Способи лікування алкоголізму: нові методи

Алкоголізм у світі сучасної медицини вже давно визнаний хворобою. Хронічної, долготекущей і смертельною. Адже ця патологія повністю стирає у людини всю особистість і безжально руйнує внутрішні органи, формуючись на фізичному і психічному рівні. Дані проблеми в основному вирішують психотерапевти і наркологи, розробляючи курс терапії для залежних.

Фахівці-медики працюють над очищенням тіла від наслідків етанолу, інші «чистять» душу, повертаючи хворого в суспільство. Методик лікування залежності безліч і регулярно з’являються все нові способи лікування алкоголізму. Буде цікаво дізнатися, які шляхи використовують сучасні лікарі, що є нового в терапії алкозалежності.

Лікування стандартне, звичне

Всім знайоме вислів: «Все нове – це добре забуте старе». Правда, сучасні лікарі не забули, а успішно продовжують використовувати перевірені роками методи лікування алкозалежності. Перший крок, який слід зробити для одужання – це відвідати нарколога. Але цього мало.

Причина пристрасть до спиртного криється далеко в куточках підсвідомості людини. При позбавленні його від залежності не обійтися від злагодженої роботи фахівця з наркології та психолога.

Ефективне лікування алкоголізму за звичним методиками і криється в злагодженому тандемі зусиль двох медичних представників. Складається процес з декількох кроків.

Усунення абстиненції

Абстинентним синдромом медики називають стан організму, який звик до постійного надходження в нього алкоголю і вимушеного з якихось причин відмовитися від звичного допінгу. Відсутність етанолу, який став вже звичним доповненням до метаболічних процесів, викликає у людини справжнісінький шок, що супроводжується болісним нездужанням і нестримним бажанням влити в себе чергову порцію спиртного.

Саме в цей момент залежному життєво необхідна допомога лікарів-наркологів, в завдання яких входить повне очищення страждає організму від спиртних метаболітів і переклад роботи внутрішніх органів на нормальне «чисте» функціонування. Для цього використовують цілий ряд медичних процедур, головною з яких стає крапельниця.

Деякі хворі вирішують откапаться в домашніх умовах. Але такий експеримент медиками не схвалюється.

Будинку немає гарантії повної ізоляції доступу людини до спиртного, так і реакції отруєного організму можуть бути дуже непередбачуваними. Зафіксовано вже кілька випадків летального результату при спробі провести домашню крапельницю з виведення з абстинентного синдрому. Дану процедуру краще проводити в умовах клініки під пильним наглядом лікаря.

Реанімування втраченого здоров’я

Після виведення з змученого організму всіх залишків етанолу, людині потрібно відновити покалічені алкоголем внутрішні органи і повернути їх до здорової роботі. На даному етапі фахівцями використовується ряд наступних медикаментів:

 • медикаменти для усунення залишкової абстиненції;
 • засоби для лікування алкогольного розлади психіки;
 • системні препарати, які працюють на придушення тяги до випивки.

Які саме ліки можна використовувати, їх дозування і тривалість прийому визначає лікар. Фахівець враховує стан залежного і наявність різних додаткових хронічних захворювань. Така терапія дуже тривала і деколи затягується на роки. Також дуже великий ризик рецидиву і повернення до пияцтва.

Нові методи лікування алкоголізму

Сучасна медицина не стоїть на місці. Нововведення та інноваційні розробки стосуються і терапевтичних методів лікування алкозалежності. Нові методики терапії різноманітні, але всі вони підпорядковані одній меті викликати й сформувати у хворого відраза до спиртного. Саме це і дає гарантію успішного і тривалої ремісії.

Всі сучасні схеми лікування алкопристрастия включають наступні заходи:

 1. Підшивання.
 2. Кодування.
 3. Апаратне лікування.
 4. Методи психотерапії.
 5. Вплив за допомогою гіпнозу.
 6. Нетрадиційні способи лікування.

Підшивання

Цей метод терапії не можна назвати абсолютно новим. Але хоча їй вже досить багато років, вона вважається однією з найбільш успішних і дієвих. Суть лікування полягає у введенні під шкіру хворого певного медичного препарату. У клініках найбільш часто використовують наступні підшивки:

На основі дисульфіраму. Даний медикамент вважається основним при позбавленні від алкозалежності. Працює цей спосіб на прояві болісної симптоматики відразу після прийняття всередину чергової дози спиртного: від нападу стенокардії до важкого набряку мозку і смерті людини.

Перш ніж провести процедуру, залежного попереджають про наслідки продовження пияцтва і беруть у нього розписку.

З цієї причини препарати з дисульфірамом дійсно є одними з найбільш дієвих та результативних в лікуванні алкоголізму. Частіше медики використовують такі препарати, як:

 • Тетлонг;
 • Тетурам;
 • Алгоминал;
 • Хімзахист;
 • Тетлонг-250;
 • Еспераль (Esperal).

Блокуючі центр задоволення. Дані підшивки працюють на купировании ділянок головного мозку, які відповідають у людини за формування відчуття задоволення, яке з’являється після випивки. Імплант вшивається хворому під місцевою анестезією, вся процедура займає всього півгодини.

Перед її проведенням людина проходить повний курс очищення організму від метаболітів етанолу. Термін дії підшивки становить 5-6 місяців. Цього часу цілком достатньо для одужання. Найчастіше використовують такі засоби, як:

 • Вивитрол;
 • Налтрексон.

Перед проведенням процедури підшивки, людині доведеться 3-7 доби взагалі не доторкатися до спиртного. Сам імплант вводиться в сідничний м’яз або м’які тканини області спини. По закінченні заходу пацієнту перші кілька днів доведеться дотримувати режим, що обмежує будь-яку фізичну активність. На деякий час забути і про водні процедури.

Самі використовувані препарати не приносять людині ніякої шкоди, якщо він веде тверезий спосіб життя. Але сам процес проведення заходу для дуже багатьох виявляється болісним і супроводжується незручностями. За відгуками підшивка особливо дієва при перших стадіях алкогольної залежності.

Кодування

На думку фахівців, це самий ефективний метод лікування алкоголізму. Кодування по своїй суті є стрессово-емоційним способом психотерапії. З його допомогою йде вплив на підсвідомість хворого і формування у нього суворої заборони на вживання алкоголю.

Основоположником способу антиалкогольного кодування є лікар-нарколог Олександр Довженко. Саме цей спеціаліст і розробив дієву методику впливу на підсвідомість особистості.

Сама процедура заснована на звичайній бесіді з хворим. В процесі неї лікар вселяє людині, використовуючи емоційно-стресову манеру діалогу те, що чекає залежного при продовженні вживання спиртного. Даний метод не даремно вважається одним з найбільш результативних – переважна більшість людей, дійсно успішно позбулися від згубної пристрасті після процедури.

Кодування за Довженка володіє масою переваг порівняно з іншими способами лікування):

 • гуманність;
 • анонімність;
 • безпека для людини;
 • простота проведення процедури;
 • висока ступінь результативності;
 • відсутність різних побічних ефектів;
 • для отримання результату досить лише одного сеансу.

При проведенні цього лікування не використовуються ніякі додаткові маніпуляції, медичні втручання. Сама людина знаходиться у повній свідомості і усвідомлює все, що відбувається. Кодування за Довженка формує у хворого стійкий негативний рефлекс до алкоголю без яких-небудь неприємних наслідків для здоров’я.

Апаратне лікування

Використовуючи апаратні сучасні методи лікування алкоголізму, лікарі впливають на мозкові функції пацієнта. Лікарі використовують спеціальні пристрої. За допомогою даного способу терапії у хворого:

 • нормалізується і реанімується робота мозку;
 • повністю усувається бажання і потреба в спиртному;
 • купірує мозкові рецептори, що відповідають за пристрасть до алкоголю і отримання задоволення і випивки.

Найбільш відомою технологією даного способу терапії від алкозалежності є ТЕС-терапія. Ця електростимуляція мозкових відділів була створена спільними зусиллями вчених Цента Транскраніальної Електростимуляції під керівництвом професора нейрофізіолога Валерія Павловича Лебедєва.

В основу даної методики були закладені передові наукові розробки і дослідження. ТЕС-терапія успішно використовується при лікуванні алкозалежності в 18 країнах. Але інноваційного й ефективного методу існує ряд протипоказань. Забороною в даному випадку стає:

 1. Пухлини мозку.
 2. Мозкові важкі травми.
 3. Захворювання ЦНС інфекційної природи.
 4. Сильне травмування шкіри в місцях, призначених для накладання електродів.

Методи психотерапії

Психотерапевтичні способи лікування давно і успішно зарекомендували себе при лікуванні алкозалежності. Сюди входять такі успішні процедури, як:

 • авторська методика терапії Малкіна;
 • психотерапевтичні сеанси за способом Рожнова.

Суть методик полягає у впливі на людину психотерапевтичними установками з метою вироблення необхідних емоційно-вольових установок. Для отримання більш ефективного і гарантованого результату в сеансах лікування беруть участь і члени сім’ї хворого.

Гіпноз

Не менш успішним та ефективним способом лікування алкозалежності є гіпноз. В процесі проведення сеансу хворому вселяється повну байдужість або огиду до будь-яких видів алкоголю, дається установка на тверезий, «чистий» спосіб життя. Але на жаль, даний метод підходить далеко не всім, багато людей не піддаються установок (негипнабельные).

До особливостей гіпнотерапії відноситься і факт, що людина зобов’язана з’явитися на процедуру абсолютно тверезим, в іншому випадку хворий просто не сприйме потрібну інформацію.

Нетрадиційні способи лікування

Крім сучасних розробок в плані боротьби з алкозалежністю, успішно використовуються і різні методики народної медицини. Ці способи можна назвати інноваційними, але їх використання допомагає відновити і підтримувати організм у важкий період терапії. У цих цілях використовується безліч лікарських трав і рослин, що володіють різноманітним впливом на людину.

Для зниження потягу до випивки:

 • дягель;
 • полин;
 • звіробій;
 • золототисячник;
 • чебрець повзучий.

Збори на основі отруйних трав для викликання відрази до алкоголю:

 • чебрець;
 • гриб-гнойовик;
 • плаун-баранець;
 • копитняк європейський.

Ці рослини більш радикальні впливу. При їх використанні у хворого (якщо він вип’є алкоголь) виникає ряд неприємних симптомів (нудота, блювота, головний біль, слабкість). На основі таких властивостей і формується на підсвідомому рівні відраза до пияцтва.

Інші методи лікування

Наркологи, говорячи про нетрадиційні способи терапії алкопристрастия, згадують і такі процедури, як медитацію і акупунктура. Дані методи базуються на повному фізичному розслабленні хворого. Звільненому від стресу і оточуючих проблем, людині легше усвідомити головну причину своєї проблеми і знайти способи її видалення.

Крім цього, голкотерапія і сприяє загальному зміцненню ослаблі організму, посилення його захисних функцій, стабілізації нервової системи та імунітету. Допомагає позбутися нервового напруження і медитація. Для таких же цілей застосовують спеціальну дихальну гімнастику, йогу. Всі дані способи успішні як підготовчі процедури для лікування перших стадій алкозалежності.

Методик позбавлення людини від страшного зла безліч. Але результат цілком залежить від настрою самого хворого і членів його сім’ї. Насамперед, самому залежному належить зробити величезний крок на шляху до повного одужання – визнати у себе проблему і почати повноцінне лікування.

За темою:  Таблетки від отруєння: кращі засоби

MAXCACHE: 0.39MB/0.00544 sec