфікований персонал допомагає пацієнтам пройти курс лікування. Тривалість такого курсу становить кілька місяців, однак в запущених випадках, для повного одужання може знадобитися кілька років. Більшість з таких центрів допомагають усім бажаючим абсолютно безкоштовно.

Алкоголізм, як і наркоманія – пристрасті, які повністю змінюють людське життя. Людина втрачає буквально все: свою особистість, здоров’я та місце в соціумі. При відсутності необхідного лікування, алкоголік падає на соціальне дно, а його дні закінчуються в сильних муках.

Алкогольні напої – одна з сфер користується популярністю у кожного прошарку населення. Ми часто використовуємо цей продукт для того, щоб скрасити святкування або розслабитися після важкого робочого дня. Всього пляшка пива, спожита після роботи, може стати причиною розвитку важкої хвороби.

Важливо усвідомлювати, що в кожному алкогольному продукті міститься отрута нейропаралитического дії. Його вплив на центральну нервову систему носить руйнівний характер. Алкоголізм – проблема, що має психологічне підґрунтя. Людина знаходиться в постійній залежності від потреби всі вживання великих доз алкоголю. Якщо вчасно не перервати це порочне коло, то хвороба може набути більш важку форму. Піддалися впливу цієї згубної звички можна визначити завдяки наявності наступних ознак:

  • часте стан сп’яніння;
  • проблеми зі здоров’ям;
  • відсутність тонусу;
  • напади агресії;
  • відсутність апетиту;
  • апатія і стан близький до депресії.

На думку фахівців, дане захворювання можна зарахувати до списку хронічних. В більшості випадків цей діагноз супроводжує людину все подальше життя. Захоплення алкоголем може стати причиною таких захворювань, як цироз, панкреатит і навіть інсульт. Часто у алкоголіків діагностуються різні захворювання серцевого характеру і проблеми з артеріальним тиском. Зловживання алкоголем може стати причиною появи деяких видів онкології.

Про реабілітаційних центрах

Реабілітаційний центр для алкоголіків – спеціальна установа, де людина проходить лікування від своєї залежності під наглядом фахівців. У даних центрах надається допомога всім бажаючим, у тому числі людям, залежним від вживання наркотиків і тютюну.

Перед тим як приступити до лікування, людина повинна пройти безліч спеціальних аналізів для того, щоб виявити стадію, на якій знаходиться хвороба. Крім цього, дуже важливо вивести людину зі стану запою, якщо таке має місце.

Тривалість періоду реабілітації безпосередньо залежить від тяжкості захворювання. При необхідності до роботи з пацієнтом підключаються і психології, так як більш важкі форми алкоголізму зачіпають певні психологічні рівні.

За темою:  Як зупинити блювоту після алкогольного отруєння

Важливо розуміти, що безкоштовна реабілітація алкоголіків має безліч відмінностей від спеціальних наркологічних лікарень. У наркології, курс лікування спрямований на використання медикаментозних засобів, які сприяють виведення з запою, а також впливають на організм хворого таким чином, що у нього з’являється відраза до алкоголю.

На відміну від них, в центрах реабілітації лікування спрямоване на відновлення організму і психологічного здоров’я. На території Російської Федерації, майже в кожному великому місті існують подібні центри. Вони розташовуються на периферії, далеко від міського шуму і суєти, для того щоб кожен пацієнт відчув себе єдиним цілим з природою і знайшов точки зіткнення з самим собою. Цей аспект дуже важливий для створення певної атмосфери, в який пацієнт отримає довіру до фахівців і зможе перед ними повністю розкритися.

Весь курс реабілітації побудований на добровільних починаннях. Тільки при наявності у пацієнта бажання позбутися своєї недуги, можна говорити про ефективність лікування. Коли хворий не усвідомлює всієї згубність своєї пристрасті, лікування не приносить належного ефекту.

В реабілітаційний центр алкоголізму більшість пацієнтів потрапляють тільки після того, як пройдуть певне лікування в наркологічній клініці. Перед відвідуванням такого місця, дуже важливо проконсультуватися з наркологом.

Вся суть лікування в подібних закладах полягає у вжитті заходів, які сприяють подоланню ймовірність розвитку рецидивів. Досвідчені психологи допомагають пацієнту усвідомити, що більшість труднощів можна пережити і без прикладання до пляшки. Дуже важливо усвідомлювати, що пристрасть до алкоголю йде «з голови», а не з внутрішніх органів. Хоча більшість алкоголіків і стверджують зовсім протилежне, потрібно розуміти, що їх слова спрямовані на викликання жалості до їх стану.

Коли втомлені родичі від постійних запоїв хворого йдуть на крайні заходи у вигляді кодування, це вирішує їхні проблеми, а не проблеми хворого. Подібні походи лише збільшують тривалість позбавлення від шкідливої звички, а інколи і значно зменшують шанс на позитивний результат.

У реабілітаційних центрах робота проводиться не тільки з підопічними самого центру, але і з найближчим оточенням людини. Саме від цих людей залежить адаптація хворого в соціумі. Завдяки роботі психолога, виявляється не тільки причина появи хвороби, але і способи для повного позбавлення від потреби в алкоголі.

Як зробити вибір

Реабілітаційні центри для алкоголіків безкоштовно обслуговують кожної людини, що потребує лікування. Зупинити свій вибір на одному з них досить складно. Для цього необхідно спиратися на те, наскільки багатий досвід роботи даної установи, хто є його спонсором та відгуки фахівців. Завдяки цим трьом основним чинникам, можна скласти думку про якість лікування захворювань.

За темою:  Молитва від алкоголізму чоловіка

Дуже важливо, щоб центр був розташований недалеко від місця проживання хворого. Переїзд в інші міста та регіони, нехай навіть на деякий час, може викликати певні труднощі. Найчастіше вони пов’язані з відсутністю можливості у друзів і близьких здійснювати візити до пацієнта. Важливо розуміти, що підтримка близьких людей відіграє значущу роль у цій делікатній справі.

Далеко не кожен центр може дозволити собі надавати допомогу населенню на безоплатній основі. У деяких безкоштовних центрах, хворому все одно знадобиться зробити певні фінансові витрати на необхідні ліки і деякі аналізи.

При виборі центру – головне не попастися в руки шахраїв, потрібно усвідомлювати, що курс реабілітації хоч і займає тривалий проміжок часу, але не може тривати роками.

Коли вам пропонують пройти кілька курсів лікування тривалістю в кілька місяців, це може стати причиною появи певних підозр. У цьому разі слід уважно вивчити роботу цього центру, за відгуками в інтернеті. Звичайно, далеко не всім позитивним відгуками можна вірити, але негативні також можуть дати інформацію до роздумів.

Перед відправленням в реабілітаційний заклад з хворим потрібно провести бесіду. Її спрямованість повинна полягати в тому, що дана міра потрібна в першу чергу йому самому. Якщо з’явиться необхідність, то дану бесіду може провести і психолог з цього закладу.
В першу чергу перевагу краще віддавати тих місцях, про які ви жодного разу не чули від друзів або знайомих. У подібному випадку ви зможете уникнути різних обманів з боку шахраїв.

Кожний з подібних центрів для підняття свого престижу повинен здійснювати наступні кроки:

  1. Проводити профілактичні бесіди з населенням про користь ведення ЗСЖ.
  2. Працювати з соціально незахищеною верствою населення.

Подібні заходи тягнуть за собою підвищення довіри до подібних установ. У завдання подібних центрів входить не тільки реабілітація залежної людини, але і анонімна консультація, під час якої пацієнта мотивують зробити перший крок на шлях до тверезого життя. Після курсу реабілітації дуже важливо допомогти людині знайти своє місце в соціумі. Багато алкоголіки віддають кілька років своїй пристрасті до пляшки. У результаті подібної ситуації, пройшовши курс лікування, вони не знають, чим зайняти свій вільний час.

Коли виникає необхідність допомоги оточуючих людей, службовці реабілітаційного центру можуть направити пацієнта на збори групи анонімних алкоголіків. Подібні заходи допомагають не тільки успішно реабілітуватися, але і знайти правильне вплив на саму проблему.

За темою:  Від чого допомагає порошок Регідрон

Робота таких центрів базується на допомогу в соціальній адаптації та психологічної підтримки людини, що страждає від залежності. У цих закладах людям допомагають відновити свої трудові навички. Дуже важливо, що подібні центри повинні проводити роз’яснювальні роботи з родичами хворого про те, як важливо в перший період запобігти появі рецидивів.

Важливо відзначити, що більшість центрів не мають права використовувати медикаментозні методи лікування. Даним профілем послуг займаються тільки спеціальні наркологічні клініки. Надавати подібні послуги центр може тільки при наявності спеціального сертифікату та ліцензії.

При першому попаданні в центр не варто відразу ж підписувати пропоновані папери. Ви маєте повне право ознайомитися з його роботою та методами лікування. У тому випадку, якщо центр не надає подібну інформацію, варто замислитися про його сумнівної діяльності. Крім цього, працівники даних установ зобов’язані надати відвідувачу гарантію повної анонімності лікування.

Прийміть до уваги, що в більшості платних центрів, в ситуаціях, коли у пацієнта після проходження курсу реабілітації відбувається зрив, даний центр зобов’язаний запропонувати ще один курс на безоплатній основі.

Подібні місця повинні викликати у людини відчуття захищеності, розслабленості і комфорту. Лікування повинно здійснюватися у формі стаціонару, а не періодичного відвідування центру. Перед тим як податися на реабілітацію, необхідно пройти кілька аналізів. У числі потрібних заходів може бути і генетичний аналіз, так як більшість залежностей носять спадковий характер.

Особливу увагу лікарів має бути спрямоване на усунення різних ускладнень, які з’являються на тлі тривалої залежності від спиртовмісних напоїв. Для лікування кожного хворого складається індивідуальна програма.

У тому випадку, коли співробітники подібних установ пропонують пройти загальний курс лікування, від послуг цього центру краще всього відмовитися. Лікування повинне бути засноване на ступені тяжкості захворювання та індивідуальних особливостей організму хворого.

На території центрів повинні бути кабінети як для групових, так і індивідуальних занять. Спостереження за хворим повинно здійснюватися безупинно. Дуже важливо, що харчування повинно надаватися саме центром, так як збалансований і правильний раціон запорука успішного одужання.

Для того щоб не стати частим відвідувачем подібних закладів і не потрапити в наркологічний диспансер, потрібно вміти вчасно зупинитися. Якщо ви відчуваєте, що перебуваєте під владою алкоголю, потрібно знайти в собі сили зробити крок назустріч своєму здоров’ю і звернутися за кваліфікованою медичною допомогою.

MAXCACHE: 0.39MB/0.01162 sec