Синдром відміни що це таке

Проблема алкоголізму є наймасштабнішою і актуальною для всіх країн. За твердженнями медиків, впоратися з цією пристрастю вкрай складно. Алкогольна залежність підступна і небезпечна різними небезпечними наслідками. Одним з таких проявів патології відноситься синдром відміни алкоголю.

У лікарській практиці дане явище отримало назву «абстинентний синдром». Це поєднання різної симптоматики, що виникає після того, як звиклий до спиртного організм раптом втрачає звичної дози етилового спирту. Що таке синдром скасування, чим він небезпечний, що робити в цьому випадку?

Похмілля і абстиненція

Ці два явища часто плутають із-за схожості ряду ознак. Похмільний синдром приходить практично до кожного після вживання надто великої дози спиртного. Але, на відміну від абстиненції, з похміллям можна впоратися власними силами, у цьому випадку деколи допомагає прийом малої дози спиртного.

Алкогольний синдром відміни – це один з яскравих ознак алкоголізму. Щоб прийти в норму і відновитися при даній патології потрібна кваліфікована допомога медиків.

При похмілля неприємна симптоматика зникає, як тільки з організму підуть останні залишки етилового спирту. А при синдромі відміни діагностуються не просто погіршення фізичного стану, але й найтяжчу дисбаланс всіх метаболічних процесів. Чим довше і частіше людина зловживає спиртним, тим вище ризик розвитку абстиненції.

Синдром відміни, що це таке

Медики досі так і не прийшли до спільної думки, що саме дає поштовх до появи абстинентного синдрому. На сьогоднішній момент встановлено, що ця патологія має великий (комплексним) характером, з одночасним приєднанням розладів різного виду:

 • психічних;
 • вегетативних;
 • соматичних;
 • неврологічних.

Поштовхом до появи симптомів стає необхідний (або раптовий) відмова від алкоголесодержащих напоїв. Час, скільки триває синдром відміни алкоголю, по-різному. Тривалість патології здатне варіюватися від 1-2 діб до 3-4 тижнів.

Симптоматика патології

Небезпека алкогольного синдрому відміни полягає в повному і глобальному порушення функціонування практично всіх внутрішніх органів і систем тіла. В результаті тривалого накопичення токсинів і подальшого перезбудження відділу ЦНС, організм реагує бурхливим гормональним сплеском надниркових залоз.

За темою:  Рецепт горілки з перцем від застуди

Дана реакція провокує дестабілізацію роботи рецепторів головного мозку. Це і призводить до появи патології. Медики розмежовують синдром відміни на кілька стадій:

Ступінь Симптоми
легка

підвищене потовиділення;

дратівливість;

скачки настрою;

втрата апетиту;

астенія;

проблеми зі сном

середня

пригніченість;

запаморочення і втрата свідомості;

сильна дратівливість;

відчуття оніміння кінцівок;

важка головний біль;

кошмарні сновидіння;

тремор кінцівок, очей та мови

сильна

поява галюцинацій (слухових і зорових);

посилення бажання випити;

безсоння і нічні кошмари;

важка мігрень;

почастішання серцевого ритму;

рухове занепокоєння

критична (біла гарячка)

присутні всі перераховані вище симптоми, до них додаються:

високий рівень тривожності;

галюцинації змінюються на ілюзорність сприйняття дійсності;

стійке відчуття провини;

непереборне прагнення випити;

депресивний стан;

розвиток психозів;

поява суїцидальних спроб

Біла гарячка

На критичного ступеня розвитку синдрому відміни варто зупинитися більш докладно. Крайня, найважча стадія абстиненції носить назву «алкогольний делірій» (або «біла гарячка» в побуті). Людина, перебуваючи в стані делірію, особливо схильний до прояву суїцидальних спроб.

При білій гарячці висока ймовірність летального результату. Це відбувається з причини серйозних і необоротних вегетативних розладів.

У разі розвитку алкогольного делірію хворому необхідна термінова госпіталізація. Це важке психопатическое стан купірується лише в медичних установах. Лише при своєчасному та інтенсивному лікуванні можна допомогти людині вийти з вкрай небезпечного стану.

Діагностика та лікування синдрому відміни

Алкогольна абстиненція дуже легко піддається діагностиці. Медики ставлять цей діагноз, якщо стан важкого похмільного синдрому відзначається протягом більше 2-3 діб і супроводжується більш ніж трьома симптомами. Точний діагноз ставлять токсикологи, психіатри або наркологи.

Медична терапія патології

В домашніх умовах можливо купірування лише слабкого ступеня синдрому відміни. Догляд за пацієнтом в даному стані вимагає невсипущого контролю медиків. Токсини, отруйні продукти розпаду етилового спирту, які роками накопичувалися в організмі хворого, руйнують практично всі життєво важливі органи.

Одночасно з купіруванням симптомів синдрому відміни, зусилля медиків і направляються на відновлення роботи нирок, печінки, серця. Список лікарських препаратів, які використовуються в даному випадку, великий. Він включається наступні групи ліків:

За темою:  Як читати замовляння від пияцтва на воду

Кальцієві антагоністи (або блокатори кальцієвих каналів). Призначення цих медикаментів спрямовується на усунення негативного впливу кальцію на головний мозок.

При надлишку залишків етилового спирту до мозкових рецепторів починає надходити велика кількість кальцієвих речовин, що призводить до загибелі нейронів мозку.

Найбільш часто при синдромі відміни прописуються наступні медикаменти даної групи:

 • Амплодин;
 • Лацидилин;
 • Фалодипин;
 • Ніфедипін;
 • Нітрендипін;
 • Лерканидипин.

Психотропні засоби. Препарати групи сильних транквілізаторів використовують в самому початку терапії, для зняття соматичних симптомів. Приймаються вони протягом 3-4 діб. Серед даних медикаментів, успішно купирующих галюцинації, марення, агресивність, дратівливість і підвищену тривожність медики зупиняються на наступні препарати:

 • Діазепам;
 • Феназепам;
 • Грандаксин;
 • Галоперидол.

Протисудомні ліки. Ці кошти використовуються для купірування і блокування конвульсивних нападів. У цьому випадку використовуються лікарями найчастіше Вальпроат натрію і Карбамазепін.

До інших медикаментів, які використовуються для лікування синдрому відміни, належать різні магнієві препарати (зняття симптому оніміння), В-адроноблокаторы (для купірування психічних атак і стабілізації тиску). Широко використовують вітамінні комплекси і кисневі коктейлі.

Терапія в домашніх умовах

Лікування синдрому відміни будинку можливе лише при першій стадії патології. Зводиться воно до заходів щодо детоксикації організму. Але навіть і при слабкому ступені хвороби слід дотримуватися всіх рекомендацій лікаря.

Пам’ятайте, що людина, яка перебуває в стані алкогольного синдрому відміни, перебуває в неадекватному стані. Тому не слід ігнорувати пропозиції лікарів госпіталізувати хворого.

Насамперед слід промити шлунок людини. Хорошим помічником стане і клизмирование – за допомогою клізми з ШКТ видаляються всі побічні продукти розпаду етилового спирту. Допоможе очистити організм і зелений чай, до нього варто додати лимон для загального поліпшення стану.

Найкраще лікування – це сон. Хороший відпочинок допоможе відновити порушені функції ЦНС і відверне хворого від бажання випити. Допоможуть впоратися з безсонням різні снодійні препарати. З народних рецептів допомагають медові настоянки і відвари з квіток ромашки.

За темою:  Що зробити щоб чоловік не пив

Щоб приборкати тягу людини до спиртного, можна використовувати один з наступних рецептів:

 1. Звіробій. Суху травичку (25 г) запарити крутим окропом (500 мл). Після двогодинного настоювання цілющу рідину п’ють натщесерце вранці і ввечері по 100 мл
 2. Шишки хмелю. Для виготовлення зілля пару шишок хмелю заливають гарячою водою (250 мл). П’ють засіб перед відходом до сну.
 3. Насіння анісу. Анісове насіння (30 г) запарити окропом (200 мл). Після настоювання (30-40 хвилин) зілля приймають по 50-60 мл до їди.

Корисні поради

Домашні та члени сім’ї, які втомилися від нескінченних п’янок людини, часто не реагують на чергове поганий стан члену родини. Це може призвести до дуже сумних наслідків і розвитку алкогольного делірію. Перебуваючи в стані білої гарячки, людина може завдати шкоди як собі, так і оточуючим.

Тому дуже важливо своєчасно почати терапію. Самим вірним рішенням стає виклик бригади медиків на будинок і госпіталізація алкоголіка. В умовах наркодиспансеру людині буде надана вся необхідна допомога.

Дуже важливо протягом усього часу лікування не дозволити хворому навіть доторкнутися до спиртного.

Купірування синдрому відміни в умовах клініки краще одночасно поєднувати з лікуванням самої алкогольної залежності. Для отримання хорошого і гарантованого результату терапія повинна тривати не менше півроку. Сам реабілітаційний період абстиненції триває близько 2-3 тижнів.

Пам’ятайте, чим раніше хворий отримає кваліфіковану допомогу, тим більше у нього буде шансів на повернення до повноцінного життя. В іншому випадку наслідки можуть стати незворотними і привести до смерті людини.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00665 sec