Симптоми отруєння метанолом: перші ознаки

Метиловий спирт, що має хімічну формулу CH3OH, за своєю природою є розчинником. Він володіє певним гірким присмаком і гострим запахом вина. На основі пари цієї рідини виготовляються різні суміші, які є не тільки легко займисті, але і вибухонебезпечними. Чистий метанол настільки легко воспламеним, що закипає при температурі плюс шістдесят чотири градуси за Цельсієм. Саме ця рідина є причиною інтоксикації організму, коли людина вживає неякісний алкоголь. Перші ознаки отруєння і в чому полягає невідкладна допомога, буде розглянуто нижче.

Сфера застосування

Метиловий спирт і рідини, що містять в собі цей компонент – основна складова, що застосовується у багатьох промислових галузях. Він використовується для процесів екстрагування і денатурирования, фармацевтики та парфумерії. Завдяки її властивостям, цю рідину використовують для створення фарбувальних засобів і розчинників. Часто даний продукт використовується в медицині, з допомогою нього в мед лабораторії фіксують кровоносні мазки.

Метиловий спирт називається технічним, завдяки тому факту, що використовується лише на виробництві. Для його виготовлення використовуються відходи деревообробного виробництва. По своїй структурі метил є одноатомным спиртом, який зарахований до категорії токсичних наркотичних речовин. Його вживання всередину, справляє руйнівний вплив на центральну нервову систему та стан судин.

Серед різних видів отруєнь, отриманих в умовах будинку, ознаки отруєння метиловим спиртом мають яскраво виражені симптоми, і вимагає негайного втручання фахівців. При зволіканні, підвищується ризик летального результату.

Як розпізнати метанол, що міститься в алкоголі

Небезпека отруєння метанолом дуже висока завдяки тому, що дана рідина майже не має відмінностей від етанолу і винного спирту. Всі ці рідини мають однакові якості, і розрізнити їх без визначених навичок досить проблематично. Метил має той же смак, запах та прозорість, як і більшість складів, які використовуються для приготування алкоголю.

Коли людина має деякі сумніви щодо якості рідини, що знаходиться перед ним, краще всього відмовитися від її вживання всередину. Існують і спеціальні заходи, які дозволяють виявити зміст метилу у складі алкоголю.

Для того щоб розпізнати зміст технічного спирту алкогольної продукції, можна скористатися картоплею. Цей коренеплід є відмінним індикатором, за допомогою якого можна визначити вміст токсинів. Для цього, невеликий шматок очищеної картоплі поміщається в ємність рідиною. Час, необхідний для завершення хімічних реакцій становить дві години. За цей час коренеплід може змінити свій природний колір блідо-рожевий. Коли це відбувається, можна з упевненістю говорити про те, що в складі рідини міститься метил.

Деякі фахівці говорять про те, що перевірити якість алкогольного продукту можна за допомогою вогню. Для цього достатньо налити кілька крапель рідини в столову ложку, а потім підпалити. Коли в кольорі полум’я переважають зелені відтінки – це говорить про те, що дана рідина має серед своїх компонентів технічні спирти. Пам’ятайте про те, що колір полум’я питного спирту повинен бути синім.

За темою:  Таблетки викликають огиду до алкоголю

Один з найбільш точних методів для визначення якості продукту, що знаходиться перед вами, – це проведення формальдегідної проби. Для цього необхідні:

  • ємність з рідиною;
  • запальничка;
  • маленький шматочок мідного дроту;
  • пасатижі.

У пассатижах затискається дріт і нагрівається до такого стану, що її колір набуває білі відтінки. Після того як це сталося, її опускають в ємність з рідиною. При появі будь-яких сторонніх запахів можна говорити про те, що в рідині міститься технічний спирт. Подібну рідина вживати не варто, так як лікування отруєння метиловим спиртом дуже складне. Отруєння цією речовиною настільки швидко порушує роботу внутрішніх органів і отруює організм, що бригада швидкої допомоги не завжди встигає допомогти хворому, вколов антидот.

Як себе убезпечити

Для того щоб убезпечити себе від можливого отруєння на грунті вживання неякісного алкоголю, рекомендується використовувати продукцію тільки спеціалізованих магазинів. Товар подібних «торгових точок» володіє необхідними сертифікатами якості та торговими ліцензіями.

До продукції незнайомих магазинів і ларьків необхідно ставитися обережно, так як вживання спиртних напоїв сумнівного походження може привести до плачевного результату. Дуже часто причиною отруєння метанолом є те, що людина набуває «елітний» алкоголь у незнайомих осіб, за «великою» знижку. Подібні продукти можуть бути розлиті в спеціальному цеху, де основний промисел — підробка якісного спиртного. Для цього використовуються різні компоненти, серед яких барвники, розчинники і багато інші отруйні хімікати.

Дія метанолу на організм

Цей токсин здатний впливати на стан організму не тільки через систему шлунково-кишкового тракту, але і через шкірні покриви, органи дихання. Однак ці явища носять одиничний характер, і більшість людей отримують величезну порцію токсинів саме при вживанні рідини всередину.

За статистикою, найчастіше від отруєння метанолом страждають алкоголіки з певним стажем. Подібна залежність стає причиною падіння людей на фінансове дно, у зв’язку з чим, вони купують такі рідини, як денатураты і політури. Саме в цих складах метиловий спирт є головним компонентом.

У дуже рідкісних випадках метил знаходиться і в складі якісної продукції, що випускається заводом. Це може статися через помилку на виробництві або навмисної підміни одного продукту на інший.

Небезпека токсину

Симптоми отруєння метанолом настільки яскраві, що визначити інтоксикацію даними отрутою не складе труднощів навіть людині, що не має медичного досвіду. Речовина, завдяки своїй підвищеної розчинності, легко всмоктується стінками шлунка, звідки потрапляє в кровотік. Разносясь по кожній клітині організму, метанол починає накопичуватися у тканинах. Для того щоб вивести його, необхідний досить тривалий відрізок часу, що становить близько тижня.

За темою:  Крапельниця від алкоголю на дому

Дуже важливо розуміти, що небезпеку для життя представляє не тільки сам технічний продукт, але рідині, де його концентрація перевищує десять відсотків. Намагатися отримати п’янкий ефект від вживання подібних продуктів категорично заборонено, це може вилитися летальним результатом. У самому технічному спирті відсоток вмісту метилу досить низький і становить всього дванадцять відсотків.

Перші симптоми отруєння можна спостерігати вже після вживання п’яти міліграмів чистої метилу, якщо ця доза буде перевищена, передбачити наслідки не зможе жоден фахівець.

Сприйнятливість до цього токсину залежить від індивідуальних особливостей організму та стану здоров’я. За науковими даними, для настання летального результату, достатньо вживання чистого метилу в кількості тридцяти міліграмів. Дана доза сприяє розвитку пригнічення органів дихальної системи, що призводить до смерті від задухи.

Коли спожита доза становить близько двісті міліграмів, швидкість розвитку патологій складає лічені години. Токсин настільки швидко розлітається по внутрішнім органам, що деякі з них відмовляють вже через дві години, після вживання спирту.

При попаданні цього складу всередину, насамперед страждає печінка. В результаті взаємодії певних ферментів і метилу, утворюються вкрай небезпечні токсичні сполуки. Ці сполуки руйнують кислотно-лужний баланс, що призводить до розвитку екзогенного ацидозу.
Крім цього, уражаються зорові органи. Метил діє на них таким чином, що викликає відшарування сітківки і дистрофію зорового нерва. У лічені години після вживання метанолу, людина починає страждати від нестачі кисню.

Саме ця речовина стає причиною пригнічення механізмів роботи центральної нервової системи. За даними лікарів, можна сказати про те, що велика частина шкідливих речовин осідає в нирках і лише п’ятнадцять відсотків цих токсинів потрапляють в легені.

Симптоматика

Фахівці галузі токсикології підрозділяють інтоксикацію організму метанолом на дві категорії:

  • гостру;
  • хронічну.

Хронічна форма небезпечна в першу чергу тим, що симптоми отруєння проявляються не відразу, а тільки після того, як зміст метилу в організмі досягне певного значення.

Гостра форма отруєння спостерігається через три години після вживання рідини. При хорошому імунітеті і відсутність хронічних захворювань, токсинів потрібно більше часу для того, щоб поширити свій згубний вплив. У подібному випадку симптоми можуть з’явитися через десять годин після вживання рідини.

Отруєння метиловим спиртом має наступні симптоми:

  • сильний головний біль та напади запаморочення;
  • поява почуття нудоти і болю в області шлунка;
  • блювота і діарея;
  • збільшення зіниць і відсутність реакції на яскраве освячення.

У цей момент людина відчуває явні проблеми з роботою вестибулярного апарату, хоча ознаки сп’яніння майже відсутні. Хворий може відчувати сильний біль у лівому підребер’ї, причиною якої є збільшення печінки.

За темою:  Гриб гнойовик від алкоголізму: де купити в аптеці

Спостерігаються і зміни кольору шкірного покриву, який набуває синюватий відтінок. Головні симптоми легкої стадії інтоксикації полягає в зміні кольору очного білка і проблеми із зором. Дуже часто пацієнти скаржаться на появу пелени і плям перед очима.

Перша допомога при отруєнні метиловим спиртом, є екстреної необхідністю, коли інтоксикація організму має тяжку ступінь. У цей момент відбуваються не тільки зміни на фізіологічному рівні. Страждає і психічне здоров’я хворого. Це виражається в нервовому збудженні і прояві безпричинної агресії. Колір шкірних покривів стає блідо-синім, частішає серцебиття і падають показники артеріального тиску.

В такому стані людина відчуває проблеми з орієнтацією в просторі. Часто у хворого спостерігаються судоми кінцівок, слідом за якими настає летальний результат.

Порядок дій при інтоксикації метанолом

У першу чергу потрібно викликати бригаду швидкої допомоги, а потім приступити до прочищення шлунка. Важливо знати, чим промивати шлунок при отруєнні метиловим спиртом. Для цього найкраще скористатися розчином харчової соди або марганцівки. Після промивання шлунка хворому необхідно вживати якомога більше рідини.

Фахівці рекомендують скористатися міцними алкогольними напоями з великою концентрацією етилового спирту. Дозування повинна становити близько половини міліграма на кілограм живої ваги. Мало хто знає, але етил єдиний антидот при отруєнні метиловим спиртом. Саме якісний алкоголь використовується як протиотруту. Для того щоб не допустити катастрофічних наслідків, його слід прийняти якомога раніше.

Наслідки метилової інтоксикації

На жаль, уникнути наслідків вживання неякісного алкоголю та отруєння на цьому грунті не завжди вдається. Вчасно вжиті заходи, грамотно складений курс терапії, лише сприяють мінімізації збитку, який метанол приносить в організм.

Протягом тривалого часу людина страждає від порушень роботи зорових органів, які можуть стати причиною розвитку незворотних наслідків у вигляді втрати зору. Хворі часто страждають від порушень роботи мозкових відділів, що відповідають за короткочасну пам’ять.

Часто у таких пацієнтів спостерігаються мігрені тривалістю в кілька днів і серйозні порушення в роботі органів шлунково-кишкового тракту. Подібні проблеми з організмом можуть стати причиною втрати працездатності. У зв’язку з цим таким людям присвоюється інвалідність. Для того щоб уникнути жахливих наслідків, потрібно вживати лише якісні продукти.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00794 sec